Na střední škole v Grizzly Lake řádí sériový vrah, zabíjející studenty. Riley ale i tak více zajímá mladík jménem Clapton, kterého miluje už celé roky, ale přebrala jí ho kamarádka... Riley je studentkou na střední škole v Grizzly Lake, ale rozhodně nepatří mezi populární žáky. I přesto se kamarádí s mladíkem jménem Clapton Davis, který je považovaný za nejvíc cool týpka na škole. Clapton randí s Ione, která byla kdysi kamarádkou Riley, ale pak si začala s Claptonem a jejich přátelství se rozpadlo. S trojicí kamarádí ještě Sander, který se pokouší sbalit Riley, ale ta mu úspěšně odolává. Jednoho rána byla jedna ze studentek střední školy velmi surově zabita u sebe doma, což studenty značně vyděsilo. Vrah napadl i Riley, když se pokoušela oběsit ve škole, ale nikdo jí to nevěří. Vrah ji nejprve zkouší zabít ve škole a pak i u ní doma. Policie se však na to netváří ani podruhé. Tentokrát je tam ale Clapton, který Riley vyslechne. Clapton má sice pro Riley slabost, přesto chodí s Ione. Vrah znovu udeří až na večírku u Sandera, kde zabije bývalého přítele Ione, který se chtěl o Ione poprat s Claptonem. Ředitel Verge na tyto události reaguje tím, že podezřelé studenty nechá po škole. Jeden z nich je vrah. Po škole zůstalo několik žáků, ale byl tam i jeden, kterého nikdo neznal. Jmenuje se Elliot a je po škole už 19 let v kuse. Ve filmu ve zkratce vidíme celé ty roky zpět a hlavně to, že s ním první den byla po škole i Ione. V tu chvíli se dozvíme o příběhu Ione a její matky, které si vyměnily těla, a Ione se se svojí duší vrátila do matčina těla v roce 1992. Její matka se zase zmocnila jejího těla v současnosti a právě ona začala chodit s Claptonem. Ione si s matkou vyměnila tělo, aby vyhrála v taneční soutěži. Ione je v minulosti úplně nadšená. Jen se do ní zamiloval mladý ředitel Verge, ale Ione ho nechce, takže se pokusí všechny zabít bombou, ale to se mu nepovede, jen si zjizví obličej. Když jsme se dozvěděli příběh Ione, vracíme se do současnosti, kde musí skupina studentů zjistit, kdo je vrah. Zatímco se dohadují u filmu, podle kterého vrah zabíjí, jeden z nich je zabit. A zatímco všichni vyšilují, Elliot dokončí své výpočty o konci světa a zjistí, že má nastat za 10 minut. Protože ví, co konec světa způsobí, pošle Toshiba, který zůstal také po škole, Riley do minulosti, aby všechny zachránila... (TV Prima)

Trailer

J*A*S*M

Tak jo, asi nastal čas se historicky znemožnit, ale já tomu musím dát palec nahoru. Detention je přeplácaný parodický meta úlet. Děj nedává příliš smysl, ale svět, v němž se odehrává, je tak ujetý, že smysl ani dávat nemusí. Je tam banda teenagerů, maskovaný zabiják, cestování v čase, medvěd grizzly, ufo, konec světa, chlapec-mutant, přenášení vědomí a další hororové a sci-fi motivy, celkově je to zkrátka hroznej guláš ... ale prostě z toho filmu mám pocit, že za ním stojí docela schopní a chytří lidé, kteří popustili uzdu svojí kreativitě a chtěli se vyblbnout. Jeden popkulturní odkaz střídá druhý, nápis střídá nápis (několikrát jsem si film musel pauznout, abych to všechno pochytil), pořád se něco děje a svým zvlášním způsobem to na mě pořád působilo velmi vtipně a svěže. Definoval bych to oxymóronem "inteligentní debilita", čímž se možná profilují i potenciálně spokojené divácké skupiny ... Technicky na úrovni. Za mne pobavené tři a půl hvězdy, ale velmi bych váhal, komu to doporučit. ()

JFL

"Snídaňový klub" na tripu říznutý "Návratem do budoucnosti" a dochucený "Klubem rváčů" aneb fantasmagorický meta úlet, kde ve zběsilém a hyperafektovaném víru napříč několika časovými dimenzemi na sebe narážejí popkultuní odkazy, sebereflexe žánrových schémat a do bizarních podob zmutované elementy slasherů, středoškolských romancí, sportovních melodramat, outsiderských komedií a všemožných dalších teen filmů. So post-modern-it's-pre-future. ()

EvilPhoEniX

Luxus!! Něco tak Stylového, Moderního a Současného, jsem Vážně Nečekal!! Jako Horor to funguje dokopy Takřka 15 Minut, ale Komedie to je vážně skvělá až Geniální!! Dlouho jsem se tak skvěle Nebavil!! Film si utahuje z nejrůznějších Filmů, ze všeho si dělá vlastně Prču ! A vypadá to neuvěřitelně Chytře !! Vrah je taky Úžasně Great Looking, gore Super, ikdyž ho bylo Minimum! Dale Úžasná kamera, Vizuál, Naprostá Pecka!! Hlavní hrdinka až příliš ňuňaváá !! Dovolím si tady napsat něco, co mně ve filmu zaujalo, Pobavilo! Verge, Mohu jít s tebou na Ples Prosím?? A vezmeš si stejný účes jako Sharon Stone v Totall Recallu? Ok! Budeme se líbat? Ok! Tak Jdem!!! BtW, taky si myslíte, že Barrack Obama, někoho zabil na Střední?? ()

