Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

bonovox

Slabý odvar, zaujímavý nápad, v strede príbehu kvalitný a nečakaný zvrat, ale potom do konca čistá hrôza a blbosť. ()

MiniRecenze

Tak jsem si řekl,že se chci po delší době u filmu bát....Ale vybral jsem si špatně.Snímek se jenom "tváří" jako horor asi prvních 30 minut a to ještě k tomu přes pomalejší začátek.Zase na druhou stranu je zde určitá dávka napětí ,která má vyústit v šokující konec.Jen tak mezi námi,právě onen konec podle mého filmu snižuje na kvalitě,protože do toho se vsune dramatický žánr a ve finále už nebudete ,tak šokování nebo překvapení.Přes zmateně napsaný scénář se setkáme s důvěryhodným herectvím. JEDNOHUBKA!!! ()

jopal

Zaujimavy film, ktory si urcite nenechajte utiect... A nebojte sa okolo hororu to ani neslo...no a budem povdacny, ak mi niekto vysveli, co na tom bolo "mysteriozne"...(?) ()

LencaN

Tak jsem si skoro půlku filmu připadala jako totální blbec a to beru jako poklonu Tall manovi :) nejdřív to začínalo jako klasický americký horůrek/thriller, kdy v zapadákově (btw netuším jak někdo může v takové krajině bydlet, pryč odsud, ble...příroda sice krásná, ale ne na strávení života v lesích a mezi tunely kdesi na konci světa, kde jsou sousedi od sebe vzdáleni třeba několik kilometrů) nějaký pedofil unáší děti. Vyklubalo se z toho zcela něco jiného. Film by se dal rozdělit do tří etap - 1. Tall man útočí, 2. Wtf!?, 3. Aha, takhle to je! a ty zvraty byly celkem povedené. Chvílemi si teď říkám, že ten scénář byla trochu divočina a spíš štěstí, že jim to dohromady klaplo, protože to občas vypadalo dost chaoticky, ale povedlo se. Sice bych měla připomínky třeba k manželovi July, co na to ostatní lidé, jestli jim tam v lesích už přestávají pracovat mozky a tak...ale nebyla to detektivka. Divák nedostal všechny informace, dostal jen to, aby pochopil celý příběh, aby to do něj pasovalo a nějakými 'detaily' vás zatěžovat nebude. Je to taková tahačka za nos a vůbec se nedivím tak rozporuplným hodnocení tady na ČSFD, taky dost váhám mezi 3 a 4*. Ale za výkon Jessicy Bielové a za obsazení Jodelle Ferland, která roste do krásy, ale pořád je její tvářička spíš strašidelnou a chlap, který viděl její filmy a náhle se vedle ní ráno probudí, no nevím, jestli je možné si na to zvyknout :D (přirovnala bych to k pocitům manželky Anthony Hopkinse - jestli nějakou má - po zhlédnutí filmů o panu Lecterovi :D )...tak dávám 4* ()

Goumen

Několikrát jsem se v tomhle filmu zmýlil. Poprvé když jsem četl zápletku a čekal ponurý tajemný thriller/horor a poté ještě párkrát ve vývoji děje. Zajívavý příběh a režie jsou určitě největší plus tohoto filmu ()

frolo

Film v prvej polovici napínavý niekedy až do usrania, a človek s každou minútou so zavretými polkami neprijímajúc takmer žiadny kyslík nedočkavo očakáva strhujúci a prekvapivý záver. Dokonca aj Jessica Biel tu vykonáva činnosť, ktorá sa približuje k profesii s názvom herectvo. No ale ako napísal, T2, film po autonehode naberá smer prudko nadol. Riťka sa vám uvoľní, pľúca začnú dostávať až príliš veľa kyslíka a máte čo robiť, aby ste dopozerali druhú polovicu filmu a nezaspali pri ňom. 2.5 * ()

