Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (více)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

Javad

Ultra tupé, total „over the top“ béčko (to nie je urážka ale kompliment). Celá škála násilností a riadna Grindhouse sranda. Mohlo to dopadnúť lepšie, ale aj oveľa oveľa horšie - čo sa našťastie nestalo. ()

rowdys

Nuž, povedať, že Hobo je Hauerova životná úloha, môže len pokazený replikant, ale budiž J*A*S*M... Hobo je štýlová grindhousová jednohubka na polnočné premietanie po festivaloch, ktorá miestami zabaví svojou nekonvenčnosťou ale okrem zopár OMG momentov je to len o niečo (o dosť) drsnejší Machete bez ďalšej pridanej hodnoty. Vhodné ako párty film pre fandov Tromy, ale nič viac. Vlastne niečo predsa - mám strašnú chuť pustiť si Braindead. Ale už by tých exploitation tribjútov hádam aj stačilo. ()

neoBlast

"Tell it to Mother Teresa while she's fingerbanging you in Hell!" God bless Canada za tuhle jízdu. Mačeta Danny Trejo se může jít zahrabat před nasraným houmlesákem Rutgera Hauera. Snad každý dialog je skvostem, který by se měl tesat do věčného kamene. "O Canada! Our home and native land!..." 80 % ()

tnp101

Šílená záležitost, co se nesnaží být perfektním filmem, čímž ani zdaleka není. Právě toto z ní však dělá velmi sympatickou oddechovku. Na ty, kterým se z věcí ve filmu nebude zvedat žaludek, čeká zábavná a na čas i mozek nenáročná jednohubka s výtečným, různorodým hudebním doprovodem. 70% ()

Raven0

S tímhle filmem mám docela problém. Protože mě absolutně nabavil. Šlo defakto jen o přehlídku všech možných a nemožných ustřelených končetin, krvavých potoků a vyhřeznutých vnitřností. Jenže krom politicky nekorektních scén zapálených dětí Somrák ničím nepřekvapí. A ani natočené to není dobře. ()

Cushing

Ztěží vydržitelný maglajs naprosto odtažitého masakrku všech všemi, málokdy jsem byl lhostejnější divák než zde. Dokoukal jsem to, ale říkám si: proč vlastně? V tomto žánru je dobrých snímků jako šafránu, tenhle mezi ně nepatří, ten kalkul cílený na znuděné kryprosadisty a týpky, co se na tohle koukají v partě při ožíračce, z toho trčí jak špičatá kost z rozšmelcované ruky... ()

elanius

(33/2012, BluRay1080p) / Somrák s brokárnou, Houmlesák s brokovnicou ... WOW....tak toto som ešte nevidel, totálny úlet, farebná psychedélia, pošahaný (fakt) záporáci, brutalita & Rutger Hauer ako HOBO. Tešil som sa na každy ďalší psycho záber :). Celkovo je to ale pekná kravina ;) (6/10) ()

eugeene

Strašně zajímavá záležitost. Naprosto bomba nápad, super prostředí, atmosféra a absolutní cutting-edge. Hrozně mi to připomíná Postal kdyby ho natočil Quentin Tarantino. Krváky nejsou můj žánr, ale tohle mě prostě něčím dostalo. Škoda jen často stupidního soundtracku, dialogů a přehánějících herců... ()

ywo666

Niečo na pomedzí Machete a Tokio gore police. Nechutné, hlúpe, ale zábavné. Občas dobrá hudba, občas napínavé, niektoré veci obrátené na hlavu, pár super hlášok. A hit na stene v sídle Plague ma rozsekal na šračky. Škoda, že občas to má hluché miesta. Hauer si na staré kolená striol ešte akčnú úlohu. 3*, 65% ()

