Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

mark9th

Rozhodne sa to teda nepodoba beznym kung-fu filmom. No a to nie je na skodu. Aj ked to asi ziadne rekordy lamat nebude, originalitu tomu musim uznat. Hlavne co sa tyka spojenia hudby s tymto ''kung-fu'' stylom , ktore bolo na pocudovanie velmi osviezujuce, teda aspon pre mna :). Z hereckych vykonov sa mi pozdaval najma Byron Mann ako zaporak. Obcas bol trosku smiesny, ale v tom dobrom slova zmysle. A najvacsia krasavica bola samozrejme Jamie Chung. Pre nadsencov azikskych umeni a bizarnosti je to dobra volba. ()

vieriX

Totálně přestřelené scény a děj tak předvídatelný, až je to hrozne, ale možná díky tomu se mi to líbilo a během filmu jsem jen a jen koukal a mozkové závity snad ani ne se nezapnuly. Je vidět, že tu se lehce zapojit Quentin Tarantino. Pokud nemáte rád tenhle typ filmu a nejste přívrženci hektolitru digitální krve tak běžte dál. Ale kdo dá tomu šanci tak bude spokojen. ()

gicous

Russell Crowe dokazuje, že velký herec dokáže zahrát i ve špatném filmu. Ostatní nestojí za řeč. Vrcholem špatnosti je RZA, který celý film něco nesrozumitelného drmolí a vypádá, že každou chvíli omdlí. Bojové scény jsou úplně mimo. Postrádají atmosféru, dobrou choreografii a gradaci. Pokud považujete za vrchol hollywoodské wire-fu akce trilogii Matrix a Tygr a drak, tak potom se tomuto filmu vyhněte. Dvě hvězdy za postavu Jacka v podání Russella Crowe a celkem dobrou hudbu. ()

kiros179 odpad!

Epic fail. Takže abych tu mizérii zbytečně neprotahoval. Vzhledem k tomu, že toto dílo natočil ten kdo to natočil, tak jsme se přeci nemohli vyhnout tomu aby hlavní hrdina byl otrok na útěku, který ztroskotá na Čínském pobřeží aby se ho ujmula banda hodnejch budhistů a ty z něj udělaj instatního mistra "chi" (když jsem se dostal do této části filmu, už jsem věděl, že přídáním 3,14 bych nedokázal charakterizovat film lépe). To se poté obzvlášť hodí, co si nechá useknout obě ruce, kvůli týpkovi, kterého viděl poprvé v životě (když se k němu připlazil s natrženým pozadím, oknem jeho šmajchl pokoje). ALE jako mistr "chi" není nic jednoduššího něž si vykovat ruce NOVÉ, zasadit tam pár čepů a hurá, jedeme dál! Kdyby ještě toto nestačilo, je tam nějaký pytel sádla, se svojí kudlo/motorovko/bouchačkou, ale nemůže to být ten Russel Crowe jakého znám já např. z Gladiátora, asi čínská imitace. Podobá se mu jenom vzdáleně a v tahovymhle "díle" by přeci ani opravdovej Raslík hrát nemoch, to dá rozum ne? Tady nemůže být ani nějaká debata ani o tom, že je toto nějaká "žánrovka", na to je to příliš pitomé od začátku až dokonce. Nezachrání to ani účesy a-lá David Bowie a jeho nejšílenější kreace. Dej nám pánbůch, aby RZA už nikdy neusedl na režisérskou židli, jako herce jsem ho doteď ani nějak nezaznamenal, jako režisér....no vždyť asi víte. 5% ()

HEED

Takže to, co se nevlezlo, nebo z nějakého důvodu nepoužilo v Djangovi nebo Kill Bill, někdo slátal dohromady. Přidal tam trochu svého výmyslu, aby to nevypadalo tak okatě, že by se jednalo o vykrádačku. Takže, bylo to krvavé, praštěné, hlavní hrdina RZA byl určitě v jednom kuse zhulený, a terminátorsky super bronzová hora svalů ovládající kung-fu stylem tiger. Taky si zde filmově oddechnul kdysi oskarový herec Russell Crow. Vyloženě nepřekážel, ale ta řezničina mu moc nejde, i když se snaží. Luci Liu je ještě větší bitch cool, než v ostatních filmech. No a samozřejmě rychlý a zběsilý Rick Yune, který tentokrát hraje na té správné straně. Je to praštěné, je to krvavé, je to zábané. Nemůžu to ale postavit vedle opravdových kultovních filmů ákové kvality. Za dvě a půl až tři. ()

hynn3k

Co to jako mělo být? Europe po Final Countdown odletěli ze země a přistáli na Planetě opic? Většina herců, oni to vlastně ani nejsou herci, je mimo a i ta hudba, kterou RZA umí, tady nefunguje. Nesedí k tomu, co se děje a divně přechází z jedné do druhé. A bitky ke konci ztrácí dech a zbytečně je prodlužuje slow motion. Snad si RZA po tomhle propadáku uvědomí, že by měl svou energii soustředit jinam. ()

