Reklama

Reklama

Série(8) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem je americká vědecko-populární dokumentární série kterou uvádí herec Morgan Freeman. Cestování červí dírou se zaměřuje na největší záhady vesmíru. Prostřednictvím nejnovějších poznatků NASA, soukromých laboratoří, nejnovějších teoretických poznatků akademiků a výsledků vesmírného výzkumu se tento seriál zaměřuje na černé díry, kolonizování planet, teorii strun mnoho dalších. Přidejte se k Freemanovi na této jedinečné cestě prozkoumávání nových hranic nacházejících se mimo planetu Zemi a následujte ho při hledání odpovědí na závažné otázky: „Jsme ve vesmíru sami?“, „Odkud jsme se vzali?“, „Existuje život i na jiných planetách?“

Seznam epizod: 1. Co bylo před počátkem všeho?
2. Jsme sami?
3. Je možné cestovat časem?
4. Kde jsme se tu vzali?
5. Z čeho se skládáme?
6. Záhady černých děr
7. Co se skrývá v temnotě?
8. Existuje Stvořitel? (Intersonic)

(více)

Recenze (61)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Největším překvapením pro mě bylo zjištění, že se tento dokumentární seriál natáčí už pět let a dopracoval se k nějakým 55 epizodám. Jinak je to místy věda, místy trochu spekulací a nekonvenčních teorií, někdy víc fyziky, někdy víc biologie a antropologie, kdy i "komplikovanost" nebo "vědeckost" a množství předávaných informací nejsou vždy stejné. Ale kdyby nic jiného, je tu nezaměnitelný hlas a celkový projev Morgana Freemana, což je v podstatě na úrovni toho, jako kdyby byl moderátorem Radovan Lukavský (budiž mu země lehká). I tak se ale kloním spíš k 70%. Nedokážu ani přesně říct proč, ale obdobným projektům z dílny BBC se Cestování Červí Dírou se podle mě stále nedokáže vyrovnat. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Škoda, že tento seriál vidím iba vtedy, keď naňho narazím náhodou v televízii. Asi by to chcelo si pozrieť celé v kuse a vzhľadom na jednoduchosť výkladu by som bol z neho určite nadšený. Z takéhoto polopatického výkladu vedy by si mali brať príklad aj profesori na našich vysokých školách, nie každý hneď pochopí všetko na prvý krát úplne dopodrobna. Ale to už som úplne niekde inde. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

V podstatě bych měl jedinou, ale o to razantnější výtku. Dokument je založen více na spekulacích než na faktech. Seznámí nás s mnoha teoriemi týkajících se určitého problému, ale člověk by čekal, že ty teorie budou alespoň něčím důvěryhodným podložené, když už se o nich někdo zmiňuje. Jinak je to dokument velmi vydařený. Po audiovizuální stránce je precizní. Zpracovává velmi zajímavá témata nejen přímo kosmického ražení. Zabývá se i například záležitostmi týkajících se nesmrtelnosti, šestého smyslu a mnoho dalšího. Rovněž však musím odkázat na výše zmíněné spekulování. V pár dílech dokument narazí také na problém, o kterém se skoro nic zatím neví, a tak nastane ta nepříjemná situace, kdy vám dokument servíruje více otázek než odpovědí. Rozhodně nás však nutí k zamyšlení, za což jsem osobně velmi rád. P.S. Doporučuji v HD rozlišení, protože vizuální stránka dokumentu si to prostě zaslouží. P.S.2. Časem vám asi také začnou ty ,,vatové" záběry dost vadit. Mě osobně více zajímá co vědci účinkující v dokumentu objevili nebo zjistili. Dívat se u každého z nich několik minut na to, jak tráví svůj volný čas mi přijde minimálně zbytečné. Výsledný verdikt: Zajímavost jednotlivých dílů kolísá. A moje hodnocení ke každému dílu jednotlivě by bylo asi hodně divoké. Celkově to však vidím na takové hezčí 3*. ()

CANNIBAL 

všechny recenze uživatele

Konečně dobrý dokument, který tu doposud chyběl a který mi jasně osvětluje nejen pouze černé díry, ale hlavně červí díry a skutečnosti k nim. Lépe se mi pak chápou Sci-Fi seriály a filmy, jako jsou: ''Stargate'' nebo ''Star Trek'' ap. Přibližuje mi, rovněž i cestování časem a zobrazuje tak fakta, vyvrací omyly, polopravdy a mýty. Viz ku příkladu u filmu: ''Back to the Future''. Na druhou stranu těch teorií je až příliš mnoho a některé se mi zdají až příliš přehnané a naprosto zcela nevěrohodné. Jsou to často spíše nepodložené teorie spekulací, které není ani možné nijak podložit reálným základem. Viz. ku příkladu vesmírné dimenze ap. Zde není jasně patrný vědecký základ, ale pouze jedna z možných myšlenkových variant atd. Také mi vadí Morgan Freeman. Nevím, kterýho joudu to napadlo, ho k tomu přizvat. Mnohem lepší by byl nějaký herec, hrající ve Sci-Fi, třeba Patrick Stewart apod. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Po prvých troch-štyroch epizódach nadšenie! Zrozumiteľné, ale nie triviálne, odvážne, nikdy však pavedecké. Čo vieme to vieme, teda aspoň nateraz, čo nevieme a len tušíme, to si kľudne predstavme v čo najodvážnejších rozmeroch, pretože vesmír za tie sny, sklamania a prekvapenia stojí... Dobrý postoj, kvalitný základ, teším na zvyšok a opakované projekcie sú isté. ()

Galerie (144)

Zajímavosti (1)

  • Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)

Reklama

Reklama