Ďáblův dvojník

• Belgie The Devil's Double (více)

Píše se rok 1987. Bagdád se stal rájem nechvalně proslulých boháčů. Místem, kde se dá koupit cokoliv, pokud na to máte. Je to město plné intrik a korupce – rejdiště iráckého Černého prince Udaje Husajna. Se svou zvrácenou zálibou v hýření a oplzlostech si bere vše, po čem zatouží. Vaše Ferrari, vaši ženu, vaši dceru, vaši krev – nikdo si Udajovi nedovolí říct ne. Jednoho dne je armádní poručík Latif Yahia (Dominic Cooper) povolán z frontové linie do Saddámova paláce, kde je postaven před přetěžkou volbu. Buď se stane Udajovým dvojníkem, nebo odsoudí celou svou rodinu k smrti. Jeho život je v sázce, osud zpečetěn. Latif začíná hrát roli Udaje Husajna, jednoho z nejmocnějších a zároveň nejnenáviděnějších mužů v celém Iráku. Učí se chodit, mluvit a vypadat jako on. Stává se nedílnou součástí Udajova extravagantního světa plného rychlých aut, neomezeného množství peněz a lehkých žen. Latif se však se svým osudem nehodlá smířit a za každou cenu se snaží uniknout. Otázka komu důvěřovat se pro něj stává otázkou života a smrti. Nečekaného spojence nakonec nalezne v Udajově konkubíně Sarrab (Ludivine Sagnier)... (oficiální text distributora)

Vopice2 odpad!

Kravina non plus ultra, která připomíná tureckou telenovelu s pitomými rádoby hlubokými záběry, debilními dialogy a vyhřezlými střevy. Možná bych tomu mohla dát jednu hvězdičku, ale posrat takový námět v takovém prostředí je fakt majstrštyk. ()

pop.z.pop

Na mě to působilo chvilkama až trošku moc fraškovitě a nedotaženě :/ nevím, jestli to bylo způsobené střihem a snahou o akčnost nebo to prostě vůbec nenatočili, ale spousta dějových linek, scén a náznaků jít trochu do hloubky u určitých postav vyznělo úplně do prázdna. Třeba charakteristika al-Tikrita a jeho vyobrazení co si vlastně myslí o Udajovi, úplně záhadně vyšumělo z celého filmu pryč. Pohnutky Sarrab, hlavní kurvičky, se taky ve filmu třikrát změní bez nějakého hlubšího upřesnění. Je tam toho víc a určitě by mě zajímala nějaká režisérská nesestříhaná verze, takto je potenciál využit na dvě hvězdy :/ Škoda Cooper byl v dvojroli obstojný a film táhl dobře. ()

surprise

Na Sadáma a jeho rodinu by se nemělo zapomínat a tenhle film nám k tomu dobře pomáhá. Není to sice žádný dokument, ale jen povrchní mafiánská střílečka, ale alespoň něco. ()

madline24

Kvalitní scénář, výběr tématu a překvapivě výborné herectví Dominica Coopera, který ukázal, že není jen opálený fešák z Mamma Mia, dělají z Devils Double po všech stránkách kvalitní nezapomenutelný film, který (díkybohu) po delší době dokazuje, že ještě dneska někdo točí poctivé filmy pro náročnější diváky. ()

pepito25

Ten mladý Husajn, nedotknuteľný večný zasran sa nemal nikdy narodiť. Stelesnené zlo, hýčkané a márnotratné, egocentrické a vyosené... - povedzme, že ZLO bez adjektív bude nakoniec najpresnejšie pomenovanie. Film skvelý bez debaty! Dominic Cooper ***** ()

BEZHLAVY

povedený kousek z úplně jiného soudku, než na jaký jsem zvyklý--nebo s píš čím nás krmí filmové společnosti, Irák známe především z pohledu amerického vojáka, tady jde o krásně vylíčené prostředí vůdců autoritářského režimu, bezcitné a nekompromisní, zahlceno přepychem v kontrastu s prostým lidem, žijícím v podmínkách středověku.. Výborná věc!!! ()

Montmorency

Drsné téma a určitě nelehká role...D.Cooper byl bravurní a nenechal mě ani chvilku vydechnout - jeho velká one man show, která pousouvá film vysoko nad průměr ()

Jeykob

Děvky, drogy, chlast v podání saddámova synka.Šel mi z toho mráz po zádech,ke konci jsem si říkal že tomu nějak dochází dech,ale naštěstí nedošel.Škoda že nebylo více znázorněno Udayovo řádění v Kuwait City. Jinak ale poctivé čtyři hvězdy ()

lokolop

Tak tenhle výtvor si mě celkem získal, moc rád bych věřil tomu, že alespoň podobně se děj odehrál i ve skutečnosti. Nemohu si být jistý co vše je dílem života a za co už může jen a jen scénárista. Dvojník a „padouch“ jsou jak noc a den, černá a bílá, jing a jang … moc krásně zahrané, při sledování jsem tomu opravdu věřil. Když na to budete koukat a hledat chyby nebo nedostatky určitě nějaké najdete (to asi na všech filmech) … ale přiznejme si od toho přeci takové filmy nejsou. Myšlenka že i v nejprohnilejším místě se může najít jedinec s takovým charakterem, pro kterého slova čest, odpovědnost a dobro opravdu něco znamenají, je opravdu absolutně krásná, možná až moc. Za mě 4,5 hvězdy. ()

rotabuk

Nečekané překvapení, všechno v tomto filmu šlape jak má bojím se že skutečnost byla ještě horší než nám ji tvůrci servírovali. Caligula s BAGDÁDU. Skvělí Dominic Cooper v hlavní dvojroli klobouk dolů. Skvěle zvolená hudba vizuálně krásně orientální. Děkuji za západní kulturu v této zemi a za tohoto režimu bych se nechtěl narodit.Tohle mi tak rychle z hlavy nevypadne ! ()

Cralg

Pravdivý, syrový, brutální a nekompromisní snímek o zakomplexovaném, psychicky narušeném, impulsivním a rozmazleném íráckém Černém princi Udaji Husajnovi a jeho nedobrovolně najatém dvojníkovi Latifovi Yahiovi, který se za každou cenu snaží dostat z jeho spárů. Pohled do Udajovi rezidence se všemi výdobytky konzumní společnosti (šatník do několika časových pásem, hodinky, které by Vám se svojí cenou měli i uvařit večeři) Vás dozajista ohromí. Vraždy, unášení lidí a další intriky jsou na denním pořádku. Udaj se zkrátka nezastaví před ničím (znásilňování atraktivních nezletilých školaček až po novopečenou nevěstu v den svatby či prvotřídní řezničina v přímém přenosu). Celým filmem jsou postupně prokládány autentické snímky, které podtrhují celkovou situaci před Hussajnovou intervencí do Kuwaitu. Filmu nemám téměř co vytknout - prvotřídní výkony herců (zvláště zlověstný a vražedný pohled Latifa), podmanivé prostředí filmu, které Vás neodpoutá od obrazovky, hektolitry krve a nespočet laciných/luxusních dívek. Konec, kde je Udaj zmrzačen pro něj nejhorším možným způsobem je též luxusním kouskem, který si Vás získá. ()

dogzila

Ja som proste toho Udaja nevedel znenávidieť napriek tomu, že tie zverstvá boli skutočné. A Latifovi som ani s prižmúrenými očami neveril, že by mohol byť taký čestný a obätavý ak by išlo o jeho najmilovanejších. V celom snímku cítiť taký puch prikrášlenia. Ešte aj ten Saddám bol nejaký spravodlivý. Proste 1000 a 1 noc. ()

golf78

Zase takovy zazrak to nebyl. Je to podle skutecnych historickych faktu. Cekal jsem od toho vice. Nicmene za 3* to stalo urcite. ()

Zoltarek

Fiml zaujme především svým námětem. Takový se opravdu nevidí zase tak často. Ačkoli se v něm objevují herci, které jsem já osobně neviděl často, nebo vůbec, tak zde to je právě plus filmu. Především mě zaujalo prostředí kde se film odehrává a také vykreslení postavy synka husajna. Opravdu byla postava vyšinutého rozmazleného zmetka vykreslena více než-li přesvědčivě. Musím říct, že mě zaujalo celé zpracování a celkový příběh. Doporučuji jako zajímavou podívanou. 4/5 trochu více akce by neuškodilo ()

Bednobuch

Příběh vlastně o ničem. Jen sledujete myšlekové pochody Sadámova syna Udaje. Nicméně jsem si užíval herecký výkon Dominica Coopera. Ten voják nic moc, ale mladý Sadám? Ten byl moc dobře zahraný. A kromě jedné scény, kde byly vidět efekty dvojrole, v celém filmu nejsou efekty vidět, takže to dodává pocit, že tam opravdu oba byli. Dobré na podívání. Přesto doporučuji silnější žaludek. ()

Kawarim

Fuuuuuuu, nevím nevím :D Akční - Drama ..no jo , ale kde je to komedie? ..pač já se i docela bavil a smál . Šílenýýýý Cooper ! ()

Tvůrce Bonda dá zabrat nacistům

Tvůrce Bonda dá zabrat nacistům

22.01.2013

Legendy vyprávějí, že stvořitel agenta 007 Ian Fleming se svému hrdinovi docela podobal i v soukromém životě. Nejen tím, že byl zhýralý alkoholik se slabostí pro krásné ženy a drahá auta, ale i… (více)

01.01.2012

01.01.2011