Nathaniell

RZA a Eli Roth jsou fanoušci a přátelé Quentina Tarantina. Kdo tedy nečekal lehce Quentinovský styl, je málo informovaný. Další zajímavou věcí je čerpání z Japonské mytologie a jejich legend: Ano, Pěsti ze železa jsou (částečně) podobného ražení jako 47 Roninů. Další dost podstatný fakt je možná návaznost Pěstí ze Železa s Tarantinovým filmem - Nespoutaný Django. Ano: Původně se mělo jednat o jistou spolupráci ohledně postavy kováře (RZA). Opravdu se po tomhle ještě něčemu v tomto snímku divíte? Pak jste možná divní vy. Tenhle film si podle mě zaslouží podobné hodnocení jako zmíněný Django. Dávám 5*. Je to i částečný protest kvůli zdejším blbcům... Quentin Tarantino presents... Scénář: Eli Roth, RZA... Jste paka. ()

subic

Kdyby tam nebyl Russell a jeho dar přítele Messera, tak by to byla dost nuda. Vizuálně docela solidní jinak dost blátivý film o tom, jak panovník pošle zlato bojovníkům bránícím hranici, jenže to zlato by chtělo hned několik gangů. Těch 51% úplně sedí. ()

Stejšn

Splitscreeny, skákání na gumových lanech, v postprodukci umazaných, trapné CGI, špatný digitální gore.... prostě tohle byla tak ubohá sračka, že bych brečel. ()

DonBraso

Vskutku pěkný eintopf na všechny způsoby.RZA do hlaví role,RZA je všude a díky jeho chechtákům a velkým snům natočil tenhle bakšič s celou jehou aurou.Tak předně je tam postav až to bolí na tepnách a o postavách víte pěkný prdlajs.Jestli měl být film delší či ne je člověku jedno,film se porval se střihem a pan střihač s RZA neuměli.Zajímá mě co tam měl Tarantino za lubem,jestli je to jenom jméno,co jednou přijel na natáčení a řekl,tak si dělejte co chcete.Protože to tak vypadá.Báchorka je ješt dobrá a tenhle nesmrtelný šafrán drží nad vodou,je jeho alter ego,kdy různý hudební styly,který se vůbec nehodí do scén,právě naopak jsou svým strůjcem štěstí s tou stylizací různých předražených čínských filmů.Doupátko ze zlatou a červenou,je prostě oku lahodící s ještě tak krásných obecentsvem.Film je pro RZA,který hrame kováře a tam měl zůstal,protože hodit si ještě flashback,aby jsme o něm věděli více,je na protest.Mě ani Russel Crowe nevadil,prostě si řekl,tak co,vytáhnu jednou za čas něco a bude klid.Choreo nebylo špatný a trochu nostalgicky i v jiných filmech jelo hodně na oko,takže nevidetlných lan tam muselo být nespočet.To,že se tam mihne Batista je pro některý fans z wrestlingu možná náplast,ale asi jako všechny postavy,nemají co říct.Škoda,jestli tohle měla být svým způsobem MTV zábava,tak nebyla,protože akce na začátku a na konci bylo málo a po chvilce se mi stejný styl trochu už zajídal. ()

benny159 odpad!

Zhovadilosť prvého stupňa. A nezachránil to ani Russel. Nikdy nepochopím, ako sa mohol upsať takejto debilite. Fyzika, logika, pútavosť....tieto všetky aspekty sa asi v tomto filme vybrali na dovolenku.....FUJ! Russel, toto už nie. Nikdy viac! ()

Trsto odpad!

no tak toto bola hlúposť nad hlúposti ...až z toho oči boleli ...černoch v Číne .. kopec cga ..dejovo o ničom ...stupídne texty...škoda mrhania časom ... ()

tonton78

tak tohle byla teda velká kravina, možná by bylo lepší kdyby to natočil BFLMPSVZ nebo HCHKRDTN...jednu dám za Lucynu a její cupitání,mńam ()