Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (více)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

Holina odpad!

Jason Eisener je nemocnej a nebezpečnej člověk. Tam, kde by měla vládnout nadsázka přichází rozpaky. Ten člověk prostě nemá soudnost. Jeho jakoby fóry by zřejmě uměl zpracovat jenom Kaufman ()

666Carnage

Grindhousová jízda s replikantem Rutgerem Hauerem. Má to svižný tempo, opravdu hodně násilí, krve a feeling devadesátek. Tohle nebude pro každého ale jako jednohubka super. 75% ()

Hyb_rid

Splatterový opus tak krvavý, šílený až perverzní, že si ho musí užít každý průměrně zvrácený jedinec :-)) ()

ondrula

Já si nějak nedokážu najít cestu k těmhle všem grindhouse a troma žánrům. Podle mě jsou to filmy od magorů pro magory. Spousta absurdního násilí, hektolitry oranžový krve a papundeklový části těl lítající vzduchem, k tomu mizerné herecké výkony... tak nějak nevím, co si s tím počít. Jedna * za první scénu, ve které se hobo nasral, to mě bavilo. A taky mě pobavilo, že v obchodě byla na stojanu vystavená nabitá brokovnice. ()

iampatrik

Béčko jak vyšité.. no a? Ten, kdo zná Rodrigueze a Tarantina (i když to netočili) nebude překvapen. Sice to nemá ten správný "tah na bránu", bohužel má příliš dlouhou stopáž (ano, hodina a půl je ažaž), ale přesto jako hororové béčko funguje dobře. ()

Disease

Comeback Rutgera Hauera v osmdesátkovém stylu, klasické westernové schéma v grinhouseovém balení. Trochu mi vadilo agitační finále, ale v rámci "žánru" bych možná i hvězdičku přidal. ()

Prochy38

* za R. Hauera. Jinak totální sračka. Humus, nechuť, nulové umění. Prostě jenom co nejvíce střev, krve, usekaných končetin. To jako myslel někdo vážně? A upřímně, kdo tomu dal více než 2*, by se nad sebou měl zamyslet, protože komu se líbí takový humus, nemá to v hlavě v pořádku a ač nechci nikoho urazit, stojím si pevně zatím.... ()

Dzonysek odpad!

Upřímně přiznávám, že původně mě ke shlédnutí tohohle snímku přivedl hlavně název. Navíc jsem byl zvědavý na R. Hauera v nějaké současné roli, protože si ho pamatuju hlavně z filmů 80. let. Ovšem to co jsem viděl, už znovu vidět nechci. Nikdy víc. Nečekal jsem dopředu žádnou náročnou podívanou, kde bych ještě po dvou dnech přemýšlel o zápletce. Taky jsem byl srozuměn s tím, že tohle bude jeden z krvavějších snímků. Násilí v tomhle filmu mi ale připadá přehnané. V podstatě kromě jednoduché zápletky nejde o nic jiného, než o co nejbrutálnější zobrazení smrti a mučení. Je to film ukazující asi stovku způsobů, jak někoho "nápaditě" zabít. Tohle přeci není žádné vykreslení společenského úpadku, o které se tvůrci snímku zřejmě pokoušeli. Tohle je jenom sled nejrůznějších způsobů bolestivé smrti a černá noční můra režiséra či scénáristy přetvořená do podoby, kdy ji mohou (bohužel) absolvovat i další diváci. Ať již je inspirace autorů filmu jakákoliv, Tarantino a Rodriguez mají alespoň určitý styl, nápad nebo jakkoliv bizardní důvod pro zobrazení násilí. Jejich filmy také obsahují mnoho způsobů až přehnaně násilných a krvavých zabití, ale s "Hobo with a Shotgun" bych je nesrovnával ani náhodou. Tenhle snímek je spíš o tom, že bezdomovec a další postavy předvedou, jak někoho bolestivě připravit o život nebo aspoň o podstatnou část těla. ()

