Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál)

Through the Wormhole

Through the Wormhole With Morgan Freeman

Dokumentární / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2010–2017, 44 h 15 min (Minutáž: 40–44 min)

menší rozporuplnost cítím v jedné věci, všeobecně u dokumentů mám raději dabing, protože mi umožňuje více vnímat obraz a nemusím očima těkat po titulkách, ale zde bych si také velmi rád poslechl krásný hlas morgana freemana, ale zase nechci titulky, a protože vím, že je takřka naučit se výrazy užívané v tomto oboru, tak bych pana freemana rád touto cestou požádal aby se naučil česky(21.5.2011)

Nechápete dnešní fyziku či astrofyziku a chcete jí pochopit? -Výborně, pusťte si tento seriál.. Ten Vám také řekne zajímavosti co se dnes probírá v tomto vědním oboru. .. Ale určitě nečekejte, že Vám seriál řekne dopodrobna všechny zákoutí dnešní fyziky a astrofyziky. Na to se stát zběhlým v tomto oboru potřebujete víc jak nějaký seriál, nýbrž tento seriál Vám může dát velmi dobré základy, které můžete nadále třeba i rozvíjet. ... P.S.: Morgan Freeman je nakonec dobrá volba jako vypravěč, no bral bych raději Michio Kaku. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(7.6.2015)

V podstatě bych měl jedinou, ale o to razantnější výtku. Dokument je založen více na spekulacích než na faktech. Seznámí nás s mnoha teoriemi týkajících se určitého problému, ale člověk by čekal, že ty teorie budou alespoň něčím důvěryhodným podložené, když už se o nich někdo zmiňuje. Jinak je to dokument velmi vydařený. Po audiovizuální stránce je precizní. Zpracovává velmi zajímavá témata nejen přímo kosmického ražení. Zabývá se i například záležitostmi týkajících se nesmrtelnosti, šestého smyslu a mnoho dalšího. Rovněž však musím odkázat na výše zmíněné spekulování. V pár dílech dokument narazí také na problém, o kterém se skoro nic zatím neví, a tak nastane ta nepříjemná situace, kdy vám dokument servíruje více otázek než odpovědí. Rozhodně nás však nutí k zamyšlení, za což jsem osobně velmi rád. P.S. Doporučuji v HD rozlišení, protože vizuální stránka dokumentu si to prostě zaslouží. P.S.2. Časem vám asi také začnou ty ,,vatové" záběry dost vadit. Mě osobně více zajímá co vědci účinkující v dokumentu objevili nebo zjistili. Dívat se u každého z nich několik minut na to, jak tráví svůj volný čas mi přijde minimálně zbytečné. Výsledný verdikt: Zajímavost jednotlivých dílů kolísá. A moje hodnocení ke každému dílu jednotlivě by bylo asi hodně divoké. Celkově to však vidím na takové hezčí 3*.(4.2.2012)

• Onna

Soudím jen z prvního dílu, na další nemám sil: nábožensky předpojatý seriál - však také vznikl v USA -, kde se vědecké objevy musí honem honem uvádět do souladu s křesťanskými dogmaty. Navíc je to celé takové jakési užvaněné, příliš obecné a informačně vágní, vlekoucí se v pomalém tempu. BBC sérii Horizon se to ani nepřibližuje.(30.8.2011)

Konečně dobrý dokument, který tu doposud chyběl a který mi jasně osvětluje nejen pouze černé díry, ale hlavně červí díry a skutečnosti k nim. Lépe se mi pak chápou Sci-Fi seriály a filmy, jako jsou: ''Stargate'' nebo ''Star Trek'' ap. Přibližuje mi, rovněž i cestování časem a zobrazuje tak fakta, vyvrací omyly, polopravdy a mýty. Viz ku příkladu u filmu: ''Back to the Future''. Na druhou stranu těch teorií je až příliš mnoho a některé se mi zdají až příliš přehnané a naprosto zcela nevěrohodné. Jsou to často spíše nepodložené teorie spekulací, které není ani možné nijak podložit reálným základem. Viz. ku příkladu vesmírné dimenze ap. Zde není jasně patrný vědecký základ, ale pouze jedna z možných myšlenkových variant atd. Také mi vadí Morgan Freeman. Nevím, kterýho joudu to napadlo, ho k tomu přizvat. Mnohem lepší by byl nějaký herec, hrající ve Sci-Fi, třeba Patrick Stewart apod.(25.4.2011)

• - Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)