Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (více)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

MartinNDL

Rutger Hauer vzpomíná na mladistvá léta sedmdesátá, kdy ve filmech stříkala krev, lítaly hlavy, nepočítaly se náboje ve zbrani a fuckovací hlášky nevyvolávaly pohoršené pohledy diváků. Hobo střílí do řad snobské, arogantní filmařiny dneška, která nejeví žádnou úctu k starým bé/cé kouskům. Multi orgasmu nedosáhnete pohledem na kozy, vagíny, školačky či jeptišky, zaručí ho agilní bezďák s velkejma koulema a špetkou násilné povahy. ()

TommyLeeJape

A shotgun? This film is all about a homeless man with a fucking shotgun? Where's the creativity in that? Tak nevím. Macheteho jsem spolkl, Tarantinův Grindhouse jsem spolkl a dokonce i pár těch japonských cocotin jsem dokázal strávit. Asi už ze mě to chvilkové nadšení pro exploatační stupidity vyprchalo, protože toto mě vážně neoslovilo. Sice chápu, že někdo dokáže na podobných filmech postavit něco jako náboženství (viz komentář od Shadwella - respekt), ale já se jednou pro vždy obejdu bez všech těch useknutých hlav, zlámaných končetin a všudypřítomných vnitřností. Jedna hvězda za to že snem hlavního hrdiny bylo mít vlastní sekačku na trávu a rozdávat s ní radost, druhá za hlášku: "When life gives you razor blades, you get a baseball bat, and you cover it in razor blades!" ()

C0r0ner

Byla to sračka jako svině. Ne, že bych to nečekal, ale až takovou hrůzu jsem si teda nepředstavoval. Braindead kombinovaný s wannabe dojemným příběhem a humorem, který měl být tím hlavním lákadlem, a který jsem nějak nepostřehl. Byl to z mojí strany experiment, končící nezdarem a myslím, že nic podobného už vážně vidět nemusím. 35% ()

destroy83

Explotační nářez s grindhouseovým feelingem nechává vyvstat z popela jednoho z béčkových velikánů 80-tých let -Rutgera Hauera, který v roli bezdomvoce s brokovnicí válí o sto šest. Jednoduchý příběh zabalený do homelesácké deky násáklé krví a kouřem, po které skotačí partička ujetých záporáků v čele s ultra magorem Drakem, splňuje svůj účel téměř na sto procent. Koná se nefalšovaná extrémní a ničím nespoutaná zábava plná duchaplných dialogů, krvavých scén, úchylných nápadů i dětských úmrtí, kterých se Eisener vůbec nebojí, ostatně jak už to dokázal ve svém předchozím krátkometrážním kousku TREEVENGE. Tenhle chlapík jde divákovi vskutku až na kost a s nějakými hranicemi si vůbec neláme hlavu, stejně jako jeho ústřední hrdina s brokovnicí, který se po rozhlédnutí kolem sebe rozhodl, že vyčistí jedno americké město od všech sráčů a zvrátí osud jedné zbloudilé duše. Snímek má optimální stopáž, nuda se nedostavuje, filozofování i moralizování v průběhu stopáže má hlavu a patu, herecké výkony jsou obstojné, finále patřičně nařachané a řemeslná stránka celého dílka na dobré úrovni. Ovšem na plný počet HOBO WITH A SHOTGUN bohužel nemá. U mě za čtyři hvězdy. ()

Jermann

S gustem natočená krvavá esence filmového braku osmdesátek, místy možná zacházející až příliš daleko .. zvláště scénou s plamenometem .. nebo tou z Flashdance!? .. fakt síla! Jen pro opravdu silné žaludky, kterým např. při hraní Manhunt 2 nezabylo ani na chvíli divně. ()

SHI-SHA

Chtěl být podnikajícím somrákem. Spáchal však nejhorší hřích, když zastavil znásilňování levné prostitutky. Snažili se ho zabít, místo toho zabil jednoho z nich. Obviněn z vraždy nyní obchází sousedství. S brokovnicí. Somrák, který střílí patrony. Lovec lidí. Somrák. Brutální béčko pro otrlé. Místy zachází až za hranice silného žaludku, jindy potěší retro akčňárnou ve stylu 80. let. Spoiler Pokud bych měl zmínit opravdu nejbrutálnější scénu filmu, tak je to rozhodně postupné usekávání končetiny sekačkou na trávu. ()

okkac

Opravdu skoro film jak z jiného světa asi nejvíce se přibližující ke snímkům od TROMy. Rutger Hauer se svojí už velmi vráščitou tváří do role padne, brutalitou se nešetří a vizuál se vyžívá v přehnané sytosti barev, ale nějaké úplné nadšení se nedostavilo. Nejvíce zaujali ti dva tajemní zabijáci v brněních. ()

bartias

Do sebe zblázněná pocta grindhousovým krvákům 80. let je moc bláznivá i brutální na to, aby se líbila i někomu jinému, než oddaným fandům žánru. Somrák s brokárnou může v roce 2011 nabídnout jedině ostře nabitého Rutgera Hauera. Je fajn, že dojde na všechny scény z předchozího amatérského traileru, který vyhrál soutěž falešných upoutávek spojenou s uvedením dvojice filmů Grindhouse. Tenhle film ale není ani z poloviny tak stylový jako Auto zabiják od Quentina Tarantina a Planeta Teror od Roberta Rodrigueze. ()

SoolenJV

Esenciální béčko. Pokud se Tarantino pokoušel svým Death Proof navázat na béčkovou produkci let sedmdesátých, Hobo with a Shotgun pevně vězí v letech osmdesátých. Komiksově přepálené násilí, až psychedelicky barevný vizuál, přehrávání ve všech směrech, patetické řečičky a Rutger Hauer v plné síle, jedna brokovnice a nářez s nostalgickým oparem, jaký tady dlouho nebyl. ()

