Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (více)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

Pecival

Je dobrý vidět Rutgera na starý kolena v nějakým kousku, zvlášť když je to takto ujetá blbůstka. Jasně hodně samúčelný, ale pro potěchu těla i ducha, já to beru. Eisener má v zásobě pár slušných nápadů a přidal pořádný gore zpracování, ale na druhou stranu se ještě drží relativně při zemi a není z toho úplně nechutná podívaná. Co se dialogů týče, jsou tak strašně dementní, že je musel psát někdo pod vlivem... a jelikož jsem byl pod vlivem taky, docela jsem se bavil. ()

bloodvomit

Nekompromisní nízkorozpočtová chlívárna, která si nebere servítky absolutně s ničím. Hauer hraje roli velmi obstojně a explicitní a zbytečné násilí nebere konce až do titulků ;-) dost jsem se pobavil. ()

sedm.1

Přišel Somrák s brokárnou a se somrákem přišel zákon! A proto žádám, PŘEPIŠTE FILMOVÉ DĚJINY, Hobo with a Shotgun totiž posouvá veškeré hranice zábavnosti o pěkných pár kilometrů dál. Toto PŘEVRATNÉ dílo se nedá popsat, protože stejně, kdo neuvidí na vlastní oči, neuvěří. Somrák s brokárnou je mix toho absolutně nejlepšího a nejšílenějšího z grindhousu a tromáckých úletů. Dějově neskutečně šílené a naivní, opravdu extrémně krvavé a brutální, vtipné a zábavné, prostě neopakovatelný zážitek se vším všudy. A bez rozpaků tu klidně zmíním i lahůdkové herecké výkony na pokraji groteskní parodie, skvěle vystiženou atmosféru totálně nářezové anarchie, naprosto ultimátně vykreslení hrdinové a padouši, neskutečně naspeedované tempo celé této demolující mašiny, jsem ze Somráka prostě s prominutím úplně v prdeli. Já jsem vážně snad ještě nikdy neviděl nic tak schválně přestřeleného a absurdního a přitom i dechberoucího. Tolik masakrálních hlášek, tolik extrémních gore efektů, tolik geniálně praštěných a šíleně zahraných postav, tolik geniálních nápadů na pokraji zavření do ústavu a to vše naprosto funkčně nacpané v necelých 90 minutách, to se prostě musí ocenit. Zkrátka jak jsem již zmiňoval, Hobo with a Shotgun posunul veškerou hranici filmových šíleností zas o kus dál, tvůrci by se měli jít nechat vyšetřit a pak prosím, okamžitě zpátky na plac a další takovýto snímek. DOPORUČUJI každému maniakovi, nic úchylněji našláplejšího určitě už neexistuje :) ! A jestli ano, tak budiž nám peklo 8D !!!! ()

Forsberg11

Nie som zvyknutý na tento druh filmu, nemám s ním skúsenosti a ani ho nevyhľadávam. Béčková brutalitka, ktorá sa neštíti ničoho. Ani upálenia malých detí v školskom autobuse, čo už bolo aj na mňa trošku moc. Ja mám však radšej niečo trochu iné, keď už explo, tak áčkové. Úplne márne to však nebolo, gore, ktoré vo filme bolo, bolo skutočne špičkové a len pre veľmi silné žalúdky. Niektoré scény boli až absurdné, ako napríklad nástup tých oceľových esesmanov, ktorý som nepobral. Ale OK, verím že niekto na tomto fičať môže... 45 %! ()

vitekpe

Hodne barevne, hodne takovy TROMA pristup, aneb nahy holky, hromady mrtvol, streva a rozmackany hlavy. Do toho bezdomovec Hauer, ktery se na to nasili uz nemuze koukat, a tak si poridi brokovnici a vsechny hajzly strili. Sleazy pulp, tak jak by mel vypadat. Spise pro okrajovejsi publikum. ()

DavidS.

Nevzrušuje mě pohled na krev ani na násilí, ale Hauer je nekompromisní čistič a městečko dostatečně šílené a zvrhlé, aby si podobnou očistnou kúru zasloužilo...Chvílemi lidsky zamrazí i bez gore efektů, občas se vyloupne zakázaný smích a fotka medvídka by jednoho rozbrečela...Zdá se, že mírumilovná Kanada už je na hranicích se Státy příliš dlouho :) ()

Tjaden

Po dlouhé době bizardní béčko s plně vystihujícím názvem. Bezďák Rutger Hauer popadne brokovnici a jde čistit zkažené město. Připravte se na hodně litrů umělé krve. ()

