CHYBA VE FILMU: Když kluci dostanou auto a jedou po ceste tak spolujezdec ma otevřenou strechu a vystrkuje ruce. Zaber pozdeji (při pohledu seshora) ji ma zavrenou, na dalsim otevřenou a na další při pohledu zevnitř zase zavrenou a pak otevřenou. CHYBA VE FILMU 2: V gay baru je videt ze tycky před kterými kluci tanci v jednom zaberu zmizí a v druhem se zase objeví. A to s nima nikdo nehýbal a ještě netancil. (74:41)(29.6.2011)

,,NĚMCI? NÁCKOVÉ?“.... ,,NE! KOMUNISTI! – SVOBODNÍ“..... /// Film o dvojce kámošů, kterým pád berlínský zdi nevzal iluze, ale otevřel hranice pro cestu do Ameriky. PŘÁTELSTVÍ! Každej začátek je těžkej, ale s 55ti doláči v kapse nevobjedeš ani Kristýnu (to je koupaliště – pro jistotu...). A tak kluci vykulení z Ameriky volí tu nejlepší možnost – stopa. Právě ,,fáze“ road movie je pro mě nejzajímavější – fajn muzika, zajímavý setkání (lidskýho druhu). To ostatní je občas uhozený, a i přes pár výbornejch nápadů ,,jen“ takový úsměvný dobrodružství o přátelství a třeba i lásce, říznutý komunistickým režimem, kterej škodí i v Americe. Všechno je to takový CELKEM sympatický, (celkem) vtipný, (celkem) dramatický, (celkem) optimistický..... Chybí mi ,,něco“, co by zůstalo! Prostě na 4* to není a já marně přemejšlím, kde udělali soudruzi z NDR chybu..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci zavzpomínat na zemi svých snů - NDR. 2.) Chci vidět atrakci LENINGRADŠTÍ HŘEBCI. 3.) Táta mi zdrhl do Ameriky (za totáče) a pravidelně mi posílá k narozkám pohled. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(27.6.2011)

Povedená road movie dramedy, na níž mi nesedlo snad jen to, že by amíci byli ve všech případech až tak pohostinní a přátelští, že díky nim byla pro kluky cesta do San Franciska skoro procházka růžovou zahradou. Nejedna scénka se ale povedla, hlavní hrdinové byli sympaťáci, záběry na míjenou krajinu lahodily oku a film mě rozhodně bavil víc, než dle mého přeceňovaný Lenin. A Ondine to fakt seklo :-) 70%(9.4.2013)

Němci umí natočit lepší filmy - viz např. Klepání na nebeskou bránu, ale i tenhle kousek má něco do sebe - je to odpočinková jízda napříč Amerikou okořeněná občasným humorem. Chvílemi to ovšem trochu drhlo....Sám jsem v Americe jeden čas chvíli byl, a tak jsem tu atmosféru zase s chutí nasál. Akorát mi nepřijde, že by byli Amíci až tak superhodní, jak předvedli v tomto filmu. Chlapci měli hodněkrát víc štěstí než rozumu. P.S.: Fakt nevím, jaký smysl má uvádět Brežněva jako herce ve filmu...a kdo vymyslel ten český název - co má společného s originálem?(3.7.2014)

Co vlastně řadový občan ví o německé kinematografii? Zná fuckujícího pana učitele, kluky co to chtějí, holky co to chtějí taky, ti jenž jdou po kvalitě měli tu čest s Klepáním na nebeskou bránu, dříve narození znají duo nosáčů a ti ještě starší Murnauova ikonického Upíra Nosferatu. Známe co známe, víme co víme, ale troufám si říct, že standardnímu gaučovému konzumentovy unikly kousky, které by přinejmenším kvalitně zpříjemnily dané minuty. Vždyť to máme rádi, ono hořko-veselé vypořádání se s národní minulostí....vzpomeňme například na Občanský průkaz, Pupendo nebo nesmrtelné Pelíšky. Německá padlozeďká road-movie je přesně taková........má v sobě zatrpklost i entuziasmus, vzbuzuje pocity zmaru i euforie, umí být radostná i truchlivá. Kvalitní kousek, který by svým naturelem měl našinci chutnat.(3.5.2016)