Kozlowski8

Bývalé hodrnické městečko, posazené v lesých mezi kopci. Od doby, kdy se zde přestalo těžit, život zde ustrnul.Jediné, co již nějakou dobu čeří zdejší vody, avšak velice negativně, je skutečnost, že zde mizí malé děti. Mluví se o jejich únosech tajemným mužem... Velmi zajímavá podívaná, za kterou stojí v první řadě skvělý scénář, bohatý na nečekané momenty a zvraty. K tomu dokonalá atmosféra a působivé exteriéry městečka v horách. Dobrá práce. 75%. ()

argo.smile

Neni co vytknut tomuto snimku. Vsetko je pekne natocene, scenar nekolisa, pointa mierne vygradovana, ale predsa mu nieco chyba. Fanusikovia Martyrs budu urcite pocitovat sklamanie akym smerom sa Pascal vybral. ()

Ace.A.T.L.

Fíha. Tak kde začít? No, je to film, co začíná nějak, pokračuje jinak a končí úplně naruby. Během filmu přijdou 2 velký změny, který člověk nečeká a chvilku mu trvá, než to pochopí. Je to parádně zamotaný, je to myšlenkou silný a i temný. Nechci nic moc prozrazovat ani naznačovat. Je lepší se na to podívat a věřím, že vás to zaujme. Za mě 4* za promyšlenej děj a super zpracování. Takže 4* a DOPORUČUJU ()

Ronkar

Film, který klame tělem. Z popisu, plakátu atd. člověk očekává thriller, možná dokonce i mrazivý horor. To se ale tak úplně nekoná a Tall Man uhýbá do poněkud jiných vod (což není výtka). Po režijní, scénáristické i herecké rovině jde o kvalitní snímek a v některých scénách dokonce vynikající. Má to atmosféru, dobrou hudbu, dobré prostředí. Ze začátku to vypadá na ohranou zápletku: v odlehlém důlním městě se ztratí děcko a super-máma (v podobě super-sexy Jessicy Biel) jde po stopách únosce. Jenže potom přijde kaskáda dějových kotrmelců, které všechno tak překvapivě zamotají, že jsem napětím nedokázal odtrhnout oči a jen si říkal: WTF! Vůbec nemám šajnu, co se bude dít dál, ALE CHCI TO VĚDĚT! A tohle u filmů miluju! Jessica Beil v hlavní roli překvapila, protože jsem ji zatím viděl jen vystrkovat zadeček v akčních filmech, kde nosí upnuté hadry. Tady je tak civilní, že jsem ji skoro nepoznal. Děj jí hází klacky pod nohy až hanba, ale právě díky scénáři ukazuje, že hrát umí. Tall Man samozřejmě není bez chyb. Občas tu trošku hapruje realističnost (máma-terminátorka) a dojezd je příliš dlouhý, takže ztrací požadovaný efekt. Jenže narozdíl od leckteré konkurence má hlavu a patu, a přichází s originálním nápadem, který je chytře zakamuflovaný do "standratního thrilleru". Jde na to prostě jinak, než jak je divák zvyklý. A za to mu tleskám. Tam, kde podobně laděné snímky nepřináší nic originálního, Tall Man hraje s divákem hru na kočku a myš a většinu stopáže mu to slušně funguje. Celkově jde o lehký nadprůměr ale s ohledem na zdejší podhodnocení a fakt, že mě dlouho něco takhle nepřekvapilo, dávám 4 * ()

veverysiak

Keďže sa pasujem za vcelku racionálneho tvora, odpoveď na záverečnú filozofickú otázku je jednoznačne NIE!, a teraz k filmu, nie je to žiadny horor ani myster, prevažujú tu prvky drámy nad akože kriminálkou, podľa mňa sa direktor tak zamotal do príbehu, že pre značnú časť publika sa stal film prepáleným nejedlým gulášom žánrov, akcií a myšlienok, ja som napríklad vôbec nepochopil zvrat behačky nezničiteľnej hlavnej hrdinky za JeepersCreepers dodávkou s jej ukradnutým "synom" a riadenou tajuplným zakapucňovaným reperom, ničmenej ma tento mindfuck celkom bavil, príbehové kotrmelce mám celkom rád a aj keď príbehy z hunusáckeho prostredia až tak nemusím, tuto mi to prijateľne zapadlo do nosnej myšlienky filmu, takže 60%. ()

