Středoškolák Nathan Harper trpí návaly zlosti a sám sobě připadá cizí. Nevychází příliš ani s rodiči, kteří jsou na něj přísní, a navštěvuje psycholožku Bennettovou. Když se spolužačkou Karen pracují na školním referátu o pohřešovaných dětech, najdou na internetu fotografii malého chlapce. Na stránce simulující jeho dnešní podobu objeví Nathan sám sebe. Zjistí, že se jmenuje Steven a jeho rodiči jsou Lorna a Martin Priceovi. Spojí se on-line s adresou, ale netuší, že je odposloucháván muži kolem bývalého agenta srbské tajné služby Nikoly Kozlova. Ti záhy přijdou k nim domů, zabijí matku i otce a vyhodí dům po povětří. Nathanovi s Karen se ale podaří uniknout... Nathan volá policii, ale na lince se mu ozve agent CIA Frank Burton. Nathan je nedůvěřivý. Nakonec Nathanovi i Karen pomůže psycholožka Bennettová, která pracuje pro CIA. Harperovi byli také agenti. Nathanův pravý otec Martin Price je nezávislým tajným agentem a podařilo se mu ukrást Kozlovovi seznam pětadvaceti politiků a důstojníků CIA, kteří někdy prodali státní tajemství. Kozlov chce Nathana dostat, aby mohl Pricea vydírat a získat seznam zpátky... Nathan s Karen dostanou od Bennettové adresu, kde se mají zatím ukrýt. V bytě, který patří Martinu Priceovi, sebere Nathan pistoli a mobil. Když oba zjistí, že jsou jim CIA i Kozlov v patách, prchají odtud... Nathanovi se podaří několikrát odrazit útok Kozlovových mužů, pak ho najde Burton se svými muži. Nathan mezitím zjistí, že na mobilu z bytu je otcův seznam. Dojde mu, že je na něm i Burton, který se ho snaží dostat dřív, aby své jméno vymazal. Když je pak napadne Kozlov, Nathan s Karen znovu utíkají. Kozlov Nathana kontaktuje a vyhrožuje mu zabitím jeho přátel. Nathan mu řekne, že mu seznam vrátí, a dá si s ním sraz na stadionu během baseballového utkání... (TV Prima)

Chen

Naprosto průměrný akční filmy, který dostal za uši, protože je v něm Lautner, který sice není kdovíjaký herec, ale kopat umí. Přece jen, před Twilightem byl velmi úspěšný v bojových sportech. Ale jelikož je prostě módní kritizovat Stmívání a kohokoliv, co s ním má něco společného (samotnému mi přijde takhle série hrozně nudná, ale je mi ukradená, nemám potřebu ji nenávidět, protože je to "in"), tak se Bez dechu dočkalo odpadů či jedné hvězdičky. Jsem si jistý, že kdyby byl v hlavní roli kdokoliv jiný, bylo by hodnocení kolem 40 - 50 %, což je podle mě zasloužené. Mám plno výhrad, jako je absence více bojových scén nebo uspěchané finále, ale jako akčňák pro teenagery to prostě funguje, bez ohledu na to, že je tam ten "vlkodlak". ()

zbyshek

Neustále dokola omílané téma "spiknutí se celého světa" proti jednotlivci, ale to odpadu bych to nezařadil. Je pravda, že taky žádná sláva s hereckými výkony a nějakým special nápadem. Furt mi to připadalo jako pro mé druhé patnáctileté já točené. Abych jen nekritizoval, nuda to nebyla, fighty dobrý a záporák dobře zahraný. Celkově slabší průměr. ()

Martin741 odpad!

To uz sa fakt kadejaka herecka hroza z Tvajlajtu /Taylor Lautner/ serie do filmu, ba dokonca to este vykradne Jasona Bourna? Katastrofa na pohladanie, cely tento film. 0 % ()

O´Neill

Bohužel hodně průměrná podívaná, které by rozhodně pomohlo stopáž alespoň o dvacet minut kratší, jelikož v těch sto minutách je zde nudných scén více než je zdrávo. Velkým plusem jsou vyjímečně herci, jelikož Taylor Lautner mě vyjímečně neštve a dá se na něj dívat (tak mě napadá, že to asi opravdu jen Twilight dělá z herců kretény, na které se nedá dívat), a vedle něj nádherná Lily Collins, která celý film hodně zpříjemnňuje. Celkově je však více nudný než zábavný, přesto se však zde najdou nepopíratelné plusy. Průměrných 60%. ()

bourec

Určitě první půlhodina nebyla úplně špatná.Taylor Lautner sice moc hrát neumí,ale větší problém filmu je to,že po tý úvodní části to jaksi ztratilo glanc.Singleton natočil některý moje oblíbený filmy,ale tenhle se mu moc nepovedl.Ale že by ten film byl odpadovej,jak tady někteří debílkové hodnotí,to asi vskutku ne.40%. ()

enjoi

Teenagerovská "akcička" (označení akce si to nezaslouží) + prakticky nulové herecké výkony a film plný klišé. Opravdu bída... 35 % ()