Zombi

Že by se Hauer ještě někdy mohl vrátit z bažiny zapadlých hvězd a mých oblíbenců mě ani ve snu nenapadlo, a přece se stalo. Sice je mnohem starší, pořád má mnoho kil navíc, ale jako Hobo s brokovnicí je perfektní. Extra kvavá grindhousová ptákovina, malinko mi připomínající Bronsonovo Přání smrti 3, především obrazem skrz na skrz zkaženého města, i když zde je to samozřejmě extrém, které někdo začne čistit s bouchačkou v ruce. Škoda že tomu něco chybí, možná i přebývá :o) Machete byl zábavnější, tohle je na 3 hvězdy. ()

rossi001

neuvazuje Hobo o navsteve naseho parlamentu?;-) urcite by to tam potrebovalo vycistit:D Ikdyz to clovek bere s nadsazkou jako hektolitrovou krvavou podivanou, neda se uprit lidskost nekterych scen viz. medvidek :-) Povedene, povedene, ikdyz Machete o chloupek lepsi , porad kvalita za par dolacu zustala a neskoncila vp opelnici:-) 80% ()

Phorbo

Na to jak je to béčkový film je to velká zábava. Ispirace Rodriguezem, Tarantinem a Bollem (Rampage) se nezapře. Kdo má rád Rozstřelené hlavy, usekané ruce sekačkou či rozmasakrované údy a upálené děti... prostě násilí nad snesitelnou míru dívatelnosti je tento úlet přesně pro vás. Film nestojí ani tak na hereckých výkonech, ani na tom přešílením krvavě barevném prostředí 80 let ale prostě na krvi ... vesměs je to pěkný hnus :D ()

Balo

Další z řady grindhouse filmů. Oproti Machete násilnější a explicitnější. Film mě naprostou odzbrojil svou kamerou a střihem, které jakoby vypadly z 80. let. Hauerovi charakter "bezďáka" velmi sednul, nebál bych se přirovnání ke ztvárnění wrestlera Micky Rourkem, které bylo také velmi charakterní (i když samozřejmě serióznější). ()

mosnak

Kdo by chtěl žít v takové násilnické době, kdy respekt, úcta a pořádek v podstatě neexistuje? Já teda ne! Měl jsem pocit, že sleduji další Grindhouse (od Tatantina) ... ovšem musím otevřeně přiznat, že jsem celou dobu čuměl na film, jako kdybych viděl ducha a někdy něvěřil svým očím 65% ()

willis

Samozřejmě, že tohle není myšleno vážně... nic pro mladistvé intelektuály a návštěvníky art festivalů, ale pokud někdo považuje gore scény v Braindead za samoúčelné, pak ať si tenhle film nepouští... Nadsázka a pocta filmům podobného ražení. Naddimenzované násilí při kterém krev a vnitřnosti tryskají až na koberec ve vašem obýváku a scény končí až absurdně nedotaženě. Tvůrci se museli ohromně bavit a mohli si dovolit zúročit snad jakýkoli zvrhlý nápad. Ano, pobavil jsem se víc než u Machete s Planet Terrorem dohromady. Geniality a zábavnosti Přání smrti 3 sice nedosahuje, ale směle se může poměřit třeba s takovou chuťovkou jakou je Třída 1984 ()

LBsmoke

bohužel.. asi sem moc čekal a ani tu zábavu sem nedostal .. jako některé kousky jsou tam za 4* některé věty sou tam, ale na facku ()

gumolit

Po Machete další z trailerov Grindhouse ktorý bol natočený ako film !!Rutger Hauer v skvele forme , béčko ako vyšité a myslím že na bezdomovcov si treba dať pozor !! ()

davena27

Velice důstojný návrat Rutgera Hauera v roli homelesse, který na své pouti za svobodou zanechává za sebou torza těl,potoky krve, a vy budete mít pocit že štiplavou vůni střelného prachu cítíte ještě dlouho poté, když již vaše obrazovka poteměla.Pro milovníky gore scén a morbidity je to více jak hostinou. ()

Wancohoff

ultimatny grindhousemasaker za ktory by sa nemusel hanbit ani R.Rodriguez. taky gorefest tu uz davno nebol! + vyborna hudba, a vizual 80tych rokov. ()

krvavamera

hezké zpracování, ovšem některé scény byly hluboko za jakýmikoli hranicemi (nejen) filmařské etiky. debaty o tom, co se dá ještě natočit a co už je prostě moc však nechám na jiných. ()