Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a „vařičům“ pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a „cesta z pekla“ zpátky do života. (oficiální text distributora)

PartyzanFilm

Skoda tech hranych casti, ktere tento jinak dost mozna zajimavy dokument devalvuji na absolutni prumer. Hrana slozka pusobi dost neautenticky at uz herectvim nebo technickou strankou a role Fify policajta je absolutne nezvladnuta. ()

Roucky

U takových filmů možná ani tak nejde o zpracování, jako o sdělení. Sdělení o degradaci člověka na dávkovač na drogy, na stroj, který nemůže dál pracovat jako mechanismus, dokud nedostane svojí dávku. ()

Romadoor

Nejspíš s ohledem na fine-retro ladění hraných scén ve stylu Vyprávěj mě atmosféra Pika moc nevtáhla. Dokumentární část filmu naopak působivá. Velmi obdivuju velmi velmi tuhý kořínek hlavního hrdiny. To co on by nepřežilo 90 lidí ze 100. Na druhou stranu by do toho taky 90 lidí ze 100 nešlo.... ()

Crybaby

,,ŠTĚSTÍ SE DÁ VYVOLAT ZNOVU A ZNOVU.“ Viac než len kvalitný projekt o chlapovi, ktorý ako prvý začal "variť" v Česku. ()

megajalec

Piko beriem ako dokumentárny film. Po tejto stránke je to všetko ok. Ako film to má však viacero trhlín, napríklad postava policajta, ako a prečo sa spriatelili, trošku vyčnieva do prázdna príbeh o rockerovi. Dokumentárne pasáže, výpovede hlavných hrdinov, autentickosť, to sa mi páčilo, ale ako film o niečo slabšie. Lepšie 3* ()

martij06

Pěkně hraný dokument, který ukazuje, jak to v Československu vypadalo v 80. letech, když tu vznikl pervitin. Chápal jsem to i jako preventivní ukázku, co jsou drogy za svinstvo. Film byl natočený výborně, vsuvky a vyprávění skutečných postav dodaly autentičnosti. ()

pafka

Není to špatné, jen tomu trošku ubližuje to, že zde není pořádná dějová linka. Drží to pohromadě spíš linka chronologická, která je doplněná o kometáře hlavních a skutečných protagonistů této historie. Ale není to zlé, ale je to zrátka trošku napůl.- ()

FilmDrobek

Tohle je určitě jeden z velmi povedených filmů, který ukáže stav v ČSR. Viděla jsem poměrně dost filmů o drogách, ale tenhle mi ukázal snad nejpřesněji, co dokáže pervitin udělat. Film zahrnuje skutečné příběhy, takže se to dá brát i jako dokument. Dávám 5* za obsazení, scénář a určitě celkové provedení. Doporučuji všem, kdo se chce dozvědět o pervitinu v ČSR. ()

v3s

Takový feťácký Vyprávěj nebo československý normalizační Trainspotting. Myslel jsem, že koukám na dokument, ale myslím, že je důležité uvést, že je to hraný dokument, z nějž tvoří hraná část více než 90 % a zbytek jsou autentické výpovědi aktérů. Zrovna to prolnutí mě na tom bavilo asi nejvíc, umělecká stylizace taky fajn. Úplně mi neseděl König vůči reálné postavě Zavázala, typově úplně jiní lidé. Ale vhled do drogové scény 70. - 90. let byl moc zajímavý. A vůbec nechápu lidi, kteří hodnotí film podle vlastního vztahu ke zmíněné droze - nemám rád piko, tak dám jednu hvězdu. Na čem jedete teď? Asi slušný matro :) ()

Alden_Larson

Velmi dobře zpracovaný film. Jeho děj mi místy přišel trochu spletitý, ale díky výpravě tří jedniců, o kterých film je, jsem v něm nikdy neztrácel. Herecké výkony byly všechny moc dobré, Rostislav Novák byl bez pochyby nejlepší, jeho ztvárnění feťáka bylo někdy až nechutně realistické. Prezentace byla taková všelijaká, některé scény byly natočené velmi dobře, jiné zase už moc ne, střih taky nebyl úplně nejlepší. Hudba mi ze začátku přišla trochu slabá, ale postupem filmu jsem jí oblíbil. 8/10 ()

taupobraf

..dám 4, no uvažoval som o piatich, neviem čo by som tomu vytkol ako celku, ak by som niečo hľadal tak zrejme to trošku "kulhalo" na hereckých výkonoch vo vedľajších rolách...inak veľmi dobrý vizuál, herci, myšlienky i rozprávači. ()

kenvello11

Je to film, ak to tak vôbec môžem nazvať, ktorý by sa mal premietať na základných a stredných školách. Je to poučné. ()

rigby

Povedený hraný dokument. Bohužel zůstává až moc na povrchu, jen popisuje základní a známé věci, nepouští se do větší hloubky. Z tohoto důvodu nezanechá po shlédnutí výraznější stopu. Je to až moc prvoplánovitě varovné. ()

DonFrolimo

Velmi zajímavý a jistě přínosný počin, jenže nesourodá forma bohužel potenciál nápadu značně snižuje. Ani ryba ani rak, ani dokument ani film. ()

Mainer

Kromě omezené výpravy mě na filmu mrzelo jediné - že nebyl ani jednou řečen jeho název. Jinak velice zajímavé a fajn, brilantní hudba a poměrně mi to vyrazilo dech. Nehodnotím filmy podle toho, jestli jsou prvoplánovité (za 7 let, co jsem na CSFD, mi význam toho slova ještě nikdo nevysvětlil), ale podle toho, jak na mě zapůsobí. Filmy jsou o emocích, ne o logice. ()