Série(8) / Epizody(62)

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem je americká vědecko-populární dokumentární série kterou uvádí herec Morgan Freeman. Cestování červí dírou se zaměřuje na největší záhady vesmíru. Prostřednictvím nejnovějších poznatků NASA, soukromých laboratoří, nejnovějších teoretických poznatků akademiků a výsledků vesmírného výzkumu se tento seriál zaměřuje na černé díry, kolonizování planet, teorii strun mnoho dalších. Přidejte se k Freemanovi na této jedinečné cestě prozkoumávání nových hranic nacházejících se mimo planetu Zemi a následujte ho při hledání odpovědí na závažné otázky: „Jsme ve vesmíru sami?“, „Odkud jsme se vzali?“, „Existuje život i na jiných planetách?“

Seznam epizod: 1. Co bylo před počátkem všeho?
2. Jsme sami?
3. Je možné cestovat časem?
4. Kde jsme se tu vzali?
5. Z čeho se skládáme?
6. Záhady černých děr
7. Co se skrývá v temnotě?
8. Existuje Stvořitel? (Intersonic)

DEXTER099

Dobře udělaný dokumentární cyklus například na téma našeho stvoření kde si jeden vědec pohrává s myšlenkou (která mě v podobné podobě též již napadla) jestli celý náš svět není jeden počítačový simulátor na bázi pc hry sims.Navíc dobrý tah od tvůrců je angažování Morgana Freemana ,který určitě přitáhne i ty diváky,kteří se o vědu nezajímají.Za mě celkově 85 % a pět hvězd. ()

L_A_D_A_S

Skvělý dokument kterým neprovází nikdo jiný než Morgan Freeman. Věda vás bavit nemusí (ale pokud baví jedině lépe) a stejně si to užijete. 5 hvězd mu nedávám, ty by si u měl vysloužil téměř identicky zaměřený dokument Stephen Hawking's universe. Ale to bude tím že Stephen Hawking je pro mě větší autorita v oboru než třicetiletý surfař z Havaje který se po dni blbnutí na moři snaží najít teorii všeho. Pokud jste někdy četli něco od Stephena Hawkinga tak si seriál užijete a nabízí i nějaké myšlenky navíc. Nutnost pro nás materialisty, ateisty a odpůrce náboženství a všech religiózních blbin. ()

Arsenal83

Nie každému bude úplne jasné, o čom to tam tí páni hovoria. Úloha Morgana Freemana ako rozprávača je samozrejme len priťahujúcim kúskom. Dokument je silný v podaní množstva informácií a teórií. No i tak som za dostatočne dlhý čas mal problém pochopiť, čo je to tá božská častica ako si ju vedci vysvetľujú. Nuž nič, ostávam humanisticky založený. ()

mrksik

Keď už pre nič iné, fascinuje ma vášeň, s ktorou sa jednotliví vedci venujú svojim témam - a je nesmierne inšpirujúce, že prakticky všetci, ktorí v tomto seriály vystupujú, sú radikálni renegáti, ktorí sa nenechali zomlieť rigidným akademickým systémom a často išli proti všetkým, nasledujúc len svoju intuíciu. Skvelé, skvelé. ()

Gemini

Největším překvapením pro mě bylo zjištění, že se tento dokumentární seriál natáčí už pět let a dopracoval se k nějakým 55 epizodám. Jinak je to místy věda, místy trochu spekulací a nekonvenčních teorií, někdy víc fyziky, někdy víc biologie a antropologie, kdy i "komplikovanost" nebo "vědeckost" a množství předávaných informací nejsou vždy stejné. Ale kdyby nic jiného, je tu nezaměnitelný hlas a celkový projev Morgana Freemana, což je v podstatě na úrovni toho, jako kdyby byl moderátorem Radovan Lukavský (budiž mu země lehká). I tak se ale kloním spíš k 70%. Nedokážu ani přesně říct proč, ale obdobným projektům z dílny BBC se Cestování Červí Dírou se podle mě stále nedokáže vyrovnat. ()

• Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)