Sennhie

Nutno podotknout, že děvkařiny bez emocí jak ze strany herců, tak ve vztahu k divákovi, jim jdou v Americe bravurně. ()

Charlinka

Přestože těmto typům filmu moc neholduju, musím uznat že je to velmi dobře natočený film. Podobně jako u filmu Drive zde převažuje vizuální stránka a dialogů je zde pomálu. Michael Fassbender zde hraje výtečně a jeho spolupráce se Stevem McQueenem mu dělá dobře. Přesto si myslím, že si nic podobného zase dlouho nepustím. Já radši optimističtější filmy. ()

pepad3

Velmi silné. Ačkoliv jsem čekal emočně ještě více vypjatější dílo, tak i přesto na mě Stud zapůsobil opravdu velmi dobře a silně. Intimní problém jednoho člověka přesahující do globálního měřítka, totální duševní destrukce hlavní postavy a neskutečný výkon Fassbendera. ()

Vasyl

Sonda do života ztrhanýho, bohatýho prasáka, kterej na konci filmu zjistí, že má svou škaredou a otravnou sestru vlastně rád. Střihači si na tomhle filmu zrovna moc nemákli. ()

Mr.Keli

Modernistická prozaická báseň z New Yorku. Dva odlišní sourozenci, bratr praktik a sestra teoretik. Oba dva mají problém, ale přiznat si to nedokážou. Scény nepotřebují výrazné mluvené slova, jejich stylizace Vás strhne i bez nich. Samota sálá z každého koutu a vyhnout se jí není snadné. Sex + Fassbender + Kamera + hudba = 90% !, Viděno 2D. ()

reno.d

Nuda,nuda,třikrát nuda!!!Ač nerad,hodně se ztotožňuji s komentářem pana kolegy verbala!Pro mě stejný zklamání jako podobně nudný Drive!Mimochodem C.Mulligan mě tam vytáčela úplně stejně,jako v tomhle filmu a tady to dovršila svým pětiminutovým ubuleným rádoby zpěvem!Max. 40%! ()

Dextwer

Velmi zajimavé téma, u kterého mně nesedlo zpracování. Závislost na sexu, neschopnost citu a udržení vztahů. Co mě zaujalo je určitě drsné zpracování bez žádnýho studu. Zajímavosti: * Steve McQueen chtěl původně hovořit s lékaři a lidmi závislými na sexu v Londýně, ale nikdo s ním na téma konverzovat nechtěl. Průzkum se tedy musel přesunout do New Yorku. Moje hodnocení: 55 % ()

Blazis34

Emocionálně silná věc o dvou sourozencích, kteří jsou dost odlišní. Jeden introvert a sestra extrovertka, která se dokáže hned naštvat. Musím říct, že Carey Mullingan a hlavně Michael Fassbender zahráli své role naprosto skvěle a důvěryhodně. Jediné, co jsem nepochopil bylo, proč se film jmenuje právě Stud, když právě tuto vlastnost herci neprojevovali, ba naopak. Jinak dávám 70% - lepší tři hvězdy. ()

Caan

Páni. Stud jsem měl uložený v počítači vedle jiných filmů, o kterých vím, že budou nějakým způsobem emočně náročné a člověk na ně bude potřebovat mít to pravé rozpoložení. Opravdu jsem se na něj těšil celých pár měsíců, až konečně ta správná, krásná, melancholická a v neposlední řadě depresivní nálada přišla. A hned prvních pár minut, během scény z metra, doprovázené úžasnou hudbou, mi ty měsíce čekání dokonale vynahradilo. Dlouhé scény nejsou vůbec zdlouhavé, jsou přesně takové, jaké mají být, přesně pasují do celkového vyznění filmu. A jedna z nejdelších, kdy Carey zpívá New York, New York, je také ta nejlepší. Tříminutový pohled na zpěvačku zpívající depresivní verzi desetiletí staré písničky a vy přestanete vnímat svět okolo, prostě úžasné! Výborný film o tom, že ne vždy se člověk může seberealizovat, nemůže být takový, jaký je, protože okolí by ho odsoudilo. A on sám sebe také. ()

DonBraso

Stud jak buď,orgie jsem z toho neměl.Pro mě velmi zdařilý rozjezd,kde samozřejmě nemá ani cenu říkat o kvalitách herců,ale co se jednou líbí tak už se nemusí líbit po hodině.Je to zdrcující,vyprahlý,sexuální,ale pro mě to nemělo význam vůbec žádný.Hospodský floutek po pár pivech by to nazval"No tak si honí péro a má rád sex".Je to psychologický ego,se kterou McQueen jede na samé dno,ale trochu se ztrácí v intervalech a nemá co dalšího nabídnout.Jakoby by stál na jednom bodě a snažil se předvíst něco lepšího než byla další scéna.Hudba je další klad,se kterou se výborně doplňují dlouhé scény bez jakýhokoliv střihu,ikdyž někdy méně je více.Kdybych mohl v něčem fandit hlavnímu hrdinu tak to rád udělám,ale nebylo čemu vlastně.Je to ukázka filmové košelatosti s tvrdým a chcece říci šokujícím střihem na téma mám rád sex,mám dobrou práci,chci ženský,přesto onanuju,ale nikomu to nechci říct,koukám doma na porna,sestra mě štve ani nevim sám proč,ale přesto ji mám rád atd. Rozhozený je to pěkně,natočený taky,přesto mi to přijde jako poselství někde u kaple.70% ()

Moy

Tento film ve mě vyvolal podobné pocity (i když zdaleka ne tak silně) jako Rekviem za sen a rozhodně je zajímavý. Nicméně chvílemi mi přišel celkem nudný. ()

Bumerang

Možná, že v New Yorku se běžně vyskytují citově impotentní individua schopná pouze sexu bez citu - nevím. V New Yorku jsem nikdy nebyl, takže to neposoudím. Možná, že je jich i čím dál víc a proto vlastně vznikl tenhle film. Ale jak píšu - New York neznám a stavy a problémy jako hlavní hrdina jsem nezažil. Co ale vím, že mě fakt nebaví nekonečné dlouhé a nudné záběry, občas prošpikované pohledem na holý zadek (nebo předek) toho, či onoho, které snad mají i tomu nejzabedněnějšímu divákovi říct - bacha, tohle je umění. Možná je dnes nahota ve filmu skutečně vnímána jako "brutal art". Nevím, mě nešokuje ani neohromuje. Čekám mnohem víc. Jenomže tady nic víc než nuda, holé prdele a zprzněná Sinatrova písnička New York, New York není. Hvězdičku dávám jen za Fassbendera a jeho schopnost "na povel" se rozbrečet. Je to kumšt a asi jediné opravdu zajímavé místečko, které tahle slátanina obsahuje. ()

Mona_Lisa

Shame nie je zlý film... proste to len nie je taký dobrý film, aký som čakala. Príbeh mladého muža, ktorý je posadnutý všetkými formami sexu (cez masturbáciu až po prakticky "sex s okoloidúcimi") a zároveň (ne)rieši problémy so svojou psychicky labilnou sestrou. To je vlastne všetko, čo je možné o tomto filme povedať. Je síce pekné, že film rieši problematiku emocionálnej prázdnosti, no keď sa pri sledovaní prenesie tento pocit i na diváka, niečo asi nebude v poriadku. Shame by prospelo, keby sa viac sústredil na vzťah dvoch "stratených" súrodencov než na scény, kde Fassbender vsúva svoje prirodzenie do všetkého, čo sa pohne. Áno, tá určitá artovosť je pri hlavnej myšlienke pochopiteľná, ale je jej priveľa a u mňa nefungovala, tak ako mala. Tri a pol hviezdičky, pretože tento film skutočne "o niečom je", má posolstvo, ale práve táto skutočnosť sa dostáva do kontrastu s faktom, že film vlastne len kĺže po povrchu a v určitých oblastiach (až prekvapivo) nejde do hĺbky. ()

