Píše se rok 1987. Bagdád se stal rájem nechvalně proslulých boháčů. Místem, kde se dá koupit cokoliv, pokud na to máte. Je to město plné intrik a korupce – rejdiště iráckého Černého prince Udaje Husajna. Se svou zvrácenou zálibou v hýření a oplzlostech si bere vše, po čem zatouží. Vaše Ferrari, vaši ženu, vaši dceru, vaši krev – nikdo si Udajovi nedovolí říct ne. Jednoho dne je armádní poručík Latif Yahia (Dominic Cooper) povolán z frontové linie do Saddámova paláce, kde je postaven před přetěžkou volbu. Buď se stane Udajovým dvojníkem, nebo odsoudí celou svou rodinu k smrti. Jeho život je v sázce, osud zpečetěn. Latif začíná hrát roli Udaje Husajna, jednoho z nejmocnějších a zároveň nejnenáviděnějších mužů v celém Iráku. Učí se chodit, mluvit a vypadat jako on. Stává se nedílnou součástí Udajova extravagantního světa plného rychlých aut, neomezeného množství peněz a lehkých žen. Latif se však se svým osudem nehodlá smířit a za každou cenu se snaží uniknout. Otázka komu důvěřovat se pro něj stává otázkou života a smrti. Nečekaného spojence nakonec nalezne v Udajově konkubíně Sarrab (Ludivine Sagnier)... (oficiální text distributora)

mirec2211

Zaujímavý film s dobrou tématikou. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že je spravený narýchlo. V niektorých prípadoch je dej zbytočne zamotaný. Kľudne to mohlo byť priamočiarejšie, čo si myslím, by bolo v tomto prípade omnoho lepšie. Nakoniec však film neurazí ale ani nijako nenadchne. ()

Rattlanake

Výborný snímek o tomto íráckém princovi, ale viděl jsem to bohužel v českém dabingu a nadabovaný Udajn mě doslova od začátku filmu trhal uši, to bylo něco strašného, celý film jsem měl sto chutí ho bodat a střílet, zajímalo by mě jak ten herec či sny mluvil ve skutečnosti, ale ten dabing byl fakt šílený. Od začátku byl film výborně životopisně natočen, je neskutečné co si jeden člověk dovolí, když má v ruce takovou moc, je jasné, že na to musí někdy doplatit, což se tak skutečně stalo, ale pravděpodobně si ten život užil a to doslova. Musím napsat, že režisér filmu Lee Tamahori mě mile překvapil a byla to zajímavá podíváná, dlouho jsem tento film odkládal, ale o spoustě dobrých hodnocení jsem si ho pustil a udělal dobře. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /velmi tvrdý film - být to o trochu méně.../, + /Dominic - já ho začínám mít fakt rád, životopisné, nikoliv vymyšlené - to mě u filmu vždy zaujme, zajímavá naturalistická atmosféra/, hodnocení - zajímavý, slušný, ale také velmi násilný životopisný film s velmi dobrým Dominicem, mým oblíbencem ()

borboleta

Po nějaké době opět film, který mě přinutil olizovat obrazovku. Film je plný jasných barev a kýčovitých filmařských béčkových manýrů (například hned na začátku hlavní postava vystoupí z auta a ze široka a sebejistě si prohlíží okolí, i když na jeho místě by to tak asi dělal málokdo), ale i když jindy by mi to vadilo, v případě Ďáblova dvojníka to bylo naprosto v pořádku, protože celý film je plný blyštivého kýče a okázalé béčkové zábavy, kde je znásilněno obrazně i doslova všechno od dobrého svědomí po školačky. Všechno je správně snobské, nabubřelé a brutální, přesně ve stylu Udaje Husajna. Perfektní je Dominic Cooper v ústřední dvojroli, stal se tak z něho adept na mého dalšího oblíbeného herce. Radost mi ale kazí poslední část filmu, který měl podle mě skončit útěkem Latifa z Bagdádu, protože všechny události, které přijdou potom, jsou ještě méně uvěřitelné, než zneuctění nevěsty, a děj se snaží rychlým obloukem dobrat se toho správného konce, který možná měl radši zůstat jen mlhavě naznačen. ()

lukas.frydry

Celkem hustej film,mám o nich docela načteno ( jsme mladší generace, takže jsem si to musel přečíst) a tenhle film je vážně celkem dost nadprůměr i když tam samozřejmě celkem chybí ta opravdová drsnost a agresivita, více takových filmů a budu spokojenej ()

katerina99

Krásná ukázka Dominica Coopera. Latif a Uday - naproto odlišné osobnosti. Nemluvím o jejich charakteru, ale o ztvárnění. Zuby a vlasy také udělaly rozdíl, ovšem ne nějaký zásadní. Dominic zahrál každou postavu jinak, tak jak měl. Až se mi chvílemi nechtělo věřit, že to hraje jen jeden herec. Za jeho výkon klobouk dolů. ()

DavidAAAA

První půlka docela zábavná, dobře popisuje toho šílenýho úchyla, ale druhá polovička už je plná naprosto nesmyslných událostí a totálně vše zabíjí. Dobrý, leč zcela promrhaný námět, který nezachrání ani nádherné prostředí, v němž se film odehrává, ani výtečný herecký výkon hlavní postavy. Plytké, povrchní, nudné. ()

mdf

Realisticky vyprávěný příběh psychopatického syna Saddáma Hussajna Udaje Husajna a jeho dvojníka.Dominic Cooper dvojroli zvládnul bravůrně a odkryl tak pohled na život plný peněz,koksu,brutality a sexuální zvrácenosti. ()

Tvůrce Bonda dá zabrat nacistům

Tvůrce Bonda dá zabrat nacistům

22.01.2013

Legendy vyprávějí, že stvořitel agenta 007 Ian Fleming se svému hrdinovi docela podobal i v soukromém životě. Nejen tím, že byl zhýralý alkoholik se slabostí pro krásné ženy a drahá auta, ale i… (více)

01.01.2012

01.01.2011