Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Angel, patnáctiletý recidivista: napadení a krádež auta. Davis, šestnáct let: držení narkotik s úmyslem prodeje. Butch, sedmnáct let: napadení dozorce. Tito tři jsou posláni do nápravného zařízení Enola Vale v Montaně, kde jsou zařazeni pod dohled přísného, ale starostlivého dozorce Goodyeara. Butch může skončit ve vězení pro dospělé, a tak se snaží, aby se mu maléry vyhýbaly… dokud se však on a Davis nestanou předmětem bezohledného napadení jiného vězně jménem Banks. Neudají jej, ale po návratu ze samotky se Banks s Butchem utkají o vůdčí pozici. Stejně jako smečka nalezených psů zavřených v ohradě si mladí muži snaží udržet svá těla a duše nedotčené, ale každé další násilí bobtná se stále vzrůstající silou. (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (87)

M.Myers 

všechny recenze uživatele

Film nás zavede do prostředí nápravného zařízení pro mladistvé delikventy, dobře natočené, dosti syrové a drsné. Jen nevím, na co chtěli tvůrci poukázat. Všichni ti grázlové jsou tam zavření právem a že se tam k sobě chovaj jak prasata mě je celkem jasné. Zde nejde s nikým sympatizovat, at už jde o dozorce, nebo tu chátru. Velkým plusem je herecký výkon Adama Butchera, kterému jsem ty jeho návaly vzteku docela věřil, ale že to byl hajzl jako všichni ostatní, bylo celkem jasné. Film se dosti podobá snímku Bad Boys z roku 1983 se Seanem Pennem v hlavní roli. Pro mě za 3*. ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Vězeňské drama, které hodně syrovým způsobem popisuje příchod skupinky tří mladistvých pachatelů do nápravného zařízení. Jednoduchý film, co jasně rozdal karty hned na začátku, popisuje strach nových vězňů před ostatními kumpány a neustále nasranou atmosféru, kde k vypuknutí násilí není daleko. Vyzdvihnu hlavně obsazení Butche, který rozhodně nebyl majákem spravedlnosti, ale sledovat jeho velké, násilné oči při touze po pomstě bylo fascinující. ()

Reklama

Petroff 

všechny recenze uživatele

Jeden z filmů z prostředí nápravnejch zařízení pro mladý kretény. Nikterak vyčnívající, nijak moc vypovídající. Kdo viděl Klass nebo Ondskan, tak tohle je oproti zmíněným tak nějak horší, prázdnější. Nemá to vlastně žádný pořádný "finále" a v průběhu hodiny a půl se tu představuje pár klasickejch nešvarů těchhle míst - drogy, šikana, vyřizování osobních sporů (jak jinak, než ručně), znásilňování ... a nezřídka všechno končí hůř, než by asi všichni chtěli. Pro mě i tenhle film. Žádnej šok. 50-60% Nejlepší z filmu tak byl vyprávěnej/hranej příběh o sexy mamině. ()

campix 

všechny recenze uživatele

Ani jsem se nemusel dívat na základní údaje a hned jsem pochopil již po pár minutách, že Dog Pound musí být filmem z evropské produkce. Američané dokáží natočit silné filmy, ale ne takto realisticky surové. Zde v Dog Pound vám nejsou osudy hlavních hrdinů ani trochu lhostejné. Když přijde smrt, tak opravdu cítíte zármutek, něco vám schází, takže ne jako u nějakých vyumělkovaných filmů. Prostě surová a drsná realita nápravného zařízení Enola Vale. Ve svém žánru jeden z nejlepších filmů. ()

-henry- 

všechny recenze uživatele

Technicky hladký snímek plný nakažlivé zuřivé energie. Autor povrchně klouže po nejklasičtějších vězeňských klišé (ano, je tu i řitní znásilnění) a jediné o co mu jde, je efektně uhranout diváka. Ti bystřejší si ovšem všimnou, že film rozehraje spoustu zajímavých linií a motivů, ale nerozvine a nedotáhne ani jedinou z nich. Zkrátka v tomto filmu ve výsledku o nic nejde, protože nic neřeší jenom si tak jede s efektním zvukem a trendy kamerou (např. proč nikdo neřeší těžká ublížení/umrtí postav, které mají starostlivé rodiče; nebo konexe s dozorci?). Konec se rozpadá úplně. Snímek velmi zručného, ale nevyzrálého filmaře. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (5)

  • Na konci film je spomienka na Ngyuen Nuoc Luu. Bol to kameraman, ktorý zomrel štyri dni pred dokončením nakrúcania. (TomasB.)
  • Snímka je prerábkou anglického filmu Scum (1977). (Durexon)
  • Ve filmu si zahrálo mnoho skutečně odsouzených mladíků, z nichž mnozí jsou zpátky ve vězení. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno