Chladnokrevně

Confidence

• Německo

Confidence

• Německo

Confidence - Coup in L. A.

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

Velmi kvalitní tvorba německo-amerického filmu.. Jsem si vědom, že film není žádný extrém ale mám k němu určitou citovou vazbu. Hlavní jiskrou filmu byl zápalný děj o podfukářství, který mi nejspíš sedl do noty. Hudba společně s vykvetlými scénami mi nahnala slzu do oka :). Klobouk dolu a jsem rád že jsem mohl být divákem tohoto filmu.. 100%(19.10.2008)

Dosť podceňovaný snímok, čo je škoda, mal som pocit, že kinami iba prešumel aj napriek hviezdnemu obsadeniu. Zamotaná gansterská zápletka pripomína Ritchieho a Tarantina a pre mňa nie je o nič horšia. Ako výrazný zápor a možno aj dôvod neúspechu vidím vysokú podobnosť Burnsa s Afleckom. A to už aj na tomto plagáte dole:) Na druhý krát by som možno mal znížiť hodnotenie, ale vzhľadom na to, že filmy hore spomenutých vo mne väčšinou nezanechali lepší pocit, ako tento film, tak ho nechám mierne nadhodnoteným.(1.8.2009)

Vynikající Podfu(c)k!!! Skvěle rozehraná šachová partie ve které jde o peníze, životy, důvěru a taky lásku. Hra začíná a jde opravdu o Hru nervů, neboť hlavní hrdina má mnohy na mále, jenže Jake je šikovný a tak si dokáže poradit i v té nejnepříjemnější situaci. Ovšem v jeho branži je těžké někomu věřit, a tak mu nezbývá než podezírat úplně každého. Jen tak může mít výhodu a dovést svůj plán ke zdárnému konci. Vše by šlo dokonale, kdyby mu hlavu nezamotala krásná Lily a jakmile do hry vstoupí city - nemůže to dobře skončit. Velice povedený film který tak trochu připomíná Ocean´s eleven ale řekl bych, že zápletka je ještě propracovanější a konec překvapivější. Mám filmy tohoto typu rád, neboť se většinou jedná o skloubení dramatu, lehké černé komedie, akce a v neposlední řadě taky kapky toho Krimi = ideální kombinace. A Dustin Hoffman jako King nemá chybu :)(13.8.2006)

No možná budu jeden z mála, komu se líbil závěr. Dokonce i přesto, že byl velmi dobře předvídatelný a vlastně člověk musel vědět nebo přinejmenším aspoň tušit, že přijde nějaký zlomový zvrat. A ikdyž jsem měl stále pocit, že film kopíruje jiné filmy podobného ražení...kriminálka, spousta zvratů, ten je s tímhle, ten zase s támtím plus nakonec ten finální zvrat...tak mě to bavilo. Nenudil jsem se a mohl bych dokonce říct, že jde o příjemnou podívanou. Malinko mě zklamal Dustin Hoffman, jinak bych dal i 4*. Naopak potěšil Paul Giamatti. 65%(1.12.2012)

• Le_Chuck

Sterilná robbery kriminálka, ktorá sa klasicky točí okolo veľkej krádeže, aby to nakoniec bolo všetko úplne ináč. Celé to pôsobí veľmi amatérsky a ladnosť a nadhľad napr. Ritchieho filmov sa dostaví žiaľ len v náznakoch. A to je škoda jednak kôli Rachel a jednak finálnej pointe, ktorej síce chýba punc prekvapenia, ale originalitu neupieram. V rukách niekoho zručnejšieho to mohla byť pecka.(30.8.2006)

• - Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)