Když v roce 1989 celé Německo slaví znovusjednocení, dva mladíci Veit a Tom se rozhodli vyjet do Ameriky. V kapse měli “pro začátek” 100 německých marek. Chtějí najít Veitova otce, který uprchl dlouho před pádem Berlínské zdi. Vypravili se do San Francisca, kde by údajně měl žít Veitův otec, peníze jim ale stačí jenom na letenku do New Yorku. Tady začíná odysea dvou „Ossis“ aneb Dederónů za velkou louží… (JOJ Cinema)

windows

Pád Berlínské zdi. Postkomunistická underground omladina ze země Trabantů, cestuje napříč USA do San Francisca. ()

masekjc

Mám pocit že velká část místních hodnotitelů asi koukala na úplně jiný film. Takže popořádku: Tento film rozhodně není komedie, sem tam se něco vtipného objeví ale do kvalitní komedie to má hodně daleko. Úvod začne naprosto nevinně a celkem zajímavě, ale postupem času Vám dojde, že se film transformuje do nudného drama. A nakonec se z toho stane ještě romantické drama. Ehm? No takže vlastně chyba není ve filmu, ale v tom že nějaký odborník tento film označil jako komedii a zkazil tak většině očekávání od tohoto filmu. Sečteno podtrženo: Tohle není komedie, tohle je drama! Přesto se zázrak nekoná a nepomůže mu k němu ani výborný soundtrack. 4/10 ()

coco.brice

hláška filmu..víš,že kaktusy se dají jíst?..jak jsi na to přišel..no přece od Gojko Mitiče..náčelníka Velkého hada:-) ()

mirkath1

No nevím jak komu, mě se to líbilo i když do komedie to mělo daleko, spíš drama. Záviděla jsem jim odvahu se kterou se vydali bez peněz napříč Amerikou a nedopadli nakonec nejhůř :))) ()

teba

Budu se opakovat, ale... je to NĚMECKÁ KOMEDIE!! Takže opět mírně tlačím hodnocení nahoru... Film má výhodu v době, kdy se odehrává, takže mu projde to krásně naivní vidění Ameriky, včetně barev a filtrů na jeho podporu. Navíc několik, na německou komedii slušnejch fórků (Vy jste nacisti? Ne ne, my jsme praví komunisti!), nezbytná slza uroněná v samém závěru... Zkrátka a dobře, sledovalo se to celkem pěkně, nelituju :o) ()

Fruitik

"Chci se projet v Trabi po Golden Gejtu"... mal som podobné sny... dotknúť sa sochy Slobody v ľudovom kroji ( nesmejte sa... to som ešte tancoval folklór )... ale táto komédia je tak neskutočne reálna a zároveň reálne neskutočná... A nesmierne pobaví.... žiadne bláznivé gagy a Vy tým chalanom vlastne úplne rozumiete... odporúčam.... ()

Ruud36

Nečekejte komedii, u které se budete válet smíchy na zemi. Pro mě příjemný snímek se zajímavým námětem. ()

darebacek

Lehce vtipná a dojemná road movie, prostě pěkný obyčejný příběh o dvou Dederácích na cestě do San Francisca. 78 % ()

Mr. Movie

Čekal jsem mnohem víc. Pár vtipných situací nezachránilo celkový dojem. Ačkoliv jsem dobu komunismu prožil se vší parádou a mělo by mě toto téma oslovit více než mladší generaci, tak se nic z toho nekonalo. Druhá půlka filmu už byla až skoro zbytečná. A závěr? No ten to dorazil. ()

nolme

Nejdřív jsem si říkala "ajeje, co to bude?"...ale vydržela jsem a vyplatilo se:) Je to "jiný" film, než na jaké jsem zvyklá, ale v dobrém slovasmyslu. Vtip, akce a trocha dojetí...koukněte na něj a uvidíte... ()

Golpex

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Řekl bych že se jedná o nadprůměrné road movie, které je vtipné, nenáročné, má příběh a je to uvěřitelné. Takový odpočinkový film. ()

klapqua

Dávam za 4* a to najmä z dôvodu, že máloktorý nemecký film ma oslovil. Tomuto sa to podarilo a to dosť moc. Celú stopáž som si príjemne užila, miestami sa naozaj schuti zasmiala a tých dvoch nemeckých slobodných komoušov si aj celkom obľúbila. Film začína zrýchlenou sekvenciou detstva hl.dvoch hrdinov a ich osobitým "bojom" proti režimu, nasleduje pád "zdi" a presun do USA. Celá táto časť je naozaj vydarená a nasadí latku pomerne vysoko, čo je však trošku aj škoda, pretože ako film pokračuje, úroveň trošku klesá. S pribúdajúcimi minútami akoby príbehu dochádzal dych. Treba ale uznať, že mnohé vtipy založené na strete dvoch kultúr pracujú dobre a osobne som sa ozaj pobavila pri striptíze "dvoch rusov"!:D Zo záveru som mala trošku zmiešané pocity, nie že by som čakala happy end v americkom štýle, ale predsa len mi to prišlo také...hm...useknuté... Celkovo ale film hodnotím naozaj pozitívne, herecké výkony fajn, výprava tiež...a hudba takisto!:) ()

zigy

Němci umí natočit lepší filmy - viz např. Klepání na nebeskou bránu, ale i tenhle kousek má něco do sebe - je to odpočinková jízda napříč Amerikou okořeněná občasným humorem. Chvílemi to ovšem trochu drhlo....Sám jsem v Americe jeden čas chvíli byl, a tak jsem tu atmosféru zase s chutí nasál. Akorát mi nepřijde, že by byli Amíci až tak superhodní, jak předvedli v tomto filmu. Chlapci měli hodněkrát víc štěstí než rozumu. P.S.: Fakt nevím, jaký smysl má uvádět Brežněva jako herce ve filmu...a kdo vymyslel ten český název - co má společného s originálem? ()

Diaconix

Jste nejmilejší komouši jaký sem potkal! Ma recht ta čokoláda,bo to je taka fajna nostalgia, kera asi dnešnim děckam nic neřekne, ale ja aj slzu zatlačil. Tož mrknitě a snad se i sem tam zasmitě. Zdař buch! ()

Alkyno19

Výborná nenápadná komédia o dvoch strelených priateľoch z DDR, ktorý sa vydávajú na cestu naprieč USA stopom a pritom prežívajú občas až bizarné zážitky. Na filme sa mi páči, že má v sebe taký nenásilný humor, ktorý sa nevtiera a je príjemný. Rozhodne stojí za zhliadnutie, avšak je ho dosť ťažké zohnať na DVD nie to ešte v SVK alebo CZ lokalizácii. ()