Sawyer je plachý a uzavřený chlapec, který neprožívá zrovna nejšťastnější období. Kvůli špatnému prospěchu musí chodit do letní školy, jeho otec před pár lety odešel a nikdo neví, kam zmizel. Jeho starší bratranec Kyle, který je mu velmi blízký, je nadějný plavec a rád by se zúčastnil olympiády. Protože nemá peníze na trénink, narukuje do armády, která jeho plaveckou kariéru podpoří. Jednoho dne cestou do školy objeví Sawyer na pláži zraněného delfína. Neváhá a vyprostí ho ze sítě na kraby. Vzápětí přijíždí tým na záchranu zraněných mořských zvířat v čele s doktorem Clayem Haskettem a převezou delfína na záchrannou stanici. Tam se hned po škole vydává i Sawyer. Dovídá se, že Clayova dcerka Hazel pojmenovala delfíní samičku Zima. Zvíře je na tom velmi špatně, odmítá potravu a musí mu být odstraněna ocasní ploutev. Chlapec tráví na stanici celé dny a o Zimu s láskou pečuje. Vzápětí přichází další smutná zpráva, Kyle byl během výbuchu zraněn a má ochrnutou nohu. V nemocnici pro válečné veterány se Sawyer setkává s konstruktérem protetických náhrad, doktorem McCarthym, a žádá ho o sestrojení protézy ocasní ploutve. Díky rozsáhlým škodám po hurikánu se stanice ocitá ve velkých finančních problémech. Je rozhodnuto, že bude prodána a na jejím místě bude postaven hotel. A tak má Sawyer opět plné ruce práce, aby zachránil Zimu i celou stanici. (TV Nova)

zdenny

Vřele doporučuji tento rodinný film, po jehož zhlédnutí jsme si celá rodinka sedli k internetu a naťukali stránku, která se objeví v závěrečných titulcích. A hle - ten delfín opravdu žije v tom americkém akváriu! Tento film si na nic nehraje, není zbytečně patetický a v některých chvílích není ani jednoduše odhadnutelný. Film nám sice vypráví příběh o těžce zraněném delfínovi, kterému musí být amputována ocasní ploutev. Je to ale film, který je schopen dodat sílu i lidem, které postihl podobný osud jako hlavního hrdinu. Je to film o tom, že by si člověk měl uvědomit, že je možné východisko a alternativa i z celkem bezvýchodné situace. Je to film, který prostřednictvím dramatického životního příběhu delfína dává naději mnoha dalším lidem s podobným osudem. ()

VanTom

Pohodový, takový povznášející rodinný biják o záchraně zmrzačeného delfína skrz pouto s malým klukem a vytvoření protetické ocasní ploutve. Vždy hravá Winter (to je ta ryba :-), která zde skutečně "hrála" samu sebe - což musím kvitovat, protože její digitální trikový dvojník pro pár pasáží vypadal dost lacině) zosobňuje inspirativně pozitivní přístup k životu s handicapem (ruku v ruce s prosluněným přímořským počasím a milými, hodnými, zapálenými lidičkami). Tady by se i kámen ustrnul = byl jsem lehce naměkko. ()

Myrreczech

Podle skutečných událostí, s roztomilým zvířetem a krásným happyendem, dalo by se to považovat za ideální recept na úspěch, ale nějak šla celá ta záležitost s delfínem mimo mě. Příběh by se podle mě vměstnal do půl hodiny, hlavní hrdina i jeho kamarádka nijak nezazáří a asi to vážně vytahuje jen samotný delfín a samozřejmě pan Freeman, díky kterému to bylo mnohem snesitelnější pokoukání. ()

slovan1

Pšesládlý sentimentální příběh, který se skutečně stal... Určitě si najde své publikum a i já se na něj díval docela se zájmem. Hodnocení je asi úměrné výsledku. Herecky "neznáme" (samozřejmě až na Freemana), přesto nemám co vytknout. Malý Nathan Gamble jako by z oka vypadl Tomáši Rosickému :-) ()

fox171cz

Opět jsem se emotivně v některých pasážích neudržel a prostě jsem to pustil ze sebe ven. Nemám co bych ani k filmu řekl, snad je to, že mě velice překvapila účast "Morgana Freemana" v roli "kutila" doktora. Na uvedeném odkaze se můžete kouknout na skutečnou "delfínku" Winter -> http://seewinter.com/winter/media/webcam-3 ()

LuciusWlk

Pěkně příjemná oddechová záležitost. Dobře se na to kouká, relaxuje a přemýšlí. Potěšilo mě, že nejde čistě o emocionální nátlak a bouřlivý happy end. ()

