S ústředním hrdinou, panem Krissem Kringlem, se seznamujeme hned na začátku. Že připomíná Santa Clause? Ale on to Santa Claus je, alespoň to tak tvrdí a chová se podle toho. Poté, co ve slavnostním předvánočním průvodu nahradí opilého staříka, který měl Santu v klasickém kostýmu představovat, začnou se dít zajímavé věci. Kriss (Santa) se stává velkolepou atrakcí největšího obchodního domu s hračkami, ale není jen pasivním obdivovaným objektem. Mění lidi kolem sebe, uvádí do pohybu síly dobra v nich, což se projevuje nejen v nečekané obchodní politice, ale i v životě rozvedené mladé manažerky Doris, sympatického souseda Freda, nenápadně usilujícího o její přízeň, a především ve výchově mladé Susan, dcerky Doris. Zdálo by se, že zázraky se mohou dít i bez nadpřirozených sil, jenže do hry vstupuje jeden zapšklý psychiatr, který chce Krisse vyřadit ze hry a všechno skončí až u soudu. Ten má rozhodnout, jestli opravdu existuje Santa Claus... (Stoka)

Trailer

genetique

V dobe moderných rozprávok, animákov a vianočných evergreenov, som sa rozhodol osviežiť si vianočnú náladu klasikou, ktorej sa v našich končinách nevenuje toľko pozornosti. Americká klasika, ktorá vás chytí za srdce, vyčarí úsmev na perách a vďaka ktorej budete chcieť mať 10 rokov a veriť na Ježiška (Santu). A možno práve z premietania tohto filmu sa aj u vás stane vianočná tradícia. 80%. ()

golfista

V "konkurenci" vánočních programů všech našich TV zvítězilo tohle DVD, které jsem si nadělil pod stromeček. Ze záplavy barev, reklam a nuceného veselí na TV jsem byl najednou vtažen do černobílého vánočního světa odhalování pravé totožnosti Krise Kringla (Santa Klause). Velmi vtipné, milé a nenásilně poučné.... Ty staré filmy mají něco do sebe ... ()

Jara.Cimrman.jr

"Nemám ve zvyku zastupovat falešné Santa Clause." Od mala se u nás řešilo, jestli existuje Ježíšek nebo v Americe Santa. Já jsem to věděl už jako malej, že Santa existuje. A tady byl podanej jasnej a soudem ověřenej důkaz. Je to prostě červený na bílým. Jsem za to moc rád, že už se to nemusí řešit a člověk se může věnovat klidu a pohodě Vánoc, kterou pan Kris Kringle ze Severního pólu zařídí. Sice trošku kýčovitě, ale za mě velmi dobře. A to Vánoce fakt nemusím. ()

Kulmon

Vtipný a hlavně velmi milý film s vánoční tematikou. Santa Klaus u soudu prokazuje, že je skutečným Santou. Film není moc známý, ale Edmunda Gwenna si jako Santu budu pamatovat navždy. Oscar jistě právem, ale za vedlejší roli? Dobře zapamatovatelná je i maličká Natalie Wood jako holčička Susan, která na Santu moc nevěří. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,650,000Tržby Celosvetovo $-║ Rovnako pôsobivé ako remake z 1994, film má svoje čaro krútiace sa hlavne okolo slovíčka "believe - veriť" týkajúce sa uverenia v atmosféru skutočných Vianoc a samotného Santa Clausa. /80%/ ()

• Do soudní síně přinesou celkem 21 pytlů. (Kulmon)
  • Snímek obsadil v žebříčku nejlepších fantasy filmů, který sestavil roku 2008 Americký filmový institut, 5. místo. (TheDude)
  • Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)