PIKO

• slovenský

PIKO

One Way Ticket

Česko, 2010, 80 min

V první řadě je vidět, že Řehořek je opravdu talent. Přes jeho nízký věk drtí mnohé "mazáky", kteří působí na filmové scéně mnohem déle. Jeho vizuální styl je výborný a těžko soudit, jestli je lepší kameraman nebo režisér. Jako jediné slabší místo tak vnímám scénář, se kterým by si bylo záhodno ještě trochu pohrát. Můj 67. komentář k filmu a kupodivu mi přesně sedne aktuální hodnocení, které je 67%. Takže i za mě 67% :)(28.7.2011)

taketo filmy nedokazem hodnotit a vnimat objektivne z filmarskej stranky, ale iba cisto subjektivne ako clovek, ktoreho tematika drog zaujima, ktory pracoval s uzivatelmi drog, a ktory tajne dufa, ze jeho detom sa to nikdy, nikdy nestane. Ale predsa len nieco, tento dokufilm ma svoje caro, ale kedze som ho vzhliadla tesne po "Katke" Helenky Trestikovej, musim mu ubrat, pretoze ma nepohltil tak, ako cista voyearcina do Katkinho zivota. To je vsetko, viac k tomu nemam co dodat, je mi po takychto filmoch vzdy velmi smutno. a to je asi dobre, ved keby mi bolo veselo, bud by som bola ignorant alebo sociopat :)(1.7.2011)

• hous.enka

Nejde o celovecerni hrany film, ale o celovecerni dokument, ktery se snazi prehrat nektere vyseky ze zivota fetaku. Chvilemi byl film nechutny (paraziti), ale to, ze farmatika maj vliv na mozek a na lidsky vnimani, neni zadna novinka, takze nechutnosti nejsou (aspon doufam) prvoplanove. Musim ale rict, ze jsem cekala od filmu vic nez jen pouhy doklad o tom, jak zly drogy dovedou byt. Chybi mi pribeh. Proto davam jen dve hvezdicky.(19.7.2011)

Silně emotivní film na oblíbené téma drogy, který je originálním z důvodu lokace příběhu, který se odehrává u nás. Jedná se o počátky pervitinu u nás, tedy v Československu. Herci se odevzdali a vydali ze sebe maximum. Rád bych přirovnal k Trainspottingu nebo filmu Requiem for a dream, to by však bylo nejspíše moc troufalé, jelikož se jedná o český film, který je dle mého názoru často podceňován. Přesto jej hodnotím velmi kladně a to také z důvodu perfektního scénáře založeného na pravdivém příběhu vypovídajícím přímo lidmi, kteří příběh prožili. Dále jsem spokojen také s naučnou stránkou filmu, jelikož jsem zjistil mnoho nových věcí a to právě zejména o počátku drog u nás, což je rozhodně kapitola, která mne zajímá a zároveň také socialistická doba, kterou mám ve filmech také rád. Film ve mě zanechal hluboké dojmy a opět připomněl stinnou stránku drog a mnohdy špatné konce jejich uživatelů... 75%(14.4.2013)

• Slarque

Zvláštní tvar, který tomuto filmu vtiskl Tomáš Řehořek, mne moc neoslovil. Spíš mi připadalo, že kdyby tam byli jen ti tři stárnoucí pánové, co to zažili, bylo by to lepší. Pak mi ještě přišlo, že Miloslav König není vhodný představitel pro podobnou roli. Zatímco feťáci si mohou pomoci expresivním herectvím, on jako zásadový polda mezi nimi vypadá jako plyšák. Pozitivní je zejména zjištění, že většina feťáků vychcípá po pár letech. Brečet kvůli nikomu z nich nehodlám.(3.8.2014)

• - Piko je krycí název pro drogu Pervitin. (Indy21)

• - Ve filmu si zahrálo i několik skutečných policistů z Národní protidrogové centrály ČR. (Indy21)

• - Film byl natáčen pod názvem Cestou z pekla, posléze byl přejmenován na P s podtitulem Cesta z pekla a až nakonec se tvůrci rozhodli pro název PIKO. [Zdroj: Kinobox.cz] (darek kartac)