Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

Va33ek

Měl jsem docela starost co nám Šamanek zase předhodí a doufal jsem, že to nebude podobná sračka jako Poslední vládce větru. A k mému potěšení nebyla. Užil jsem si příběh, herce (což se aji divím, ale nepřišlo mi, že by to synek nezvládal ba naopak) pěkný svět a aji Ursa coby monstrum ušla. ()

kratajirka

Obrovské zklamání. Ale život jde dál. A Will taky, však se mu zadařilo ve Focusu. Jó nemůže být každý den posvícení a ve filmu to platí obzvlášť. 50% ()

machopoltar

will bol v mojej puberte clovek ktory svojim chapanim, vnimanim a citeni a zvlast produkciou v hudobnom smere urcoval ako sa mam poberat,,ktr smerom chapat respekt citit hudbu,,jeho muzika mala duzu,nadprirodzenost v danom smere,,,aj v dobe ukoncenia komunizmu som si ho vybral sko vzor, pretoze jeh scena a aranzma ma priam inspirovali,,,,nebol som sam pretoze jeho talent ho dostal po dalsich projektoch medzi us top smotanku,,,ano cernoch s bielym vnimaicm a chapanim a co jenajhorsie s kritikou,,,ano to je dnesny will smith,,,,,ked dozrel a pochopil ako to chodi v biznis priemysle us, potreboval a chel do toho zasvetit aj svojo syna jadeho,,,,,a to je koren hriechu,,,,,,, raz mi moj kamarat ktoremu sa celkom v zivote darilo povedal,,,ten moj syn je strasny debil,,radsej ho budem zivit ako sa mam nanho spolahnut,,,,,,no a presne toto je aj moj nazor na tento film,,,,odpudzive podanie od mladeho jadenho,,,kua will radsej ho niekde zavri šať chovaj,hickaj kup mu kazdy rok ine lamborghini , len ho prosim nenut ludom, cize na herecku scenu,,,,,,,,,vsetko dobre okrem neho,,,mozno som zaujaty a sam neviem preco ,no ten chapec mi liezol tak strasne na nervy, zvlast ked vesmir ovladol clovek, konstruloval neuveritelne stroje rakety ,galaxiami spolu komunikovali a on dilino stal na kameni a rukou natahoval 10cm aby zachytil signal,,ach,,a pritom ta herecka afektacia je priam brrrrr,,,,no ale co uz mam rad scifi preto davam 2 ()

CampaHD

Jaden a absolútna nemohucnost nechať sa strhnúť príbehom je slabina filmu. Veľká. Škoda, potenciál to malo. 40% ()

Sao Saoi odpad!

Už po prvom vzhliadnutí som dal jednu hviezdičku ale nedalo mi to a tak som tomu dal ešte jednu šancu. A zmenil som to doslova na ODPAD. Maximálne premrhaný a nevyužitý potenciál. ()

vrch07256732

Asi takto: Po vizuálnej stránke dobre spracované, úvodné pasáže navnadili na fajnú SFX záležitosť, potom to upadne do putovania pralesom 15 ročného synka, ktorý sa s vlastným otcom rozpráva po mariňácky typu ano pane... no neviem, Willov fagan to herecky zvládol lepšie ako tatko - Will Smith tu len vystrkuje bradu, cerí zuby a tvári sa trpiteľsky - rola ktorá mu vôbec nesedí. Z druhej strany ako TV film na dlhý večer (resp. viacero večerov - zaspal som 3 krát) to celkom potešilo. ()

PsenickaR

Willa Smithe jsem měl rád, líbil se mi už jako Fresh Prince, pak ve Dni nezávislosti, Mizerech atd. do doby, než začal všude cpát ty svoje parchanty, kteří hereckého talentu moc nepobrali. Je to děs, kam ta protekce může až dojít a v Holywoodu se najdou idioti, kteří na to dají ještě peníze. takže tu máme trochu vyčpělého Willa, k tomu jeho smrada a navrch už totálně odrovnaného režiséra, který kdysi zaválel Šestým smyslem, ale v současnosti už je na odpis ať už jako režisér, nebo i scénárista. To co tady vymyslel, nedává logiku, je to trapné a nudné, malý Smith je na přesdržku, velký Smith toho moc nenahraje a ani žádná nečekaná pointa se tu nekoná. Celkově hodně špatné a Will ať si hledí sám sebe a Shyamalan udělá lépe, když si najde jiné živobytí. ()

Chroe odpad!