Testament

Šílenost, jedním slovem se tak dá právě "Hobo" označit. Občas se divím, že k podobným záležitostem se nechávají ukecat herci podobného raženía postavení. Překvapilo mě to i v Planetě Teror, když jsem tam viděl Willise se zachmuřenou tváří. Rutger Hauer v roli bezdomovce se dostane do extrémně zkorumpovaného města, které posléze má v plánu "vykydlit". Hromada násilí, černého humoru, úmyslného přehrávání, občas si v této souvislosti vzpomenu na Toxic Avenger 4, ale ten rozhodně nebyl udělaný profesionálně. Řada brutálních scén je dělána tak realisticky, že jdiváka nutí obracet zrak mimo televizi. Totálně "uhozený" film, co potěší ty, kterým se líbila Machete, nebo právě Planeta Teror. ()

BlackTom

Zrovnávanie s Tromou mi príde hlúpe a dosť úražlivé, tento film má totiž napriek béčkovosti potenciál, zábavných hercov a skvelú hlavnú postavu, pričom to sa o väčšine tromáckych filmov nedá povedať ani z polovice. Hobo with a Shotgun je nekompromisná béčková pecka, ktorá si usiera zo všetkého a zo všetkých a v meste, pripomínajúcom výrazne drsnejšie Sin City, nechýbajú svojrázne postavičky ako pedofilný Santa Claus, či samozvaný kráľ mesta Drake so svojimi dvoma pološialenými synmi. No a samozrejme jeden ultranasratý antihrdina s tvárou Rutgera Hauera. Nebyť toho, že tvorcom ku koncu došiel dych a prihodil ku skazenému mestu aj otrasnú legendu z iného sveta (Plagues), dám aj plný počet. Za tú nepredvídateľnosť, krvavé scénky a fajn obsadenie si však 4* určite zaslúži. ()

bruceman7

Tenhle Rodriguez-Tarantino styl se mi líbí. Škoda že tam nebylo nějak víc specifikované prostředí děje. Nicméně to byla docela originální prdel včetně závěru. Tak nějak kolem a kolem - 7,5/10 ()

iXtr3m3

Predvoj o niečo mladšiemu Bad "Danny Trejo" Assovi. Vcelku slušné, krvavé, drsné béčko, ktoré samozrejme musí človek brať s riadnou dávkou nadhľadu, pretože je to viac paródia žánru, ako vážny snímok. Ale Rutger si tu strihol dobrého týpka na staré kolená. ()

666Carnage

Grindhousová jízda s replikantem Rutgerem Hauerem. Má to svižný tempo, opravdu hodně násilí, krve a feeling devadesátek. Tohle nebude pro každého ale jako jednohubka super. 75% ()

Wally

Chacha...ač jsem se snažil k tomu přistoupit s tou největší nadsázkou a nadhledem, tak mne tato krvavá 'úchylárna' nebavila...chvílemi hodně nechutné. Těšil jsem se na R. Hauera a tak jednu * dávám pro ty jeho blankytně modré oči 😂 ()

Rssa

Bezďák s brokovnicí je béčkový film, jako ho máme rádi. Spoustu krve, nesmyslné zabíjení, originální nápady na zabití, naštvaný hlavní hrdina, který si projde "charakterovým vývojem", patetické proslovy, hlášky, stupidní rozhovory, desetkrát slyšené fráze. Naplňuje to kolonku. O dost drsnější než Machete, ten byl ale zase propracovanější a vtipnější. Celkově 75 % ()

cab

Dalsi z generace stylizovanych drsne krvavych pocinu pro par nadsencu se miji ucinkem a nudi az hruza. Nic co by zvedalo ze sedacek, kde navic kazdy vi jak cela podivana skonci jakmile se bezdomovec ujme sve pusky. Chudak (Rutger Hauer) na roli nema a ostatni podobne starsi dedci by byli presvedcivejsi a myslim, ze vyjmenovavat nemusim. 20% ()

Vaklaf

Vítejte ve Scum Townu! Městě tak odpudivém, že by z něho blilo i prase, a plném tak hnusných sviní, že i ta největší prasnice by si vedle nich připadala jako malé selátko. Toto město potřebuje svého superhrdinu. Jelikož se zde však neprodukuje toxický odpad, nečekejte Toxic avengera. Svého poslání se tak musí chopit prostý vágus a k němu přilnuvší brokovnice. Nyní konkrétněji k filmu: Je nám předvedena zkaženost celého místa, která má vyvolat nepříjemné pocity, tolik známé ze všech ošklivých exploitačních filmů, které mám tak rád. To je bohužel poněkud kaženo tím, že film se jakoby snaží především bavit (přehnanost a absurdita brutalit). Oba faktory se tak navzájem přetlačují a ani jeden z nich nedosahuje nějakého většího vrcholu. Bylo by tak asi lépe zaměřit se buď na humus, nebo na brutální srandu. Každopádně na film podle traileru je to dobrý, řekl bych že o něco lepší než Machete. Kdo má rád třeba Tromu nebo všelijaký ošklivý brakový filmy, sklamán by být neměl. Já, jelikož mám rád oba druhy filmů, nakonec po delším přemýšlení dávám takový slabší 4*. ()