PIKO

• slovenský

PIKO

One Way Ticket

Česko, 2010, 80 min

Rovnou se přiznám, že jsem čekal mnohem drsnější snímek, který se mi zaryje do srdce a ponoří mě do pořádné deprese. Nic takového se nekonalo a já jsem jenom obdivoval to, jak o sobě někteří lidé dokážou otevřeně mluvit, jak pronáší i to, za co by se někdo jiný styděl a nechtěl by veřejně přiznat. Je to dobře, ale nemyslím si, že zvolená forma to umocňuje.(3.12.2014)

Docela zvláštní film. Na jedné straně se tváří jako vizuálně umělecká záležitost. Na straně druhé jako perfektní výpověď a dokument. Vizual je super, kamera taky, hrozné jsou ale herecké výkony a tím jde film jako FILM dost do kopru. Pokud ale vnímám film jako dokument a výpověď, tak to nemá chybu ...Opravdu hodně zajímavé, přesné, nezkreslující, specifické. Finále je až úsměvné ve zjištění, že ti největší feťáci končí v Bohnické léčebně v Praze dvakrát. Jednou jako narkomani, po letech jako terapeuti ... :-))(21.8.2011)

Autentický polodokument doplněný úžasnou hudbou. Citlivě poskládaný závěr mě nadchnul. 77%. PS: Související tématický dokument - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318730018-polosero/211562222000005-polosero-drogy/(22.7.2011)

Klobúk dole pred tým ako to spracovali, tie rozhovory a to prepojenie s dejom, fakt dosť dobré, tí Česi to fakt vedia .) Piko ako také mi nič nehovorí a som tomu rád, tento dokument by mal slúžiť a možno aj slúži pri výchove mladistvých pri povinných výletoch zo školy do kina. V mojich časoch k tomu výborne poslúžil film SUZANNE :)(8.9.2011)

Silná zpověď dokumentové části by byla pouze pěkným tématem na nějaký kecací pořad, hrané sekvence dávají divákovi více možností se do toho co prožili správně položit. Navzdory pěknému vizuálu je pořád vidět že se jedná pořád více o dokument než o hrané drama což není dobře ani špatně. Jednu hvězdičku strhávám přeci jen za některé nepříliš povedené dramatické sekvence, které působí škrobeně a uměle, jako kdyby herci respektem k opravdovým osudům nechtěli nic pokazit. Ovšem hlavnímu představiteli jsem uživatele drog věřil.(22.1.2012)

• - Ve filmu si zahrálo i několik skutečných policistů z Národní protidrogové centrály ČR. (Indy21)

• - Exteriéry se točily v dramatických kulisách, které dokumentují chmurnou atmosféru příběhu a tvoří mu výmluvné kulisy. Depresivní prostředí našli filmaři v krematoriu, na hřbitově, v márnici, na hlavním nádraží, ve zničených a polorozpadlých domech, za zdmi vězení a také v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Film byl natáčen pod názvem Cestou z pekla, posléze byl přejmenován na P s podtitulem Cesta z pekla a až nakonec se tvůrci rozhodli pro název PIKO. [Zdroj: Kinobox.cz] (darek kartac)