Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

Ruuzha

Delikátní blair witch po norsku. Norské pohádky ožívají v té nejděsivější podobě jakou ste si mohli dokázat představit. Vůbec mi nevadil mnohdy až legrační vzhled trolů. O to byla děsivější atmosféra a vážné zpracování, tohle se opravdu povedlo. Hlavně konec byl pompézní. Celý film byl navíc podtržen úchvatnou norskou krajinou a vůbec takovou zvláštní atmosférou, kterou z jiných filmů neznáme. Neuvěřitelně jsem se bavil. 86% ()

frings

Zaručeně autentické záběry (což potvrdilii odborníci, že se nejdená o podvrh:-)) a neúnavně rozstřesená kamera. Už mě takové filmy absolutně nebaví. Pořád jedno a to samé, byť v jiné lokalitě - hlavně hodně lesa, tma a nyní poádkový Trol-. Věřím ale, že příznivci mrskající se kamery si tenhle kousek užijí. ()

campix

Opravdu zajímavý námět, který musí být výrazným osvěžením během festivalově náročných filmů a věřím, že kdybych Troll Huntera viděl přímo ve Varech, tak bych udělil trošku vyšší hodnocení. Jinak nápad se rozhodně cení, podání jako dokumentární film bandy studentů, aby se dodalo na serioznosti a zároveň ne vůbec špatně vypadající digitální trollové. Nízkorozpočtové, nápadité a místy trochu víc strašidelné. Co víc si přát společně s krásnou Norskou přírodou. ()

metal.storm

Brať to ako horror sa nedá, ale brať to ako fantasy alebo nejakým spôsobom záznam z kryptozoologického výskumu, možno aj ako dokument, tak v tom prípade síce budem za debila ale bol to príjemný film. Jediné čo som nepochopila bola tá spojitosť trolov s církvou. ()

animaxis

Found footage filmy moc nemusím a v některých případech jimi dokonce opovrhuji. V Lovci trolů mi to na začátku chvíli vadilo, ale pak se rozeběhl děj a už jsem tomu nevěnoval tolik pozornosti. Film mi přišel docela originální. Když si to tak vezmete, ve spoustě fantasy hororech jsou upíři, vlkodlaci a v béčkových hororech zase převládají zombie. Ale upřímně jsem zatím neviděl nic s troly, tedy kromě tohoto filmu. Příběh filmu mi přišel zajímavý a občas dokonce napínavý. Celý se navíc odehrává v úžasné norské přírodě, kam se mi i hodil. Postavy mi už tak úžasné nepřišly. To se ale netýká lovce, který rozhodně dovede zaujmout. Celkově mě film mile překvapil. ()

dr.fish

Jako hříčka o trolech je to fajn, Jurský park o trolech. Nic víc ale nemožno čekat, místy zábavné, ale větší ambice tam asi ani nebyla. 60% ()

okkac

Norské mockumentary o trollech a rozhodně originální a zábavné se slušnými triky a zvukovými efekty. Jen na to, že se vláda snaží existenci trollů uchovat v tajnosti, tak proti filmařům nepodnikají až tak důrazné kroky. Když už, tak se člověk alespoň pokochá norskou přírodou. 7/10 ()

bartias

Nápaditá, celkem originální a díky nedokonalým efektům místy i hodně veselá hříčka má silné momenty. To hlavní, tedy skoro-horor střižený ve stylu Záhady Blair Witch s norskými troly, ale stačí vidět v traileru. Film už totiž za tu hodinu a půl s ničím lepším nepřijde. ()

Sabrewulf

Trochu lituju lidi, kteří nepochopili, že si tvůrci tak nějak dělají srandu a že to není myšlené vážně. Za vše hovoří scéna, kdy lovec s naprosto vážnou tváří mluví o trolovi, který brouzdal říčkou a rozbil hlavou kus mostu a na papíře má nakresleného trola přesně v popsané pozici s komiksovou bublinou "au", nebo oznámení v titulcích, že žádnému trolovi nebylo v tomto filmu ublíženo. A je to pěkně udělané, zejména finální obr. 7/10 ()

mr.filo

Tento polodokumentární produkt je přesně o tom, jak se jmenuje. Troll Hunter. Skandinávské filmy buď hrozně žeru, a nebo mě hrozně žerou. A tento se jim opravdu povedl. Sežral jsem to i s navijákem. Je fajn, jak si jim daří držet v dokumentární lajně skoro celou dobu filmu. ()

tom88

Nad logikou sa radšej vôbec nepozastavujem. Je to kravina od A po Z, ale hlavné je to, že som si film dokázal užiť napriek všetkým tým nelogickostiam. Nepremýšľať je na prvom mieste, potom môže človek premýšľať o inom hodnotení, ako odpade. Od Nórov som takúto šialenosť nečakal, no musím povedať, že ma milo prekvapili. Je to hravé, temné, zábavné a vcelku originálne. Samozrejme prehnané a maximálne nelogické. Dokumentaristický štýl a roztrasená kamera vôbec neprekážala. Všetci sa tvárili vážne, no je jasné, že tvorcovia to nemysleli úplne vážne. Trollovia neboli spravení až tak realisticky, predsa film nestál toľké milióny, ako americké filmy, ale určite boli veľkolepí na nórsku produkciu. Celkový dojem vo mne film zanechal pozitívny, žmúrim očkom a pridávam hviezdičku. 70% ()

