Do vesmíru se Stephenem Hawkingem

• Česko Vesmír Stephena Hawkinga (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1
Velká Británie, 2010, 2 h 55 min (Minutáž: 43–88 min)

Epizody(3)

Zásadní, provokativní a neuvěřitelně nádherný, takový je pohled na vesmír v pořadu Do vesmíru se Stephenem Hawkingem, jedním z nejlepších mozků na této planetě. Hawkingovýma očima se podíváte na počátky vesmíru, budete hloubat o životě v jiných galaxiích a prozkoumáte skutečné možnosti cestování v čase.
Kombinací počítačové animace (CGI), živých záběrů, digitálně zvětšených záběrů z archívů NASA i speciálních efektů získáte Hawkingův mimořádný obraz vesmíru, který je určen pro novou hvězdářskou generaci. (oficiální text distributora)

runner85

Ono je to síce podané veľmi jednoduchou formou, ale o to lepšie, človek si lepšie zapamätá veci ktoré su mu povedané, ehm po lopate :D ()

SallyZen

Aneb, jak si pan Hawking hraje. Občas tam prohodí pár smělých a chytrých slov, ale není to nic víc, než graficky vystrojený dokument, který toho moc nového nenabídne. Jen rozvijí fantazii, ale to já radši kouknu na nějakej film. 25% ()

hallelluja

WARNING!! Toto NIE JE vedecký dokument o vesmírnych hlbinách, ale pôsobivý pohľad do jednej z najinteligentnejších hláv súčasnosti - namiesto faktov totiž predstavuje "len" Hawkinove fantázie a domnienky. Ak budete čakať viac, pripravte sa na sklamanie. Mne to stačí, beriem všetky tri diely. ()

nevermore

Na mě docela fest sci-fi dokument (hlavně první díl), ale parádní hlášky: "Domnívám se, že kdyby sme narazili na mimozemskou civilizaci, nepochybně by takových zpráv byly plné noviny a pokud mají být do krytí mimozemšťanů zapojeny i vlády, odvádějí zřejmě lepší práci, než v jakékoliv další činnosti." Time travel (2) ()

RumbleFish

Vynikající dokument o některých záležitostech týkajících se Vesmíru. Vůbec bych mu nevyčítal malou informační hodnotu (kdo o to má zájem, může si nastudovat kvanta populárně naučných i odborných publikací, tak jako to dělám já), protože si myslím, že toho bylo řečeno tak akorát i pro pochopení relativními laiky a celé je to pojaté spíše jako uvažování a přemýšlení v rámci toho, co už víme... V prvním díle si Hawking pravda zaspekuloval trochu více, ale proč nepopustit uzdu fantaziím, kór když se jedná o něco tak přitažlivého, jako jsou mimozemské formy života. Druhý díl se věnuje otázce, zda je možné cestování v čase; a konečně třetí díl nám předkládá ucelený pohled na historii Vesmíru... Tato minisérie má stoupající kvalitu, třetí díl je opravdu jedinečný. (Škoda že nevznikl ještě další díl věnovaný třeba M-teorii). Ergo závěrem - dobrá grafika, příjemný komentář, samotná přítomnost Hawkinga, vynikající hudební podbarvení a nejzajímavější téma, jaké existuje...prostě dokument jak má být. A věřím, že z některých jeho diváků mladšího věku se, třeba i díky němu, stanou astrofyzici... ()

Forsberg11

Úžasný Hawkingov trojdielny seriál, v ktorom nám predstavuje kozmos v širokom ponímaní. Od mimozemského života, cez fenomén cestovania v čase až po, pre mňa, najzaujímavejšiu časť, kde vysvetľuje pôvod vzniku celého vesmíru, jeho veľkosť, javy, ktoré sa v ňom vyskytujú a aj jeho možný zánik. Dokument je urobený veľmi pútavo takmer pre každého diváka, je v ňom veľa hypotéz, teórii, ale aj presných čísel a údajov. Hawking ma neustále presviedča o tom, že je jeden z najlepších na svete vo svojom obore... Už sa teším na jeho ďalšie projekty. 95 %! ()

Devilian

Opravdu úžasný dokument a dá se nad ním skvěle přemýšlet. Informace jsou v něm podány výbornou a jednoduchou formou, takže se z toho i páťák základní školy dozví mnohem víc než ze 4. ročníku středoškolské fyziky, aniž by mu explodovala hlava. Tímhle se jen můj zájem o vesmír a budoucnost prohloubil a uvedl mě na cestu k dalším dokumentům (např. Cestování červí dírou s Morganem Freemanem). Zahoďte učebnice, je tu Hawking. ()

honzii

Všechno, co jste chtěli vědět o vesmíru, ale báli jste se zeptat v kostce. Perfektní shrnutí základních informacích, které o vesmíru známe a nejenom to. Také fantastické zamyšelní nad několika otázkami týkající se naší budoucnosti ale i přítomnosti v kosmu - otázka mimozemštanů, otázka cestování časem, nové technologie, které ještě neexistují. A to vše racionálně. ()

VIPerson

Aliens - 3*,Time Travel 4*,The Story Of Everything 5*...jsem tolerantní,empatický člověk a nejsem ani zlý.Ale vyprávění a pohled Stephena Hawkinga mě dost iritoval a štval (nevěděl jsem zda cítit lítost,obdiv atd).Jako dokument o faktech,která mi byla přiblížená velmi efektivním a snadným způsobem je to však výtečný materiál a daleko zábavněji podaný než ve většině základních škol.Jinak Benedict Cumberbatch je skvělý vypravěč. ()

Scevola

Vsetko co ste kedy chceli vediet o vesmire, len to nikto nevedel jednoducho vysvetlit. Idealny exkurz (v rozumnej dlzke) do vesmiru pre laikov. Ako uz pisali aj ostatny the story of everything je najlepsi diel, nasleduje time travel a aliens relativne najslabsi. Ked to porovnam s podobne ladenymi serialmi The Universe (2007) a Cosmos (1980), z ktorych som videl par casti, tak toto je ovela lepsie spracovane. 9/10 ()

Paity

Není pochyb o tom, že Stephen Hawking je "vědátor" světového významu, ale tohle se až zase tak moc nepovedlo. Spíše bych to ale přičetl chartné animaci. Hlavně v první díle Aliens, je to patrné a i když chci, tak pak prostě těžko můžu uvěřit tomu, že takto nějak mohou mimíci vypadat. ()

kery-

Hawking parádně vysvětluje možné i nemožné a kery- to kupodivu docela chápe. Škoda jen že "computer voice" neprovádí celým dokumentem, nemyslím si že v případě kapacity jako je Hawking by to nějak rušilo, na mě to působilo totiž úplně opačně... :) Zatím jen Aliens - 4* ()

maslic

Nic co by uz nebylo probrano jinde. Tentokrat ovsem s eye-candy efektama a alternativnima napadama co kdyby atd. Prvni dva dily za ** kvuli nizke informacni hodnote. Ovsem posledni cast odhalujici teorii o prapuvodu vesmiru je jak z naprosto jine produkce. Celkove za **** ()

York

Alienum bych dal tak ***, preci jenom to asi neni uplne Hawkinguv salek kavy, Time travel uz byl lepsi, 4*, no a The Story of Everything uz bylo uplne super, jasnych 5*. ()

jasiska

Parádna záležitosť. Veci, nad ktorými sami rozmýšľate či debatujete, geniálne vysvetlené, úžasne animované s prekvapivo výbornou hudbou. ()