Redi

Násilí ve filmu mi vůbec nevadí (když je to od věci, tak jej vítám s otevřenou náručí), ale ani nemusím být žádný puritán, abych tohle označil za prvotřídní sračku s přehroceným a taaak bezúčelným násilím (viz třeba autodrom... k čemu to tam bylo? Apod. kokotin je toho celý film). Jinak nádherné městečko... kdo by jednou v takovém nechtěl založit rodinu. ()

zdenny

Čas od času mě nějaký film doslova uhrane. Je to případ i "houmlesáka", který by se dal zařadit mezi "Grindhouse" filmy a zejména velkou podobnost shledávám s "Planet Terror". Film nám jednoduchým (někdy až brakovým) způsobem ukazuje všechen ten hnus, který ve skutečnosti kolem nás je. A hlavně ten hnus, který je v nás. Zlo v lidech uvnitř i navenek. Určitý únik a záchrana je vtělena do osoby bezdomovce, který chce světu ukázat, že se dá žít i jinak, prostě podle pravidel, které by lidská společnost měla respektovat. Není vůbec náhodou, že se snaží společnost očistit od zla a násilí s brokovnicí v ruce. Zde je základní mravní premisa naprosto vyvrácena. Nikdy neuvěřím tomu, že by se snad mělo jednat o staré známé "účel světí prostředky". Dle mého silného názoru se jedná o to, že někdo nebo něco si zaslouží něco naprosto škaredého a špatného. Tato teze je milionkrát nekřesťanská, tento film chce ale ukázat, že jsou lidé, jevy a zákonitosti, které je třeba vymýtit co nejrychleji a bez slitování, třebaže intenzita do toho vložená je stejně zrůdná a krvavá. Film je silně metaforický a třebaže se může jevit naprosto jednoduchým, opravdu stojí za to se nad některými přirovnáními pozastavit. A třebaže je film natočen s notnou dávkou nadsázky, zcela jasně skenuje hnusné chování lidí - nekonečné zlo, násilí, zmanipulovatelnost, korupci... Ale dává nám šanci - v osobě Rutgera Hauera a jeho výjimečné roli a vynikajícího výkonu. ()

VasaX

Gore-fest brutální krvavosti ve městě hříchu takovém, že Sin City je oproti němu Vatikán. A když jsou ulice plné špíny, někdo ji musí spláchnout. Třeba bezďák s brokádou. A k tomu mu sekunduje roztomilá, avšak rázná prostitutka Abby, který má nejlepší proslov, co kdy jaká děvka razící do akce měla. Nemá to kvality plnohodnotného celovečerního eposu o srdceryvných problémech lidí co ztratili domov a snaží se proklestit si cestu zlým sociálním aparátem ke své dceři, aby nakonec zjistil že svět je zlý a viníci nikdy nedojdou trestu, ale právě od takových patosů si člověk potřebuje občas sakra odpočinout, tak proč ne u bezďáka co jeho zákonem je brokovnice. ()

ghatos

Špinavá stylová bruska. Pro fanoušky žánru povinnost. Já to tak neocením, ale respektuji vyšší hodnocení. 67%. ()

zigíš

najlepší grindhouse z poslednej doby (!) ano, omnoho lepší než mačeta (hlavne preto, že mačeta má ku grindhousu hódne daleko) P.S. krom excelentného hauera stojí za zmienku carpenterovsky-synťáčkovský soundtrack a dvojka mlátičiek familiérne nazývaná the PLAGUE !!! :) ()

Kangaxx

"Hobo delivers justice, one shell at a time." Neviem, či som niekedy videl niečo tak zvráteného. Je tu viac krvi ako bolo vody v japonskej tsunami, škoda však, že násilie prevláda na úkor humoru. Na zvrátenosti takéhoto rozsahu veľmi nie som, viem si však predstaviť, že fanúšikovia grindhouse budú aspoň týždeň po vzhliadnutí v extáze. ()

Composter

Tak takovou s gustem natočenou krvárnu jsem neviděl od Braindead! Ti, co zrovna ničí tkáně těch druhých, se s tím opravdu nemazlí. Jedno, zdali ničené tělo patří chlapovi, ženě či dětem, hlavně, že to řádně čvachtá! Přehráváním si Hobo nezadá s klasikami z produkce Troma. Vlastně i se scénářem :) Zběsilost na opakované podívání! ()

jefff

Perfekní brutální béčková řežba, kterých je dnes už opravdu pomálu. Tahle se povedla a srdce fandy jisto jistě zaplesá, včetně toho mého. Já se bavil a na bezďáka šířící spravedlnost po svém, rozhodně zkouknu ještě někdy znovu. ()

VooDoom

Nemám slov, nejradši bych dal odpad, ale když to člověk nebere vážně,tak se i zasměje. Rozhodně mi některé pasáže přišly vtipnější, než rádoby dnešní komedie.Kdo nemá rád krev, tak silně nedoporučuji :) ..Ušmudlané tři hvězdičky dám,,, ()