Sunwheel

Spočiatku som mal dojem, že pôjde o ďalšie otrepané vyvražďovacie béčko zo severozápadu USA. Čím sa stopáž zvyšovala, tak sa odkrývalo niečo originálnejšie. Záver obsahoval aj nejakú tú pointu. Podarená jednohubka! ()

F2003F

Dal som si tento sajrajt zo zaujímavosti k Laugierovej tvorbe. Byť umiernený, ohľaduplný a mainstreamovo vľúdny mu absolútne nesvedčí. Táto zmes všetkého, len nie funkčnosti je ťažkým súbojom s trpezlivosťou diváka. Odhliadnuc od takmer amatérskych výkonov NEpohľadného obsadenia a blbo nezvládnutých charakterov postáv sa tomu nedá pripísať nič funkčné. Potenciálne plodný námet nevhodný pre ruky OKÁZALÉHO vizionára nového smeru žánru a špecifickej atmosféry, ktorého rukopis tu nenájdete ani náznakom. Pritom úvod celkom aj navnadil na ďalší výrazne úderný kus. Dúfal som, že nepríjemné ohlasy sú len ďalším nepochopením. Pre mňa ako fanúšika lahody hlboko nepekné sklamanie. Keď dnes vidím akým extrémne funkčným efektom znovu nasledoval mi len napadá, že pri Tall Man pravdepodobne vysadil alebo nasadil silné prášky. Jednu za skutočne nepredvídateľný dej, aj keď pôsobí mnohokrát zmätene. ()

Norzog

Film prochází vývojem od hororu přes psychadeliku po paranorma k psychologickému thrilleru a za mě naprostá spokojenost. Silné čtyři. ()

musolini

Opravdu povedený film,kdy Jessice Biel unesou syna a vypadá to na klasiku,jak ho bude hledat,ale pak se to otočí a je to prostě vše jinak a jen koukáme,kam se ten film žene.Jen prostě opět škoda toho konce,který mě přijde takový nedořešený,což se stává dost často... ()

fabregas1

The Tall Man je pro mě jedno z mála překvapení za poslední dobu,O filmu jsem nevěděl vůbec nic a taky jsem od něj nic nečekal............a ejhle.Pro mě fakt pohodovka, kterou jsem vůbec neprokouknul. ()

montel

V malém městečku Cold Rock se záhadně ztrácejí děti. Legenda praví, že je odnáší jakýsi Tajemný muž, jak jej nazvali místní obyvatelé. Doktorka Julia Denningová (Jessica Biel), která vychovává syna Davida (Jakob Davies) této pověře však nevěří. Názor změní ve chvíli, kdy se v noci probudí a zjistí, že její syn není ve své posteli. V zápětí jej uvidí v náručí zahalené černé postavy...Tak v prvé řadě chci poznamenat, že se v žádném případě nejedná o horor, ale spíše o psychologický mysteriózní thriller. Za druhé se jedná o film plný zvratů, takže divák si není do poslední chvíle jist, kdo nebo co děti odnáší, což je jedině dobře, bez toho by byl film totiž hodně špatný. Jessica Biel také nehraje druhé housle a ve své roli se mi líbila. Co se mi ovšem vůbec nelíbilo, bylo finální rozuzlení. Každý na to bude mít svůj názor, ale já tvrdím, že to tvůrci pěkně spackali. Ale je to věc názoru. 55% ()

placido1

Čekal jsem nejprve horor a od začátku jsem měl takové to mrazení a byl jsem dost napnutý. Jakmile došlo ke zvratu celého příběhu tak jsem si řikal ..to si jako dělaj srandu nebo co.. Nakonec je z toho spíše psychologické drama s několika místy k zamyšlení. Pro mě perfektní filmový zážitek s dobrým příběhem,dobrou kamerou a velice slušnými hereckými výkony. Jessica Biel mě hodně překvapila. Pokud ale hledáte horor tak tady se ho nedočkáte. ()