Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (více)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

Raziel_cz

Grindhousový akčňák s charismatickým homelessem Rutgerem Hauerem, tunami samoúčelného násilí a výraznější stylizací než Argentovy horory. Scénář je naprostá anarchie, která jde ruku v ruce s dravou režií, a i když výsledek není nic víc než sled brutálních videoklipů, je to neuvěřitelná prdel. A technicolorový filtr je v kombinaci s barevnými světly fakt lahoda. ()

foundation

Filmový masaker vo všetkých slova zmysloch. Dlho sa mi nestalo aby som na podobný film čumel 80 minút bez toho aby som sa čo len raz pozrel na to koľko ešte ostáva do konca. Hauer si to zahral s veľkou chuťou. Kam sa hrabe posraná Mačeta. Váham, váham či nepridať aj tú piatu hviezdu. Niečo takéto sa nevidí každý deň. Zatiaľ kvalitných 80 percent. ()

LojZza

Naprosto luxusni grindhousovske cecko. Co radek (naprosto nesmyslnych) dialogu to perla, hybajici se mrtvoly a spousta malinovky. SPOILER (vazne? spoiler u tohohle filmu?) Upalovani deti v autobuse za hudebniho dprovodu Disca Inferna ("Burn Baby Burn..") je vazne genialni. :D /SPOILER. A samozrejme ultimatni finale nakonec. "Kdyby te medved zasahl drapy do obliceje, tak ti ho urve.... Oci, nos rty... ... A pak umres" ()

Kingjiri

"Dej ten nůž pryč chlapče, nebo s ním udělám šeky na sociálku z tvý zkažený kůže." Normálně tyhle záměrně přehnaný filmy odkazující na akční béčka let osmdesátých příliš nemusim, tohle mi ale tentokrát vážně sedlo. Neskutečně nahláškovaná, pořádně krvavá a bizarní podívaná, která mě nějakým zvláštnim a lehce úchylnym způsobem bavila a to mnohem víc než např. Rodriguezova Machete. Akce je tu mraky a tak tu není pořádně čas se zabývat nějakým složitým příběhem, což v tomto případě není vůbec na škodu, protože o ten tu stejně primárně nejde. Já se bavil od začátku až do konce a ta necelá hodina a půl utekla jako voda, aniž bych měl čas se chvíli nudit. Na pět hvězd je to moc šílená záležitost, ale čtyři silnější si určitě zasluhuje. Pro mě milý překvapení, protože jsem od Somráka s bouchačkou příliš nečekal a chvílemi jsem i přemýšlel, zda si ho pustit. Nakonec jsem rád, že jsem mu dal šanci. ()

PEZ

Ok rovno musim povedat, ze davam 4* ako guilty pleasure. Druhy film, ktory bol natoceny podla fiktivneho traileru na Grindhouse (prvy bol samozrejme Machete). Obsahovo ide o jednoduchy namet boja spravodlivosti proti zlu. Ale ta az prehnana gory exploitation (naozaj brutalne nasilna), s tolkymi stylovo natocenymi zabermi, uhlami, farbami a gory efektami - to sa proste ceni. Rozpocet 3 mil. USD nie je velky, co je sice citit, ale nie natolko, aby to zmazalo pozitivne body. Co v niektorych momentoch vypumpuje grady je skvela hudba v style 70. a 80. rokov. Miestami sice bolo nasilie uz trosku prisilne aj na mna (v smere, ze vobec nebolo potrebne, ale aj tu sa odvaha ceni), no jednoznacne stvrtu hviezdu pridavam za hlavneho borca menom Rutger Hauer, ktory dal taky presvedcivy vykon, ze bez ohladu na to, ze ma 67 rokov, si ide po Oscara. :) ()

onlavu

To zas byla slátanina. Hektolitry krve a přebujelého násilí, jedna nechutnost za druhou, svět, který se má podobat tomu našemu, styl à la Tarantino... No celkově jsem se těšil, až tohle šílenství skončí. A jako zábava mi tenhle film moc nepřišel. ()

GodKnows

Co mi na filme vadi je ze to nefunguje ako celok. A to vobec. Je to tak maximalne len prijemny grindhouse niekde na urovni machete. Hauer je skvely ale ostatni ako keby ani nevedeli co za film tocia. Reziser sa tiez miestami straca a hudba nestoji za vela. Skoda lebo som cakal trochu viac. ()

