Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a „vařičům“ pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a „cesta z pekla“ zpátky do života. (oficiální text distributora)

qvark

Jakožto komplexní autorský počin ( scénář,kamera, režie ) s omezeným rozpočtem odvedl T. Řehořek velmi slušnou práci se zajímavým a pro hraný dokument netradičním překvapením v závěru, kdy se filmová linka v té dokumentární působivě rozmělní. Výchovný efekt nejsem schopen posoudit, ale kloním se k názoru, že dané zadání celku spíše uškodilo, protože degraduje hereckou část v ilustraci trosek, které se mění v ještě větší trosky až se člověk ptá, kam se poděl v závěru dobře patrný zdravý rozum a přirozená inteligence aktérů. Nechci nijak zlehčovat drogovou problematiku, která dokáže rozvrátit lidský život vzhůru nohama. Jen mi vyvstává trochu cynická představa vychovávaného školáka, který musí nabýt dojmu, že i mnohaleté drogové peklo ( v tomto případě spíše piklo ) zanechá po sobě až na pár vnějších šrámu zdravě uvažujícího jedince.... ()

TommyDiamond

Upřímná zpověd člověka , který byl u zrodu pervitinu. Užitečné téma hlavně pro mladistvé. Z filmového hlediska zajímavý dokument-film. Hodnotil bych ho jako slabší průměr. Tématika drog mě nějak nebere. Ale tenhle rok jsem viděl lepší a autentičtější příběh a tím byl dokument Katka, ten mě naopak docela vzal. Dukument Katka byl točený přes 10 let a jednalo se o živé záběry. Kdežto Piko byla zpověd člověka a k tomu hrané scény z jeho života. Což může být dosti zavádějící. I když to ten člověk vypráví dosti přesvědčivě může si hodně věcí přibarvit. Celkově 45% ()

Mercilonka

Skvělý dokument, chvílemi mrazí. Důkaz, že droga je milenka, která se nenechá snadno odbýt. Herecké výkony patří k slabším, ale kvůli netradičnímu zpracování (kterého jsem se zprvu lekla) dávám 4* ()

Coliseum

Možná, ale jen možná, kdyby to natáčela Třeštíková, vznikne pár průměrných, časosběrných dokumentů o zbytečných postavičkách jedné minulé doby. A možná, ale jen možná, kdyby to byl ryzí dokument, dalo by se mluvit o výpovědní hodnotě a apelačním podtextu. v případě Pika jde jen o "umělecké" šlápnutí do nikam. Byť se mrazení, při reminiscencích těch skutečných, nelze občas vyhnout. Každý režim má holt feťáky, jaké si zaslouží (imho neuvěřitelně pitomá hudba). ()

Ivi.Stewie

Ako film to vysokú kvalitu určite nemá, takže moje hodnotenie sa týka čiste obsahu-a ten naozaj má hodnotu. Môj názor je, že tento film by mali povinne púšťať na školách všetkým deťom, ktoré nevedia aké následky môže mať jedno zlé rozhodnutie. Podľa mňa rozhodne nebola chyba natočiť film o tom ako "to" tu vlastne začalo, a ako to vo väčšine prípadov končí... ()

miki68cz

Velice silný zážitek, za tenhle film se nedá dát plný počet hvězd, protože je to vlastně o hnusu. Dobře zahraný, dokumentaristicky zvládnutý, doufejme, že odstrašujíce působící snímek. Tohle snad nemůže nikoho lákat k následování. Jediné co nechápu, že v době kdy o problému s názvem Pervitin víme, si s ním nejsme schopni poradit, spíše naopak, stali jsme se varnou Evropy a distribuujeme Piko do celého světa. Doporučuji k shlédnutí. ()

kubilov

Velmi zajímavý polohraný polodokument o reálných lidech, jejichž životy byly v 70., 80. a 90. letech neodmyslitelně spjaty s drogovou závislostí, ať už byli samotnými konzumenty nebo proti drogově závislým bojovali. Z herců mě osobně zaujala minimalistická role debutující Evy Josefíkové a k tomu docela talentovaný režisér/scénárista/kameraman Tomáš Řehořek, z kterého by něco mohlo být. ()

