Jake Vig (Edward Burns) je podvodník velkého formátu, který šikovně využívá darů, kterými ho obdařila Příroda: přirozeného šarmu, odvahy a schopnosti vylhat se i z té nejošemetnější situace. Štěstí se však od něj odvrátí v okamžiku, kdy prostřednictvím dvojice zkorumpovaných policistů Whitwortha (Donal Logue) a Manzana (Luis Guzmán) a navenek bezúhonného Lionela Dolbyho přijde nezákonně k slušné sumičce dolarů. Když Lionel a Jakeův parťák Al (Louis Lombardi) zahynou, vyjde najevo, že Lionel vůbec nebyl tak bezúhonný, jak vypadal: pracoval totiž jako účetní pro krále zločinu Winstona Kinga (Dustin Hoffman). Aby splatili dluh a zachránili si život, musejí se Jake a jeho zbylí komplicové - Gordo (Paul Giamatti) a Miles (Brian Van Holt) vrhnout do obzvlášť složitého a nebezpečného podniku. Na pomoc při realizaci famózního podrazu si přizvou tmavovlasou kapsářku Lily (Rachel Weisz). Když však dívka vrazí do dveří s vlasy čerstvě obarvenými narudo, je to první signál smůly, která se na partu začne lepit. Na obzoru se totiž objeví Jakeův letitý nepřítel - všeho schopný agent FBI Gunther Butan (Andy Garcia).

Režisér James Foley (Konkurenti, Cela, Válka gangů) rozjíždí ve velkém stylu kriminální thriller o souboji velmistrů podrazů. Rafinovaná hra s důvěřivostí, spolehlivostí a loajalitou se mění ve smrtící souboj kdo z koho - a za kolik. (oficiální text distributora)

Trailer

Kosmik 1

No možná budu jeden z mála, komu se líbil závěr. Dokonce i přesto, že byl velmi dobře předvídatelný a vlastně člověk musel vědět nebo přinejmenším aspoň tušit, že přijde nějaký zlomový zvrat. A ikdyž jsem měl stále pocit, že film kopíruje jiné filmy podobného ražení...kriminálka, spousta zvratů, ten je s tímhle, ten zase s támtím plus nakonec ten finální zvrat...tak mě to bavilo. Nenudil jsem se a mohl bych dokonce říct, že jde o příjemnou podívanou. Malinko mě zklamal Dustin Hoffman, jinak bych dal i 4*. Naopak potěšil Paul Giamatti. 65% ()

Goodlooker

Velice dobrý film, který má celkem neotřelou zápletku, jenž je ovšem mírně nelogická a úplný závěr mohl být přeci jen o půl minutky ušmiknutý. Úvod film vás ovšem navnadí počtem vynikajících hlášek a mimikou výborných herců. Dustin Hoffman v roli přihřátého bosse, Edward Burns je naopak gangsterským playboyem a kmotr Andy Garcia byl obsazen jako mírně ošuntělý policista. Film není nikterak dlouhý, ale občas ztrácí tempo a nováckým divákům by se mohl zdát nudným a nezábavným... Film je ale dobrý a o pobavení diváka v hutném thrilleru přeci jde, ne? ()

novoten

Překvapivě sterilní napodobenina všech Dannyho parťáků a jiných loupeží s jediným vyloženým šokem v podobě nulových herců. Ti totiž nehrají, jen se před kamerou lacině předvádějí. To platí jak o Rachel Weisz (u níž to zaprvé vůbec nevadí a zadruhé k tomu její role přímo vybízí), tak i o nejvíc proklamované dvojici Hoffman-Garcia. Technicky snad nelze moc vytknout, ale vysloveně mě vytočila závěrečná montáž, kde se ukáže, jak že všechno je a kdo peče s kým, která je tak zoufale předvídatelná, že všechen případný náboj předchozích peripetií v okamžiku maže. ()

Arius

Akčný film? No tie mám hrozne rád preto aký uveriteľný a úchvatný dej majú :). NIektorý herci boli navyše na absolútne vedľajšej koľaji a vadila mi aj ta geniálna prepracovanosť záverečnej lúpeže, určite je to dobrý film ak by som sa nato pozeral voľným okom no já som sa snažil držať pri zemi, pochopil som len to že Filmy od štúdia Lions Gate Films si už asi nikdy nepozriem, podobne dopadol aj Mariňák v ich podaní. ()

mala_kea

Rozhodně nijaká pointa , co by vám v paměti uvízla desítky let, ovšem se vším tím okolo si to pár týdnů, možná i měsíců budete pamatovat. Tohohle "smětí" už tu bylo tolik, že se člověk pomalu nedokáže orientovat ve vlastních myšlenkách. Tento kousek je prostě účinnější díky hereckému obsazení (zvláštní obdiv patří Rachel, které to vážně sekne). Už zmíněná ničemná pointa je rozkouskovaná na mini dílečky, které s kvalitním lepidlem opět připlácnete dohromady, přesně jako to udělal Foley. Film je prostě průměrný, ALE za konečně kvalitnější propracování "ochcávaček" jeden druhého, přidávám další. ()

• Natáčelo se v Los Angeles a na mezinárodním letišti v Ontariu. (BMW12)
  • Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)
  • Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2003 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)