Chladnokrevně

Confidence

• Německo

Confidence

• Německo

Confidence - Coup in L. A.

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

Z podfukářských filmů bych film Chladnokrevně rozhodně řadil k tomu lepší.Podle mě,problém těchto snímků spočívá v tom,že se tvůrci snaží o co největší zamotanost,podfuky a podrazy,bohužel ale většinou podrazí nohy jen snímku samotnému.Tím se právě Chladnokrevně vyjíma,protože ikdyž je zde těch podfuků neskutečně mnoho a prakticky je podniká každej na každýho,divák se v tom nezamotá ani na chvilku,což právě u ostatních snímku se většinou nepovede.Navíc více než slušné herecké obsazení dělá z Chladnokrevně dobrou filmovou zábavu!(3.3.2005)

Snímek kopírující a přiživující ( ne příliš úspěšně ) se na vlně Podfukářů a Dannyho Parťáků. Nebyl to vyloženě propadák, ale člověk má dojem, že tohle tady všechno už bylo a lépe. Některé herce bych v rolích proházel ( Garcia vs Dustin ), Burns nemá charizma, Giamatti prostor, ještěže se dalo koukat aspoň na krásnou Ráchel :-) - 60 %(30.10.2015)

• novoten

Překvapivě sterilní napodobenina všech Dannyho parťáků a jiných loupeží s jediným vyloženým šokem v podobě nulových herců. Ti totiž nehrají, jen se před kamerou lacině předvádějí. To platí jak o Rachel Weisz (u níž to zaprvé vůbec nevadí a zadruhé k tomu její role přímo vybízí), tak i o nejvíc proklamované dvojici Hoffman-Garcia. Technicky snad nelze moc vytknout, ale vysloveně mě vytočila závěrečná montáž, kde se ukáže, jak že všechno je a kdo peče s kým, která je tak zoufale předvídatelná, že všechen případný náboj předchozích peripetií v okamžiku maže.(13.8.2006)

Velice dobrý film, který má celkem neotřelou zápletku, jenž je ovšem mírně nelogická a úplný závěr mohl být přeci jen o půl minutky ušmiknutý. Úvod film vás ovšem navnadí počtem vynikajících hlášek a mimikou výborných herců. Dustin Hoffman v roli přihřátého bosse, Edward Burns je naopak gangsterským playboyem a kmotr Andy Garcia byl obsazen jako mírně ošuntělý policista. Film není nikterak dlouhý, ale občas ztrácí tempo a nováckým divákům by se mohl zdát nudným a nezábavným... Film je ale dobrý a o pobavení diváka v hutném thrilleru přeci jde, ne?(22.1.2005)

Trošku to zavání Ritchiem, ale přece jenom to nemá ten jeho vtip a originalitu. Na druhou stranu ta zamotanost se mi líbí a ačkoliv Burnse nemusim, tak tady mi nevadí kor když mu zdatně sekundují Hoffman a García. Navíc já jsem schopen dát sebevětší blbosti dvě hvězdičky navíc, když se tam aspoň na chvilku objeví Rachel Weisz.:D(19.3.2008)

• - Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)