Náš den přijde

(festivalový název)
  • Francie Notre jour viendra (více)

Co uděláš, když jsi dospívající zrzavý budižkničemu, který až na jednoho staršího chlápka nemá kamarády? Když tě všichni nenávidí a nejvíc ze všeho tvoje vlastní rodina? Když se ti všichni kámoši vysmívají? Odpověď: Ty a tvůj ubohý kumpán seberete všechny svoje prachy, koupíte si sportovní auto, elegantně se oháknete a zamíříte do země zrzavých, do Irska. Co ale začíná jako hledání ideálu se promění v divoké řádění plné nenávisti, násilí a sebedestrukce. (oficiální text distributora)

geklon

brrrrrrrrrrr....hodně znepokojující snímek, bez špetky pozitivní enrgie...težko slovy obhajovat vysoké hodnocení.... ()

majkl44

Mám sice rád černý humor, ale co se mi má líbit na tom, že titulovaný psychiatr náhodou potká mladého zrzka se spoustou komplexů a nezdarů a při společné cestě se z nich postupem času stávají ještě větší magoři bez rozumu. Mimochodem od kdy je zrzavost brána ve společnosti tak negativně? Na to bych asi musel být Francouz.. Jestli to má zobrazovat obecně odstrkované lidi, tak se to tvůrcům moc nevyvedlo. Pořád jsem čekal, co má psychiatr s tím klukem v plánu a jak se mu podaří mu pomoc, ale vyklubal se z toho totální žvást. Jediný plus bych viděl v těch hereckých výkonech.. ()

Narya89

První polovina filmu byla víc než ucházející a skutečně neotřele vtipná. Llíbil se mi Olivier Barthelemy v roli zakřiklého nekňuby, kterému nikdo nerozumí a který navazuje vztahy přes WoWko. Ovšem druhá polovina přináší pro mě nesympatický amorální humor ala bizarní sexuální scény, bezdůvodné explicitní násilí, rádoby komické umírání, atd. Ve výsledku se tedy jedná o průměrný filmový počin, na který se jednou podívat dá. A mimochodem jestli má ta hlavní postava zrzavý vlasy, tak já je mam asi zelený:/ ()

ghatos

Náročnější alternativní potrava. Zrzavá vzpoura proti sobě i celé společnosti má sebedestruktivní nádech. Své publikum si to najde. Pro "obyčejného" diváka nepochopitelná šílenost. Není to zrovna oslavný epos na Francii. Nedá se tomu upřít jistá přitažlivost...65%. ()

zsn

Skvělý trip dvou psychopatů. Věřím, že Vincent je stejný ďábel i v reálu - má pořád podobné role a neskutečně mu sedí. Nic, na co by se dalo koukat 2x, ale to neznamená, že to není skvělé. Vlastně to na mne námětem působilo jako severský snímek. Přidejte mu procenta! ()

Arius

V podstate mizantropický manifest v ktorom sa vzbúrili duše odsúdencov pre mňa jedinečné takmer 5hviezdičkové veľký podiel mal na tom najmä vždy geniálny Vincent Cassel ()

Firebug

Skvělý film, který může diváka drapnout v několika rovinách a stejně jednoduše ho může i odradit... Já jsem si to užil náramně, protože snímek úžasně funguje prostě jako černohumorná route-movie-komedie a režisérovu výpověd k násilí a xenofobii ve společnosti můžete brát pouze jako bonus, na který se osobně zaměřím při druhém sledování. Prozatím tedy rozkošnické a zcela zasloužené 4*. Děkuji Oko-naslepo za tento snímek. ()

Tejkina

Spoilery: Tenhle film mě vůbec neoslovil... . Hlavní postavy mi byly od začátku nesympatické, místy dokonce nechutné, jejich jednání nepochopitelné... (možná jsem hloupá, ale to, že jsem byl kdysi šikován, přece neomlouvá to, že budu zabíjet nevinné lidi) a také jsem nepochopila tu zvláštní roli zrzků v tomto filmu. Zrzci jako nejsou normální lidé, nebo o co vlastně šlo??? O to víc mě naštvalo, že z toho oba vyvázli a to naprosto bez trestu. Přitom francouzské dramata miluju, takže jsem byla plná očekávání, ale dostalo se mi jen hořkého zklamání.... Vlastně ani nevím proč nedám odpad.. ()

Devadesát Dva

Závěrečný let balonem je filmařina s kusem srdce. Jako nějaký příběh z antiky, o dvou bratrech, zasazený do moderní doby, co říká "Utekli jsme tomu a žijeme!" Zatraceně povedená práce. Tenhle film je jako další zásadní dílek skládačky o člověku jako takovém. ()

Lukoboss

Absolutní šílenost a divočina, studie nevyrovnanosti člověka, kterej je od mládí utlačovanej a šikanovanej. A jak se říká: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne." A tady se to teda utrhlo se vším všudy. Výborný herecký výkony (V. Cassel tomu dává brutálně), skvěle napsaný charaktery hlavních postav - přerod obou, totální změna osobnosti. Takovýhle filmy se moc nevidí a od Francouzů už vůbec ne. A klobouk dolů, že pro režiséra R. Gavrase je tohle prvotina. Čekal jsem od toho něco úplně jinýho, ale nakonec jsem byl mile překvapen i tímhle. ()

Bobek27

Dokonalej film, kterej režíroval dokonalej Gavras a kde hrál naprosto dokonalej Cassel =) Celkem vtipnej průběh filmu postupně vygraduje do psychoschízka konce. Film ukazuje, co by se mohlo stát, když vám celej život někdo s**e na hlavu. ()

kockopes

Francouzský filme, kam to spěješ... Něco mezi Pul fiction, V Číně jedí psy a Popelkou... Jak to mohlo dopadnout... ()

HarryBlock

Réžijne to funguje na jednotku, Gavras vie čo robí, ale miestami si vyslovene domýšľate niektoré veci akoby scenáru niečo chýbalo. Je to možno len môj pocit, ale neviem sa ho zbaviť ani po dvoch zhliadnutiach. ()

Bafo

Davam pet, protoze 74 procent je malo, navic mam dojem, ze to je presne ten film, kterej si budu pamatovat i za 5 let... Utkveje, to je dulezity. Takze pres vsechny vady... Poznamky tesne po shlednuti: Ac je film tvrde nasilny a zly, tak v sobe ukryva urcitou krasu - scena, kdy Remy jede uz pomernej oddelanej na korbe rednecksky dodavky a drzi cervenou svetlici a jen kouka je vlastne uzasne poeticka, je v ni urcity existencialni uvedomeni, do kteryho se clovek obcas dostane na ceste (byt jejich cesta je dost zvlastni). Stejne tak sezeni na plazi, stejne tak dalsi casti. Chapu, ze vetsina lidi v tom filmu vlastne vidi zlo, to je prirozeny, ale jde o zkoumani toho zla, kde se bere atd. Oni sami o sobe nejsou "zli", jen frustrovani. EDIT: otazkou taky je, z ceho frustrovani jsou a jestli tadle jejich frustrace neni svym zpusobem umela. Protoze to tak trochu pusobi, mozna jsou to jen dva magori, kteri si neustale mysli, ze je nekdo utiskuje, coz ale ve skutecnosti nevychazi z jejich odlisnosti, ale z jejich slabosti, ktera prave prameni z toho, ze si mysli ze jsou utiskovani. Okej, to je trosku prekombinovany a je to jak otazka po slepici a vejci. Ale na prikladu narodnostnich mensin to muze byt videt a mozna i toto je tematem filmu. ()

Zero_Signal

Celý film som si bol istý 4 hviezdičkami, ale ten ÚŽASNÝ koniec ma presvedčil, aby som prihodil piatú. Už dlho sa mi pri konci filmu srdce nerozbúchalo tak rýchlo. ()