poster

Ďáblův dvojník

 • Velká Británie

  The Devil's Double

Životopisný / Thriller / Drama

Belgie / Nizozemsko, 2011, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ****

  Dosť dobré! Len by ma zaujímalo do akej miery to bolo vlastne založené na tej skutočnosti a čo všetko z toho bolo vytvorené účelovo, len pre lepšiu dramatizáciu filmového príbehu. Každopádne, Dominic Cooper predviedol parádny herecký výkon v hlavnej úlohe Udaja, resp. Latifa. Inak, bolo by celkom fajn, keby bol film zameraný aj viac na rôzne politické ciele a nie len Udajove súkromné radovánky. Ale tak, určite to bol zaujímavý film s množstvom dramatických situácií, a nechýbala ani očakávaná psychologická hra medzi ústrednou dvojicou. Rozhodne to stálo zato!(23.1.2015)

 • hrona
  *****

  Jednoznačně letos první film, který bych viděl jako adepta na sošku. Díky výkonu Dominica Coopera, který hlavní dvojroli ztvárnil naprosto bravurně, tak i celkově svojí originalitou je tento snímek opravdovou lahůdkou. Původně jsem se bál, že půjde jen o politikaření, ovšem opak je pravdou. Životní příběh dvojníka syna Saddáma Husajna, je plný akce, napětí, chvílemi i dost suchého brutálního humoru. Rozhodně neunudí obsahem, ani svojí délkou. Tleskám(15.11.2011)

 • Bobik9
  ***

  Čekal jsem větší nářez. Jasně, Dominic Cooper je parádní v obou rolích. Klobouk dolů. Příběh je to suprový, to taky. Právě proto si ale myslím, že to mohlo být ještě více cool. Materiál pro výborný film tu byl. Dokonce i začátek vypadal parádně, těšil jsem se, jak se to celé vyvrbí, ale někde kolem konce první hodiny filmu se to zlomilo a já zjistil, že to nemá už tolik šťávu. Je to škoda, mohla to být lepší podívaná.(15.12.2017)

 • Malarkey
  *****

  Nekompromisní příběh, kterému vládne, pro mě v té době neznámý, Dominic Cooper, mě sejmul hnedka v prvních minutách. Takový příběh se totiž jen tak nevidí. Příběh odehrávající se v Bagdádu, vyprávějící o odporném životě jednoho ze synů Sadáma Husajna. Ten film vlastně zaujme prakticky vším. Prostředím, námětem, hereckými výkony...Všechno je tak absolutně atraktivní a neobvyklý, že atraktivnější a neobvyklejší film se v té záplavě dnešních filmů snad ani najít nedá.(13.2.2012)

 • Chrustyn
  ***

  Lee Tamahori vyměnil hloupé a trikově špatné akční filmy (xXx 2, Next) za drsný smyšlený příběh o dvojníkovi maniakálního syna Sadama Husajna. Lee si zaslouží pochvalu za nekompromisní až naturalistické vyznění ale celkové zpracování už tak působivé není, ačkoliv v rukách někoho schopnějšího se mohlo jednat o poutavý kousek.(15.5.2012)

 • - Událost, kdy Udaj znásilní nevěstu a ta poté spáchá sebevraždu, měla trochu jiný průběh. Ve skutečnosti se jednalo o novomanželku, která se svým druhem přijela na líbánky. Jeho ochranka zmlátila ženina muže a ji přivedla do Udájova apartmá, kde ji znásilnil. Žena potom skočila z okna a zabila se. Aby se vše zamaskovalo, byl muž obviněn z pokusu zabít Udaje, nakonec však byl díky svým válečným zásluhám v boji proti Íránu omilostněn. Později se Udaje pokusil zabít opravdu. (Dr Lizal)

 • - Poté, co byl v Iráku popraven Saddám Husajn, dostal Latif e-mailem záznam exekuce s textem "Ha, ha, ha! Podívej, co jsme udělali s tvým otcem! Ty jsi další na řadě." (Dr Lizal)

 • - Latif si jako dvojník Udaje odbyl premiéru na fotbalovém zápase. Utkání sledoval s lidmi, kteří Udaje dobře znali. Nikdo si ničeho nevšiml. (Dr Lizal)