Píše se rok 1987. Bagdád se stal rájem nechvalně proslulých boháčů. Místem, kde se dá koupit cokoliv, pokud na to máte. Je to město plné intrik a korupce – rejdiště iráckého Černého prince Udaje Husajna. Se svou zvrácenou zálibou v hýření a oplzlostech si bere vše, po čem zatouží. Vaše Ferrari, vaši ženu, vaši dceru, vaši krev – nikdo si Udajovi nedovolí říct ne. Jednoho dne je armádní poručík Latif Yahia (Dominic Cooper) povolán z frontové linie do Saddámova paláce, kde je postaven před přetěžkou volbu. Buď se stane Udajovým dvojníkem, nebo odsoudí celou svou rodinu k smrti. Jeho život je v sázce, osud zpečetěn. Latif začíná hrát roli Udaje Husajna, jednoho z nejmocnějších a zároveň nejnenáviděnějších mužů v celém Iráku. Učí se chodit, mluvit a vypadat jako on. Stává se nedílnou součástí Udajova extravagantního světa plného rychlých aut, neomezeného množství peněz a lehkých žen. Latif se však se svým osudem nehodlá smířit a za každou cenu se snaží uniknout. Otázka komu důvěřovat se pro něj stává otázkou života a smrti. Nečekaného spojence nakonec nalezne v Udajově konkubíně Sarrab (Ludivine Sagnier)... (oficiální text distributora)

JohnMiller

Film som som pozrel na doporučenie že vraj je to najlepší životopisný film od Schindlerovho zoznamu. Mne až taký dobrý neprišiel. Ako remeselne bol zvládnutý dobre kamera , réžia , akcia ,ale chýbal mi ten pocit reálnosti a autentickosti aj keď tam bolo pár drsných scén s mučením ale to mi nestačí. Nie je to zlé ale nie to môj šálok kávy preto to nízke hodnotenie. ()

kajas

Dozvěděla jsem se něco málo o nedávné historii Iráku a příbuzných Saddáma Husajna, Cooper sehrál svoji dvojroli tak perfektně, že jsem chvílemi netušila, na kterého z „princů“ se zrovna dívám. Je to ale místy tak nepříjemná podívaná (vulgarismy v každé druhé větě, brutalita a sexuální násilí vůči ženám), že už si tenhle film asi znovu nepustím. ()

kinderman

Kagemuša sem, Latif s Udajem tam, stejně nejlíp dvojničí Nývlt a Macháně, což mi tahle Tamahoriho režisérská rehabilitace připomněla ve scéně, kdy si dubl otce nechá předvolat (dubla) svého syna. ()

Petroff

Docela nepříjemné. Kdo viděl v nedávné minulosti Diktátora, dost možná se bude na určitých místech docela nevhodně uchechtávat. ()

Fíla

Krutý ale zároveň tak zajímavý film, který mě plnými doušky bavil. Je vidět, jak jsou diktátoři krutí, nevybíraví a zároveň fanatičtí. Tento film je fanatismu plný, ze strany Udaje Husajna. Je faktem, že Dominic Cooper zvládl svou roli naprosto dokonale. Příběh Latifa a Udaje mě opravdu zaujal zejména svou nevybíravostí, která se mně líbí. 7,5/10 ()

tufr

Po 2 shlídnutí musím zvednout ještě o jednu hvězdu na plnej knedlík!! Hlavně za Dominica Coopera, kterej předvádí po celej film excelentní výkon v dvojroli !! 85% ()

M.i.k.e

hluché místa Ďáblův dvojník má,ale naštěstí je dokáže přebít zajímavý příběh a hlavně skvělý Dominic Cooper.I pro svojí neotřelost a jinakost oproti soudobé produkci se nakonec přikláním ke čtyřem...70% ()

kaposlav odpad!