Nivenx

Tak konečně jsem měl tu čest vidět tento opravdu zajímavý počin Norů. Když jsem viděl začátek, tak jsem doufal, že půjde o nějaký pořádný horor u kterého se poseru strachy, ale to se nekonalo. Film je spíš opravdu tím fantasy a trollové jsou ohromní, hnusní a masožraví. Jelikož je to stylem Found Footage, tak se to snaží chovat co nejvíce realisticky a mrazivá příroda Norska mrazí už když to člověk vidí. Myslím, že šlo z tohoto tématu vymačkat ještě více té hororové atmosféry, ale jinak moc dobře vymyšlené a zpracované. Co se týče žánru, je to něco úplně nového a neokoukaného. Takže konkurence je naprosto nulová. Kdyby chtěli natočit třeba ještě druhý díl, tak by jsem se vůbec nezlobil. 75% ()

Cedr

V poslední době se "mockumentary" žánrem roztrhl pytel, takže norská variace na Svěrákovy Ropáky (1988) těžko někoho ohromí. Filmu by prospěla kratší stopáž nebo aspoň kapku hororovější zaměření, hodina a půl dobrodružně akčního pseudo-dokumentu se totiž příliš vleče. Nudu však jakž takž kompenzuje opravdu nádherná norská příroda. Dějově i v rámci žánru bohužel dost slabé, ale jako reklama na Norsko perfektní. ()

Estrellita

Zajímavý nápad, slušné provedení, nuda... Nemůžu si pomoct, ale táhlo se to jak sejra na pizze. Hrdinové mi bylo dost nesympatičtí, což se taky podepsalo na hodnocení. Řekla bych, že je to takový průměr - neurazí, nenadchne. 50% ()

filmmovier

Found footage filmů je v poslední době strašně moc a většina jich za nic nestojí, ale tohle je příjemná oddychovka se sympatickýma postavama (hlavně teda s lovcem trollů Hansem), velmi slušnými triky (trollové jsou opravdu vymakaní, nepůsobí nijak šroubovaně a prostě do toho filmu přirozeně zapadají), velkou dávkou humoru (musím vypíchnout hlavně tu úplně poslední ministerskou scénu) a příjemně mrazivý otevřený konec. Lovec trollů je nevážný film, který se bere hrozně vážně a pro chladné letní dny je jako stvořený. Já jsem s ním spokojen, další klenot severské tvorby, který by si rozhodně zasloužil více pozornosti, neboť je opravdu výtečný, narozdíl od nudné a trapné kraviny o čarodějnici z lesa. Vtipnost z toho sálá na kilometry daleko a ty postavy jsou prostě hrozně cool. A asi nejlepší triky, jaké jsem v životě viděl, takové jednoduché, úplně přirozeně působící efekty by se měli začít vyrábět masově. 85%. ()

LeoH

Dostaveníčko ropáků s blairwitchskou čarodějnicí na otrantském zámku. Každá správná laskavá parodie má v sobě něco nefalšovaně krásného (zde norská příroda a duch dobrodružství téměř foglarovského) a něco, v čem důsledností překonává parodovaný předobraz (zde mj. herecké výkony, kouzelné animace nebo užití ruční kamery, pro jednou snesitelné, protože lacině nemaskující nedostatek obrazové invence a nevytvářející umělé tajemno okatou snahou ukázat toho co nejmíň – a dokonce viditelně měnící styl při „výměně kameramanů“!). Dotažený suchý až kamenný humor, norská country z autorádia a norský metal v závěrečných titulcích – zábava vskutku královsky drsná. ()

DaUr

Blair Witch, Paranormal Activity, a vlastně ani Cloverfield mě nijak zvlášť nenadchly. Proto nevím, co mě přilákalo k Trolljegerenu - možná to, že Norsko jsem projel téměř celé, možná zdejší vesměs kladné hodnocení. A tentokrát jsem překvapivě nebyl ani trochu zklamaný - jako hlavní pozitivum vidím to, že tvůrci snad konečně pochopili, že pokud nás má 90 minut provázet stále stejná dvojice/trojice, měla by být aspoň trošku sympatická (viz. PA, kde jsem si od cca páté minuty přál, aby je konečně něco sežralo). To zde funguje, stejně jako vizuální efekty, které sice nejsou převratné, ale obstojné ano. Jedinou slabinou je tedy děj, který bohužel víceméně kopíruje právě BW, a to je velká škoda... Nicméně příjemných 70% ()

ivan_drago

Moc povedená a do detailu promyšlená mystifikace. Pěkně je například vymyšleno zahlazování stop medvědy, ale nesmíte si plést levou a pravou. Navíc ten Lovec Trollů je velmi uvěřitelný týpek, žádnej superman, ale normální úředník najatej vládou. A kastace (neplést s kastrací) oněch bytostí je až pohádková. Proti tríčkům taky nemůžu řéct ani ň a tak snad jen vyrazit s kamerou za nějakým našim fenoménem. Takovej Jóžin z Bážin nebo Blaničtí rytíři.... ()

markuc

Pekna pohadka, ale jako film se to neda brat vazne - ani to tak nepusobi. Nazval bych to spis mystifikacni komedii. ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)