Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál)

Through the Wormhole

Through the Wormhole With Morgan Freeman

Dokumentární / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2010, 8x44 min

Thomas Quinn

Jacob Shea

Scénografie:

Helen Harwell

Největším překvapením pro mě bylo zjištění, že se tento dokumentární seriál natáčí už pět let a dopracoval se k nějakým 55 epizodám. Jinak je to místy věda, místy trochu spekulací a nekonvenčních teorií, někdy víc fyziky, někdy víc biologie a antropologie, kdy i "komplikovanost" nebo "vědeckost" a množství předávaných informací nejsou vždy stejné. Ale kdyby nic jiného, je tu nezaměnitelný hlas a celkový projev Morgana Freemana, což je v podstatě na úrovni toho, jako kdyby byl moderátorem Radovan Lukavský (budiž mu země lehká). I tak se ale kloním spíš k 70%. Nedokážu ani přesně říct proč, ale obdobným projektům z dílny BBC se Cestování Červí Dírou se podle mě stále nedokáže vyrovnat.(30.10.2015)

Škoda, že tento seriál vidím iba vtedy, keď naňho narazím náhodou v televízii. Asi by to chcelo si pozrieť celé v kuse a vzhľadom na jednoduchosť výkladu by som bol z neho určite nadšený. Z takéhoto polopatického výkladu vedy by si mali brať príklad aj profesori na našich vysokých školách, nie každý hneď pochopí všetko na prvý krát úplne dopodrobna. Ale to už som úplne niekde inde.(1.9.2012)

Dobře udělaný dokumentární cyklus například na téma našeho stvoření kde si jeden vědec pohrává s myšlenkou (která mě v podobné podobě též již napadla) jestli celý náš svět není jeden počítačový simulátor na bázi pc hry sims.Navíc dobrý tah od tvůrců je angažování Morgana Freemana ,který určitě přitáhne i ty diváky,kteří se o vědu nezajímají.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.(26.5.2015)

CITÁT - Funguje vše díky matematice?.......... Čekal jsem vysvětlení a důkazy, ale vše je to podáno těžší formou a podivnými názvy. A vlastně to o čem se zde mluví je již stokrát přežvýknuto v jiných starších seriálech akorát v jednodušší formě než tento seriál. Moc informací, které obyčejný člověk ani nepotřebuje, chytřejší si je domyslí sám a a blbec to ani nedokouká a dá tomu odpad. Zlatá střední cesta. Seriál jsem si pouštěl jako zvukovou kulisu a když mě něco víc zaujalo tak jsem se i díval. Můžete u toho zvládnou nekonečnou řadu vesmírných úkonů, jako je vaření, stavba figurek od Necy nebo umývání nádobí. Jinak lehce nadprůměrný seriál a je úplně jedno zda tomu velí Morgan Freeman nebo někdo jiný.(12.2.2015)

menší rozporuplnost cítím v jedné věci, všeobecně u dokumentů mám raději dabing, protože mi umožňuje více vnímat obraz a nemusím očima těkat po titulkách, ale zde bych si také velmi rád poslechl krásný hlas morgana freemana, ale zase nechci titulky, a protože vím, že je takřka naučit se výrazy užívané v tomto oboru, tak bych pana freemana rád touto cestou požádal aby se naučil česky(21.5.2011)

• - Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)