Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

Le_Chuck odpad!

Tak za tento film by Clark zaslúžil vyťahať minimálne za uši. Zvduchoprádzna onania zameraná na cieľovou skupinou zmätených teenagerov, ktorí pod šračkoidným obalom nedokážu vidieť vákum a humus. Po Kids (tiež žiadna sláva) je toto iba sprostý výkrik do tmy s jediným cieľom. Šokovať. Počul som v autobuse rozhovor dvoch 15 ročných faganov o tom, aký to je coolový film, že sa henten odj*bal na ihrisku a ako tamten poslal svoju babku do pi*e. To je fakt des. Úplné dno. ()

Jamal

Do této chvíle si moje slečna stěžovala, že filmy vybírám já. Poté co se jí libily dnes už vím klamivé reklamy, tak mě přesvědčila abychom na tuto sra... šli. Byli jsme v kině na Ládví 10x10 metrů, asi 10 lidí. Bylo to tak nechutné a příšerné, že už raději film nikdy nevybírala. Proto u mě ty dvě hvězdy, (( ::, .... dnes, po pár letech si pamatuji jen tu scénku z hlavní etikety a pak tu sprosťárnu s tou klikou a jak se tam někdo uspokojoval nad ženskýma výkřikama z tenisu v televizy (( :: ()

Dadel

Ne matka Kena Parka, ale matka Larryho Clarka možná měla potratit. Nemám apriori nic proti kontroverzním filmům, ale nesmí být směšné. Tento film směšný je, a to tak, že velmi. Pokud měl Clark potřebu točit porno, tak měl natočit porno, a nedělat ze sebe bůhvíjakého umělce. Kids byly uvěřitelné, ale tohle je přehnané. Všechny postavy jsou opravdu velice nesympatické. Já vím že to byl záměr, ale zase nevím proč bych se na to měl koukat. Kdyby byl Clark aspoň zručný filmař, tak by to mohlo mít něco do sebe. Ale on není. ()

Marigold

Když v závěru filmu sní trojice hrdinů o Rajském ostrově, kde se pořád jenom šuká, promlouvá k nám vlastně hlas tvůrce, který si s povzdechem uvědomuje, že film, jehož jediným obsahem tvoří soulož, onanie, sexuální úchylky a dialogy o tomtéž, bude zřejmě v současném světě působit poněkud prázdně. A také ano. Nemám nic proti explicitně předváděným praktikám, ale, dámy odpustí, mám-li chuť na ně voyeursky zírat, raději si pustím porno. Obsahu je tam zhruba stejně, zato více detailů. Ken Park je klasickým produktem povrchního spektáklu, který zapomíná, že skutečný šok nepřichází z povrchu, ale zevnitř. Tenhle film ale žádný vnitřek nemá. ()

dobytek

Od Clarka jsem viděl Kids a Šikanu a oba filmy považuju za celkem dobrý, takže jsem se nenechal odradit jménem režiséra ani negativníma komentářema. Ken Park snad může šokovat jenom někoho, kdo žádný jiný Clarkovo dílo neviděl a je zvyklej koukat na neškodný rodinný filmy o tom, jak v papundeklový čtvrti na předměstí žijou za těma bílejma papundeklovejma zdma dokonalý rodiny s chápajícíma a hodnejma rodičema, synem, kterej je nejlepší quarterback ve školnim týmu, a dcerou, která je premiantkou třídy a už má podanou přihlášku na Harward. Larry Clark to opět všechno zadupává do země svym poněkud svéráznym způsobem. To znamená, že je film plnej šukání a pohlavních orgánů. Samozřejmě, že to je zbytečný a samoúčelný a klidně by jen stačilo naznačit. Opravdu nebylo nutný, aby snad 1/4 filmu tvořily detailní záběry, jak někdo šuká nebo si honí péro. Ale to je prostě rukopis Larryho Clarka. Jinak něco jako smysl filmu jsem objevil až v poslední větě. Pro někoho by možná bylo lepší, kdyby jeho matka šla na potrat, než žít v tomhle prostředí. Akorát mam pocit, že Clark prostě moc tlačí na pilu. Ukazuje tam příběhy 4 kamarádů, z nichž každej má opravdu bizarní zážitky. Jako věřim, že někde se něco podobnýho určitě občas stává, ale aby se tohle všechno odehrálo během pár dní prakticky v jedný ulici? To je trochu moc. Stačilo vzít třeba jenom jeden příběh a víc na něm zapracovat. ()

• Režisér Larry Clark a scenárista Harmony Korine spolu nespolupracovali prvýkrát. Stretli sa spoločne počas natáčania snímky Kids (1995). (MikaelSVK)
  • Existuje aj reálna osoba menom Ken Park. Park bol v skutočnosti profesionálnym korčuliarom v 80-tych rokoch minulého storočia. (MikaelSVK)
  • Finálnu verziu scenáru, ktorú napísal Harmony Korine, ešte pozmenil režisér Larry Clark. Clark sa pôvodne snažil napísať scenár k filmu sám. (MikaelSVK)