Noah je tlustý a žádná z dívek s ním nechce nic mít. Zajímá se o geomagnetické bouře a jedna má být zrovna dnes večer. Bydlí jen s matkou a ta chce, aby si konečně našel práci. Jeho otec se živí prodejem diamantů, ale odešel od nich a dluží jim výživné za deset let. Matka se zrovna chystá na schůzku, kterou jí domluvila její kamarádka, ale na poslední chvíli je nucena to zrušit, protože kamarádka nemá hlídání pro děti. Navrhne Noahovi, aby pohlídal děti on. Peníze se hodí. Noah hlídat nechce, ale matka ho umluví... Třináctiletý Slater je dost otravný a Blithe je malá koketa. Stříkne mu do pusy voňavku a je protivná. Třetí adoptované dítě Rodrigo si hraje s pyrotechnikou a sleduje kickbox. Také často utíká z domova, má ale v bundě GPS. Jakmile rodiče odejdou, Rodrigo začne rozbíjet věci. Noahovi volá dívka, se kterou zrovna „chodí“ a chce, aby sehnal kokain. Má prý zavolat Carlovi, který jí prodával drogy. Noah vezme děti a jede s nimi za Carlem pro drogy. Blithe si uprdne a pokaká si kalhoty. Jdou do obchodu pro nové a Blithe vyvolá paniku, když tvrdí prodavačce, že Noaha nezná a že je unesl. Musejí utéct, a když jsou zpátky v autě, zjistí, že Rodrigo zmizel. Hledají ho pomocí GPS a najdou ho na záchodě luxusní restaurace, kam hodil bombu. Nakonec dojedou do pochybné čtvrti za Carlem. Děti mají čekat v autě. Carl je v posilovně. Noah říká, že s Marisou chodí, když za ním přijde Rodrigo a chce čurat. Rodrigo najde na záchodě vejce plné kokainu. Při přetahování ho rozbijí. Noahovi zavolá Carl a chce ho oddělat – chce se sejít za hodinu v čínské čtvrti a chce za drogy deset tisíc... (TV Prima)

Trailer 1

FTP

Jednoduchý, poměrně vtipný, film, který by ale ani z poloviny nefungoval bez úžasnýho Jonaha Hilla se skvělýma hláškama, ksichtama, pózama a reakcema. Padouch Rockwell se mi vůbec nelíbil, ale neurazil, co mě ale přímo znechucovalo, byla úchylná postava Rodrigo, za kterou srážím jednu hvězdičku. Příjemně šílená komedie ()

IQ Tiqe

Kdo si pustí film s Jonahem Hillem, nic neočekává, maximálně překvapení, ale toho se nedočká. Tenhle film nemá cílovou skupinu - komedie to není, není se čemu smát; a trapná "rodinná" komedie pro děti taky ne, je to eRkový. S tou malou holkou byla občas sranda, bezprostřední děti jsou fajn. Nicméně ani ta, ani pseudointelektuální rozhovory ve stylu Sám doma tenhle brak nespasí. Vždyť by mohl být koukatelný, kdyby to člověk neměl co chvíli chuť vypnou kvůli mizernému zpracování. # příběh 3 | hudba 4 | humor 2 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 3 ()

Aljak

Ďalší z plejády filmov o noci plnej dobrodružstiev... No bohužiaľ táto bola z tých slabších, aj keď mala aj svoje svetlé chvíľky - ale ani tých nebolo až tak veľa, aby sa to dalo považovať za nejakú aspoň priemernú komédiu. Jonah Hill je fajn, dokonca aj táto rola mu celkom sadla, ale chýbala tomu filmu tá správna zábavná atmosféra. Príbeh bol vlastne dobrý, aj keď miestami trošku stupídny, ale niektoré tie scénky boli celkom vydarené (len škoda, že by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky). ()

vieriX

První film, kde se to snaží utáhnout přímo Jonah Hill a musím říct, že se mu to celkem daří. Vždycky to bylo tak, že byl prostě jen kámoš od vedle, ale tady to na něm v podstatě stoji. Je to sice tlusté hovado, ale hlášky teda trousí dobré a i děti o které se má starat jsou pěkné kvítka. No a vedlejší postavy sem tam se nějaká mihne, ale žádný vztah si k ní nevypracujete. Jestli nevíte jak strávit 90 minut svého času tak tady je návod. ()

kaylin

Co si budeme povídat. Jakmile uvidíte v tom filmu ty spratky, budete doufat, že všichni hodně rychle shoří. To se bohužel nestane a Jonah Hill nás donutí sledovat něco málo přes hodinu, jak si od těch dětí nechává nakopávat zadek. Musí se ale uznat, že sem tam se objeví nějaký dobrý vtip, kterému jsem se mohl od plic zasmát. Zas tolik jich ale nebylo. Je však pravda, že Jonah sám toho utáhne docela hodně a ti fakani mu v tom obstojně pomáhají. ()

• Během hlídání dětí Noah Griffith (Jonah Hill) sleduje film Temný anděl (1990). Fráze „I come in peace", která z televizoru zazní, je zároveň alternativním názvem staršího akčního snímku. (Lorge)
  • Telefonní číslo (917) 409-7838, které se objevuje na plakátech k filmu, je pravým číslem Jonaha Hilla, na kterém byl v době uvedení filmu osobně k zastižení. (pajik)