Spratci na zabití

Vražedná opatrovateľka

Komedie

USA, 2011, 78 min

• Aljak

Ďalší z plejády filmov o noci plnej dobrodružstiev... No bohužiaľ táto bola z tých slabších, aj keď mala aj svoje svetlé chvíľky - ale ani tých nebolo až tak veľa, aby sa to dalo považovať za nejakú aspoň priemernú komédiu. Jonah Hill je fajn, dokonca aj táto rola mu celkom sadla, ale chýbala tomu filmu tá správna zábavná atmosféra. Príbeh bol vlastne dobrý, aj keď miestami trošku stupídny, ale niektoré tie scénky boli celkom vydarené (len škoda, že by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky).(11.9.2013)

"Miluj se s nocí." Takový klasický příběh, ošperkovaný ale solidními dětskými zástupci a hlavně skvělým Jonahem Hillem. Několik skvělých vtipů, tradičně zajímavý Sam Rockwell (toho si snad z filmu budete pamatovat, i když jen bude hrát číšníka, který v jednom jediném záběru někomu přinese pivo), hip hopové fláky a hezké černošky.(15.4.2018)

Tento film zapadá presne do kolónky jasného priemeru, teda filmu, od ktorého sa očakáva občasný humor, okorenený prihlúplymi scénkami. Presne toto obstaráva tlstý Jonah Hill svojím osobitým humorom, sem tam trepne nejakú tú kravinu, ktorej sa človek zasmeje. Za zmienku stojí aj trojica strelených detičiek, ktoré zahusťujú atmosféru. Ale inak nemá táto blbostička čo ponúknuť, 78 minút utečie ako voda a na druhý deň si človek ťažko vybaví čokoľvek pútavého z tohto filmu.(8.2.2015)

Som si vedomý toho, že štyri hviezdy sú veľa, ten film je ale naozaj zábavný. Hill a hlavne Rockwell si to celé strašne užívajú a tie tri deti sú natoľko presvedčivé, prirodzené a dobre vybraté, že dokážem prekusnúť aj akékoľvek kŕčovité morálne ponaučenia či klišé. Tentokrát áno. Nečakal som nič, dostal som jednu z najpohodovejších komédií roku. Bavila ma už iba tá WTF myšlienka, že obézneho losera Hilla väčšina berie ako ťažkého frajera, každý s nim chce kamarátiť (Rockwell ho iba spozná a už ho berie ako svojho ôsmeho najlepšieho kamaráta!) a motajú sa okolo neho hneď dve sexi baby. Od Greena (režiséra drám) som videl paradoxne zatiaľ iba komédie - všetky vydarené a táto sa mi páčila najviac. A moja srdcovka cez záverečné titulky... By the way, akurát dva dni dozadu som pozeral "For a Good Time, Call..." a Sitter začína scénou orálu na Ari Graynor :D(19.2.2013)

• Shredder

Dalsia komedia od Greena s ktorou u mna nezabodoval. Jonah Hill sa ocita vo velmi podobnej roli tej, ktoru si uz odskusal v Superbad, no tentokrat mu miesto McLovina a Ceru sekunduju tri male zakomplexovane a poriadne otravne deti. Scenar je pisany podla tradicnej priblblej americkej receptury so vsetkymi starymi znamymi klise, bez akejkolvek snahy o inovaciu. Pokusy o humor posobia strasne strojene, akoby tu bola obrovska snaha nakrutit blaznivu komediu, pri ktorej sa divaci budu valat od smiechu, ale pritom je vacsina situacii a dialogov zufalo nevtipna. Hill zachranuje co sa da, ale s takym zlym scenarom a nevtipnymi hereckymi kolegami toho ani on vela nezvladol.(3.3.2012)

• - Telefonní číslo (917) 409-7838, které se objevuje na plakátech k filmu, je pravým číslem Jonaha Hilla, na kterém byl v době uvedení filmu osobně k zastižení. (pajik)

• - Během hlídání dětí Noah Griffith (Jonah Hill) sleduje film Temný anděl (1990). Fráze „I come in peace", která z televizoru zazní, je zároveň alternativním názvem staršího akčního snímku. (Lorge)