Chladnokrevně

Confidence

• Německo

Confidence

• Německo

Confidence - Coup in L. A.

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

6/10 ... Ďalší celkom pozerateľný príspevok ku krimi filmom, v ktorých banda vychcálkov obabre bandu podivných kriminálnikov... Film si zakladá na podfuku so štýlom, ale svojský štýl je to čo mu najviac chýba a tak ho ťahá vpred slušné tempo, herci a samozrejme „nečakané“ rozuzlenie na konci. V tomto prípada sú twisty celkom zaujímavé a na pár detajlov ani nesmrdia scenáristickými barličkami... Celkovo vzaté sa jedná o slušnú zábavu na jeden večer, ale druhýkrat sa k tomuto kúsku sotva budete chcieť vrátiť...(2.8.2008)

Tento film mi pripadal ako by sa hral na akúsi podobizeň Dannyho parťákov. No bohužial nebiť toho že vo filme nezahrajú Rachel Weis a Dustin Hoffman ani by som nevydržal pozerať ani do konca lebo by to bolo totálne béčko. Raz darmo Edward Burns môže špúliť obočie koľko chce na Clooneyho a Pitta nemí.(16.2.2009)

Kolektívna lúpež, podrazy, nečakané zvraty a ďalší najvychcanejší hlavný hrdina. A všetko je samozrejme ináč, než sa zdá na prvý pohľad. Mali sme to tu stokrát, a i keď možno nie až tak dynamické a rýchle, určite menej zmetené, prehľadnejšie a v závere efektívnejšie. A Edward Burns na takéto role nemá!(31.7.2003)

Dosť podceňovaný snímok, čo je škoda, mal som pocit, že kinami iba prešumel aj napriek hviezdnemu obsadeniu. Zamotaná gansterská zápletka pripomína Ritchieho a Tarantina a pre mňa nie je o nič horšia. Ako výrazný zápor a možno aj dôvod neúspechu vidím vysokú podobnosť Burnsa s Afleckom. A to už aj na tomto plagáte dole:) Na druhý krát by som možno mal znížiť hodnotenie, ale vzhľadom na to, že filmy hore spomenutých vo mne väčšinou nezanechali lepší pocit, ako tento film, tak ho nechám mierne nadhodnoteným.(1.8.2009)

• Le_Chuck

Sterilná robbery kriminálka, ktorá sa klasicky točí okolo veľkej krádeže, aby to nakoniec bolo všetko úplne ináč. Celé to pôsobí veľmi amatérsky a ladnosť a nadhľad napr. Ritchieho filmov sa dostaví žiaľ len v náznakoch. A to je škoda jednak kôli Rachel a jednak finálnej pointe, ktorej síce chýba punc prekvapenia, ale originalitu neupieram. V rukách niekoho zručnejšieho to mohla byť pecka.(30.8.2006)

• - Natáčelo se v Los Angeles a na mezinárodním letišti v Ontariu. (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2003 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

• - Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)