Reklama

Reklama

Série(8) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem je americká vědecko-populární dokumentární série kterou uvádí herec Morgan Freeman. Cestování červí dírou se zaměřuje na největší záhady vesmíru. Prostřednictvím nejnovějších poznatků NASA, soukromých laboratoří, nejnovějších teoretických poznatků akademiků a výsledků vesmírného výzkumu se tento seriál zaměřuje na černé díry, kolonizování planet, teorii strun mnoho dalších. Přidejte se k Freemanovi na této jedinečné cestě prozkoumávání nových hranic nacházejících se mimo planetu Zemi a následujte ho při hledání odpovědí na závažné otázky: „Jsme ve vesmíru sami?“, „Odkud jsme se vzali?“, „Existuje život i na jiných planetách?“

Seznam epizod: 1. Co bylo před počátkem všeho?
2. Jsme sami?
3. Je možné cestovat časem?
4. Kde jsme se tu vzali?
5. Z čeho se skládáme?
6. Záhady černých děr
7. Co se skrývá v temnotě?
8. Existuje Stvořitel? (Intersonic)

(více)

Recenze (61)

Yarwen 

všechny recenze uživatele

Jak již napsal Bram Stoker, co je od počátku špatné, to nikdy nemůže být dobré. A pokud v tomto seriálu je například existence paralelních světů založena na fantastických úvahách, pak se nemůže tato "teorie" tvářit vědecky, respektive z nedůvěryhodného základu není možné dokazovat návazné pravdy. A právě tohle seriál činí a nehraje tak s divákem férovou hru. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

V podstatě bych měl jedinou, ale o to razantnější výtku. Dokument je založen více na spekulacích než na faktech. Seznámí nás s mnoha teoriemi týkajících se určitého problému, ale člověk by čekal, že ty teorie budou alespoň něčím důvěryhodným podložené, když už se o nich někdo zmiňuje. Jinak je to dokument velmi vydařený. Po audiovizuální stránce je precizní. Zpracovává velmi zajímavá témata nejen přímo kosmického ražení. Zabývá se i například záležitostmi týkajících se nesmrtelnosti, šestého smyslu a mnoho dalšího. Rovněž však musím odkázat na výše zmíněné spekulování. V pár dílech dokument narazí také na problém, o kterém se skoro nic zatím neví, a tak nastane ta nepříjemná situace, kdy vám dokument servíruje více otázek než odpovědí. Rozhodně nás však nutí k zamyšlení, za což jsem osobně velmi rád. P.S. Doporučuji v HD rozlišení, protože vizuální stránka dokumentu si to prostě zaslouží. P.S.2. Časem vám asi také začnou ty ,,vatové" záběry dost vadit. Mě osobně více zajímá co vědci účinkující v dokumentu objevili nebo zjistili. Dívat se u každého z nich několik minut na to, jak tráví svůj volný čas mi přijde minimálně zbytečné. Výsledný verdikt: Zajímavost jednotlivých dílů kolísá. A moje hodnocení ke každému dílu jednotlivě by bylo asi hodně divoké. Celkově to však vidím na takové hezčí 3*. ()

Reklama

foundation 

všechny recenze uživatele

Seriál ktorý má konečne aj nejakú novú informačnú hodnotu, pracuje s novými vedomosťami a tak ,na rozdiel od iných podobných kde sa 100 krát dookola omieľajú tie isté a známe veci, naozaj dokáže zaujať. Aj keď niektoré pasáže si priamo požičiava alebo ,,kradne,, od svojho predchodcu THE UNIVERSE, je tu množstvo nových názorov, teórií a hypotéz ktoré z neho robia niečo nové. Plné hodnotenie sa tomu ale nedá dať ani pri najlepšej vôli, ak už nie kôli ničomu inému, tak kôli absolútnemu failu v podobe obsadenia Morgana Freemana ako narratora. Je to vynikajúci herec ale komentovať niečo takéto to bol pre mňa totálny kiks. Inak prakticky bez výhrad. Skvelý dokument. ()

CANNIBAL 

všechny recenze uživatele

Konečně dobrý dokument, který tu doposud chyběl a který mi jasně osvětluje nejen pouze černé díry, ale hlavně červí díry a skutečnosti k nim. Lépe se mi pak chápou Sci-Fi seriály a filmy, jako jsou: ''Stargate'' nebo ''Star Trek'' ap. Přibližuje mi, rovněž i cestování časem a zobrazuje tak fakta, vyvrací omyly, polopravdy a mýty. Viz ku příkladu u filmu: ''Back to the Future''. Na druhou stranu těch teorií je až příliš mnoho a některé se mi zdají až příliš přehnané a naprosto zcela nevěrohodné. Jsou to často spíše nepodložené teorie spekulací, které není ani možné nijak podložit reálným základem. Viz. ku příkladu vesmírné dimenze ap. Zde není jasně patrný vědecký základ, ale pouze jedna z možných myšlenkových variant atd. Také mi vadí Morgan Freeman. Nevím, kterýho joudu to napadlo, ho k tomu přizvat. Mnohem lepší by byl nějaký herec, hrající ve Sci-Fi, třeba Patrick Stewart apod. ()

L_A_D_A_S 

všechny recenze uživatele

Skvělý dokument kterým neprovází nikdo jiný než Morgan Freeman. Věda vás bavit nemusí (ale pokud baví jedině lépe) a stejně si to užijete. 5 hvězd mu nedávám, ty by si u měl vysloužil téměř identicky zaměřený dokument Stephen Hawking's universe. Ale to bude tím že Stephen Hawking je pro mě větší autorita v oboru než třicetiletý surfař z Havaje který se po dni blbnutí na moři snaží najít teorii všeho. Pokud jste někdy četli něco od Stephena Hawkinga tak si seriál užijete a nabízí i nějaké myšlenky navíc. Nutnost pro nás materialisty, ateisty a odpůrce náboženství a všech religiózních blbin. ()

Galerie (148)

Zajímavosti (1)

  • Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)

Reklama

Reklama