Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

HEED

Byl jsem docela spokojen, konečně něco pořádného. Já se teda s hlavní postavou moc neztotožňuji, na to jsem moc líný. Na druhou stranu né každý je takový. Češi jsou hooodně pracovití (myslím ale opravdu ČECHY) Ne, ty co se sem přistěhují a po pár letech jsou to nej, kingové. Sice jsme sami pro sebe, každý. Ale aspoň na to jdem pěkně od lesa. Jinak, jak už jsem psal, film dobrý. Výtku bych snad měl jen k těm homosexualním scénám, a ten střih s tím transexuálem. Takže u mě na český film je to tak za tři. ()

pekas

Budař byl velkým plusem filmu o tomhle zmetkovi. Jinak vzhledem k tomu, že je o to skutečné osobě, má u mne film bohužel mínus. 59% ()

plo koon

CZM si rozhodně zaslouží obrovskou pochvalu za to, jak vypadá. Nevzpomínám si, že bych u nás viděl takhle skvěle natočený a sestříhaný film, byl jsem fakt překvapen, co zde může vzniknout. Příběh pana Kubíka mě ale jinak nijak výrazně nezaujal a místy je to přeci jen trochu přestřelené. ()

rob_troy

Takovej divnej pokus o kvalitní film pro oči českejch diváků. Jasně, nacpěte do filmu Jacka Danielse, kokain a hromady peněz a pak se na to nalepěj teeni a opijou se tím jak rohlíkem. Pro mě hodně slabý a myslím, že se u nás nahoru nevylepí nic, co bude mít základy v idejích o tom, že co je trendy, po tom každej letí. ()

vipeerr

podle mě jeden z českých filmů které jsou schopné nás reprezentovat i v zahraničí, povedený kousek, člověka zamrzí že ten film nevydělal ani 1/5 toho co stál. ale Kubík si to může dovolit. 60% ()

Mercilonka

Možná jsem před shlednutím filmu neměla vidět "pravého Vránu". Jeho účast v jedné ona man show, kde se ukázal jako totální trotl s neúctou k penězům a výsměchem lidem, na kterých vydělává, mi ukázala, že o něm je škoda točit i dokument natož film. Budař by si zasloužil cenu, protože ho zahrál skvěle. Hlavně ke konci, kdy z něj byl víc feťák než "podnikatel". Ale k samotnému filmu - nelíbí se mi zpracování, práce s kamerou a herecké obsazení působí velmi lacině. ()

MrNathe999

Velmi netradiční záležitost, něco uplně jinýho. Skvělej Budař. Původně jsem chtěl dát 3* (70%), ale Václav Havel to dotáhl na 4* ()

Mr.Atsor

Myslím si, že tento film ocení převážně ti, kdo se v dané oblasti pohybují. Nečekám, že by moje babička byla z filmu nadšená. Ten, kdo zná internetové vody a alespoň trochu se pohybuje v online podnikání, musí film zajisté ocenit. Divák se může seznámit s příběhem kontroverzního internetového podnikatele Zdeňka Kubíka ve zpracování, které zaujme, pobaví i motivuje. Osobně to považuji za jeden z nejlepších českých snímků posledních pěti let. ()

Pitryx

Hele vole, Řehořek, co na to říct, vole. Já nevim, vole, vono je to divný vole. Já nemám, vole, tenhle způsob vyprávění rád, vole, ale todle , tý vole, todle mně dostalo. Velmi dobří herci, vole, má to spád, vole, nenudil jsem se, vole, a tak vole hodnotím jako velmi dobrý film, vole, ke kterému, se vole, vole, rád vrátím vole. 201208177613 s Havlem/7923///***a půl// ()

Olafsson

Ale jo, tři hvězdy si určitě zaslouží... Hlavně díky suverénnímu Budařovi, který je hereckým typem nemajícím na domácí scéně obdoby.. ()

kubilov

Czech Made Man. Pravděpodobně nejvíce inovativní a zároveň i nejkontroverznější film v Česku minimálně posledních pár let. Ono se vlastně ani příliš o klasické formě - filmu - v tomto případě nedá psát, Czech Made Man jde totiž pod rukama zručného mladého a talentovaného Tomáše Řehořka proti všem současným tuzemským zvyklostem a natáčecím stylům, jímž už po několik let vévodí hlavní hvězda a konzerva Jan Hřebejk. Hlavní postava je jednoduše řečeno pořádnej debil, kterej se chová jak idiot a vůbec si ničeho neváží, což je.. SKVĚLÝ!! Konečně nějaká změna, bože děkuju, a taky samozřejmě díky za geniálního Jana Budaře, jenž je jako průvodce filmem rozhodně nezapomenutelnej a spolu s Řehořkem rozvracejí tuzemské konvence jednu za druhou. No a když je zrovna Budař míň vtipnej, přijde na scénu Petr Noha alias Predrag Bjelac, jehož projev je nejen nenapodobitelný, ale i totálně k sežrání. Když nad tím vlastně teď přemýšlím, tak je Jakub Vrána vlastně jen obchodníček, kterej využil svojí porevoluční šance, i když to nebyla jeho úplně první. ()

