Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v roce 1989 celé Německo slaví znovusjednocení, dva mladíci Veit a Tom se rozhodli vyjet do Ameriky. V kapse měli “pro začátek” 100 německých marek. Chtějí najít Veitova otce, který uprchl dlouho před pádem Berlínské zdi. Vypravili se do San Francisca, kde by údajně měl žít Veitův otec, peníze jim ale stačí jenom na letenku do New Yorku. Tady začíná odysea dvou „Ossis“ aneb Dederónů za velkou louží… (JOJ Cinema)

(více)

Recenze (99)

merigieren 

všechny recenze uživatele

dva kluci a příběh o otci, který ze záhrobí posílá dopisy. Pak ztřeštěná cesta po usa bez peněz, kde si na každým kroku musí připomínat berlínskou zeď, socializmus a divný vtípky na něj. Od půlky je tam i jedna kráska dík který se pohádají ale nakonec se sejdou u mostu. připadlo mi to děsně nepřirozený ... ()

greetchen 

všechny recenze uživatele

Neviděla jsem až tak moc německých filmů, ale když už mi nějaký padne do hledáčku, většinou to stojí za to. Což platí i pro tenhle. Čekala jsem road movie plnou laciných vtípků, ale je z toho příjemný film, víc drama, než komedie, od kterého se vám nechce odtrhnout oči. Nehraje přehraně na city, nenabízí omleté gagy, tenhle film je svůj a rozhodně stojí za vidění. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Němci vy kluci filmařský, já vás mám tak rád. Jak takovej krásnej film může být takhle opomíjen. S příběhem jsem si prožil snad veškerý dostupný pocity. Pohodová cesta po USA, plná přirozeně usměvných momentů: Ne, já to říkám pořád na poznávání světa nepotřebujeme znát každou stránku Lonely Planet, stačí mít otevřenou mysl a nechat věcem volnej průběh. Zajimavý film i v tom, že na jeho konci jsem v sobě měl dva druhy pláče, z radosti i ze smutku a nakonec jsem se musel ještě usmát. Krásný, fakt krásný. ()

masekjc 

všechny recenze uživatele

Mám pocit že velká část místních hodnotitelů asi koukala na úplně jiný film. Takže popořádku: Tento film rozhodně není komedie, sem tam se něco vtipného objeví ale do kvalitní komedie to má hodně daleko. Úvod začne naprosto nevinně a celkem zajímavě, ale postupem času Vám dojde, že se film transformuje do nudného drama. A nakonec se z toho stane ještě romantické drama. Ehm? No takže vlastně chyba není ve filmu, ale v tom že nějaký odborník tento film označil jako komedii a zkazil tak většině očekávání od tohoto filmu. Sečteno podtrženo: Tohle není komedie, tohle je drama! Přesto se zázrak nekoná a nepomůže mu k němu ani výborný soundtrack. 4/10 ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Každý určitě prožíval pád berlínské zdi a socialismu trochu jinak. Tak třeba dva němečtí mladíci. Napadne je, že když je teď možnost volně cestovat na západ, tak že by chtěli vidět nejzápadnější bod světa, který se nachází v San Francisku. Bohužel peníze jim stačí jen na letenku do New Yorku, a tak je v Americe čeká asi nejdelší a nejzajímavější trip jejich života. Ono cestovat přes celé Spojené státy bez peněz není vůbec lehké a vyžaduje to především trochu odvahy, trochu správné drzosti, a hlavně docela velkou dávku štěstí. Film je vymyslen naprosto bravurně, bylo to zajímavé, bylo to atraktivní, bylo to vtipné, bylo to zkrátka fajn, s hlavními hrdiny jsem si tu cestu užíval, skoro jako bych tam byl s nimi. Tahle komedie srší zajímavými a vtipnými nápady a tvůrci scénáře si s dějem opravdu pohráli, například nápad prodávat kusy berlínské zdi v Americe byl geniální a originální. Samozřejmě ne vždy ale bylo hlavním hrdinům i divákovi do smíchu, veselejší chvíle střídaly okamžiky vážnější, ale tak to chodí i v životě, ne vždy je člověk v pohodě a je mu do smíchu. Celkově jsem s filmem maximálně spokojený a jsem rád, že jsem si našel čas na jeho zhlédnutí. Uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • Titulná melódia filmu je v skutočnosti štátna hymna bývalej NDR "Auferstanden aus Ruinen" - autorom textu je Johannes R. Becher, autorom hudby Hanns Eisler. Vzhľadom na to, že sa v texte hovorí o zjednotení Nemecka, od ktorého NDR neskôr upustila, spievala sa hymna ku koncu existencie NDR často bez textu. (andykanadan)

Reklama

Reklama