Policajný nadporučík Vlado Hronec (Jaroslav Mareš) spolu so zvedavým novinárom Zvarom (Karol Machata) najprv pátrajú po zlodejovi dôležitých výrobných dokumentov, o ktoré by mohli mať záujem aj železnou oponou. Spočiatku si myslia, že ich ukradol inžinier Kovalský (Ladislav Chudík) a ušiel s nimi za hranice. Keď sa však zistí, že niekto Kovalského zabil, musia začať s vyšetrovaním odznovu... (RTVS)

ostravak30

Tohle je film o kterém opravdu nevím, co bych napsal. A tak jen řeknu, že zde najdeme kvalitní herecké obsazení. A že v minulosti byly natočeny lepší kriminálky. Je to zkrátka kriminálka z ač konce tak pořád padesátých let a je to na ni znát. Několika ideologickým hláškám se postavy neubrání. Celé vyšetřování je trochu těžkopádné. Film je příšerně nudný. Na majora Kalaše to holt nemá. ()

petrik11

Skôr ako samotný príbeh ma zaujal exteriér. Cvernovka a jej okolie. Starý Ružinov, Jasný poznávací bod okrem Cvernovky boli v pozadí aj legiodomy na Trnavskej. Mohlo toho byť ukázaného aj viac. K samotnému filmu, mne sa zdalo, že novinára Zvaru si vzali z hier Ľboša Juríka, ktorého detektívky boli však (aj Zvara) boli zasadzované do prvej československej republiky. Herecké výkony v tejto detektívke však boli mdlé, niektoré postavy sa správali ako bez mezgov. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený "detektívny" príbeh hľadania vraha muža, ktorý akože utiekol do zahraničia. Hoci práca s obrazom od tých čias pokročila , stále je na výbornej úrovni. Herecké výkony, scenár, réžia aj réžia sú výborné. Celkom dobre vystihuje atmosféru života v ČSSR. "Chodili sme k nim len pozerať televíziu. -Často? -Podľa programu. -Takže nie veľmi často." A Bratislava na Štedrý večer bez snehu. Určite aspoň 70% ()

Hombre8

Mi připadalo, jako bych se díval už na druhý díl nějakého seriálu. Nepřehledné zpracování postav, nejasná zápletka. Rozjela se určitá pointa, která ale vyšuměla do ztracena a celé se to nakonec posunulo do úplné banality. Jestli to bylo podle knížky, tak bych rád viděl toho, komu se líbila. Takhle šlo aspoň sledovat celkem ucházející hraní i filmové zpracování. Celkově slabých 40%. ()

Monicina

Pozitívom sú skvelí herci, ktorí tam hrali, atmosféra Bratislavy v 50 rokoch a budovanie bytoviek, stavenisko s mrtvolou, výstavba na Palkovičovej a drama. Na to, že to bola prvá slovenská krimi sa im to zdarilo. ()