Mladík Brad Whitewood pozná svého otce až v dospělosti. Protože nemá žádné vyhlídky na dobrý život, přidá se ke zlodějskému gangu, kterému Brad Whitewood starší šéfuje. Pro začátek začne spolu s kamarády krást místním farmářům traktory, které od něj otec "kupuje". Jednoho dne je však mladík svědkem, jak otec nechá chladnokrevně zabít bývalého kumpána, který mu začínal být nebezpečný. Brad by se od té chvíle rád vrátil ke spořádanému životu, avšak pozná, že opustit svět organizovaného zločinu není tak jednoduché. Otec se neštítí ničeho, a tak se v ohrožení života ocitá nejen Brad, ale i jeho bratr Tommy a milovaná dívka Terry... (oficiální text distributora)

genetique

Tento film ma vďaka takmer žiadnym očakávaniam dostal. Pomerne originálny príbeh ešte viac umocňuje fakt, že je podľa skutočnosti. Jeho nebezpečný a znepokojivý obsah sa mi postupne dostával pod kožu, spolu s hypnotizujúcou hudbou, ktorá perfektne dotvárala temnú a napínavú atmosféru. A herci sa odo mňa kritiky tiež nedočkajú. 80%. ()

dobytek

První půlka filmu je akorát plná hromady nějakejch zpomalenejch záběrů, do kterejch hraje sračkózní hudba od Madonny. Vůbec nic zajímavýho se tam neděje a je to úplně o ničem. Druhá půlka jakž takž ujde, ale zase to pohřbívá naprosto dementní závěr. Navíc film v podstatě nekončí nijak. Christopher Walken, kterýho mam jinak docela rád, mi tady přišel jak úplnej dement. Seana Penna naopak nemam rád vůbec. Tenhle buransko-mafiánskej film mě naprosto minul. ()

Gilmour93

Walken jako kápo traktorové Cosa Nostry svádí na scestí svého nemanželského synka (mladičký S.Penn). Až na hudbu Patricka Leonarda a Foleyho hru se světlem a stíny ve všech směrech průměrné drama plynoucí ospalým tempem amerického venkova. Nicméně pozor! V dosud nepříliš frekventovaném subžánru "agriculture robbery“ to lze považovat za dílo takřka stěžejní.. ()

castor

James Foley natočil několik kousků, od kterých bychom mohli očekávat nějaká zásadnější sdělení a ambice, jenže v drtivé většině to neprodal. Neprodal ani tohle drama podle skutečné události, kterak mladý Sean Penn pozná svého otce Christophera Walkena až v dospělosti a nenapadne ho nic pitomějšího, než se přidat k jeho zlodějskému gangu. Holt nezkušené mládí a pokušení velkého světa. Pak se ovšem přitvrdí, otec má prsty i ve vraždě (utopení parťáka jednou rukou, hmm, frajer) a synek neví, jak z tohohle kolotoče ven. Rutinér Foley ctí řemeslné standardy, jenže u řady scén se tváří hrozně znuděně a nenápaditě, až tím otráví i samotného diváka. Mě teda jo. ()

Fiftis

Kvalitný thriller s vynikajúcim obsadením je natočený podľa skutočného príbehu Bucea Johnsona staršieho a mladšieho, ktorí žili v pensylvánskom mestečku Brandywine River Valley. Kruté násilie nakoniec vstúpi aj do vlastnej rodiny. Otec a syn. Večná téma, ktoré sa v tomto filme režisérovi Foleyovi podarilo v americkom štýle preniesť na filmové plátno. Zaujímavé je odpútavanie syna od zidealizovanej predstavy o svojom otcovi, ktoré vyvrcholilo obeťami, aby sa ďalej mohol zločin rozvíjať ako zlo, ktoré uznáva len svoje hodnoty. Veľmi silný film. Sean Penn podľa môjho názoru už v tomto filme dokázal, že je mimoriadnym hereckým talentom. ()

• Matka sourozenců Pennových, herečka Eileen Ryan, si ve filmu zahrála jejich babičku. (Fenk)