Vrah zůstal po škole

Detention

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2011, 93 min

Průměrnej lehce komediálně laděnej slasher kterej mě nijak nenadchnul, ale aspoň jsem se nenudil. Nedá se tu moc mluvit o nějaký originalitě co se masakrování týče a místy je to víc komedie než horor, ale sem tam se najde nějakej břitkej fór nebo hláška co pobaví, ale možná se z toho dalo vytěžit i víc.55%(26.9.2014)

ZÍTRA JE PLES. - TOHLE JE VRAŽDA. A PORNO. A V GRIZZLY LAKE ŘÁDÍ SÉRIOVÝ VRAH.... /// Střední škola a neodolatelná síla hloupých roztomilých věcí. A taky Riley – býložravec a pro ostatní zoufalec, po který jde zabiják. POJĎME SI DĚLAT PRDEL! (tak to se nenechám 2x přemlouvat!) řekli si tady všichni a vykrádaj nápady vodjinud a vůbec, ale vůbec je to nesere. Ani mě! (a nezapomeňte na tu párty v maskách!!) Šílený nápady jako je únos medvěda cestujícího časem asi nedojmou každýho. Fantasmagorická, zábavná píčovina, která nemá děsit, ale bavit. Já bych dal i 4*, ale Chillerama byla asi vo kousek lepší (a když to srovnám s tím vejletem na Kokořín…). Asi se najdou osoby, kterým i ty 3* hvězdy těžko vysvětlím. Ale co máte dát lidem, který zachráněj vesmír? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád mrtví puberťáky. 2.) Zjistím, že může existovat ještě horší film než je Popeklelka II. 3.) Thx za titule ,,Monotheia“ a ,,Ráďa“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(17.8.2012)

Na střední škole Grizzly Lake se tedy dějí věci. Někdo tady vraždí studenty, cestuje ze zde v čase, jako stroj času slouží vycpaný medvěd, obletovaná školní kráska si vymění tělo se svojí matkou, šílenec, co zde bude v budoucnu ředitelovat, sestrojuje v minulosti bombu na zničení školy atd. Uznávaný klipař Joseph Khan natočil bizarní a absurdní směsici s prvky slasheru, scifi, parodie a především stylové high - school teen komedie, která se zpočátku naváží do pop kultury, bere se s nadhledem a nedělá jí problém si utahovat z režisérovy vlastní tvorby. Všímavý divák, který má už něco nakoukáno, se bude bavit, ale budou převažovat ti, kteří od filmu očekávali něco malinko jiného, a i já se mezi ně počítám. Jenže postupem času si mě tahle stylová potrhlost získávala na svoji stranu počínaje dobrou režií, kvalitním gore ve vraždičkách, kterých je méně než bych čekal, a ve vtipných dialozích, kterých je více než bych čekal a sympatickými hereckými výkony konče. Sestříhat každý úsek do hudebního klipu, tak by to jistě taky fungovalo, takových míst a pasáží je ve filmu nepočítaně (viz žák, co zůstal 19. let po škole a průřezem let hrají největší hity toho období). Joseph Khan si ani tímto filmem nezjedná respekt kritiků, podobně jako s jeho Torque: Ohnivá kola, ale tentokrát z toho prýštilo nadšení a odvaz, kdy je tvůrci jedno, jak film bude posuzován a směrem k "odborné" kritice po celou dobu vysílá sympaticky jasně posměšná gesta. A tím vlastně boduje nejvíc. Takže zůstat s tímhle filmem po škole, není zase tak marné. 80%(9.7.2013)

• playboxguest

Spíš čistá teen komedie, než horor, tak trochu parodie na Vřískot a jemu podobné vyvražďovačky a víc než trochu hrozný salát. Pěknej rozjezd, vydržet atmosféra prvních dvaceti minut, neváhám dát čtyři hvězdy, ale ona se z toho náhle vyklube teenagerovská matlanice, kdy na mě zavála atmosféra Awkwardu, jenže bez Jenny a jejího sarkastického humoru, samotnej závěr to už je matlanice totální. Zdejší humor mi připadal blízký tomu, kterej znám ze Skřekotu, ale tam mi sedl daleko víc, možná proto, že jsem ten film sjížděla v době, kdy jsem ještě sama byla teen. 40%(24.6.2013)

Co čekat od režiséra, kterýho "udělalo" MTV a strávil celou kariéru točením videoklipů? Řemeslně se tomu nedá nic vytknout, režisérsky i scénáristicky nápaditý, ale zavání to průjmem typu GLEE a podobných zvěrstvev. Byť inteligentní, tak přeplácaná slátanina, která se vydává za totální trash a je primárně určená právě MTV geekům.(22.8.2012)

• - Postavu televizního reportéra Brandona Czeczouceau hraje jeden z v té době nejznámějších a nejvýdělečnějších pokerových hráčů světa Daniel Negreanu. Není to jeho první cameo, objevil se již ve snímcích X-Men Origins: Wolverine (2009) a Lucky You (2007). Negreanu je syn rumunských emigrantů, což nejspíš vysvětluje příjmení postavy reportéra. (Viko)