Joges

Pravda, v thrilleru Bez dechu bylo mnoho nelogických a nepravděpodobných situací, ale když to všechno pominu, u filmu jsem se docela bavil, tak nevím, proč jej zatracovat (někdy se nemá brát všechno vážně). Snad si jen myslím, že lépe než Taylor Lautner by roli odehrál Shia LaBeouf. ()

pufina

Bohatí rodiče Taylora Lautnera zaplatili prý film (?), aby se jejich mizerný herecký syn nenudil. Myslím, že pokud tohle měl být film, který měl vyzdvihnout Taylora, tak to mělo přesně opačný účinek. Mizérie a bída, velká bída. K průměru to nezachraňuje ani Maria Bello, Jason Isaacs nebo Sigourny, protože všichni tři dohromady tam byli asi tak tři minuty. Ale Michael Neqvist byl fajn zpestření, fandila jsem jeho postavě, aby Taylorovi ustřelil pr.... a byl konečně konec (který se vůbec nepovedl). Taylor působí tak odpudivě a falešně, to vážně nebyl film pro mě. ()

bartias

Drsnej Shaft a dvojka Rychle a zběsile, které taky režíroval John Singleton, sice taky s odstupem času nejsou žádné velké perly, ale akční teen thriller Bez dechu stejně překvapí. A hlavně vyvolá otázku, jestli musí být všechny filmy pro mladé zákonitě pitomé. Dialogy a pohledy zúčastněných jsou stejně dlouhé a bezvýznamné jako v každém dalším dílu Stmívání. Snaha o Bourna juniora navíc vychází úplně naprázdno, protože by Taylor Lautner měl seriózně zvážit lekce herectví. ()

panMartin

Nevím proč jsem si myslel, že by to mohlo být alespoň trochu povedené .K filmu jsem se snažil přistupovat bez předsudků a s čistou hlavou, ale taková sračka se jen tak nevidí. Jestli zkritizovat katastrofální scénář nebo neherecké výkony. Celý film mě od začátku nudil a snad několikrát jsem přemýšlel nad tím,jestli ho mám dokoukat až do konce. Lautner není akční hrdina, není ani herec a ani nemá charisma, aby utáhl film. Hlavně nepochopím jak čínský prasečí rypák Taylor Lautner se vůbec může prosadit jako herec a navíc ještě v Holywoodu. ()

Radiq

Lautner mě začne srát hned v úvodu, když hází úsměvama na všechny strany a myslí si, že je kdovíjak neodolatelnej, přitom je to stejnej ksicht jak Martin Harich (kterej si o sobě myslí to samy). A přitom hrát neumí vůbec. Příběhově to sice je chvilku zajímavy, ale je to třetí liga zajímavosti a o stupeň horší béčko. Bohužel si to nechalo otevřenej konec, ale je stejně otevřenej jak když z řiti kouká hovno aneb myška leze z díry. To znamená, že na to nikdo není zvědavej. ()

Khumbac

"Vlkodlak" ... si zahral teenegra(nepřevědčivého) v akční komedii s plitkým dějem. Vyzdivhnout se může snad jenom herecký výkon jeho matky(tajné agentky) a jeho otce, kterého všichni známe z oblíbeného seroše: AWAKE. 2* ()

Haretix

Akce je na taková průměrná, příběh by šel, ale film mi kazí a kazit bude Lautner, který si prostě v každém filmu fakt musí sundat to triko a mimo jiné do akční žánru se nehodí, z jeho tváře nejde strach a to vůbec. ()

ivan_drago

Tak začněme pozitivy... Tak to by jsme měli a můžeme se vrnout na nepěkné stránky tohoto skvostu. Předně je to od hlavního představitele parodie na herectví, hraje jako by měl v prdeli dva krysí čuráky a když "tvůrci" chtějí, aby změnil výraz, tak mu jednoho toho krysího čůráka z tý prdele vyndají... A když se směje, tak mu do koutků dají na vlasci dva rybářské háčky a zatáhnou.. Ale zase je to asi nejlepší herec nahoře bez... Příběh neexistuje a takových nelogičností a málo uvěřitelných situací už ve filmu doufám neuvidím... K filmu jsem se snažil přistupovat bez předsudků a s čistou hlavou, ale taková kardinální sračka se jen tak nevidí.. Včechno je umělé a tragicky načančané, záporná postava filmu je ubohá... Jednu dávám za to, že jsem to dokoukal, a za to minimum napětí, co se z toho podařilo vyždímat. ()

DivX

Docela slušný akční thriller. Bohužel mě v hodnocení ovlivnila hlavní dvojce herců, které nemusím a nahradil bych je jinými. 45% ()

Jizni Tlapa

Spousta absurdit a idiotské chování hlavních dvou hrdliček nedělá z Abductionu nic víc,než pouhý průměr. Poměrně solidní akce a sem tam vtipný scénář dostává na frak díky příhlouplé dějové lince, utrápené jednotvárné poloze T.Lautnera a zakončením bez špetky originality!50% ()

karlik4801

Byl jsem překvapen, jak se mi to líbilo, nevím proč na tento film mnoho lidí nadává. Nějaké bojové scény jsou nedoladěné a mohli se více propracovat, ale film nám servíruje smysluplné a logické dialogy, což mě silně překvapilo. Podle hodnocení jsem čekal nehoráznou sračku a dostavilo se mi jiné chuti. I když Lautner se má ještě co učit. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka