Iljimae (TV seriál)

One Blossom Branch

(neoficiální název)

Historický / Dobrodružný / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2008, 20x70 min

Historická Korea, nepolapitelný a nezastavitelný zloděj, který bohatým bere a chudým dává, a ještě přitom stíhá sledovat vyšší cíle. Kde já jsem to jen slyšel... Naštěstí se druhý Hong Gil Dong nekoná. Jsem velmi rád, že jsem překonal svou počáteční skepsi a pomalý rozjezd několika prvních dílů, protože výsledek stál za to. Není to dokonalý seriál, ale oproti konkurenci mnohem lépe vyvážený. Vtipný, akční, romantický a i na melodrama dojde, ale na žádnou z těch složek se netlačí víc, než bych byl ochoten skousnout. Tvůrci se nebojí pár postav i zabít (u některých mě to i dost překvapilo) a i u záporáků lze najít lidskou stránku, takže další body k dobru. Několika chybičkám nebo scénáristickým berličkám se tvůrci nevyhnuli ani tady, ovšem tentokrát nad nimi přimhouřím oko a dávám plný počet, byť trošku slabší, protože takhle dobře se mi na seriál až do úplného konce dlouho nedívalo.(1.10.2012)

Hraných akčních seriálů, na které se dá dívat, je asi jako počet výrazů v obličeji Kristen Steward. Proto mě dost překvapilo, že zrovna v Koreji jsem na něco podobného narazil. To mě utvrdilo, že korejské seriály jsou schopny přebít západní v každém žánru. Jenom na sex nikdy nedojde. Iljimae není dokonalý seriál, ale patří do kategorie "ještě jeden poslední díl a půjdu spát" a takové mám nejradši. Komu to nestačilo mohl by zkusit seriál The Return of Iljimae, ale není sranda se k němu dostat.(8.5.2013)

Nechtěla jsem vidět tento seriál právě kvůli Jun-Gi Leemu, který mě ničím neoslovoval. ALE nyní musím uznat, že je to pan HEREC, zvláště v komických situací. Seriál nikdy neztrácí tempo a napětí, každá epizoda končí, tak že se nemůžete dočkat další. Supr pro mě také je, že se děj nezaměřuje zbytečně na vedlejší příběhy, ani žádná velká kýčovitá romantika zde nebortí linii. Je to něco v žánru "Robin Hood", ale mnohem kvalitnější od podobného Hong Gil Donga.(6.10.2013)

Rozhoně jedno z nejlepších kdramat, co jsem viděla. Sice začátek mě až tak moc nevzal, ale jakmile se děj přestal zabývat tím, co se stalo v minulosti, tak mě to chytlo a už nepustilo. Nakonec jsem ten začátek docenila, protože kdyby se všechno tohle mělo odkrývat postupně během děje, tak by to u mě vyvolalo dost silný WTF pocit. Trochu jsem byla zmatená z toho konce, ale jestli je pravda, že poslední epizodu dotáčeli ještě v den vysílání, tak to potom klobouk dolů. I když pro mě by ideální konec vypadal trochu jinak - nicméně to je čistě věc osobního vkusu. A to co bylo mezi začátkem a koncem? Strhující. Určitě by se dalo leccos vytknout, nepopírám, ale v mých očích je to pořád na 5*, i když slabších.(30.9.2012)

Mám ráda takovéhle pohádky a mám ráda korejskou tvorbu. No a taky mám ráda legendy. Tři dobré důvody proč si Iljimae pustit. Teď po dokoukání jsem tak nějak rozpačitá. Ne že by se mi to nelíbilo, Líbilo, ale chvílemi mi přišlo, že Lee Joon-gi přehrával až moc, hlavně v první polovině seriálu. Sem tam mi už lezl solidně na nervy. Nebavily mě pasáže s králem. Ač ústřední, tak hrozně nudná figurka... Naopak mě hodně bavil Soe Dol (Yongův nevlastní otec) a Ja Dol, o tom jsem nevěděla, co si myslet skoro až do konce. Líbilo se mi i samotné finále. Nápad s malým klukem byl originální a pobavil mě.(4.8.2012)

• - Se stejným námětem se do této doby na televizních obrazovkách objevilo hned několik rozdílných zpracování; Iljimae (1993), The Vigilantes In Masks (2011), The Return Of Iljimae (2009) a další. (Conspi)

• - Z malé části si snímek pohrává s komiksovým námětem "Iljimae" publikovaným v době od roku 1975 do roku 1977. Ten pracuje se skutečným čínským folklórním příběhem z doby vládnoucí císařské dynastie Ming o maskovaném ničemovi s dobrými úmysly a dobrým srdcem. (Conspi)