Ned si žil spokojeným životem na bio farmě po boku své hippie přítelkyně, dokud jej však jeden nerozvážný incident s marihuanou na farmářském trhu nedostal za mříže. Po návratu z vězení se nastěhuje ke svým sestrám... V žádné rodině nesmí chybět – černá ovce, která je vždy o pár kroků pozadu. Zvláště pak, má-li si dát do pořádku život. Pro sestry Liz, Mirandu a Natalii je to jejich věčně pozitivní bratr Ned, bývalý majitel organické farmy, jehož neskonalá ochota spoléhat se na poctivost lidstva způsobuje jeho osobě nemalé problémy. Normálně by byl naprosto nepoužitelný, ale jednou je to jejich bratr, takže když ho opustí přítelkyně a vyhodí ho z farmy, jsou to opět sestry, kdo zavelí k záchraně. Každá ho u sebe nechá nějakou dobu bydlet, ovšem bratrova neotřesitelná víra v naprostou upřímnost jim obrátí životy vzhůru nohama. Avšak i díky tomu si všichni v rodině nakonec uvědomí, že jeho víra v lidi kolem sebe není zas až tak hloupá. (HBO Europe)

Wlck

On ten zážitek nebyl tak silný, jak by se mohlo zdát z mého hodnocení. Jeho pointa je totiž v tom, že jsem to hodnotil jako "feel good film". Obvykle jim dávám hezké 4*, protože se během nich a chvíli po jejich skončení cítím opravdu dobře. Tady jsem se ale rozhodl přitlačit, protože jsem se cítil opravdu dobře. ()

giovanni3

Taková pohodová "hipís" oddechovka, která sice nemá nějaký závratný děj ani herecké výkony, ale celkově potěší. Víc není potřeba psát děj o tom jak otevřenost, ochota a čest dokáží zničit vše okolo, aby ve finále vše vyčistily není potřeba rozvádět. 3z5 ()

upson

Paul Rudd se mi zamlouvá čím dál tím více. Výborná postava Neda, co všem důvěřuje do jádra svých nazelenalých buněk v mozku. Jasných 75% ()

sedm.1

Upřímně bych musel teď docela zapátrat v paměti, kdy naposled jsem viděl film, natož komedii, který by disponoval takovou skvadrou nesympatických postav, obsazených navíc tak zatraceně nesympatickými hereckými protagonisty, což překvapilo o to víc, že konkrétně Paula Rudda a Elizabeth Banks jsem vždy považoval za jistoty kvalitní filmové zábavy, ale zde se přidali ke zbytku obsazení a sledovat veškeré počínání všech postav a výkony, které tu zúčastnění předváděli, bylo takové malé utrpeníčko. Ústřední postava Neda, právě v Ruddovo podání, mi lezla neskutečně na nervy, zvlášť když divák ani neví, jestli ten jeho naivní dobrák je vážně tak důvěřivý, nebo jen prostě retardovaný blb, jenže jeho ségry ho snad ještě trumfli, trapný krávy, kterým jsem přál co nejkrutější osud, fakt prostě děs. Zápletka pak byla naprosto nulová, biochlápek narušuje osmdesát minut život svých třech sester, které nejdřív strašně sere, aby samozřejmě jak mávnutím proutku v posledních pěti minutách prozřeli a zjistili, že ten jejich brácha je vlastně naprosto úžasný člověk, no co k tomu dodat, to přeci nelze považovat za nic jiného, než za megatuctový kýčovitý scénáristický odpad. Co se vtipnosti týče, zasmál jsem se přesně … aha, já se vlastně nezasmál, ba co víc, já se ani neusmál, takže asi taková to je komedie. Zato těch trapných a nesoudných situací tu je zde na tři prdele, těmi tvůrci nešetřili, spíš naopak, těmi se to tu jen hemžilo. Our Idiot Brother je zkrátka nudný, hloupý a nevýrazný film, kterému doporučuji se hodně velkým obloukem vyhnout. ()

Wicky

Příběh o zvláštní rodině v čele s idiotským vtipným Paulem Ruddem.Určitě je to jedna z těch hodně povedených komedií roku.První polovina je fakt hodně sranda a druhá už je spíše dramitická.Všechno fungovalo jak mělo.Jsem spokojen.80% ()

