Intelektuální komediální porno pro mileniály. Celý večer po projekci jsem neměl slov a nebyl si jistý, jestli tomu dát jednu hvězdu nebo pět. Obří bizár srovnatelný jen s Kellyho Apokalypsou, ale zároveň neuvěřitelně vtipný mix. Člověku může být jenom líto, že to nesledoval pod vlivem drog. Intenzita narážek je hustší než v Kahnově videoklipu "Knights of Cydonia". Najednou mi Scott Pilgrim přijde jako pomalý film.(6.8.2018)

tento nenápadný, pomerne neznámy film je pre mňa také malí zjavenie. je viditeľne a citeľne iný, je zábavný, je správne uletený, je parodický aj sebaparodický je meta- a post- a pop- a hipster- a definuje všetky tieto "predpony", na to, aby sa ich definíciám vymkol... je to koncentrovaná amerika, číra zábava, intertextuálna lahôdka, tučné sústo pre cinefilov, milovníkov 90-tych rokov a soundtrackov... odvážny cross-žáner comming-of-age, slasher, sci-fi, komédia...(13.4.2018)

Ježišku, tohle je takový kus hipsterské krásy, že bych hned klidně zaprodala svou duši a přiznala, že mě baví filmy pro mládež. Po prvních několika smíchách (smíších - hehe, podle wikipedie jsou oba tvary správně) jsem se hrozně bála, že to nevydrží být celou dobu tak inovativně vtipné a mimoplanetární, ale vydrželo! To je v dnešní době ekvivalent druhých Vánoc. V krátké době další film, který používá kapitoly nadmíru výtečně a také jsem konečně našla film, kde Josh Hutcherson uvěřitelně ztvárňuje svoji roli, a to je to teprve šestý film z jeho filmografie, na který se dívám. Trochu se obávám, že tohohle neonově barevného cukrouše už nic z jeho dílny nepřekoná. Kromě všeho toho obdivu mě pálila jedna otázka - nejsem si jistá, co je vlastně cílové publikum takového filmu, protože jak moc lidem připadá tenhle druh humoru vtipný? A kolik lidí třeba pozná, že se jedná o humor (satiru, komentář) a ne o autentickou prostoduchou týnejdžerskou vyvražďovačku? Samé otázky. Na opravdické hipstery, kteří by o sobě nikdy nepřiznali, že jsou hipsteři, je to příliš zábavné a uvolněné, a takových hipsterů, jako jsem já, kteří to o sobě říkají, aniž by věděli, co to znamená, podle mého zase není tolik, aby vytvořili respektovanou diváckou skupinu.(20.8.2015)

• O.Peta

Tenhle film vyloženě testuje divákovu toleranci. Směs všeho možného na co si vzpomenete. Přes mé na první pohled záporné hodnocení v podstatě nemám moc slov na vyjádření pocitů. Detention se totiž snaží být co nejstupidnější, takže jde spíš o to, kdo mu to nakolik sežere. Spousta scén a odkazů pobavila, ale jinak nejde o typ zábavy, který bych vydržel 90 minut. Kdyby to bylo spíš podobnou formou třeba jako tento kraťas, určitě bych film ocenil víc, takto 50%(22.6.2013)

Průměrnej lehce komediálně laděnej slasher kterej mě nijak nenadchnul, ale aspoň jsem se nenudil. Nedá se tu moc mluvit o nějaký originalitě co se masakrování týče a místy je to víc komedie než horor, ale sem tam se najde nějakej břitkej fór nebo hláška co pobaví, ale možná se z toho dalo vytěžit i víc.55%(26.9.2014)

• - Postavu televizního reportéra Brandona Czeczouceau hraje jeden z v té době nejznámějších a nejvýdělečnějších pokerových hráčů světa Daniel Negreanu. Není to jeho první cameo, objevil se již ve snímcích X-Men Origins: Wolverine (2009) a Lucky You (2007). Negreanu je syn rumunských emigrantů, což nejspíš vysvětluje příjmení postavy reportéra. (Viko)