Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

Evziiik

Mě se film líbil. Dokonce jsem se i bála, což už jsem nezažila hodně dlouho. Ryan si hned získal mé sympatie, o to víc to bylo napínavé. A nakonec se opět potvrdilo, že za zkurvené děti můžou jen jejich rodiče. ()

SoulAsAGem

Přiznávám se, že jsem se v některých pasážích filmu zmotala v tom smyslu očekávání něčeho, co se stalo opakem jiného a možná lepší nápad, pokud bych si mohla s prominutím porovnat a dát za příklad-například horor Sinister, upřímně, jsem se u obrazovky nudila o něco méně, ale vzhledem k hrdince, která mě iritovala způsobem, že sousedé z mých verbálních projevů museli být nadšení a dále vzhledem k chybám a nedostatkům, který snímek obsahoval a které se nedaly přehlédnout, byť se o to divák mohl snažit sebevíc, tímto uděluji průměrné hodnocení 55% ()

Bleis

Pôvodne som očakával priehľadnú teenagerskú vyvražďovačku. Takú jednohubku na zabitie večera. Ach ako som sa len mýlil. Tento film je takmer absolútne bez šťavy. Asi v troch štvrtinách, keď som to už už išiel nudou vypnúť, sa to aspoň trošku rozbehlo a nakoniec som sa cez to úspešne preniesol až k záverečným titulkom. Neurazilo, ale ani nepotešilo. Bál som sa, že to bude "slaher klišé" a nakoniec som prišiel k záveru, že keby som bol mal pravdu, asi by to bolo zábavnejšie ako je. Takto len nevýrazná nuda niekde tesne pod priemerom, ktorú mierne vytiahlo záverečných 20 minút. Za mňa 4,5/10. ()

Aresko123

Ked celu pointu odhalite hned po 5 minutach tak nieje nieco v poriadku. Priehladne a bez akehokolvek zvratu a prekvapenia! Herecke obsadenie na urovni cisteho becka. Velka slabota........... ()

Profík

Tohle dílo jsem si pořídil jen kvůli Jennifer. A hlavně kvůli ní to stojí aspoň za ten průměr. Cca hodinu se to tváří tak nějak, že člověk neví, co se z toho vlastně vyklube, pak se to chvíli tváří, že to bude mít zajímavý konec. Jenže od času asi hodina a 15 minut jde film do slušných sr..... Bohužel. Postavy se najednou chovají tak neskutečně pitomě, že kdybych měl poblíž tvůrce, asi jim začnu mlátit hlavou o zeď, aby se jim rozsvítilo. V důsledku je to naprosto průměrný horor, kde je oscarové (a mojí vůbec nejoblíbenější) herečky škoda. Jen za ní zaokrouhluju hvězdičky nahoru, za 50%. ()

Mana

Za horor tento snímek nelze považovat. Hororová je pouze myšlenka, na které je celý děj postaven, ten samotný však zástavu srdce nezpůsobí. Romantika okořeněna thrillerem. Přesto, krásné prostředí a Jennifer Lawrence, by někomu méně náročnému na scénář zástavu způsobit mohly. Proto 3*. ()

Edwin44

Toto a horor? Už jsem viděl akční film děsivější než tenhle rádoby horor. Banda nelogicky chovajících se lidí v malém městečku, Jennifer Lawrence neustále se promenádující v těsném tílku a k tomu navrch zbytečná 96 minutová stopáž, která dává prostor pro mnoho naprosto zbytečných scén. Jediné plus v tomto filmu vidim v závěrečném odháléní celé pointy, musim uznat že to jsem nečekal. Jinak tento film bída a utrpení. ()

vera290

Skvělý, napínavý a hororově atmosférický film a navíc s mojí oblíbenou a půvabnou herečkou Jennifer Lawrence. K plusu je ještě zajímavá konec, který jsem vůbec nečekala. ()

Dexies odpad!

Zaujali mne tak akorát titulky, film bez děje, herci nudní a naprosto nepřesvědčivý a příběh? To byl příběh? Nějak jsem si nevšiml ... zbytečnost, která se hodí tak akorát smazat ... ()

basenka123

Tento film bol perfektný, možno to bolo tým, že tam hrali moji obľúbení herci, možno atmosférou. Videla som ho trikrát a stále ma neomrzel. Jediné čo môžem tomu filmu vytknúť je, že mi tam chýbalo viac z Elisinej minulosti. Trochu ma aj zarazilo ako si Elisa našla priateľov. Vyzeralo to ako keby si oni hľadali ju. Nie ona ich. Sú to však iba malé detaily. ()

Flashback

Není to horror, ani thriller!!! Je to hodně špatný teen movie. Směšná zápletka, napětí nula, nápad nula, herci nula.............film jsem zapomenul snad ještě dřív než skončil. Otřesnej shit... ()

BranuliQ

Tak za prvé: Toto nemá s hororom nič spoločné. Celý film som sa nudil, žiadna akcia, nič poriadne sa tu neudialo, až na ten koniec, ten bol celkom dobrý. Len vďaka nemu dávam 3*, aj to veľmi slabé 3. ()

Sonjoe

S horrorom to nema nic spolocne. A prvych 70% filmi je drama, kecy, bla bla, bulshity. Poslednych 25 minut zacne byt troska napatia, a diky nemu 3hviezdicky. Inac docela nuda film..nic moc ()

PORTER44

Slabší thriller, třičtvtě filmu to vypadalo jako teenagerovská romantika,do města se přistěhuje máma s dcerou dcera se zakouká do místního kluka ty spolu randěj a nic moc se neděje až v poslední třetině se to rozjede,objeví se nějaká vraždička a začne to být napínavý.Herecké výkony průměrné zrovna tak efekty. ()

Kokotek230mm

toš nebylo to špatné, ale nvím čeho jsem se měl bát nebo alespoň v čem měl být ten nádech hororu. Hlavní frnda byla dobrá , ale mohla ukázat aspoň kozy a dal bych 4 ()

skodnejtapir

Velmi příjemné překvapení. Film jsem si původně pustil jen kvůli Jenn a nic jsem od něj neočekával, ale nakonec to bylo super. Jenn krásná jako vždy, ale i zbytek do sebe hezky zapadal, celkem originální zápletka a ani debilního chování u hlavních postav nebylo tolik, kolik je v tomto žánru zvykem. Bez Jenn by to bylo za 4*, ale s ní nemůžu jinak, než za 5*. ()

JerryPilsen

Slušný thriller s překvapením,které sice nešokuje,ale vzhledem k ději je důstojné.Scénář není úplně debilní,chybí jen větší drive. ()

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)