Princezna Husopaska

• Východní Německo Die Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada (více)

Pohádkový příběh o zradě a velké lásce. Cesta princezny za jejím vyvoleným je dlouhá a plná zklamání. Komorná, které princezna důvěřovala ji zradí a z princezny se stane husopaska. Věrná láska nakonec překoná všechny nástrahy, princ najde skutečnou princeznu a zlá komorná je potrestána. (oficiální text distributora)

Nuala

No.. nic moc... dívat se na to dalo, ale to je tak asi vše. Celkově dost nezajímavé... Vlastně ani nevím, proč dávám tři hvězdičky, nejspíš herecké výkony, i když ani ty nebyly zrovna dokonalé. Ale je pravda, že dneska existují MNOHEM horší poádky, než je tahle... ()

cariada

už si to moc nepomatuju jen ,že ještě tenkrát byla Morávková ta hodná a Kuklová ta zlá. Německá pohádka z herci z Česka moc se to nepovedlo.. ()

Elyssea

Jediné, co si z toho dneska pamatuju je, jak tam Morávková dokázala naprosto dokonale ustlat. Pak jsme to se sestrou zkoušely. ()

Juto

Príbeh je celkom jednoduchý: Mladá princezná je zradená, zrada odhalená, skutočná láska víťazí, princ a princezná sa vezmú, zdedia kráľovstvo a budú žiť šťastne až do smrti ako múdri vládcovia. Je to fajn rozprávka. 5/10 ()

misulka03

Trochu překvapivé prohození rolí mezi Kuklovou a Morávkovou. dalo by se čekat, že dana Morávková po svých nesčetných záporných rolí se nebude do role favoritky hodit, ale to si já rozhodně nemyslím, je to dobrá a zkušená herečka a ví co jak zahrát. Bohužel, pohádka postrádá šmrnc a dobrý scénář. Dělá to na mě dojem na rychlo natočené pohádky......málo propracované. Bohužel :( ()

dr.fish

Velmi těžce jsem se tím prokousával. Jsou zde dosti nesympatičtí němečtí herci. Nakonec jsem se zaměřil na ústřední dvojici děvčat. Míša Kuklová a její ostré lokty, kterými si snaží zajistit si budoucnost i za cenu podvodu, to mne zaujalo. Ženská, která si všecko musí v životě trdě vybojovat, myslet hlavou, jít za svým cílem- a vedle ní vymatlaná blondýna-princezna, která v životě nemusela máknout rukama a měla všecko na co si vzpomněla. Ke cti ji slouží, že je zgruntu hodná holka. A tak se vkrádá úvaha, koho že mi to má být vlastně líto a komu fandit. Je to ale pohádka, takže Dobro, potažmo tedy naivita zvítězí. Kontroverzní záležitost, takto vnímáno je to vlastně docela slovo do pranice....70% ()

A.L.E.S.

Jak tak čtu příspěvky, všichni tady píšou o prohození rolí Morávkové a Kuklové. Proboha živého vzpamatujte se! Tohle je přece starší než Troškovo "Z pekla štěstí". Úlohy si vyměnily až tam. Ale teď k pohádce. Sama Morávková v jednom pořadu řekla, že to byl spíš horor. A Grimmové, tedy nic proti jejich fantazii, ale některé se pro děti moc nehodí. Přece jen je dost drsné, když se musí princezna koukat na mluvící hlavu mrtvého koně. Ale jinak se na to koukat dá, taková příjemná a nenáročná oddechovka. ()

Lachtaan

Nevinná pohádka z VHSky, jejíž určité pasáže mi jako malému i naháněly strach. Zároveň jsem se ale nemohl nabažit zvláštní doprovodnou hudbou či přímo zpívanými scénami. A to v rozporu s tím, jak muzikálově laděné části jakéhokoli filmu vyloženě nesnáším. Zkrátka a jednoduše průměrné ale nezapomenutelné zpracování jedné z mnoha pohádek bratří Grimmů. ()

Paity

Je tam cítit hodně rok 1989, ale vcelku se na to dalo koukat, i když kulatá tvářička nesympatické Dany Morávkové mi to celé kazila. V každém případě bylo rozhodně natočeno spousta lepších pohádek. ()

mira007

Dana Morávková ( kladná postava ) a Michaela Kuklová ( záporná postava ) ve východoněmecké pohádce z roku 1989, která je dle klasiky bratří Grimmů. Tyhle věci dneska beru jako kuriozitu v historických souvislostech, jinak na mne moc zastaralé a na můj vkus oproti českým pohádkám trochu drsné - v prvních pěti minutách vražda několika osob včetně ženy a pokus o vraždu nemluvněte. ()

wictoria

Troškova oblíbená dvojice Kuklová - Morávková si tentokrát "vyměnila role". Zatímco pro Trošku je vždy kladnou hrdinkou Míša Kuklová (Jasněnka, Markýtka, Charlotta,...) a Dana Morávková vypočítavou a závistivou mrchou tady je to naopak. Ale o prince bych si teda já neopřela ani kolo... ()