Chladnokrevně

Confidence

• Německo

Confidence

• Německo

Confidence - Coup in L. A.

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

Ako by povedala jedna z mojich kamarátok Cucy:,, Muhaha!" To sa dá povedať na tento film. Od začiatku až po koniec je perfektne zpracovaný. Poviete si,že filmíky tohoto formátu tu boli, ale čert to ber, ešte aj budú. Okrem naozaj skvelého plánu je tu neuveriteľné herecké obsadenie na čele s Edwardom Burnsom a Paulom Giamattim, ktorý tomu dávajú tú pravú eleganciu a švih, humor. Andy Garcia a Rachel Weisz vám lahodia na pohľad a Dustin Hoffman je dokonalo bláznivý. Čo dodať? Úžasný scenár, skvelá hudba (Clocks- Coldplay-to sú titulky), krásny začiatok nádherný koniec, dokonalo odhadnutá dĺžka. 100% Z hloboka sa nadýchnem 1.2.3...(2.2.2010)

Asi najväčším nedostatkom celého príbehu je to, že samotný záver sa dá ľahko predpovedať. Keby scenár obsahoval ešte niekoľko nezvyčajných riešení alebo nečakaných momentov, tak potom by to mohlo byť oveľa lepšie. Herecký potenciál bol viac-menej „kompletne“ využitý. Osobné hodnotenie: 74% (***) (29.9.2014)

• andriy

Filmy tohoto ražení se musí natočit opravdu dobře (Podfuck), aby z toho nebyla jen těžce uvěřitelná ptákovina, kde si všichni hrajou na vychytralý a drsný mafiány, jako je tomu v tomto případě. Herecké obsazení navádí k domněnce, že půjde o trhák, ale je to jen (pod)průměrná oddechovka. Ovšem i od oddechovky bych čekal alespoň trochu zábavy, čehož se mi ale v tomto případě moc nedostalo. Jediné, co mě občas probralo z dřímot a zaujalo, byla krásná Rachel Weisz.(30.9.2007)

• lxbch

Pokud by film chladnokrevně byl řekou, kterou se chystáte přebrodit, museli byste cestou dávat velký pozor, neboť je plný kamenů úrazu. Kámen č. 1 - Hlavní hrdina - Nesympatický člověk, kterému nevěřím, že může zvládnout bandu podfukářů. Kámen č. 2 - Záporák - Ač mám Dustina Hoffmana rád, tady je prostě mimo (bylo by rozhodně lepší, kdyby si ve filmu prohodili role s Garciou). Kámen č. 3 - Překombinovaný děj - U podfukářského filmu zvraty tak nějak čekáte, ale tady jich bylo víc než požehnání při Urbi et Orbi. Kámen č. 4 - Atmosféra - Film sice trvá jen 97 minut, ale přišlo mi, že je to přes 2 hodiny. Prostě to neodsýpá, jak by mělo. Závěrem? Přebrodil jsem to a jediné, co mi pomyslně zmírnilo bolest nohou zraněných o kameny úrazu, byla Rachel Weisz.(8.2.2013)

Úžasně tu hraje Hoffman a také Rachel Weisz. Za zmínku stojí i další postavy. Za pochvalu můžeme dát také příběhu ala Dannyho parťáci nebo Spy game. Tady to bylo ale provedeno tak trochu jinak a do poslední chvíle jste nevěděli, kdo je zrádce a kdo ne. Jenže, skoro jsem u tohoto filmu usnul a to už o něčem svědčí.(2.6.2005)

• - Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)