7suede7

Nerozumiem presne preco tento film ma take nizke hodnotenie. Je to neskutocne silny psychologicky film.Cely cas som bola ticho,aj v tom filme bolo malo slov. Islo o emocie,o to co sa tam deje. Nic tam priamo nebolo povedane,aj koniec bol perfektne spraveny. V tomto film nazriete do zivote cloveka,ktory zije zije len sexom a bez akehokolvek vztahu. Je to o aktualnej teme spolocnosti,vynimocne spracovana. O hereckych vykonoch nebudem ani hovorit a hudba bola mraziva krasna. ()

Sticks

Zabehnuté stereotypy nás bránia pred nami samými, čo však ak stereotypom človeka je závislosť na pohoršujúcich sexuálnych praktikách? Koľko ľudí má podobné hobby či záľubu? Hmmm? Shame je predovšetkým účelnou freudovskou sondou do skľučujúcich nástrah našej mysle. Začiatok bol veľkolepý koncert striedania mojich pocitov, so suverénnou statickou kamerou, kedy som sa cítil ako v 3D. Neskôr už vyvolávanie pocitov ide sťažka a čím ďalej tým horšie. Napriek tomu určitú polemiku hanby to vo mne zanechalo. Čo však nemôžem pochváliť je New York, New York už len kvôli faktu, že Carey Mulligan to potiahnuť ani nemohla. Keďže to nieje naživo, rozhodne to nemohlo zasiahnuť, preto jej mohli strihnúť aspoň lepší klavírny doprovod. Koniec ma tiež sklamal, určite mohol viacej zasiahnúť. Prílišný nadbytok XXX nakoniec degraduje na 7,2/10 ()

Mart2n

Jakýsi mainstreamový pseudoart, který se mnohdy snaží zalíbit přehnanou kontroverzí. Sexuální závislost je vykreslena skutečně skvěle, Michael Fassbender hraje tradičně skvěle a kamera vypadá skvěle. Dlouhé záběry jsem si velmi užil. Naopak konec dějové linky Carey Mulligan je úplně zbytečný a sráží výsledný dojem. Tento moment také umocnil pocit, že celé je to pouze zlaté pozlátko, kde hlubší smysl zásadně chybí. A opakované shlédnutí zážitek neumocňuje – spíš naopak. {7,5/10} ()

Facerr

Ano, z jistého úhlu pohledu, zajímavý náhled na žebříček hodnot. Ano, výbornej hereckej výkon Fassbendera ..... ale jinak NUDA, která se tentokráte nekonala v Brně, ale v L.A. Teda tuším, že se jednalo o L.A.. Nakonec jestli to v některým z těch "zajímavejch" dialogů padlo, mohlo mi to utéct, protože tohle bylo tak nekoukatelný, že jsem některý pasáže musel přetáčet. Obzvláště neustálé, čím dál tím víc gradující, "hroucení se" frustrovaného třiažčtyřicátníka, kterej svojí citovou prázdnost až vyprahlost ventiluje sexem s kýmkoliv, kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv (teda jakkoliv, hlavně bez citu, protože bez duševní obrny to nestojí a nestojí .. za to:). Jedinej vztah (vedle jednoho ubohýho párminutovýho pokusu), kterej se prolínal celým dílem, byl mezi Fassbenderem a jeho filmovou ségrou, což zjevně pomáhalo hlavní pointě, ze který si někdo možná i sed na zadek a řek "pááni, to je drama". Za mě by ovšem filmu snad pomohlo o něco upřímnější žánrové označení "soft porno", ale na druhou stranu by divák hned od začátku věděl, o co že půjde a to by už nebylo tak DRAMAtický:) ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz