Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a „vařičům“ pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a „cesta z pekla“ zpátky do života. (oficiální text distributora)

ludovit14

Ťažko hodnotiť film PIKO,kedže je to celé dokumentárne podaný príbeh-o bande feťákov.Síce sa to tvári ako film,ale určite by to bolo zaujímavejšie,keby to bol iba dokument.F.-kedže tie filmové scénky boli veľmi slabé(nudne,nezaujímavé).Myslel som si,že sa tu dozviem viacej o vzniku,,pervitínu’’.Nič nové mi tento príbeh nedal,kedže všetko čo tu bolo povedané mi bolo dávno známe-a kľudne,by mohol hociktorý z nás okolo toho viacej porozprávať,ako Tomáš Řehořek.HOD:40%.Celkovo je to zvláštní film.PS:dokumentárne časti,sú určite vo filme PIKO najzaujímavejšie. ()

Priest

Na český film jsou v poslední době nanášeny spíše kritické věci, než ty pochvalné. Z velké části s tím dokonce i souhlasím, ale co se tohoto díla týká...tak bych mohl vznášet obhajobu. Film je na české poměry velice působivý, má skvělou atmosféru a ze žánrového hlediska bych ho zařadil do složky nadprůměr. Efektní na tomto zpracování skutečných vzpomínek bývalých narkomanů je i to, že jsou jednotlivé scény dobrovázené autentickým komentářem vyobrazených osob. Z filmu mě až mrazilo v zádech, neboť chemické aparatury spolu se skvělým namaskováním herců vytrořily dechberoucí atmosféru. ()

Lovin

Rozhodně nejde říct další feťáckej film , protože tenhle je jinej už tím , že je to skutečná událost vyprávěná přímo lidmi o kterých to je takžě je to dost autentický . Rozhodně stojí za zhlédnutí . Dokonce i seriáloví herci z ulice a podobných seriálových sraček překvapili . ()

Drky

Klidně dám 4*...nebojím se toho. Tento snímek, který pojednává o začátcích užívání pika u nás je hodně realistický a strašně barvitě vykresluje pocity a stihy uživatele drog. Pojednává i o tom, že se československým VB detektivům nepodařily zachytit začátky rozmachu této drogy a vůbec všech drog u nás. Na jednu stranu nevím co nám autor tímto chtěl říct...samozřejmě, že to, že užívání drog je špatné. Bohužel ovšem v naší společnosti už je pozdě, nic už se napravit nedá a jen to bude horší. On ten filmodokument vlastně pojednává o skvělé době, protože těch uživatelů nebylo zdaleka ani tolik co je teď. Zmiňovalo se 10 vařičů na celou Prahu, bohužel teď by se dalo říct, že jich je 10 na jednu pražskou čtvrt a to je hodně smutné. Palec nahoru za skvělý herecký výkon R. Novákovi. Hodnocení 4* a 80%. ()

bad_azz

K dokonalosti tento počin (dle mého názoru) doveden nebyl, nicméně i tak ve mně něco zanechal a obohotil mne dalšími informacemi. Kladně hodnotím také obraz i zvuk. Proto **** ()

Trescha

Polodokument o rozjezdu perníku,máničkách,undergroundu a policajtech.Vzpomínky tří postav vařiče,policisty a rockera,na léta 70-90 ve stínu pervitinu. ()

nervana

Tento z části hraný dokument, by si dle mého názoru určitě zasloužil lepší hodnocení. U tohoto dokumentárního filmu, který se snaží popsat životní příběhy 3 lidí, kteří přišli do styku s drogamy a jejímy konzumenty, není důležitá forma jakou byl natočen, ale právě samotný obsah. Drogy jsou svinstvo a to co dělají z lidí a jak jim to mění životy, je neskutečné... Nikdy jsem nezkusil nic jiného než trávu a jsem za to rád. ()

DarkAvenger

Vůbec nechápu, proč má tento snímek tak nízké hodnocení, mně se naopak líbil a to hodně. Celý film byl velice zajímavý, rozhovory poutavé, po vizuální stránce skvěle zvládnuté a hlavně to byla sonda do světa českých narkomanů, jak se to u nás vlastně všechno rozjíždělo a jak to tu vypadalo dříve. Kdyby nebylo hrozných hereckých výkonů, neváhal bych a hodnotil bych za plný počet, takhle jsou to bohužel jen 4,5*. ()

zero_zelo

na jednom se asi shodnem... ty vedlejší role byly fakt trošku neosobní. speciálně Fífa, ten mi k naprostýmu výkonu Nováka vůbec nepasoval. možná to bylo schválně? fakt nevim... ale určitě mě ten film, spíš dokument, docela překvapil. a rosta novaku, tak tomu se to fakt dá věřit... ()

chosan

Drsný dokument jak drogy z člověka udělají trosku film je tak na jedno podívání za život a dal bych ho promítat ve všech školách sice dávám jen 2* ale zaslouží si za tu autenticitu tak 70%. ()

Petra46

Tak vypadá to, že pan režisér trpí mnohočetnou poruchou osobnosti - ne a ne se rozhodnout, zda bude točit dokument nebo film. Ve výsledku to z mého pohledu bohužel příliš nefungovalo. 'Dokumentární část' byla určitě zajímavější, přesto 'filmová část' také měla jakýsi potenciál, který bohužel zcela zabily opravdu špatné herecké 'výkony'. Tak jako tak, tohle je téma, na které tady v Česku stále máme co říct. ()

ragtime

Výborný kombinovaný dokument o českej vynaliezavosti v jednej z oblastí, na ktorú zrovna hrdí nebudú. Ale ako návod ako to nerobiť veľmi odporúčam. ()

ivanlaris

Nič moc... Nič mi tento film nedal... Zbytočne vyhodené peniaze na natočenie - ani film poriadny a ani dokument. Keby som to nevidel, o nič by som neprišiel. Že drogy ničia rodiny a osoby je všeobecne známe. ()

cinies

Zajímavý nápad, jak propojit tři na první pohled odlišné světy. Jsem ráda, že se nepovedlo zůstat pouze u dokumentu a projekt se stal filmem. Vadí mi masky, feťáci ani Vanda Hybnerová jako strhaná matka nepůsobí příliš věrohodně. Přesto dávám čtyři hvězdy, takový film by stál za povinné promítání na školách. Na české poměry je uvěřitelnější než Pravidla lži nebo Anděl exit. ()

dave91

Vynikající hraný dokument,který by měl každý vidět.Dokonce bych řekl ,že by měl být snad i povinný hlavně pro mládež.Sledoval jsem to od začátku až do konce a od desáté minuty téměř bez dechu.Zanechal ve mě hluboký dojem.Příběh byl smutný ,až depresivní a nadlouho po něm zůstává v hlavě stopa. ()

Tucinka

hodně dobře na mne zabralo propojení dokumentu / filmu, mně osobně se líbil i herecký výkon p. Nováka, celý film na mne působil velmi silně, jsem ráda, že jsem to pustila i když mne zprvu odrazovalo nízké celkové hodnocení, nenechte se mýlit a zhodnoťte sami ()