MARTIN*I

Když je člověk hodný, upřímný, říká pravdu a je takový lidový "dobrák" je automaticky chápán dnešní společností jako idiot nebo pošuk. Všichni berou hlavního hrdinu jako neštěstí, přijde jim, že jim kurví život a na co sáhne to zkazí. Nicméně na konci si uvědomí, že vlastně jim ten jejich ve skutečnosti hrozně smutný a povrchní život zpestřil a v dobrém slova smyslu ovlivnil a uvědomují si, jak moc ho mají vlastně rádi. Celý film provází hrdinova láska k psovi a vlastně je to víceméně to jediné, o co mu jde. Mimo téhle hlavní myšlenky je ve filmu spousta vtipných scének, bavil jsem se dobře. ()

Michelle75

Asi mě dostal ten vtipný začátek a už jsem se vezla a smála se asi hodinu, po ní přišlo kousek hluchého místa,ale konec klišoidní jak blázen se mi stejně líbil. Kdo má rád vztahovky rodinného typu bude se bavit a Paul Rudd asi bude brzy v mé top 10.:) ()

Pollock

Pohodová, nenásilná komedie klidně plynoucí s očekávaným hapíkem. Ale díky níž jsem především dostal do podvědomí překrásnou herečku Janet Montgomery. ()

Kalper

Velice příjemná komedie o naivním hipíkovi, který svou upřímností a laskavostí ničí pokřivené světy lidí v okolí a sám se dostává do potíží. Mohlo to sklouznout k trapnosti a prvoplánovému humoru, ale nestalo se tak. Děj příjemně plyne, vtipy jsou dobře postavené a vypointované a celý herecký ansámbl funguje bezvadně. Smíchy jsem sice neumřel, ale bavil jsem se královsky. ()

dopita

Titulní hrdina je strašnej blb. Ani to není vtipný jak je přihloupej, protože je to tak nějak samozřejmý a hluboce lidský, nebo jak to říct. On je to především dobrák, kterej neumí držet hubu a vždycky na to dojede. Mě moc sympatickej nebyl, zatímco jeho sestry mě bavily mnohem víc. Zcela průměrnej film zdobí příjemná atmosféra a výbornej cast. ()

peetriss

Milá, skromná, přirozené plynoucí, na pilu netlačící komedie o naivním, idealistickém a dobráckém Nedovi, jehož tyto uvedené vlastnosti přivádějí do společneských i osobních nepříjemností. Komediálnost filmu tkví spíše v absudrnosti našeho bytí vyvolávající otázku, zda vůbec může dobrý člověk, byť mající jisté nedokonalosti, přežít bez úhony v dnešním sobeckém světě. Our Idiot Brother disponuje velmi sympatickým obsazením, odvádějícím kvalitní práci, ať už se jedná o samotného Paula Rudda nebo jeho sestry (i Elizabeth Banks si to u mě napravila po hrozném výkonu v Muži na hraně). ()

aLPaC

Trochu komedie, trochu rodinné drama, ale výsledek je výborná směs. Paul Rudd, který mi zde lookem připomínal Ježíše, se skvělě hodí na roli dobráka, kterého všichni využívají. Jeho dvě sexy sestry, Elizabeth Banks a Zooey Deschanel, která zde opět hraje holku od podlahy, což se mi mimochodem dost líbilo, do příběhu také skvěle zapadli a i když někdy působili až otravně (hlavně Liz), tak nakonec jste je stejně museli mít rádi. Natáčení muselo být neskutečně zábavné, což dokazují na konci zkažené záběry, jenž v komedii vždy rád uvítám. Co víc dodávat, prostě takový film na odpočinutí a vypnutí mozku. Víc takových! ()

sona123

Zarostlý Paul Rudd si roli náležitě užil - prosťáčka, který svojí naivitou dostává do maléru nejen sebe, ale i všechny ve svém okolí. Ale nebyl by to americký film, aby se nakonec všechno v dobré neobrátilo. Paul má za své herecké sestry fajn herečky a příběh také není úplně blbý, je to nenásilné a "vystřižené" scény v závěrečných titulcích doladily atmosféru. Tedy, není to nic intelektuálního, ale náladu to taky nezkazí. ()

Ricky_CZ

Člověk se nezasměje, jak by asi od komedie čekal, ale zanechá to na vás úsměv. Vlastně je to takový milý, nezávislý film, plný sympatických herců... ()

filipvrbik

Kdyby totálního idiota nehrál Paul Rudd, a film se nejmenoval Our Idiot Brother, bylo by to možná dobré... Koneckonců je tu řada srandovních scén, ale Antman mi tam prostě nesedí, protože to jen hraje. Vidět to dřív, než Avengers, tak tomu dám jistě víc hvězd, ale takhle nemůžu...40% ()