Shadwell

Tohle není obyčejný slasher, ale velmi inteligentní film jako trash pouze maskovaný aneb jak by řekl Franta Fuka, this shit is meta as fuck. Detention si jednoznačně zasluhuje několik slov: ____ V prvé řadě je ten film velmi drzý, protože je přeplněný referencemi na 90tý léta (80ky jsou passé, nastupuje oprašování devadesátek), současně je ale nesmírně rychlý, výsledkem čehož nemá žádného potenciálního diváka. Lidi řekněme nad 30 let sice zachytá narážky na 90ky, ale stěží udrží s filmem tempo, lidé pod 30 let naproti tomu tempo s filmem sice udrží, ale nejspíš minou většinu těch narážek. Detention tím jde cíleně proti tzv. four-quadrant požadavku velícímu oslovit co největší škálu diváků a divaček. Jak je to možné? Jednoduše, Joseph Kahn zatáhl film ze svýho. ____ Za druhý se u mě tímhle filmem Joseph Kahn definitivně etabloval jako velmi osobitý režisér, tzv. auteur. Joseph Kahn je vůbec zajímavý chlapík. Kdysi třeba na svém blogu hájil v dlouhatánské analýze honičku z TDK proti jistému kritikovi, který si ji dovolil nařknout z nepřehlednosti. Jestliže se u Kahnova předchozího kontroverzního počinu Torque dalo ještě debatovat o tom, jestli je to míněný vážně, nebo jako přepálená a ironická verze Rychle a zběsile, tady o tý ironičnosti nemůže být pochyb. V jednom momentu tu máme dokonce čtyřnásobný nolanovský ponor – sledujeme hrdiny z Detention filmu, kteří sledují hrdiny z Cinderhella filmu, kteří sledují hrdiny z Slashing Beauty filmu, kteří sledují devadesátkový porno. Faktem je, že popkulturní reference nejsou dnes ničím neobvyklým, neobvyklý je naopak film bez nich, a už Rocky Horror Picture Show byl vlastně jen sledem těchto referencí navěšených na dadaistickou zápletku takovým brutálním způsobem, že se stávají signifikantnějšími než samotná zápletka. Nicméně Detention je v tomhle směru doslova utržený ze řetězu. Jinými slovy nepotřebujete drogy, abyste si Detention užili; potřebujete Detention, abyste si užili drogy. ____ Asi nejzajímavější je ale na filmu to neskutečný nasazení a závratné množství informací, které pumpuje po celou stopáž do diváka. V tomto ohledu je možná pravda na straně zastánců dabingu, protože stíhat při takové náloži informací číst ještě titulky znamená velký problém. Detention podobně jako Atlas mraků v podstatě nastoluje nový trend filmů, které je třeba zhlédnout minimálně dvakrát, a to nikoliv kvůli dalšímu prožití, ale kvůli plnému pochopení. Na první zhlédnutí je obsáhnout nelze. Tyhle filmy ale zcela korespondují se současným fenoménem informační revoluce, který nastal zejména díky internetu a kdy už není znakem inteligence kumulace informací, ale jejich selekce. Tedy vybrat s přehršle informací tu správnou. Nebo vybrat v záplavě jiných ten správný film. Více než kdy jindy totiž platí, že nestačí získat peníze a vytvořit film. To je asi tak třetina všeho. Dvě třetiny úsilí tkví v prodávání filmu a schopnosti dostat ho k lidem. Detention tím podává vysvětlení i k vlastnímu distribučnímu selhání. ()

Fr

ZÍTRA JE PLES. - TOHLE JE VRAŽDA. A PORNO. A V GRIZZLY LAKE ŘÁDÍ SÉRIOVÝ VRAH.... /// Střední škola a neodolatelná síla hloupých roztomilých věcí. A taky Riley – býložravec a pro ostatní zoufalec, po který jde zabiják. POJĎME SI DĚLAT PRDEL! (tak to se nenechám 2x přemlouvat!) řekli si tady všichni a vykrádaj nápady vodjinud a vůbec, ale vůbec je to nesere. Ani mě! (a nezapomeňte na tu párty v maskách!!) Šílený nápady jako je únos medvěda cestujícího časem asi nedojmou každýho. Fantasmagorická, zábavná píčovina, která nemá děsit, ale bavit. Já bych dal i 4*, ale Chillerama byla asi vo kousek lepší (a když to srovnám s tím vejletem na Kokořín…). Asi se najdou osoby, kterým i ty 3* hvězdy těžko vysvětlím. Ale co máte dát lidem, který zachráněj vesmír? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád mrtví puberťáky. 2.) Zjistím, že může existovat ještě horší film než je Popeklelka II. 3.) Thx za titule ,,Monotheia“ a ,,Ráďa“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

• Postavu televizního reportéra Brandona Czeczouceau hraje jeden z v té době nejznámějších a nejvýdělečnějších pokerových hráčů světa Daniel Negreanu. Není to jeho první cameo, objevil se již ve snímcích X-Men Origins: Wolverine (2009) a Lucky You (2007). Negreanu je syn rumunských emigrantů, což nejspíš vysvětluje příjmení postavy reportéra. (Viko)