Obávám se že tento rodinný epos je totální nekoukatelná píčovina. Dnes se o tom můžete přesvědčit sami. Je to tak špatné, že máte pocit že vás někdo zavřel do pytle, mlátí vás klackem a vy si jen říkáte, co jsem komu udělal, proč? ()

Robinex

Par cistych scifi zaberu a scen budiz, byl jsem i spokojenej, ale dejove a hlavne ztvarnenim mladeho hlavniho hrdiny to fakt moc nebavi - od 60% filmu uz jsem pokukoval kdy ze to ma asi koncit, protoze ctim pravidlo dodivat vsechno at muzu hodnotit... ale uz diky tomuto faktu nemuzu dat vic nez 2. Mladej Smith nebavi jako jeho tata, je mi lito Wille... ()

Jirkacek

Snímek Po zániku Země jsme si doma pustili, když jsme dostali chuť shlédnout nějaký katastrofický film. Ke sledování mne nalákal také pěkný obal DVD a osoba herce Willa Smitha, kterého mám docela v oblibě a neodradilo mne ano poměrně nízké hodnocení zde na ČSFD. Hned poté, co jsme se na začátku seznámili se stavem Země, kterou lidstvo zničilo a opustilo, dozvěděli jsme se také o potížích při obsazování nové planety, kterou kupodivu původní obyvatelé nechtěli opustit a vytvořili URSY, monstra na zabíjení lidí. V boji proti nim se stal hrdinou a vůdcem bojovníků Cypher alias Will Smith, přičemž v jeho stopách chtěl jít jeho filmový syn Kitai Raige, jehož si zahrál Jaden Smith, jeho skutečný potomek. Jejich vztah díky otcově neustálé nepřítomnosti doma nebyl ideální a tak jejich sblížení měl napomoci společný odlet na jakousi planetu, během níž došlo ke ztroskotání vesmírné lodi na staré dobré Zemi, čímž jsme si zapsali do deníčku akci číslo jedna. Oba dva se stali jedinými přeživšími, když se jejich loď rozlomila na dvě poloviny, a otec si zlomil nohy. Hrdina byl tedy vyřazen a oba mohl zachránit teenager Kitai Raige, který se vydal ke 100 km vzdálené druhé části lodi, v níž se nacházel nepoškozený nouzový vysílač, kterým by si zavolali pomoc. Cesta to byla nebezpečná a už po prvních pár kilometrech narazil Kitai na zlobivé opice a my si zapsali akci číslo dvě. Právě ztvárnění Země se špatnou atmosférou pro lidi ale dýchatelnou pro zvířata - čemuž se zřejmě naučili během tisíce let vývoje - se mi moc líbilo. Všude džungle, prakticky žádné stavby či cesty, jen příroda a hory. Kitai si musel vždy na noc najít vyhřívané místo, neboť se setměním se vždy prudce ochladilo. Dojemná, leč nepravděpodobná byla třetí akční scéna, kdy synka unesl dravý pták do svého hnízda jako potravu pro mladé a když je oba bránili před kočkovitými šelmami, stali se přáteli a opeřenec jej o den později zachránil před mrazem. Mezitím jsme si zapsali akci číslo čtyři a pět, to se však Kitai již přiblížil ke svému cíli a nastal správný čas sebe a otce zachránit před smrtí na planetě Zemi. A tak jsme sledovali závěrečnou a šestou scénu a samozřejmě neprozradím jak to dopadlo, nicméně hlavním hrdinou se stal právě mladý a ne starý Smith. Každopádně šest akcí během 104 minutového filmu se mi zdálo málo a často jsem se doma nudil. Dokonce mne napadlo, že celý snímek by se dal docela dobře zahrát i na divadelní scéně, když tam hráli v podstatě jen dva herci a tak bych navrhoval, aby se scénáře ujalo Divadlo Spejbla a Hurvínka !!! Strhující děj se tedy nekonal, nedostatky vyvážilo pěkné ztvárnění postapokalyptické Země a zajímavá myšlenka, co bude s lidmi, až vyčerpá naši starou modrou planetu. Já se toho už asi - doufám - nedožiji, ale možná našim potomkům nic jiného nezbude, než ji opustit a najít nový domov. Jak to dopadne se my už nedozvíme a tak jsem vděčný za zajímavý náhled, jak to může být. Suma sumárum, snímek Po zániku Země hodnotím třemi modrými hvězdami ***. ()

ajmdzizis

Nebylo to špatné, nebylo to dobré.Takový solidní filmek k večeru u kterého nemusíte nějak přemýšlet. Jediné co se mi líbilo byla planeta Země. ()

MiLuka

Willa Smithe jsem měla za docela slušného herce - ale tohle ?? - Pro mě totální zklamání, jediné, co je možné vyzdvihnout je slušná kamera. Režisér Shyamalan se zřejmě špatně vyspal, protože tohle je slabý průměr a on umí podstatně víc. Suma sumárum: Nenadchne ani neurazí. ()

stuj

Bezemoční / vyrovnané chování Willa Smitha bylo dobré. Zbytek je ale jen obyčejná akční jednohubka. Možná ještě občasná přírodní panoramata mile překvapila. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Koho nepovýšili na Rangera?" No, buďme rádi za to, že některé filmy kolem nás jen proletí. Rodinný film aneb dobrodružství mladého černouška, kterého naviguje jeho otec Will Smith. Jde tady jen o přesun z bodu A do bodu B, přičemž Jaden Smith zdolává překážeky, aby přežil a zachránil tatíka. Vizuál je fajn a to je tady asi všechno. - 40%. ()

Zaks

Vizuálne síce pekné, ale obsahovo úplne prázdne. Tiež malý Smith toho veľa nezahral. Škoda času stráveného pri tomto nezáživnom a hlúpom filme ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback