Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

dadinka

Příjemná, vtipná, milá a svěží romantická komedie, ve které navíc jde i o něco trochu hlubšího - a nemám teď na mysli jen onen elektrický strojek:) Maggie tyhle role značně nekonvenčních, lehce střelených, ale ve skutečnosti "správných" holek prostě sednou..."Oh look, ducks..." ()

Keen.lady

Maggie mi přijde jako hodně zajímavá ženská. Nevím, mám z jejího obličeje pocit, že její matka musela být minimálně alkoholička, ale nemyslím to ve zlém, hrála skvěle :-D Dancy mě moc nepotěšil, Pryce je standardní slizoun. Smůla je, že děj nijak nepřekvapí. Neohromí. Nepřinutí k zamyšlení se. Je to zkrátka jen pro pobavení, ale humoru je tam zase tak po trošičce, že mě to zkrátka NEUSPOKOJÍ. Prostě málo muziky při velkém potenciálu. ()

pida123

Hop a je tu - první vibrátor :D Smála jsem se od začátku do konce. Chudáček pan doktůrek, jak ho bolela ručička při léčbě hysterie :D :D :D ()

a0001

Prstovanie paničiek v rámci lekárskej praxe je veľmi romantické a tak úspechy nenechali na seba dlho čakať a dr. Handjob sa vyšvihol medzi nohy väčšine zaprášených grannypussies z Old GoldHovnu. Dr. Prstoklad je priekopníkom v mužskom sexzafo priemysle a nielen to, pánko vymyslel kládu na el.pohoň a to už nieje žart. Je to tak ujeté až mám z toho romantickú erekciu. Pozor, ženy bez sexu sú hysterické. ()

djbarrel

Celkem vzato tohle není můj šálek kávy, nicméně film vcelku pobavil. Rozhodně zajímavé exkurze do minulosti a rozhodně zajímavý vznik vibrátoru :) . Jako léčebná pomůcka se opravdu osvědčil a funguje dodnes :D 65 % ()

Mikecat

Jednoduche nahliadnutie do historie s miernou davkou humoru a moralnym odkazom o vzniku vibratora pre zeny aka bola pricina vzniku a jeho prve uvedenie do spolocnosti mimo ambulanciu. Pribeh by som na viacerych miestach doladil a doplnil trochu okorenil a dosolil nielen skriekajucou doktorovou dcerou podla prislovia: "doktor liec sam seba...." ()

harycek

Takové ošemetné téma se obtížně hodnotí , možná kdybych byl žena tak to odsoudím , nebo naopak , ale jako muž říkám byla to zajímavá prča!!! ()

JollerCZE

Dobrá komedie na docela peprné téma, která si s velkým soustem poradila. Pěkný výkon jak od H. Dancyho tak i M. Gyllenhaal. Režie, výprava, kostýmy, hudba i scénář tvoří dohromady pěkný nadprůměrný výkon. ()

rigby

Historie objevu vibrátoru? Na romantiku moc uhozené, na komedii málo úsměvné. Ale přece jen se náznak úsměvu na tváři objevil, navíc film je natočen s jistou okouzlující grácií. Nicméně z průměru se nevymaní, ani kdyby se k lístku dostával vibrátor zdarma. ()

Callie

Very simply. Dopředu jasná komedie s průhledným scénářem, kdy je od začátku jasné jak to bude dál a jak to skončí. Ale přesto dobově velmi povedené, vtipné, a pokud to takhle fakt bylo , tak i poučné. Feministka Maggie s přehledem zastínila hlavního hrdinu. No v TV z gauče velmi dobré, kino - trochu ztráta času. Slabší průměr. Určitě si to už nepustím znova. ()

Rogue7

vtipné, milé, krásně britské, mě osobně jen trochu vadila Maggie, která vypadá jako velmi strhaná čtyřicítka... ()

ToxicAli

Jak moc je tento příběh inspirovaný skutečnými událostmi v podstatě není vůbec důležité. Histerie je skvělá komedie, utahující si toho nejzákladnějšího v nás - lidské blbosti, která je tu konfrontována novátorskými názory, až už v sociální, nebo vědecké rovině. Konec devatenáctého století je tu líčen možná až v moc růžových barvách, ale to na druhou stranu vytváří příjemnou líbivou atmosféru. Maggie Gyllenhaal mě tu opět nezklamala a Britský humor je mě vždy po chuti. Jen trochu škoda toho, že ve snímku stavící děj na potěšení žen není tolik romantiky, kolik by člověk zpočátku očekával. ()

XI-XAO

Pěkná, decentní, nápaditá, nenáročná, vtipná romantická komedie o jednom ze zásadních vynálezů novodobé civilizace :o) ALE nějak přes ty všechny klady, včetně úžasného hereckého obsazení, na mě film působil obyčejně a rozhodně se mi nezaryje do paměti. (Každopádně léčebná metoda to je zaručená!) -- uvítal bych možnost dát 3 a 1/2 hvězdičky -- ()

kverula

Uspěchaná, místy až nechutná komedie o vynalezení vibrátoru. Víc Ruperta Everetta a víc fórů. Hvězdičku navíc si zasluhují konverzační diamanty v ryze anglickém stylu. ()

benda02

pro Maggie Gyllenhall, která stvárnila Charlottu mám slabost, pěkně se na ni koukalo, ale zrovna doba ve které se film odehrává není mým šálkem kávy, proto jsem se ani nijak moc nebavil. ()

Miyamoto

Tak tenhle film mě neoslovil ani náhodou. Začíná dobře, ale po prvních pár chvílích jde ke dnu naprostou absencí překvapivého děje (vše se dá předvídat od chvíle, kdy se objeví Charlotte), takže se divák více a více nudí a jen útrpně očekává konec. Dalším krizovým bodem je pak sama Charlotte, jakožto kombinace sufražetky a socialistky, která působí opravdu nepříjemně a navíc ani není hezká (ve srovnání s Felicity Jones už "tím tuplem"). A posledním hřebíkem do rakve jsou samy "zákroky" u kterých figurují postarší angličanky, a které si tak žádají silný žaludek a velmi špatnou vizuální paměť (obávám se, že tohle mě bude strašit ještě dlouho :-D ), takže ** za začátek a za téma, ze kterého mohl být dobrý film... ()