Série(8) / Epizody(62)

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem je americká vědecko-populární dokumentární série kterou uvádí herec Morgan Freeman. Cestování červí dírou se zaměřuje na největší záhady vesmíru. Prostřednictvím nejnovějších poznatků NASA, soukromých laboratoří, nejnovějších teoretických poznatků akademiků a výsledků vesmírného výzkumu se tento seriál zaměřuje na černé díry, kolonizování planet, teorii strun mnoho dalších. Přidejte se k Freemanovi na této jedinečné cestě prozkoumávání nových hranic nacházejících se mimo planetu Zemi a následujte ho při hledání odpovědí na závažné otázky: „Jsme ve vesmíru sami?“, „Odkud jsme se vzali?“, „Existuje život i na jiných planetách?“

Seznam epizod: 1. Co bylo před počátkem všeho?
2. Jsme sami?
3. Je možné cestovat časem?
4. Kde jsme se tu vzali?
5. Z čeho se skládáme?
6. Záhady černých děr
7. Co se skrývá v temnotě?
8. Existuje Stvořitel? (Intersonic)

Recenze uživatele Frajer42 k tomuto seriálu (1)

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (2010)

V podstatě bych měl jedinou, ale o to razantnější výtku. Dokument je založen více na spekulacích než na faktech. Seznámí nás s mnoha teoriemi týkajících se určitého problému, ale člověk by čekal, že ty teorie budou alespoň něčím důvěryhodným podložené, když už se o nich někdo zmiňuje. Jinak je to dokument velmi vydařený. Po audiovizuální stránce je precizní. Zpracovává velmi zajímavá témata nejen přímo kosmického ražení. Zabývá se i například záležitostmi týkajících se nesmrtelnosti, šestého smyslu a mnoho dalšího. Rovněž však musím odkázat na výše zmíněné spekulování. V pár dílech dokument narazí také na problém, o kterém se skoro nic zatím neví, a tak nastane ta nepříjemná situace, kdy vám dokument servíruje více otázek než odpovědí. Rozhodně nás však nutí k zamyšlení, za což jsem osobně velmi rád. P.S. Doporučuji v HD rozlišení, protože vizuální stránka dokumentu si to prostě zaslouží. P.S.2. Časem vám asi také začnou ty ,,vatové" záběry dost vadit. Mě osobně více zajímá co vědci účinkující v dokumentu objevili nebo zjistili. Dívat se u každého z nich několik minut na to, jak tráví svůj volný čas mi přijde minimálně zbytečné. Výsledný verdikt: Zajímavost jednotlivých dílů kolísá. A moje hodnocení ke každému dílu jednotlivě by bylo asi hodně divoké. Celkově to však vidím na takové hezčí 3*. ()