Princezna Husopaska

• Východní Německo Die Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada (více)

Pohádkový příběh o zradě a velké lásce. Cesta princezny za jejím vyvoleným je dlouhá a plná zklamání. Komorná, které princezna důvěřovala ji zradí a z princezny se stane husopaska. Věrná láska nakonec překoná všechny nástrahy, princ najde skutečnou princeznu a zlá komorná je potrestána. (oficiální text distributora)

Véronique

Škoda... Pohádkla měla od začátku docela pěkně "našlápnuto", leč s každou přibývající minutou to šlo z kopce... Dalo by se říci, že ji zachránila česká účast - dvojice Morávková - Kuklová se velmi zdařila. To se však nedá říci o německých hercích, především o představiteli mladého prince. I celková zápletka působila až moc naivně, jednoduše, ... Pár scén, jakoby bylo nedomyšlených, ukvapených, ... Pohádka však měla určitou "pohádkovou atmosféru" a 50% si zaslouží. ()

haWranka

Dřív než cokoliv napíšu bych měla oznámit, že už jsem tuhle pohádku neviděla děsivě dlouho. Ale pamatuju si, že se mi líbila, zaujal mě příběh a hlavně Dana Morávková, která je podle mě dobrá herečka (odpusťme jí hříchy primáckých seriálů) a tady si konečně střihla kladnou roli, narozdíl od Míši Kuklový, kterou zrovna moc nemusím - i když jako potvora je rozhodně lepší, než ta věčně uřvaná naivku z Troškových filmů... ()

Wyrdas

Tahle pohádka je z toho slabšího soudku. Neoslovila mě ani příběhem, ani obsazením a už vůbec ne dialogy. Dalo se to dokoukat, ale nějak jsem neměl chuť "fandit" ani jedné z "princezen". ()

Astrebleue

Jo, je tam spoustu blbýho, ale já jí mám ráda.Někdo ujede na Princezně ze mlejna, já zas na tomhle.Nejvíc jsem na tom odceňovala, že Kuklový dali zápornou roli, mě nikdy milá nepřišla a tady jí to rozhodně sedne, kdežto Morávková je mi celkem sympatická a nevypadá tak naivně.Je to otázka citu, tudíž se nikdo nemusí pohoršovat.. ()

eFOXsize

Mám ráda tuto pohádku od Grimmů. Tohle zpracování je ale podivně... nijaké. Ačkoliv Morávková s Kuklovou asi charaktery spnily, Kuklové jsem měla plné zuby a s Morávkovou jsem kroutila hlavou. Snad se mi to tolik nelíbilo po vizuální stránce, v tom je o deset let starší remake lepší (což ej zřejmě způsobeno rozdílnými lety natočení, budiž). Pokud musíte pracovat z domu a zároveň zabavit dítě mající rádo pohádky, doporučuji. Za oblíbený příběh od Grimmů hvězda navíc, za mě jinak 2*. ()

bosquete

Klasická pohádka od Grimmů. Jako dítěti se mi velmi líbila, dnes už tak nadšená nejsem. Ačkoliv filmové zpracování je celkem slušné, psaná předloha mi připadá dost zlomyslná (zejména u pasáčka, princ vypadá jako hlupák a jde pást husy). Sedmnáctiletá Dana Morávková dobře zahrála "pravou" princeznu, zatímco Michaela Kuklová výborně ztvárnila potvoru. Ještě bych to chtěla vidět v originále. ()

Nonna

Obsadit do hlavní a kladné role pohádkové princezny Danu Morávkovou, která vypadá opravdu podivně usedle už v mladých letech a navíc mizerně hraje, to nemohlo dopadnout dobře. I když trochu chápu, proč si němečtí autoři vybrali právě ji, je to takový ten přesný oblíbený prototyp rakouské selky, jakých jsou tucty v tamních béčkových krimiseriálech , jen jí navléct kroj. Ještě větší chybou pak bylo obsadit do negativní protirole "Jasněnku" Michaelu Kuklovou. Ač se snaží záporačku hrát sebeděsivěji (poprava koně), stejně jí člověk v duchu fandí víc, než hodné princezně, už jen proto, že hraje líp a sluší jí to. Princ je navíc nijaké vycmrdlé individuum a i příběh je poněkud postavený na hlavu (ač vím, že jde o pohádkovou klasiku, prostě nevěřím tomu, že by královna poslala svou dceru pouze v doprovodu stejně bezbranné nevlastní sestry a šmaťchavého sluhy na tak dalekou a komplikovanou cestu za ženichem). Takže z celé pohádky mě zaujala jen poněkud morbidní useknutá mluvící koňská hlava a královna matka s kapkami krve na šátku, ta působila jediná přesvědčivě. ()

Nebylo to nic moc extra, ale je to pohádka, na kterou nechám bez problému koukat děti (i své, až je jednou budu mít). Jo a dobrý postřeh, Kuklová a Morávková si kladné a záporné role pěkně střídají :) ()

Teobea

Každého se dotkne něco jiného a pokud se jedná o pohádky z dětství, platí to dvojnásob. Pro mě je Princezna Husopaska opravdu dojemný a smutný příběh (ta hudba!) a navíc je osvěžující vidět Danu Morávkovou hrát tu hodnou. :) ()

os10 odpad!

S prominutim pytlovina na entou. Ceska star Michaelka Kuklova jakozto kladna postavicka opet "exceluje" a Dana moravkova v roli hlavniho zaporaka jakbysmet. Co víc si přát?:) Snad jen účast Libora Baselidese by to zachránila... ()

Nick321

(pozor, obsahuje spoiler!) Celkem drsná pohádka o dvou dívkách, z nichž jedna záviděla té druhé královský původ a rozhodla se zmocnit se její identity a vzít si prince místo ní. A málem jí to i vyšlo, neměla to úplně špatně vymyšlené. V podstatě kdyby bývala včas spálila šátek, ve kterém byl zakletý život Auriniiny matky, neměl by ji kdo usvědčit. Těžko říct, jestli by pomohlo, kdyby Líza věděla o tom, kdo byli její rodiče a hlavně komu vděčí za svůj život, jestli by to nebylo ještě horší, že právě to by v ní vzbudilo dojem, že je předurčena vládnout. Kdo mi byl v pohádce vyloženě nesympatický, byl princ Ivo Alexander Höchst (nar. 1962, Východní Německo)  a ten, co hrál malého pasáčka Jakuba. ()

JARDAHONDA

Filmová představitelka Princezny Husopasky, herečka Dana Morávková, která se jako vypravěčka vrací k této klasické pohádce a v plné kráse se, také představí Michaela Kukulová. Dílo je ovšem nemastné - neslané. I když je z díla bratří Grimmů. Takže trošinku slabota, ovšem jsou horší pohádkové braky.. ()