Po newyorské ulici jde stařík s dlouhým bílým vousem. Aranžéra ve výkladu upozorní na špatné pořadí sobů ve vánočním spřežení. V průvodu potká opilého Santa Clause a znepokojen jeho stavem převezme s velkým úspěchem jeho místo. Tak se Kriss Kringle z domova pro přestárlé stane reklamní atrakcí obchodu s hračkami. Jeho úspěch spočívá v tom, že je opravdovým Santou, jak to také všem bez váhání sděluje. Někdo mu rád věří, někdo ne. Neurotický psycholog jej chce nechat zavřít do ústavu a tak se tím, zda je opravdu Santou začne se vší vážností a s velkou publicitou zabývat soud. Krissi Kringlovi však jde hlavně o to, aby mu uvěřila malá Susan a její racionální maminka, která se zklamaná životem vzdala fantazie a víry v možnost splnění přání. (Qasa)

Trailer

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,650,000Tržby Celosvetovo $-║ Rovnako pôsobivé ako remake z 1994, film má svoje čaro krútiace sa hlavne okolo slovíčka "believe - veriť" týkajúce sa uverenia v atmosféru skutočných Vianoc a samotného Santa Clausa. /80%/ ()

Kulmon

Vtipný a hlavně velmi milý film s vánoční tematikou. Santa Klaus u soudu prokazuje, že je skutečným Santou. Film není moc známý, ale Edmunda Gwenna si jako Santu budu pamatovat navždy. Oscar jistě právem, ale za vedlejší roli? Dobře zapamatovatelná je i maličká Natalie Wood jako holčička Susan, která na Santu moc nevěří. ()

golfista

V "konkurenci" vánočních programů všech našich TV zvítězilo tohle DVD, které jsem si nadělil pod stromeček. Ze záplavy barev, reklam a nuceného veselí na TV jsem byl najednou vtažen do černobílého vánočního světa odhalování pravé totožnosti Krise Kringla (Santa Klause). Velmi vtipné, milé a nenásilně poučné.... Ty staré filmy mají něco do sebe ... ()

Jara.Cimrman.jr

"Nemám ve zvyku zastupovat falešné Santa Clause." Od mala se u nás řešilo, jestli existuje Ježíšek nebo v Americe Santa. Já jsem to věděl už jako malej, že Santa existuje. A tady byl podanej jasnej a soudem ověřenej důkaz. Je to prostě červený na bílým. Jsem za to moc rád, že už se to nemusí řešit a člověk se může věnovat klidu a pohodě Vánoc, kterou pan Kris Kringle ze Severního pólu zařídí. Sice trošku kýčovitě, ale za mě velmi dobře. A to Vánoce fakt nemusím. ()

genetique

V dobe moderných rozprávok, animákov a vianočných evergreenov, som sa rozhodol osviežiť si vianočnú náladu klasikou, ktorej sa v našich končinách nevenuje toľko pozornosti. Americká klasika, ktorá vás chytí za srdce, vyčarí úsmev na perách a vďaka ktorej budete chcieť mať 10 rokov a veriť na Ježiška (Santu). A možno práve z premietania tohto filmu sa aj u vás stane vianočná tradícia. 80%. ()

• V konverzaci mezi Santou a holandskou dívkou se jí Santa ptá, co by chtěla k vánocům. ona odpoví, že nic, načež jí říká, že dárek již dostala adopcí novou matkou. (Kulmon)
  • Snímek obsadil v žebříčku nejlepších fantasy filmů, který sestavil roku 2008 Americký filmový institut, 5. místo. (TheDude)
  • Natalii Wood bylo osm let, když točila tento film. (Kulmon)