Normálne by som si myslel, že aj slepý musi vidieť na aký účel bol tento film natočený, ale asi som precenil ludí. ()

Aljak

Dosť dobré! Len by ma zaujímalo do akej miery to bolo vlastne založené na tej skutočnosti a čo všetko z toho bolo vytvorené účelovo, len pre lepšiu dramatizáciu filmového príbehu. Každopádne, Dominic Cooper predviedol parádny herecký výkon v hlavnej úlohe Udaja, resp. Latifa. Inak, bolo by celkom fajn, keby bol film zameraný aj viac na rôzne politické ciele a nie len Udajove súkromné radovánky. Ale tak, určite to bol zaujímavý film s množstvom dramatických situácií, a nechýbala ani očakávaná psychologická hra medzi ústrednou dvojicou. Rozhodne to stálo zato! ()

bourec

Film sem z důvodu Lee Tamahoriho chtěl vidět,a přiznám se ,že po deseti minutách sem litoval,že sem do toho šel.Naštěstí se film docela rozběhnul,a až taková nuda to nebyla.40%. ()

Rocky88

Je otázkou, v jaké míře je co pravda, co si přibarvil autor knihy a co potom scénárista. Každopádně je to neotřelé a podobných filmů je po čertech málo. Z herců nejvíce zaujal Dominic Cooper, jehož dvojrole je zahrána přesně a uvěřitelně. Na výpravě se nešetřilo, a tak měl Tamahori poměrně lehkou úlohu co se navazování správné atmosféry týče. Zamrzí tak jen až přílišná čistota hlavního hrdiny, mohlo se jít hlouběji do dramatu. Ale kdo ví, třeba je Latif opravdu takový klaďas. ()

TomikZlesa

Jěšte pár takovejch filmů a začnu těm amíkum tu jejich východní genocidu a honbu za ropou schvalovat. Zajímalo by mě kolik se toho přikrášlilo, nebo jestli byl mladej Husajn opravdu takovej kokot a tu ránu do "mozku" si fakt zasloužil. Pokud byl film opravu věrohodný hurá tam s kobercovym náletem ! ()

C0r0ner

Příběh podle skutečné události ze zajímavého prostředí. Co víc si tak přát? Možná třeba nějaké tempo, aby divákovi nepřipadalo, že ten film má tři hodiny a taky třeba nějakých pár atomovek, které by během pár vteřin vyřešily veškeré problémy arabského světa. 65% ()

sulimo

Docela dlouho jsem váhala, jestli tomu dát 4 hvězdy a vytýkat si, že jsem to podcenila, nebo 5 a vyčítat si, že jsem to přecenila. Zjevně jsem skončila u těch 5, jelikož jsem poslala k čertu černé svědomí, který mi marně připomínalo, že je to pravděpodobně mimořádně přehnané vykreslení míry zvrhlosti Udaje. Jenže co já vim, vim akorát to, že to psychopat byl, ostatně jako celá povedená rodina Husajnů, přičemž míra oné zvrhlosti je mi neznámá, a nějak se mi po ní ani nechce pátrat. Tohle tedy hodnotim jako divák, který hodil fakta daleko za hlavu, a který při sledování tohodle povedeného a hlavně mimořádně originálného thrilleru ztratil dech snad u každé scény. Asi nemá smysl vypisovat všechny kvality, to bych se z csfd na pár hodin netrhla, já to prostě vřele doporučim jako film, který se pravděpodobně ze všech filmů roku 2011 stal tím nejtrillerovatějším a nejoriginálnějším thrillerem a Domic Cooper, který byl až do tohoto díla mým velkým neoblíbencem, se pro mě rázem stal pravděpodobně v budoucnu velmi vyhledávaným hercem, jelikož to je prostě borec, že tohle zvládnul a nezbláznil se. Paráda. ()

zette

Vyborny namet, tesil jsem se, az tento film konecne uvidim. Bohuzel zustalo jen u neverohodne slataniny, kde krome prostredi a hereckeho vykonu Dominica Coopera nebylo co obdivovat. Je to skoda, nebot namet mel skutecne vysoky potencial. U filmu Tamahoriho si uz ale zvykam, ze me vzdy zklame... ()

Juto

Svet Husajna ožíva očami muža, ktorý dostal na výber, buď bude dvojníkom Saddámovho sadistického syna(Údaya) alebo zomrie spolu so svojou rodinou. Je to ultranásilná dráma, nadštandardná a absolútne pohlcujúca a to vďaka elektrizujúcemu výkonu Dominica Coopera v  dvojrole. 8/10 ()

Tvůrce Bonda dá zabrat nacistům

Tvůrce Bonda dá zabrat nacistům

22.01.2013

Legendy vyprávějí, že stvořitel agenta 007 Ian Fleming se svému hrdinovi docela podobal i v soukromém životě. Nejen tím, že byl zhýralý alkoholik se slabostí pro krásné ženy a drahá auta, ale i… (více)

01.01.2012

01.01.2011