iz67

Budar to vypravi moc fajn. Ale nejak se to zaclo po puli rozpadat. A prestavalo me to bavit. Budar je looser, maly cesky podvodnicek. Ve chvili, kdy se z klasickeho loosera ma stat ta plocha postava, ktera dela (jen) velke penize a (o) nic jineho ji nejde, tak to pro me prestava fungovat. ()

subic

Velmi dobré obsazení, velmi slušně zahrané, akorát ten Ota Klempa se nějak asi pomátl nebo nevím, co u toho hulil, když to psal. ()

bohhous22

Jana Budaře mám rád.Jako herce i jako muzikanta.Není ani špatný komik.Takže jedna hvězda za Budaře,druhá za pokus o něco nového v české kinematografii.Bohužel jako celek si tento film lepší hodnocení nezaslouží. ()

Nalimator

Já jsem se výborně pobavil, Budař byl skvělý, bylo to suverénně zahraný a jeho styl vyprávění - hlasový projev je prostě boží. ()

Rayen1

Všechno špatně.. Hlavní antihrdina, jeho motivace a chování, styl vyprávění.. Prostě hrozně divnej film.. A konec? Ten jsem vůbec nepochopil.. ()

figopetan

Život jak na horské dráze, tak stručně by se dal charakterizovat příběh hlavního hrdiny filmu Czech Made Man ztvárněným Honzou Budařem (bravurně zahrané). Jedná se o životní příběh otloukánka z chudé rodiny, který si často nepoctivou prací splnil sen být bohatým. Teprve třiadvacetiletý režisér snímku Tomáš Řehořek (Proměny, Piko) zlákal pro film zajímavá herecká jména jako je Kateřina Brožová, Milan Šteindler nebo Martin Písařík. Dalším jasným plusem je na české poměry novátorská kamera Antonia Riestra, kdy střídavě zpomalené a pak zrychlené záběry dostihových závodů, cesta rychlovlaku nebo jen pád protagonisty ze schodů zkrátka bere dech. Na seznamu kladů lze připočítat i hudbu a především okouzlující zpěvačku Zuzanu Gambovou. Na druhou stranu je zde celá řada hluchých míst. Děj je často přerušován různými odbočkami, divák se tak v příběhu úplně ztrácí. Achylovou patou je celkové vulgární a místy až nechutné pojetí celého snímku. Pro českého konzervativního diváka asi jen stěží bude stravitelné dovádění „mužatky“, večeření na mrtvole v pitevně, nespočítatelně sprostých slov a kilogramy drog. Samotný závěr je řešen více filozoficky, než by bylo tomuto snímku zdrávo… Podtitul filmu zní: „S poctivostí leda pojdeš.“ Jasně to vystihuje celý film. Jen se obávám, aby z toho „nepošel“ český divák. ()

PartyzanFilm

Fair-play Rehorek. V kontextu soucasne ceske cinemy je tohle jako zjeveni. Mne se ten priblbly styl vypraveni libi, protoze je 'pravdivy' a uveritelny, voe. Budar hraje vyborne, kamera i strih sedi-odpovidaji stylu osobnosti. Kdybych to tocil ja, patrne bych to natocil jinak, ale urcite ne lepe. Inspirace britskou skolou mi sedela, na to, aby sam prichazel s inovacemi ma jeste dost casu. Ve sve stupidni jednoduchosti je tohle moje krevni skupina. Bojim se bojim, co Rehorek mysli 'Americkou Krasou po cesku.' Zni to trochu jako Promeny - a to uz proboha ne. Jeste bych dodal, ze si u nas v CR nesutale (a popravu) stezujeme na nedostatek kvalitnich, originalnich filmu a kdyz uz se to povede a natoci se to, pak to ani nepozname, viz. Czech Made Man anebo i Muzi v riji... Tento film mozna neni na 5*, ale za odvahu nedela kompromisy a schopnost udrzet tuhle mozaiku pohromade si je zaslouzi. ()