Tajemný muž

Tajomný muž

• Austrálie

Mysteriózní / Drama / Krimi / Thriller

Kanada / Francie / USA, 2012, 101 min

V první části se to tváří jako pomalu se rozjíždějící horor s výborně gradovaným napětím a děsivou atmosférou, v druhé jako nadmíru ponurý thriller se snahou o poselství. A v obou rovinách to funguje na jedničku. Zvraty jsou překvapivé a zvláště na tom prvním je vidět umění scénáristy pracovat s postavami a jejich vývojem + jsem z něj měl z pohledu diváka, milujícího tento žánr, opravdu radost. A finále možná může někoho nemile překvapit, ale na mě to působilo promyšleně a navíc pěkně mrazivě, přes všechnu tu obhajobu. Co se týče postav, Biel je opravdu anděl a Jodelle Ferland ji celou dobu stíhá, navíc pro ni mám už od ehm. Zatmění slabost. Zvláštní, ale stále krásná tvářička. Ostatní herci jsou vícemeně křoví pro rozehrané drama, ale ani jeden nijak nevadí ani neuráží. Laugiera po tomhle počinu ovšem začínám sledovat, snad mi ještě dodá něco podobného, z čeho budu mít tak dobrý pocit.(5.10.2012)

Vůbec bych to do tý holky neřekl, ale Jessica Biel mě tady neskutečně překvapila. Po tomhle filmu jsem měl tak nečekaný pocit, jako když jsem se třeba jednou náhodou podíval na Lovce stínů a šoklo mě, jak ten film je dobrej, promakanej, zajímavej a díky svému příběhu zapamatování hodnej. Stejně na tom je i Tajemný muž. Film, o kterém jsem neměl ani šajnu a najednou bum, užil jsem si ho od začátku až do konce. Naprosto skvělej a poctivej thriller se vším všudy. S dobrými místy, místy i s nelogickými místy, ale s takovou mysteriozní atmosférou, kterou bych v žádném případě nečekal. Tenhle film se tak náhle stal suprovým filmovým žážitkem, který nemá problém myšlenku příběhu přehazovat z jedné strany na druhou a neustále něčím šokovat. Za mě určitě velká spokojenost.(28.3.2014)

Nemám rád filmy, které divákovi přes hodinu něco předkládají, a pak to během krátké vysvětlující chvilky překlopí úplně naruby (např. Nabít a zabít). The Tall Mann ale typ takového filmu není, dávkuje informace postupně a co je podstatné, ty dávají zpětně smysl. Během celého filmu tak může divák změnit na postavy dvakrát až třikrát názor právě podle dodaných informací skrz vyprávění. Jeden z nejlepších žánrových crossoverů, co jsem za poslední roky viděl.(30.12.2012)

Silna story, ale bohuzial nie uplne vyuzita. Ten film mohol byt cimkolvek a mohol byt skvely (pretoze ma mimoriadne silnu myslienku). Takto je to vsak zanrovo bohuzial dost mackopes s nedostatocnym rezijnym uchopenim. A ja musim este viac obdivovat jedneho nemenovaneho herca, ktory vo svojom rezijnom debute podal tuto latku intenzivnejsie, naliehavejsie, posobivejsie a silnejsie. (Nejdem prezradzat kto, pretoze by to bol megaspoiler). kazdopadne velmi slusny film, ale ten zabity potencial mrzi. Slabsich 7/10(9.9.2018)

Už hodně dlouho jsem neviděl film, který nejen že vás efektivně vodí za nos po většinu jeho stopáže, ale který ve vás dokáže vzbudit naprosto odlišné pocity pro jednu postavu. A ne jednou, ale hned několikrát! Ale nebudu spoilerovat, tohle si tento film nezaslouží. Stejně jako si to nezaslouží nižší hodnocení jen proto, že jste nedostali to, co jste čekali (horor). Pokud něco, tak The Tall Man není film, který by byl hloupý, naopak na konci přichází docela s radikální myšlenkou, která není jednoduchá, naopak, když se na konci filmu zamyslíte, tak zjistíte, že nevíte, co byste udělali vy. Ale znovu, nechci spoilerovat. Napíšu jen, že Jessica opět předvádí, že když jí někdo dá scénář, který za něco stojí, tak ona podá skvělý výkon. Tento film mě po všech stránkách překvapil a má ode mě 80 %.(21.8.2012)

• - S největší pravděpodobností je film insiprován duchem jménem Slender man, který má odnášet děti a potom je jíst. (josefklimes)

• - Film byl dostupný ke stažení na internetu ještě před svojí premiérou. (Dlee)

• - V scéne, keď sestričku July (Jessica Biel) privezie polícia na policajnú stanicu, kde jej policajt príde neskôr oznámiť, že syna nenašli, je pri detailnom zábere na jej tvár vidno, že jej oko je mimoriadne napuchnuté, no v ďalšom zábere má oko normálne. (DJ Rocco iNc)