Lorge

Já se bavil... A nic víc jsem od tohodle filmu neočekával. Drsňák Rutger s brokádou (sice to není šestihlavňovka jako ve Split second, ale taky fajn) sexy učitelka a ochránkyně bezďáků Molly D. a slizouní Drakeové... yummy. Pár excesů (jako autobus) a The Pleague = čyřhvězdičková brutální omáčka :-) Jo, já se bavil, a víc nepotřebuju :-) ()

Spaziergang

Na tento film by jste se měli velmi příjemně nalidit, aby jste si ho užili. Somrák Rutger Hauer ustřeluje hlavy a koule zlým hochům, kteří utrhávají lidem hlavy pomocí apgrejdlého poklopu od kanálu a ostnatého drátu :-) krásný výplach mozku před spaním. ()

haroska

Nehorázná přehnaná řežba kdy nejeden žaludek zůstal v klidu.......:o)))) Ale i přes naschvál přehnanou brutalitu jsem se bavila od začátku až do konce ()

LabySo69

Hohohó. Kurvadrát... Totálně ujetý, úchylný, zvrácený, krvavý a hlavně hodně zábavný ultrabéčko, který mě totálně rozsekalo :D Tímto kladu otázku panu Rodriguezovi - "proč nebyl Machete taky tak zábavnej kousek?" Přesně takhle si představuju tu správnou brakovinu! A asi...začnu tak trochu šetřit na brokárnu :)) ()

Parm1

Zkuste jít někdy v Brně v noci podchodem z nádraží k Tescu a taky uvidíte bezdomovce. Sice nejspíš nebudou mít brokovnice, ale pokud budete čumět moc okatě, určitě nějakou chytnete. Můžete taky zajít do Mountfieldu, nakoupit sekačky a rozdat jim to, ale žádné šunty, bezdomovci to poznají a dostanete po hubě znovu. Tak pozor na to. ()

vincchuppo

Brutální, krvavé, úchylné, zvrhlé, šílené, zlé, drsné, vtipné, odporné, nechutné a kurevsky zábavné! Navíc zpracované jako brutální retro! Rutger byl skvělý, ale to i ostatní postavy a herci. Kamera byla fuckin' retro. A ten kdo vymýšlel způsoby masakrování lidí musel být fakticky démonický maník. Tenhle film je fakticky zuřivá jízda! ()

Franc1s

Šílenost nezná hranic Zvláště tady, kde bezdomovec se nasere, sebere brokovnici a jde vyčistit město, to vše zabaleno do retrostylu 80.let. Ultra gore tady nesmí chybět, až se na to všechno krásně dívá. Jestli jít na něco s holkou do kina, tohle to zaručeně bude Podobné kousky auto zabiják a planeta. Kdo se chce bavit, má rád šílenosti a litry krve, mohu jen doporučit!! ()

dydl1

Ve svém odvětví je film velmi pěkně natočený,hlavní hrdina hraje přesně tak,aby to vypadalo,že neumí hrát.Ale narozdíl od filmů od Rodrigueze,nemá Hobo tak dobré hlášky,což bylo pro mě sklamání.Lepší tři hvězdy. ()

aik

Další pocta žánru ujetých slasherů 70. a 80. let a poměrně nekompromisní maso. Stejně jako další filmy okolo Grindhousu se i zde vše hraje hlavně na efekt a snahu prezentovat co největší šílenosti a ano musím přiznat, že Eisenerova fantazie asi bude pěkně ujetá. Co bych vypíchnul je stylizace, která najedné straně svým amatérismem odpovídá 80tkovým ujetostem asi nejvěrněji ze všech grindhousu filmů na druhé straně si člověk o to více uvědomí, že tenhle subžánr je v této podobě už dávno za zenitem a alespoň mě zkrátka nebaví. .. Machetu, Planetu terror mám rád i kvůli jejich nadsázce, a situacím kdy se defakto během scén sami parodují. Hobo se snaží o něco podobného, ale v mých očích mu to moc nevychází. Nemůžu tomu vytknout nějaké řemeslné vady, protože podle mě jich tady je těžká většina účelově dodáných, ale stejně to na mě nefunguje. Mimochodem Hauer ten film táhne docela dost nahoru, bez něj by to bylo ještě horší. .. Takže mírné zklamání a přitom jsem se po Eisenerovém kraťasu o vánočních stromcích tak těšil. ()