Reklama

Reklama

Tváří v tvář smrti

Trailer

Obsahy(1)

Co znamená rodinné pouto ve světě zločinu? ... Mladík Brad Whitewood pozná svého otce až v dospělosti. Protože nemá žádné vyhlídky na dobrý život, přidá se ke zlodějskému gangu, kterému Brad Whitewood starší šéfuje. Pro začátek začne spolu s kamarády krást místním farmářům traktory, které od něj otec „kupuje“. Jednoho dne je však mladík svědkem, jak otec nechá chladnokrevně zabít bývalého kumpána, který mu začínal být nebezpečný. Brad by se od té chvíle rád vrátil ke spořádanému životu, avšak pozná, že opustit svět organizovaného zločinu není tak jednoduché. Otec se neštítí ničeho, a tak se v ohrožení života ocitá nejen Brad, ale i jeho bratr Tommy a milovaná dívka Terry… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nejmladší Sean Penn, co jsem kdy viděl, a taky nejmladší Christopher Walken. A ten jeho účes.. První polovinu filmu jsem se jen pochechtával jejich vizáži a tu druhou čekal, jak to celé dopadne. M. S. Masterson je typická kočka osmdesátých let, takže to všechno do sebe pěkně zapadá. Trošku mě zaráží "postřehy" některých kolegů, kteří si stěžují na "feeling" ve stylu osmdesátých let a ohrnují nad ním nos. Já naopak říkám - to byly zlaté časy. ()

sepp 

všechny recenze uživatele

Jak to jen podat. Tenhle snímek má svá pozitiva - tedy minimálně dvě, a to dva hlavní představitele, tedy Ch. Walkena a samozřejmě S. Penna, kteří oba zde opravdu valí. A i někteří "menší" herci zde podávají skvělé výkony. Bohužel ale má i dost negativ, mezi který patří místy vskutku roztodivný střih a nelogický scénář. Ale celkově je to obstojná podívaná, ale není to úplně film, na který by se člověk nějak upamatoval a vracel se k němu. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Tento film ma vďaka takmer žiadnym očakávaniam dostal. Pomerne originálny príbeh ešte viac umocňuje fakt, že je podľa skutočnosti. Jeho nebezpečný a znepokojivý obsah sa mi postupne dostával pod kožu, spolu s hypnotizujúcou hudbou, ktorá perfektne dotvárala temnú a napínavú atmosféru. A herci sa odo mňa kritiky tiež nedočkajú. 80%. ()

ink flo 

všechny recenze uživatele

Příběh podle skutečné události z jížanského zapadákova, ve kterém nekonečné lány kukuřice brázdí zlodějský gang čorující traktory a všechno možný. Což je vzhledem k celýmu příběhu skoro až neuvěřitelný. Šéf gangu se potká se svými dvěma syny a ukáže jim řemeslo, respektive oni sami se před ním chtějí předvést. Co z toho dělá něco speciálního je hlavně krásná kamera a hra se světlem, celková atmosféra + herecké výkony, mladej nasvalenej Sean Penn tam hraje i se svým bráchou Chrisem ale největší star je Christopher Waken s knírkem, kterej tady předvádí svojí snad nejvíce démonickou roli. Vůbec celá ta jeho banda je hodně odpudivá, stejně jako to, do čeho se to nakonec zvrhne. Doprovází to na poměry 80tých let i poměrně decentní a vkusnej synth soundtrack. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Walken jako kápo traktorové Cosa Nostry svádí na scestí svého nemanželského synka (mladičký S.Penn). Až na hudbu Patricka Leonarda a Foleyho hru se světlem a stíny ve všech směrech průměrné drama plynoucí ospalým tempem amerického venkova. Nicméně pozor! V dosud nepříliš frekventovaném subžánru "agriculture robbery“ to lze považovat za dílo takřka stěžejní.. ()

Galerie (189)

Zajímavosti (7)

  • Matka sourozenců Pennových, herečka Eileen Ryan, si ve filmu zahrála jejich babičku. (Fenk)
  • Tento thriller Jamese Foleyho je jediným filmem, kde můžeme vidět Seana Penna společně s jeho bratrem Chrisem, jenž zemřel v roce 2006. (Zurich Film Festival)

Reklama

Reklama