Jake Vig (Edward Burns) je podvodník velkého formátu, který šikovně využívá darů, kterými ho obdařila Příroda: přirozeného šarmu, odvahy a schopnosti vylhat se i z té nejošemetnější situace. Štěstí se však od něj odvrátí v okamžiku, kdy prostřednictvím dvojice zkorumpovaných policistů Whitwortha (Donal Logue) a Manzana (Luis Guzmán) a navenek bezúhonného Lionela Dolbyho přijde nezákonně k slušné sumičce dolarů. Když Lionel a Jakeův parťák Al (Louis Lombardi) zahynou, vyjde najevo, že Lionel vůbec nebyl tak bezúhonný, jak vypadal: pracoval totiž jako účetní pro krále zločinu Winstona Kinga (Dustin Hoffman). Aby splatili dluh a zachránili si život, musejí se Jake a jeho zbylí komplicové - Gordo (Paul Giamatti) a Miles (Brian Van Holt) vrhnout do obzvlášť složitého a nebezpečného podniku. Na pomoc při realizaci famózního podrazu si přizvou tmavovlasou kapsářku Lily (Rachel Weisz). Když však dívka vrazí do dveří s vlasy čerstvě obarvenými narudo, je to první signál smůly, která se na partu začne lepit. Na obzoru se totiž objeví Jakeův letitý nepřítel - všeho schopný agent FBI Gunther Butan (Andy Garcia).

Režisér James Foley (Konkurenti, Cela, Válka gangů) rozjíždí ve velkém stylu kriminální thriller o souboji velmistrů podrazů. Rafinovaná hra s důvěřivostí, spolehlivostí a loajalitou se mění ve smrtící souboj kdo z koho - a za kolik. (oficiální text distributora)

Deftie

Aj keď to veľmi nerada hovorím, Dannyho jedenástka mala navrch. Film nevyužil ani Rachel, ani Dustina (aj keď tá jeho cholerická postava je jedným z mála svetlých bodov), jednoducho nič. Kriminálka, ktorá mala sľubný potenciál trošku prevetrať zaprášené mozgové závity sa pomaly, ale isto zaplietala do vlastných slučiek a podvodov a nakoniec sa aj zadusila. Škoda, na tento film som sa celkom tešila. ()

BOURQUE

Asi najväčším nedostatkom celého príbehu je to, že samotný záver sa dá ľahko predpovedať. Keby scenár obsahoval ešte niekoľko nezvyčajných riešení alebo nečakaných momentov, tak potom by to mohlo byť oveľa lepšie. Herecký potenciál bol viac-menej „kompletne“ využitý. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Anderton

Dosť podceňovaný snímok, čo je škoda, mal som pocit, že kinami iba prešumel aj napriek hviezdnemu obsadeniu. Zamotaná gansterská zápletka pripomína Ritchieho a Tarantina a pre mňa nie je o nič horšia. Ako výrazný zápor a možno aj dôvod neúspechu vidím vysokú podobnosť Burnsa s Afleckom. A to už aj na tomto plagáte dole:) Na druhý krát by som možno mal znížiť hodnotenie, ale vzhľadom na to, že filmy hore spomenutých vo mne väčšinou nezanechali lepší pocit, ako tento film, tak ho nechám mierne nadhodnoteným. ()

swinevenca

Toho hraní na víc stran tady bylo na můj vkus až moc a na úkor srozumitelnosti, nicméně po druhym zhlídnutí už mi to vadí mnohem míň, už jsem si užíval to, co tenhle žánr nabízí. Chtě nechtě se mi nabízí srovnání s Dannyho parťakáma a ten jejich noblesní styl to přeci jen pořád nemá. Jake a Danny jsou možná podobný, ale Foley a Soderbergh jsou přeci jen jinde. ()

B!shop

Muj docela oblibenej podfukarskej film. Sice je tu vse, co v podobnym zanru clovek ceka, takze tu mame necekany zvraty, kazdej podvadi kazdyho a samozrejme super vychcanyho hlavniho hrdinu. Ale tady to slape fakt dobre, celej film skvele odsejpa, misty je to sice drobet prekombinovany, ale nic extremniho a navic tu je skvela herecka sestava, ktera podvadi fakt elegantne. Nejvic potesi Hoffman v roli hyperaktivniho mafiana, ale i ostatni jsou hodne dobry a to vcetne Burnse. Na nejlepsi kousky v tomhle zanru to nema, ale presto paradni zabava. ()

• Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)
  • Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2003 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Natáčelo se v Los Angeles a na mezinárodním letišti v Ontariu. (BMW12)