Pitryx

Ještě méně srozumitelněji by to nešlo?? Proč takové huhňání?? Několikrát jsem se musel vracet zpět, abych porozuměl. Jinak bych tento film doporučil jako dobrovolně povinný /jako za komárů :-))/ všem lidem jako memento. Velmi slušně zpracované téma, ovšem místy kapánek nudné. 201111177728/8009 ()

maoc

Ač jsem chtěl jít spát, film mne přikoval k obrazovce a já ho musel dokoukat i přes půlnoc. To je ta správná vizitka, ne?__________Polohraný dokument, který má několik zvláštností. Hraná část nebyla špatná, ale svou přebarveností, (umělým) boostem emocí a nereálností lokací mi připadala jako z fantasy seriálové produkce. Obsazení poldy mimo, jinak celkem OK, snad až na krasotinky, které vůbec neodpovídaly době a realitě. Výkon maskérů občas super, ale třeba "vrásčitá" matka v závěrečné emoscéně hodně blbá (na obličeji vrásek moc, krk a ruce mladičké, možná to zvrzal script nebo kamera, nevím). Taky mě sralo neustále kouření. Postavy měly v ruce buď buchnu nebo cígo. Nemám proti kouření na kameru nic, ale tady ho bylo nepřirozeně moc. Celkové vyznění filmu drogy snad ani moc nehaní. Ani lidi okolo nich. Až mi to připadá jako propagace, i když ve filmu byly jasně vidět a slyšet i negativa, to bych zase kecal (kolik umřelo, co si navzájem ti lidi dělali). Možná je to tím, že snímek lehce nostalgicky vzpomíná na dobu, která se už nevrátí, a drogy k té době a této komunitě prostě patřili => drogy jsou fajn. Asi je to jen oslí můstek, ale věřím, že nenapadl jen mě. Dokumentární část zajímavá, ale opět poněkud nostalgická a snad až moc pozitivní. Promítat to pubošům jako preventivní film bych moc nedoporučil, protože pro některé by to fakt mohlo fungovat jako skvělé promo. ()

subic

Hraný dokument podle skutečných událostí, 3 muži, vařič Pavel Gregor, policista Zdeněk Zavázal, zpěvák Vitacitu a Merlinu Dan Horyna, kteří přežili, vyprávějí o tom, jak to tehdy bylo, když ve feťácké komunitě, když s tím začínali a jak to bylo dál. Od začátku sedmdesátek se vaření pervitinu pro uzavřené skupinky rozmohlo až ke vzniku trhu na začátku devadesátek. Ty 3 skutečné zde představují Rostislav Novák ml., Miloslav König a Štěpán Benoni (jejich herecké výkony ale nejsou zrovna výstavní), akorát autoři nějak zapomněli, že ti muži v průběhu zestárli o víc jak 20 let, což se na plátně nestalo. Škoda, přitom nám filmařský svět závidí um našich maskérů. Nevadí, mě se to i tak líbilo. ()

Ruud36

Velmi zajímavé téma z prostředí drog. Film měl být buď čistě hraný nebo natočen jako dokument. Tento hraný dokument v některých fázích hodně pokulhává. ()

hadouken

Opět velmi kvalitní počinek z rukou a hlavy Tomáše Řehořka. Zprvu jsem moc nevěděl co si myslet, vadily mi scény, kde Rosťa chodil polorozpadlými domy atd, ale nakonec se celý film tak vykreslil, že jsem z něj úplně nadšen, moc se mi líbí výběr hlavních postav, příběh (i když jde v podstatě o životní příběh, který nikdo nevymyslel), kamera, hudba... Takových dokumentů. které nejsou všední bych bral víc. Tomášovi velmi fandim a doufám, že jeho tvorba půjde stále kupředu... ()

honzic

Jako dokument by to nebylo až tak špatné, ale jako drama zahrané slabými herci typu Novák a spol. to opravdu nestálo za moc. Hodnocení: 40 % ()

jack_scott

Velmi dobrý moderní hraný dokument, kterému jednu hvězdičku přidávám za místo původu. V česku sou sice dobré dokumenty,ale tohle je přeci jen něco jiného. Hraná část je vpodstatě film, doplněný o nějaké ty řeči a rozhovory reálných lidí. Těžko říct, c z toho je lepší, nicméně herecké výkony místy opravdu pokulhávaly...ehm...ne-li víc. Ale což, 75% tomu dám. ()