Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

Legas

1) Ken Park NENÍ ŠOKUJÍCÍ FILM. 2) Ken Park NENÍ PORNO. Pokud to tvrdíte, tak jste porno v životě neviděli. 3) Právě otevřené sexuální scény jsou snad jediným sluncem tohoto filmu, jinak se veškerý děj brodí v hnusu; Americký hnus - tak jsem si pro sebe pojmenoval tento film. Nemyslím to nijak hanlivě vůči filmu samotnému, myslím to jako narážku na film Americká krása. V Ken Parku jsem si sice bílých laňkových plotů nevšiml, ale různými úchylkami (podivnostmi) života na americkém předměstí se zabývá také, akorát v trochu extrémnější poloze. Příběhy, zbavené melodramatičnosti a snahy zlehčovat trpké věci tragikomickými pomůckami, jsou podány s absolutní samozřejmostí, až z toho v některých momentech mrazí v zádech. Takovým příkladem budiž scéna s prarodiči. Je to sice už trochu extrém, ale věřím, že nebudete hledat dlouho, než narazíte v amerických novinách na článek s podobnou story. Když se ještě vrátím k sexu jako k jedinému úniku od nemastné, neslané reality nudící se (případně frustrované) mládeže, pak ten je rovněž nasnímán velice přirozeně, takže kamera se poslušně neodvrací od míst dění, jak tomu bývá ve "slušných" filmech, ale ani přidrzle dloho neciví a neslintá nad obnaženými genitáliemi. Největší šok jsem utrpěl až tady po přečtení naprosté většiny zdejších komentářů. ()

Aluska88

Můj dojem a názor na toto dílo je nepatrně odlišný od většiny uživatelů. Tento film neukazuje nic jiného než realitu a to o tom, jak žijí mladí, hulí, provozují pohlavní styk a mají sadistické úchylky. Jistě, tyto aktivity se vyskytují ve spoustě filmů, ty ale nerežíruje kontroverzní Larry Clark. Jakýmsi mým filmovým smyslem je tento film lehce podceňované dílo, které má v sobě, i přesto, že to jediné, co se v něm děje, je "just fucking and fucking", jakýsi nevysvětlitelný umělecký náboj. ()

MartinNDL

Já proti experimentům, sexu atd. nic nemám, ale co je proboha tohle? Vždyť je to jenom sračka, nicneříkající sračka. Třeba u hororů nikdy nezavírám oči - jsem asi tvrdej kluk. Ale když máte před sebou týpka, co se škrtí a onanuje při poslechu vzdychajících tenistek, to mi přišlo nechutný. Proč se mám sakra koukat na masturbujícího hipíka? Jsem snad teplej? Ne. Proč se má kdokoliv koukat na masturbujícího hipíka? Vždyť to nemůže vzrušovat ani dívky. Ten hipík je nechutnej a hnusnej. Pánové režiséři, jděte s touhle sračkou do prdele. ()

2Pac

Sadal som k tomu s tym, ze to bude nieco podobne a aj tak dobre ako Kids.Mylil som sa.Tiez sa to sice zaobera American teenage life, ale je to strasne povrchne.Snazi sa to zabrat siroky zaber osudov.Vsetko je nacate a nedopovedane.Tvorcovia namiesto kvalitnej filmarskej prace pouzivaju neucelne "sokujuce' vyjavy... ()

d-fens

PLUS za úprimnosť (?), odvahu, aj kameru, za občasnú vtipnosť (víš proč si mě tvá máma vzala, protože mám svaly), za herectvo (najmä claudeova rodina, claudeovi zhulení kamaráti, ale aj tate), za pocit naliehavosti problémov mládeže MINUS za absolútne zbytočnú a trápnu záverečnú grupen scénu aj s hlúpou filozofiou o "Rajskom ostrove", za necitlivosť voči nič netušiacemu divákovi:), za pocit nedôveryhodnosti (až príliš veľa podivínov na jednom mieste, ale možno je visalia niečo ako peklo od hieronyma boscha:), za príliš veľa fuck (tate), za nie príliš jasný postoj autora (jasné odsudzuje to, ale kto je na vine tomu všetkému, pokrytectvo, voľná morálka, rodičia, mládež, televízia, celá spoločnosť.....alebo vláda:)?) NOTE1 objektívne sa to však nedá zhodnotiť NOTE2 všetkých pobúri onanujúci tate, no nikoho nevyvedie z rovnováhy vraždiaci tate?! ()

• Finálnu verziu scenáru, ktorú napísal Harmony Korine, ešte pozmenil režisér Larry Clark. Clark sa pôvodne snažil napísať scenár k filmu sám. (MikaelSVK)
  • Existuje aj reálna osoba menom Ken Park. Park bol v skutočnosti profesionálnym korčuliarom v 80-tych rokoch minulého storočia. (MikaelSVK)
  • Filmovalo sa v kalifornskom mestečku Visalia a v San Fernando Valley, ktoré patrí k Los Angeles. (MikaelSVK)