,,NĚMCI? NÁCKOVÉ?“.... ,,NE! KOMUNISTI! – SVOBODNÍ“..... /// Film o dvojce kámošů, kterým pád berlínský zdi nevzal iluze, ale otevřel hranice pro cestu do Ameriky. PŘÁTELSTVÍ! Každej začátek je těžkej, ale s 55ti doláči v kapse nevobjedeš ani Kristýnu (to je koupaliště – pro jistotu...). A tak kluci vykulení z Ameriky volí tu nejlepší možnost – stopa. Právě ,,fáze“ road movie je pro mě nejzajímavější – fajn muzika, zajímavý setkání (lidskýho druhu). To ostatní je občas uhozený, a i přes pár výbornejch nápadů ,,jen“ takový úsměvný dobrodružství o přátelství a třeba i lásce, říznutý komunistickým režimem, kterej škodí i v Americe. Všechno je to takový CELKEM sympatický, (celkem) vtipný, (celkem) dramatický, (celkem) optimistický..... Chybí mi ,,něco“, co by zůstalo! Prostě na 4* to není a já marně přemejšlím, kde udělali soudruzi z NDR chybu..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci zavzpomínat na zemi svých snů - NDR. 2.) Chci vidět atrakci LENINGRADŠTÍ HŘEBCI. 3.) Táta mi zdrhl do Ameriky (za totáče) a pravidelně mi posílá k narozkám pohled. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(27.6.2011)

Každý určitě prožíval pád berlínské zdi a socialismu trochu jinak. Tak třeba dva němečtí mladíci. Napadne je, že když je teď možnost volně cestovat na západ, tak že by chtěli vidět nejzápadnější bod světa, který se nachází v San Francisku. Bohužel peníze jim stačí jen na letenku do New Yorku, a tak je v Americe čeká asi nejdelší a nejzajímavější trip jejich života. Ono cestovat přes celé Spojené státy bez peněz není vůbec lehké a vyžaduje to především trochu odvahy, trochu správné drzosti, a hlavně docela velkou dávku štěstí. Film je vymyslen naprosto bravurně, bylo to zajímavé, bylo to atraktivní, bylo to vtipné, bylo to zkrátka fajn, s hlavními hrdiny jsem si tu cestu užíval, skoro jako bych tam byl s nimi. Tahle komedie srší zajímavými a vtipnými nápady a tvůrci scénáře si s dějem opravdu pohráli, například nápad prodávat kusy berlínské zdi v Americe byl geniální a originální. Samozřejmě ne vždy ale bylo hlavním hrdinům i divákovi do smíchu, veselejší chvíle střídaly okamžiky vážnější, ale tak to chodí i v životě, ne vždy je člověk v pohodě a je mu do smíchu. Celkově jsem s filmem maximálně spokojený a jsem rád, že jsem si našel čas na jeho zhlédnutí. Uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(31.10.2011)

Sympatická road movie. Mé očekávání v německou verzi Road Tripu se nevyplnilo. Jde o poměrně inteligentní zábavu s pozadím temné doby komoušu. Ikdyž zde si to ti dva kluci v Americe po většinu času užívají, nakonec je minulost nějak zasáhne. Fajn scény při promítání dokumentu v kině a setkání se "skutečným" otcem na konci. Kamera si vyhrává a některé záběry Americké krajiny jsou fakt skvěle. Fajn hudební doprovod a krásná Alicja Bachleda.(2.5.2013)

Opět má oblíbená německá kinematografie na kterou nedám dopustit. Náckové? Kdepak. Začínající filmaři,vypadající fakt potřebně,že mají nárok na americkou snídani zdarma a s úsměvem. Leningradští hřebci, kteří dovedou rozpálit celý gay bar :-) Nejmilejší,svobodní,němečtí komouši jaký můžete potkat. Když je nejlepší přítel stále nablízku,dá se překonat i ten nejbolestnější okamžik. Matthias Schweighöfer & Friedrich Mücke, tihle dva sympatičtí hoši mě příjemně pobavili :-)(16.9.2013)

Povedená road movie dramedy, na níž mi nesedlo snad jen to, že by amíci byli ve všech případech až tak pohostinní a přátelští, že díky nim byla pro kluky cesta do San Franciska skoro procházka růžovou zahradou. Nejedna scénka se ale povedla, hlavní hrdinové byli sympaťáci, záběry na míjenou krajinu lahodily oku a film mě rozhodně bavil víc, než dle mého přeceňovaný Lenin. A Ondine to fakt seklo :-) 70%(9.4.2013)