Ilhan

Těšil jsem se na tenhle film a docela mě překvapuje, že je v červených číslech (k 20. 3. 2012 má 72 %), protože jestli si pamatuju pár dní po premiéře, tak to mělo nějakých 54 %. Každopádně pro milovníky zvířat téměř povinnost. Já jako milovník zvířat a s občas až příliš melancholickou povahout tomu ty čtyři hvězdy dám, protože nebýt tam ten delfín a ten námět, tak filmařsky to za moc nestojí a byl bych rozhodně v nižších hvězdičkových relacích. ()

willy1

Až na český dabing těch dětí se mi film líbil. / režie 90% / scénář 90% / hudba 100% / herecké výkony 80% / napětí 35% / akce -% / // celkové hodnocení 90% // (viděno: Tv) ()

dopita

Nebejt to natočený podle skutečných událostí, tak hodnotím o hvězdičku méně. Tři čtvrtiny filmu ještě docela ušly, není to žádná sláva, ale ani průšvih, ale závěr je přeslazenej tak, až by jednomu povolil svěrač. ()

lucijelucije

Nevěřila jsem, že mě ještě někdy upoutá tak ohraný příběh, jako je přátelství chlapce s delfínem. Zažili jsme si to u Willyho, a myslím, že ten vydal víc, než za dost. Přesto, je tahle "Zima" zcela jiná záležitost. Tenhle snímek má mnohem vyspělejší podání, s mnohem menší a přirozenější vášnivosti. Co je na tom být "důvěryhodnější? Nevím, možná, že na tom vůbec nesejde, ale naopak možná může právě na téhle drobnosti stát celá kvalita filmu. ()

peetriss

Přeslazené, strojeně dramatické, dějově vykonstruované, komerčně prázdná šablonovitá studiovka, přesto stále ještě příjemná rodinná záležitost, která je sympatičtější než Zachraňte Willyho. Analogie tělesně postiženého delfína a chlapcova tělesně postiženého bratrance působí až příliš prvoplánovitě sentimentálně. Přiznám, že jsem však film dokoukal bez následků a kupodivu s příjemnými pocity, proto ty tři hvězdy dám. ()

Blondsky

Skutečný příběh o lásce a hlavně o tom, že se nikdy nemá nic vzdávat. Delfíni nás asi nikdy nepřestanou fascinovat. ()

mazadlo

Aneb zachraňte zimu v roce 2012. Co si budeme povídat. Vyrůstali jsme na Willym a žrali každý jeho nový příběh ať byl sebeinfantilnější. Delfíní ocásek je ovšem v lecčem trochu jiný. Poukazuje na fakt že když člověk, zvíře, ryba a sakra klidně i rostlina chce dokáže neuvěřitelné věci. Chce to zatnout zuby a makat na sobě. A ano je to film který bych s přehledem pouštěl svým dětem aby viděli jaké hodnoty mají ve skutečnosti cenu. Charles Martin Smith zvládl režii na výbornou, herecké výkony jsou příjemné a dědeček Freeman dokresluje krásně celkovou atmosféru. Tak Zimo...ať ti ocásek slouží! ()

Lachvos

Nemastné, neslané, zato clichovité...což mi často nevadí, ale tady jsem to nějak nepřekousl, a to bohužel stačilo... ()

majo_svk

V dnešnej uponáhľanej a zvláštnej dobe, kedy si človek zabúda všímať ľudí okolo seba, je krásne vidieť príbeh, v ktorom si človek nájde čas i na poranené zvieratá. Každý si asi pamätá celkom dobrý rodinný film Zachráňte Willyho, ktorý vznikol takmer pred dvadsiatimi rokmi. Niečo podobné predstavuje rodinná dráma Dolphin Tale. Je to skvelý film podľa skutočnej udalosti, ktorý je plný emócií a citov. Hlavným predstaviteľom je zranený delfín Winter a malých chlapec, ktorý je jeho ľudským priateľom. Prvá polhodinka filmu je nemastná neslaná, bez atmosféry, emócií a akýchkoľvek dojímavých scén. Neskôr sa to však poriadne rozbehne, príde atmosféra a napätie, veľa emócií a citov, prehlbujúcich sa vzájomných väzieb. Celé je to strašne krásne a dojímavé. Človek hneď pochopí, že nikdy sa netreba vzdávať a všetko môže skončiť veľmi šťastne. Príbeh o vzťahu človeka a zvieraťa vždy zaujme a Dolphin Tale zaujme o to viac, že je podľa skutočnej udalosti. Podstatou v živote je nebyť arogantným sebcom, ale pomáhať ľuďom i zvieratám, ak to potrebujú. To je posolstvom filmu, ktorý sa oplatí vidieť a to napriek nižšiemu rozpočtu, zvláštne znejúcim menám a čudesným dialógom. Z času načas mám rád zažiť niečo naozaj emotívne a tak som bol naozaj spokojný. ()

malypivo

Byla jednou jedna kosatka, říkejme jí třeba Willy, která byla chycena v nádrži a díky lásce a péči jednoho malého kluka se dostala zpět na otevřené moře. Na otevřeném moři potkala delfína a ukousla mu ocas. Tento delfín, říkejme mu třeba Zima, se bez ocasu dostal také do nádrže, kde díky lásce a péči jednoho malého kluka dostal protézu, díky které mohl dál žít svým životem. THE HAPPY END. Další příjemná rodinná podívaná ve stylu Zachraňte Willyho. ()