Jednou ranou

Padnúť v živote až na samé dno rozhodne nie je nič, čo by človeku niekto závidel. Nik to nevie lepšie ako John Moon (Sam Rockwell), strhane a nezdravo pôsobiaci štyridsiatnik, ktorý stratil všetko, na čom mu kedy záležalo – strechu nad hlavou, prácu, rodinu... Odkedy ho manželka Jess (Kelly Reilly) opustila aj s malým synčekom, keď pre dlhy nebohého otca prišiel o rodinnú farmu, žije sám ako prst v lese v totálnej chudobe a prežíva, alebo skôr živorí, len vďaka pytliactvu v neďalekej prírodnej rezervácii. Jeho jediným spoločníkom je stafordšírsky bulteriér Mutt (pes Duffy). No Johnova predstava, že jeho nezávideniahodný život už ani nemôže byť horší, sa rýchlo ukáže byť neopodstatnená a až trestuhodne naivná. Jedného dňa totiž pri prenasledovaní mladého jeleňa vystrelí tak nešťastne, že omylom zabije neznámu mladú ženu (Christie Burke)... Zdrvený a na smrť vystrašený sa rozhodne jej telo ukryť. Pri prehľadávaní nepojazdného otlčeného prívesu bez okien, v ktorom mŕtva zjavne žila, nájde čudnú škatuľu – a v nej rovných stotisíc dolárov. Priveľké pokušenie pre muža, ktorý sa tak zúfalo potrebuje odraziť od dna. Nanešťastie... Krátko nato, ako si ich privlastní, sa totiž jeho už i tak dosť ťažký život zmení na desivú nočnú moru! (TV Markíza)

Ondr@932

Celkem dost vydařený thriller, který akorát kazí druhá půlka, která už není tak napínavá a dobrá jako první polovina. 60% ()

Kingjiri

Výprava, barevný filtry a sychravý počasí vytvářej slušnou atmosféru a Sam Rockwell fakt dobře hraje. Ale co naplat, když je slabej příběh. K mojí spokojenosti by přitom sálo stačilo docela málo - vystříhat zbytečný scény s manželkou a víc rozvinout dějovou linku se zastřelenou ženskou a pytlem prachů. Z tohohle námětu se totiž dalo vytěžit solidně (třeba i komornějc) pojatý akční béčko. Jo a ještě bych do příběhu zasadil pár "normálních" lidí, protože takováhle početná skupina nesympatickejch a debilních lidí (od vrátnýho až po právníka) se snad na jednom místě koncetrovat ani nemůže. ()

bearmeedek

Temné ponurosti je filmu až zbytečně moc, na tu jednoznačnou zápletku a zbytečnou délku. První půlka nijak moc zajímavá. Potom se začne vyvíjet nějaká akce, ale úplný konec to zase potopí. S tímhle strašili děti ve škole už v polovině minulého století, že: Kdo jámu jinému kopá, sám v ní s mrtvolou zůstane ... ()

Acrobat

Neznáma vec od neznámych ľudí, kde hlavný herec je Bale alebo ešte lepšie McGregor vo všetkých záberoch a potom zistíte že to hrá Rockwell. Minimalisticky primerane a sviežo pôsobí toto zamotané dielko, ktoré dopláca na nutnosť extrémne pomalého tempa a slabých, priam hanblivých tvorcov. Námetom je to kópia Coenovej „krajine starcov“ a byť to v rukách povedzme Scotta Coopera bol by film sýtejším. Niekedy je krok a scéna zúfalo pomalá a nudná, aby neskôr ste sa dvihli zo sedadla, alebo počúvali skvelé dialógy. Počasie a atmosféra krajiny je špičková, deju a príbehu pomáha a je nemým svedkom zapadnutej časti Ameriky. Nikto nie je svätý, hriechy sa zjavujú a buď ich ľutujete alebo sa trápite. Myslím, že trochu istejší tvorcovia, ktorú sa niekedy opäť hovorím že hanblivý, a výsledok by bol údernejší. Jednou ranou sa nepochováva do hrobu a otvorene zatvoreným koncom spraví očistec už tu na zemi. Citovo vyvážená dráma s kriminálnym presahom v opojnej divočine. (videné 19.01.2020, DajTo archív) ()

