Není to ani vánoční pohádka, není to ani soudní drama, není to ani romantický film. Zdá se to být ale všechno dohromady. Čekal jsem brutálně naivně optimistický vánoční film, ve skutečnosti jsem dostal spíš tak trochu unylý příběh, který ve mně nedokázal vzbudit emoce a zajistit tak, aby mi na nějaké události či postavě výraznějším způsobem záleželo. Vše se od začátku poměrně táhne, film postrádá tempo a události za sebe skládá bez výraznějšího dynamického rozdílu. Je to samozřejmě milé, koukat se na to dá, ale výraznější zážitek to ve mně opravdu nezanechalo. 5/10(9.8.2018)

Zazrak na 34. ulici sa zase dostal k nam pod nazvom Zazrak v New Yorku - kde tam vzali New York ti tupci, to fakt netusim. No nic, telky tento film trestuhodne obchadzaju, a pritom ide o klasicky krasny vianocny film. Sice nema /rezisersky, scenaristicky a herecky/ na Kaprov It´s a Wonderfull Life 1946, ale vianocna atmosfera je zobrazene perfektne a o to, aby sa zivotom sklamanej mamke vratila viera v zazraky a v to, ze priania sa splnia, optimisticky zaver maximalne potesil : 84 %(31.12.2016)

Jestli máte rádi pohádkově naivní filmy Franka Capry zasazené do prostředí amerických reálií, zamilujete si i Zázrak v New Yorku. Oceňuji hlavně to, že nikdy nepadne vysvětlení ohledně identity tajemného Krise Kringla. Film tak můžete vnímat jako pohádku o skutečném Santa Clausovi, jenž přišel na zem konat dobro, nebo jako příběh obyčejného chlapíka, který se rozhodl ono dobro konat z vlastního přesvědčení (i když to nemá v hlavě úplně v pořádku). Dost se tady zmiňuje zbytečnost soudní scény, ale právě ona je důvodem, proč jdu na plný počet. Banální otázka ohledně soudního uznání, nebo neuznání existence Santy Clause propojuje ryze imaginární příběh s reáliemi amerického soudnictví a dává prostor i pro satiru a šťouchance do konzumní společnosti: "Jestli toho chlapíka odsoudíš, v dalším volebním kole dostaneš dva hlasy - svůj vlastní a toho žalobce." Pro mě dojemnější vánoční klasika než o rok starší Život je krásný.(30.12.2013)

V dobe moderných rozprávok, animákov a vianočných evergreenov, som sa rozhodol osviežiť si vianočnú náladu klasikou, ktorej sa v našich končinách nevenuje toľko pozornosti. Americká klasika, ktorá vás chytí za srdce, vyčarí úsmev na perách a vďaka ktorej budete chcieť mať 10 rokov a veriť na Ježiška (Santu). A možno práve z premietania tohto filmu sa aj u vás stane vianočná tradícia. 80%.(26.12.2016)

Vtipný a hlavně velmi milý film s vánoční tematikou. Santa Klaus u soudu prokazuje, že je skutečným Santou. Film není moc známý, ale Edmunda Gwenna si jako Santu budu pamatovat navždy. Oscar jistě právem, ale za vedlejší roli? Dobře zapamatovatelná je i maličká Natalie Wood jako holčička Susan, která na Santu moc nevěří.(10.5.2009)

• - Filmový debut Thelmy Ritter. (Kulmon)

• - Do soudní síně přinesou celkem 21 pytlů. (Kulmon)

• - Přestože je film vánoční, šéf 20th Century Fox Darryl F. Zanuck trval na tom, aby byl uveden do kin před létem. Tvrdil, že více lidí chodí na filmy právě v tuto dobu. (SeanBean)