Radiq

Ono je těžké hodnotit něco, co je tak dementní, až je to dementní schválně. Všechno je tady tak, ale tak přehnané, že v normálním světě to je prostě úplně mimo cokoliv. Ale je to styl tohohle filmu, tak to tak beru. Nejsem z toho ale bůhvíjak nadšenej, protože zas taková zábava to nebyla. Nesmál jsem se ničemu, jen jsem se divil, co všechno dokáže někdo vymyslet. Najde se tam hodně nedokonalostí, ale svým způsobem se to dá ocenit. Záporáci tady dostali úplně jinej rozměr. Vraždění, drogy a prostituce je tady denní chléb, primitivnost ovládá snad úplně všechny a hobo with a shotgun přijde sjednat pořádek. Moc mu to nežeru, ale tak to prostě je. Blbé je, že nevím, jestli se u toho morbidně smát (to se mi moc nedařilo) nebo se nechat unášet creepy postavičkama, které mluví, myslí a konají úchylně, surově a brutálně. Kecy jsou sprosté, ale bez dobrejch hlášek. Trapnosti se nabažíme do sytosti. Rutger Hauer je možná jediné lákadlo na tenhle film, ale časem zjistíte, že to bylo hodně rozporuplné lákadlo. Celé to bylo rozporuplné. Rozpor cítím i ve svém hodnocení - mám chuť tomu dát odpad, ale i 4 hvězdy. Něco takového se nedá poslat do sraček, ale nechci to už vidět znovu. ()

inspektorsvihak

some people got a bed to sleep on where they can crawl under the covers and have a good night´s rest. but other people, they don´t have beds at all. instead they gotta find an alleyway or a park bench where some fucker´s not gonna stab them. just cause they don´t got beds doesn´t mean they´re homeless. cause guess what, they´ve got the biggest home of any of us. it´s called "the streets". and right now we´re all standing in their home, so maybe we should show them some goddamn respect. if this is their home, they´ve got a right to keep it clean, don´t they? sometimes on the streets a brom just ain´t gonna fucking cut it.... that´s when you gotta get a shotgun!!! so if you want to kill me, go ahead. but I´ll warn you: from where i´m standing, things are looking real fucking filthy! ()

Sonnik

Delivering justice, one shell at a time. Docela jsem se nasmál, možná víc než u Mačety. Pro fandy žánru to musí být pecka. Každopádně já fanda nejsem a hořící děcka, zfetované děvky koupající se ve střevech a pár ustřelených koulí mě zrovna nerajcovalo. Hobo je ale parádní Hauer je skvělý! "Firts, I gotta wash this guys ass of my face." ()

DaUr odpad!

Zatímco u Tarantinových či Rodriguezových filmů je násilí podáno jakousi odlehčenější formou s mnohdy hlubším poselstvím zapříčiněným kvalitním scénářem, zde jde o velmi, velmi krvavá jatka bez výraznější myšlenky a se scénářem, který je, řečeno mluvou samotného snímku, pytlem sraček rozválených na papíře. Něco málo zachraňuje průměrný Hauer, nicméně z hlubin odpadu se film vyhrabe kurevsky těžko. Jeden z mála případů, u kterých mi ze zdejšího hodnocení zůstává rozum stát. ()

Gothar

Nemôžem si pomôcť, ale od začiatku do konca mi to pripadalo ako slabá kópia filmov Planet Terror alebo Machete. Vizuálna stránka je v poriadku, ostatné veci sú štýlové, ale nevšimol som si nič originálne, takže z toho vyšiel podpriemerný film, čo je škoda, pretože potenciál bol podľa mňa väčší. 2/5 ()

ivan_drago

Obrovsky úchylná podívaná, kterou si autoři snímku opravdu vychutnali do poslední kapky krve. Neuvěřitelné množství invence v nápadech na ukončení nečího života. Blázen s brokovnicí vraždí ještě větší maniaky v městě zvaném Fucktown a neskončí, dokud ho taky nezabijou. Stylizace filmu přesahuje veškeré hranice a vytváří si samostatnou kategorii srovnatelnou snad jen s legendárním Toxickým mstitelem. Přistupte na pravidla filmu a bavte se, protože tohle se jen tak nevidí... ()

Jizni Tlapa

Sen hlavního hrdiny, který se transformoval do "lidské sekané"??Tomu říkám krutej nářez a Quentine?Chyť se za nos, protože tohle mělo ty pravý useknutý koule!Hauer je herecká ikona, která dokazuje, že mu neni žádná role cizí. Dokonce ani ta, která je opravdu ouchylná a je spojená s extra nášupem krve, pilky na železo a s kanál víkem na palici!Že moc nechápete? O to ani tak nejde. Pusťte si Somráka a nechte se unášet libými tóny naládované brokárny.... ()

Sfinkter

Grindhousová variace na Batmana - čištění zkaženého města od zločinu vedeném jokerovským prevítem. Snímek baví, krve dost, Hauer stále ve formě. Kvalitní hudba i vizuál, jen hlavní záporáci mohli být obsazeni kvalitněji - tito někdy působí víceméně klaunovsky. ()

kinghome

Dobrá úchylárna. To si chce takhle jednou koupit houmlesák sekačku (WTF ), ale nakonec si to rozmyslí a koupí brokovnici, protože je město ve kterém "bydlí" prolezlý zločinem. Docela brutalita. Upálení děcek v busu je třešnička na dortu. Jinak na denním pořádku rozjíždění hlav houmlesákům na autodromu nebo vyndáváním střev. Vážně to byla lahůdka. 80% ()