Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a „vařičům“ pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a „cesta z pekla“ zpátky do života. (oficiální text distributora)

Tsukikage

Docela dost se mi to líbilo. Umělecky dobře zpracované. Časová linka se mi zdála dost kvalitní. A ještě k tomu tam promlouvají postavy, kterým se to fakt stalo, proč ne? Dobře spracované, zajímavé příběhy a postavy i kamera a scéna byly dobré, co víc si přát. Osobně drogy nesnášim a tento film to ve mě jenom utvrdil, tedy asi splnil svůj účel, takže jednoznačně dobrý. ()

Pajky3

Takovéhle dokumenty by měly poštět na základkách. Působí to velice dobře a zajímavě. Ze začátku jsem se obával, že to bude až příliš experimentální, nakonec ale ne. A schéma polodokumentu se mi nakonec taky docela zalíbilo. Nejvíc mě zaujala scéna s policajtem a odvozem do Bohnic. ()

zette

Mozna, ze se tento film mohl udelat koukatelnejsim pro sirsi verejnost. Svou autentickou vypovedi vsak dokaze zaujmout. Vyborny vyber postav (varic, policajt, narkoman), jejichz osudy se vzajemne prolinaji. Myslim, ze se v tomto filmu podarilo verne nastinit drogovou situaci u nas od sedmdesatych let. Dost uzivatelu zde kritizuje herecke vykony, minimalne Rostislav Novak vsak svou roli zahral vyborne. Po Czech made man druhy Rehorkuv film, ktery me svym nametem a zpracovanim zaujal, tak snad se mu bude darit i v budoucnu a vyhne se filmum typu Signal. ()

Riley

Viděla jsem Řehořkův pokus číslo jedna a vůbec se mi nelíbil. Piko je výborný. Spojení hraného a dokumentárního je výborný tah neboť spojuje napětí s nepopíratelnou pravdivostí příběhu a navíc vizuálně mi to přišlo výborné. Jediné co snad ubírá body (a možná je to jen moje nepochopení) je, že jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo....Ale 4 hvězdičky bez debat, 80%. ()

Nivenx

Vznik pervitinu v Čechách včetně komentářů. Hodně silné drama, které stojí za shlédnutí. Sice herecké výkony nejsou úplně na nejvyšší úrovni, ale kamera skvělá. Za mě je to za 80%. ()

dr.fish

Jelikož jsem piko neužíval nikdy, můžu hodnotit jen filmovou stránku věci. Jako zpověď je to životné, jako film to nenudí. Forma byla myslím zvolena dobře, prolínání dokumentu s hraným filmem ve stylu BBC je u nás relativní novinkou a funguje. Shlédnutí tohoto filmu považuju za přínos...80% ()

charge

Víc hraný dokument, nežli hraný film a v některých pasážích má i čistě dokumentární ráz.. Rozhodně lepší než např. takový Kanárek, ovšem oproti tomu zase Mandragora na příčce českých filmů o pražském podsvětí jasně vede. ()

sator

Mazec...Novák excelentní... Příběh se velmi blíží skutečné realitě, není tajemstvím že postavu Pavla Gregora psal autor podle rockera Dana Horyny a postavu policisty který ho celou dobu pronásleduje, podle skutečného kriminalisty Zdeňka Zavázala. Z party lidí která pervitin v sedmdesátých letech vařila a konzumovala žije už jen právě Dan Horyna. Do pořadu Krásný ztráty v r. 2012 pozval oba zmíněné  Michal Prokop. Dan si ve snímku zahrál jednoho z "feťáků". ()

Jizni Tlapa

K čertu s Katkou a podobnou hudlařinou. Tohle je poctivá, zajímavě natočená a nefalšovaná filmařina. Netradičně zpracované, nezaujatě komentované a hlavně nic nepodsouvající! Skoda pátě hvězdy, kterou nemohu dát z jediného důvodu a sice, volba nevýrazného M. Koniga do role policejního inspektora ()

Gothar

Unikátny dokument ukazujúci príbehy ľudí stojacich pri vzniku pervitínu. Svojim spôsobom máme šťastie, že ho môžeme vidieť, pretože z radov uživateľov ich prežilo veľmi málo. Prepojenie hraného a "obyčajného" dokumentu funguje veľmi dobre, k tomu treba pripočítať kvalitné spracovanie hranej časti tak z pohľadu hereckých výkonov, kamery, maskovania, ale aj minimalistickej hudby. A ak sa niekto niekedy pohrával s myšlienkou skúsiť pervitín, tak nech si PIKO pozrie a myslím, že ho to za tých 80 minút ľahko prejde. A netreba na to žiadne presviedčanie, stačia skutočné príbehy dvoch uživateľov. ()

LordSnape

Nemám rád drogy, ani feťáky. Film je to zajímavý, ale poněkud nedotažený, když se Řehořek nedokázal rozhodnout, zda to bude jen dokumentární či hraný.. Takhle z toho vznikl celkem paskvil. ()

Sfinkter

Takovou kvalitu jsem ani neočekával, život Pavla Gregora je tristní - nikdy bych nevěřil, že takový osud může někdo mít a ještě se dožít stáří. ()

LadyPupu

Pouštěla bych v rámci prevence na základních školách. Stejně, jako nám pouštěli My děti ze stanice ZOO. Jinak z daného tématu šlo určitě vykřesat víc, na druhou stranu i míň. Herecké výkony nic moc, snad až na Vandu Hybnerovou. ()

neoBlast

Prohrou jakou jsem očekval určitě Piko není. Scénář je banální, polodokumentární stavba nevyužitá. Ale hlavní přínos: Tomáš Řehořek je při svém věku (stejný jako mám já) pro mě zajímavým režisérem, a jeho ostatním filmům dám určitě v budoucnosti šanci. 60 % ()

Bobik9

Rozhodně to není nic, co bych si dokázal pustit podruhé. Ale je to parádní "dokument", není to úplně to pravé slovo, ale nevím, jak jinak to nazvat. Od začátku až do konce tento snímek vyvolává emoce. Je to opravdu šílený, smutný a depresivní příběh, ovšem s docela fajn zakončením. Herecké výkony jsou fantastické a na českou scénu je celý dojem z filmu na velmi vysoké úrovni. Nic naplat, drogové filmy prostě táhnou a když se dobře spracují vznikne takovýto výtečný snímek. Ovšem, jak jsem psal - NIKDY VÍC! ()

geklon

pouštět dětem už od třetí třídy ZŠ....jako film to stojí za prd, jako historický dokument o praotci Smahovi a jeho družině, celkem uspokojivé.......casting docela zajímavej a hudba též ()

Jazzzz

S trošičkou snahy se z toho dal vytáhnout film s drogovou tematikou na světové úrovni. Autetičnost, dokonce i filmovost celého radoby dokumentu byla velice zajmavá. Film nepostrádá ani krvavé scény, které svoji odporností mohou konkurovat zahraničním hororům. Některé scény byly na muj vkus až přespříliš a zasloužili by si být vystřiženy. Film je zajímavý i tím v jaké době a jaký historický úsek existence drogy v poslední době tak medializované v ČR dokumentuje. Hodnotím spíš jako podařený filmařský dokument. ()