Chladnokrevně

Confidence

• Německo

Confidence

• Německo

Confidence - Coup in L. A.

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

• Bilky

Okrem toho obohratého scénara, frenetického strihu, obligátnych podrazníckych zvratov (niekedy skôr zvratkov) naivných obetí a dokonalého pána najsamchytrejšieho ma srala už len jedna vec: totálne mimózny casting! Akokeby rejžo pred prvou klapkou zahlásil: Tak a teraz si všetci vymenia svoje úlohy tak, aby boli čo najnepresvedčivejší. Bravó! To zvládli naozaj excelentne (hlavne Garcia s Hoffmanom mali total obrátené posty) a za to udeľujem 1*. Tá druhá je za 2-3 slušné scény a sľub od producentov, že nenatočia 2.diel(16.1.2019)

Můžu s klidným svědomím říct, že mám Edwarda Burnse rád jako nejspíš málokdo tady na CSFD, je ale smutnou pravdou, že jeho kariéra na pořádnou pecku čeká marně a Confidence není výjimkou. Inspiraci partičkou kolem Danny Oceana by přehlédl asi jen hluchý slepec, zápletka je už v polovině filmu překombinovaná až hanba a konec? Tam už jenom líně čekáte, jak se to srovná, aby "všechno sedělo". Tři hvězdičky za to, že 1) Rachel Weisz je stále božská (kolik let jí to ale ještě bude stačit?) - 2) Andy Garcia je obsazen celkem vtipně proti srsti (a role vypelichaného agenta mu sedí) - 3) Eddie je zkrátka sympaťák (vyjde mu to někdy s opravdu pořádnou hlavní rolí?) Suma sumárum, odzívaných 55 %.(22.9.2008)

Kolektívna lúpež, podrazy, nečakané zvraty a ďalší najvychcanejší hlavný hrdina. A všetko je samozrejme ináč, než sa zdá na prvý pohľad. Mali sme to tu stokrát, a i keď možno nie až tak dynamické a rýchle, určite menej zmetené, prehľadnejšie a v závere efektívnejšie. A Edward Burns na takéto role nemá!(31.7.2003)

Úžasně tu hraje Hoffman a také Rachel Weisz. Za zmínku stojí i další postavy. Za pochvalu můžeme dát také příběhu ala Dannyho parťáci nebo Spy game. Tady to bylo ale provedeno tak trochu jinak a do poslední chvíle jste nevěděli, kdo je zrádce a kdo ne. Jenže, skoro jsem u tohoto filmu usnul a to už o něčem svědčí.(2.6.2005)

Ako by povedala jedna z mojich kamarátok Cucy:,, Muhaha!" To sa dá povedať na tento film. Od začiatku až po koniec je perfektne zpracovaný. Poviete si,že filmíky tohoto formátu tu boli, ale čert to ber, ešte aj budú. Okrem naozaj skvelého plánu je tu neuveriteľné herecké obsadenie na čele s Edwardom Burnsom a Paulom Giamattim, ktorý tomu dávajú tú pravú eleganciu a švih, humor. Andy Garcia a Rachel Weisz vám lahodia na pohľad a Dustin Hoffman je dokonalo bláznivý. Čo dodať? Úžasný scenár, skvelá hudba (Clocks- Coldplay-to sú titulky), krásny začiatok nádherný koniec, dokonalo odhadnutá dĺžka. 100% Z hloboka sa nadýchnem 1.2.3...(2.2.2010)

• - Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)