Mendez je charizmatický riaditeľ malého cirkusu. Jedného večera navštívi lunapark. Tam sa stretáva s Willom, ktorý je nešťastný a zatrpknutý. Will sa po stretnutí s Mendezom rozhodne z lunaparku utiecť a pridať sa k Cirkusu Motýľ. (TV Lux)

bari68

Škoda, že tento námet a materiál nebol zrealizovaný ako celovečerný film. Ono v dvadsiatich minútach nejde všetko vygradovať do podoby, ktorá by bola verím že nezabudnuteľnou, milou a krásnou. Tento prítomný kraťas, ale tiež zaslúži veľkú pochvalu. ()

reditelka

Přesvědčila jsem se, že ani u filmů velikost není vše. Tento krátký film ve mně zanechal dlouhodobý dojem. Žádný zbytečný balast, žádná lovestory na pozadí. Jen velmi výstižné a procítěné vyjádření toho, co měl tento příběh sdělit. Velké plus za podmanivou hudbu. ()

Tristaver

Celý film je jen o tom, že vyvolá tradiční citové klišé - ten muž nemá končetiny, to je jasných 5 hvězd, je na tom přece hůře než Rain Man! V podstatě jenom 15 minut čekáte na to, co je jasné, že musí přijít, nic jiného. ()

orkadimenza

„Because you believe it.“ Něco neskutečného ve mně vyvolal tento na první pohled obyčejný kraťas a musím přiznat, že poprvé jsem měl na kahánku. Nečekal bych, že mě dvacetiminutová záležitost dokáže takhle uchvátit a prudce ve mně zvýšit pocit dobroty. Nick Vujicic je opravdový fenomén, před kterým je třeba se hluboce poklonit a rád bych jeho poselství šířil dál, alespoň prostřednictvím nepopsatelně pěkného filmíku. Popsat slovy to nejde, musí se to vidět. ()

LBsmoke

no teda.. :-D a to mám rád cirkus ani mi nevadí housle.. ale tohle je podprůměrné.. scénář je tak špatný že v momentě kdy si to uvědomíte jste vděčný že to za čtvrť hoďky končí.. jen protože týpek nemá chapadla nebudu dojat nuzným podáním tohohle kraťasu.. jediné v čem není tak blbý je že ví jak se tlačí na emoce (kdyby nebyl tak průhledný a laciný třeba bych se mu do pastě chytil) ..víc mě dojímá tady to hodnocení..vy 5* ste nepoužitelní.. ()

lareinna

Tento šikovný krátkometrážny film jednoducho poukazuje na hodnoty, princípy a priority v živote človeka. Nie je mu čo vytknúť. Zvlášť chválim krásnu hudbu.. ()

TheTrox

Aby se mi takto líbil krátkometrážní film to se ještě nestalo. Cirkus celkově nemám moc rád, ale po zhlédnutí tak exceletního snímku, kdy jsem úplně hltal to krásné prostředí, prostředí plné příběhů lidí, které jsou tam skvěle zachyceny. Nick Vujicic zahrál přímo skvěle, je až neuvěřitelný jak může takový člověk jako on milovat život a radovat se z něj každý den, i přes to, jak vážné zdravotní postižení má. Když to shrnu, tak níž jak za 5* dát nemůžu! Celkové hodnocení: 90% ()

xargos

Nicka Vujitice znám už nějakou dobu, ale tenhle film ne - mám tři roky zpoždění... Díky http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/cirkus-motyl je vše dohnáno. Tento film je o naději a o tom, že každý člověk se může proměnit v krásného motýla, ať již přichází z jakéhokoliv (horšího) prostředí, kterým je ovlivněn. Někdy stačí jen impuls, někdy pořádné nakopnutí, aby rozepjal křídla a letěl... V tomto příběhu má Mendez, pricipál cirkusu, právě tuto roli, tento vliv na ostatní. Nenásilně a nenápadně dává možnost ostatním "stát se motýlem". Každé "ztracené duši" přeji takového člověka, aby ho dostala do cesty. A Nick Vujitic - jednoduše úžasná bytost:) V krátkém příběhu je řečeno to podstatné o životě. A co to je? Podívejte se na film. Pokud vám to nedojde, zamyslete se, kde jste svá křídla zapomněli... ()

figliar

Videl som veľa motivačných videí, kde Nick Vujicic dáva ľuďom silu, nádej na lepší život. Ale tento krátky film je niečím výnimočný. Dokazuje, že sila ľudskej vôle je dôležitá a nikdy nemáme hovoriť nikdy. Vždy je niekto, kto je na tom určite horšie ako my, preto to nemôžeme vzdať a treba sa so životom poriadne popasovať. Nick má môj rešpekt, aj keď viem, že toto dielko je čisto komerčná záležitosť. Ale tak, čo v dnešnej dobe nie je. ()

Destinytte

Hrozně krásnej, dojemnej kraťas. Nick Vujicic je skutečně sympaťák. "Čím větší utrpení, tím větší triumf." Někdy to tak platí. ()

MatesMS21

Krátkometrážní film, po jehož shlédnutí sem si připadal jako bavlněná košile zmačkaná týden v batohu. Kdybych věděl, že mě za deset minut zmačká, roztrhá a rozemele srdíčko na cucky, asi bych se na to stejně neuměl připravit a dopadl bych nemlich stejně. Příběh o cirkusu, v kterém každý nehledě na svůj pohnutý osud může být hvězdou (atrakcí) nejen vizáží, ale hlavně způsobem, jak se s osudem vypořádá. Příběh o naději a úctě. Několik málo minut pozitivní energie, která z vás vyprchává zatraceně pomalu. ()

bolf!k

Na pořádný filmový zážitek není třeba plných 90 minut. Těžko popsat tohle dílko, i když trošku prvoplánové (rozuměj, člověk bez všech končetin dojme každého, pokud to není úplný ignorant) ale i tak to byla moc optimistická podívaná. 85% ()

Ká$aM.D

Neuvěřitelně emotivní snímek, který ke konci přinutí člověka se od srdce usmát. Vím, že v životě je to leckdy horší, ale tento krátký film dává naději řadám takto postižených lidí a ukazuje jim, že člověk se nemá vzdávat a měl by mít chuť do života a ta odhodlanost by měla být o to větší, čím na ně byla příroda krutější. Filmy tohoto typu mám rád a vždy mě donutí se hluboce zamyslet. ()

Biopler

Nádherne spravený kraťas. Je to emočné vydieranie, ale všetko ostatné klape. Cez citlivú hudbu, dialógy, myšlienku, pevnú réžiu a detaily, napríklad zachytenie sĺz na krajíčku principála po úspešnom Willovom čísle. Takéto maličkosti dodávajú snímku správny nefalšovaný päťhviezdičkový pocit. ()