DavidWebb

Uvažoval som, prečo má A single shot také relatívne nízke hodnotenia a to na rôznych filmových databázach. Pretože natočené je to profesionálne zručne, nechýbajú tam známe herecké tváre, ktoré svoju prácu odviedli nadpriemerne a príbeh v zásade tiež nie je zlý, alebo skôr nemusel byť. Tak ma napadá že to bude smer, ktorým sa film začal uberať po úvodnej Samovej nešikovnej, pytliackej poľovačke. Možno je najväčšou chybou scenára rodinný stav hlavnej postavy, žijúcej v odlúčení pred rozvodom s manželkou a jeho malým synom, čím snímok stráca šancu viac ich zatiahnuť do Samovho problému a tým aj šancu na väčšie zúfalstvo. Preto museli tvorcovia celú strednú časť filmu vyplniť rozvláčnejšou vatou a ubrali mu tak na napätí a zaujímavosti. Aj napriek tomu som si ale Jediný výstrel užil. Svedčí o tom fakt, že i keď je to dlhé, odsejplo mi to celkom rýchlo. Pre mňa osobne je to akurátnych 70% ktoré "musím" zaokrúhliť. Takže hore - až také priemerné to zas nebolo a úprimne, chcem tomu kapku prilepšiť. PS: Rockwellova scéna s ulovenou srnou krásne vykresľuje americkú podstatu. Takto sa správajú ku všetkému a všetkým... ()

BrianStorker odpad!

Thrilleru na hony vzdálené drama, které vás prvních pár minut naláká, aby vás poté nekonečně táhnoucí se stovky minut několikrát uspalo a znechutilo. ()

Sundance.cz

Na mě má ten film moc líný děj. Takové nemastné, neslané. Začátek se vyvíjel slibně...čekal jsem i nějaký pořádný rozjezd, který ale nedorazil. A postupně umírá jeden parchnat za druhým před očima hlavního hrdiny, jaká náhoda. 40 % ()

miki68cz

Suchý redneck film o ničem jenž nad vodou drží skvělý Samuel Rockwell a dobrý soundtrack. Doporučuji jen v případě, že v půjčovně nebudou mít už jiné kousky než je tento. ()

Lkn

Občas takové nenápadné nízkorozpočtové filmy dokážou překvapit svou atmosférou, ale tohle bohužel nepatři mezi ne. ()

Pitryx

Stačí chvilka nepozornosti, neposlouchání a celý děj je ztracen. Příliš to všechno navazuje a proplétá se. Tím pádem dialogy nepochopitelné, zdlouhavé a je jich zbytečně hodně. Celý děj je vlastně dialogy, akce tu není. Vyprávění je to pomalé, zdlouhavé, nudné a nicneříkající. Jako plus je jen příroda a zvukové pozadí. A snad herec v hlavní roli. Celkově jsem se však nudil a musel jsem to jet celé ještě jednou, abych alespoň částečně pochopil kdo co kde s kým a proč. A věřte nebo ne, právě z těch dialogů jsem se v tom zamotal zas. Tohle fakt není pro mě. ()

Mamlas odpad!

Ultimátně nudný film o nějakém nepříliš bystrém vidlákovi. Celou dobu se nic neděje, jen chaos, kecy, vše točenu v šeru, tak není nic vidět, do toho protivná hudba a především nekončící nuda. (7%) ()

VanBradley89

Špinavě depresivní film o jedné nehodě na lovu a jejích následcích. Skvělý Rockwell, stejně tak Isaacs ( toho je tu, ale málo ) Jsem na rozpacích. Možná to působí zdlouhavě, ale když si to promítnu zpětně tak si nevzpomínám na nějaké výraznější místo, které by nudilo. Naopak několik momentů je tu opravdu silných. Např. Už samotný úvod, když Rockwell vystřelí jednou, v místě za ním se rozeběhne srnka, on se otočí. Znovu vystřelí a pak mu to dojde. Závěr je tedy poslabší ( teď nemyslím finální zúčtování ), ale minimálně 4* si to podle mě zaslouží nebo ne? Uvidíme. Zatím nechám provizorní 3* a počkám jak se to ve mě do zítra uleží. DODATEK: Šup tam ze čtyrma. Vážně až na samotný závěr nemá nic co bych vytknul. ()

vodkasesemte

Dejte tomu šanci a uvidíte, že se nudit nebudete! Nejlépe je snad zpracovaná atmosféra, herecké výkony Sama Rockwelle a Ophelie Lovibond, které bych dal větší prostor, vás nenechají na pochybách, že je to ačková tvorba! Na poprvé vás to nemusí vtáhnout do děje, ale rozhodně je hlubokej jako studna. ()

bezprezdivky

Já se u toho nudil. Špinavé depresivní prostředí a pošmourná atmosféra má něco do sebe, ale nebýt předlouhých záběrů na krajinu, má film po dějové stránce tak půl hodiny i s titulkama. ()