Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jednom království žil princ Petr, který byl až příliš velký dobrák. Takhle slušný hoch by na trůn snad ani usednout nemohl, a tak s ním měl jeho tatínek král nemalé starosti. V docela jiném království žila v ten samý čas princezna Lenka, kterou nebavilo učení. A právě s tím měl pro změnu trápení její tatínek král. Není proto divu, že se v jeho hlavě zrodil nápad založit školu, která dokáže přivést na zámek prince z nejširšího okolí. Školu princů. Vážení princové přijeli a začali chodit do školy, ale častěji spíš za ni. Náhodou se tak potkala princezna Lenka s princem Petrem. Princezna se nejdřív vydávala za zámeckou kořenářku, ale ani princ Petr se nepředstavil pod svým pravým jménem. Když Lenčin tatínek král vyhlásil, že ji dá za ženu nejlepšímu z princů, ti dva se rozhodli utéct… (Česká televize)

(více)

Recenze (176)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Výprava 7/10/// +sympatické obsazení, velmi příjemně překvapil Matouš Ruml, líbila se mi Sarah Haváčová (malinko přehrávala), možná nejsympatičtější role pro Pavla Lišku, velmi slušná hudba -tohle v podobném ražení už tu párkrát bylo, rozhodně mohlo bát delší/// Škola princů je velmi příjemné překvapení. Z pohádek už jsem vyrostl, i proto mě potěšilo, že u této jsem se bavil, bavila mě chemie mezi postavami, vedlejší role známých herců, základní zápletka, souboje. Tohle bych si dal příští rok klidně znovu./// Celkem 73%/// ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Na pohádku jsem se dívala jenom kvůli Matoušovi Rumlovi, protože mě zajímalo, jak se Lexa vypořádá s rolí prince. Byla jsem velmi potěšená a doufám, že takový sympaťák natočí také něco pro kina. Bohužel představitelka princezny mi byla velice nesympatická a ani mluvit neuměla. Nová česká pohádka je na televizní film velice pěkná a vtipná, ale princezna mi opravdu vadila. ()

Reklama

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší pohádka co jsem z posledních let české produkce viděl. Trochu mi sice vadila netypicky pojatá role starší kořenářky a až příliš komorně udělaný konec, ale jinak se film přibližuje kouzlu starších pohádek a dobré herecké výkony spolu s krásnou citlivou hudbou Vás vtáhnou do děje. Matouš Ruml je jako princ až nečekaně přirozený. Při druhém zhlédnutí vynikla jistá neharmoničnost celku, který je poněkud násilnými zvraty vláčen mezi několika pohádkovými schématy. Arogantní princové už působili trochu rušivě a scéna, kdy princezna vytáhne meč při vyhlašování vítěze působí jak pěst na oko a měla být vystřižena a zasazena do bonusových scén. Snižuji ze 4 na 3 hvězdičky. *** Ve zkratce: Já jsem pobočník. A ty? No, já jsem kořenářka. Mladá kořenářka. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Zase taková pohádka - nepohádka. Není tu žádná vyšší moc, nebo něco mysteriozního. Spíš je to takový komediální příběh z pohádkového prostředí. Na mě se teda většinou humor bohužel moc nechytal, takže s hodnocením nemůžu jít výš. Kladem je určitě přiměřená délka, takže to docela rychle uteče, ale to je tak vše. Příběh je jasně nalajnovaný od začátku až do konce, bez jakékoliv zajímavé zápletky nebo zvratu. Výprava také spíše skromnější, což by nevadilo, ale chyběl mi tu takový ten zápal pro věc, který je u jiných levnějších věcí vidět. ()

wictoria 

všechny recenze uživatele

Nic objevného, ale vydržela jsem dívat se do konce a ani se moc nenudit. Viděla jsem i dáááleko horší pohádky (a to jsem na tento žánr opravdu zatížená :)) Matouš Ruml v roli prince se mi líbil moc, u Sarah jsem si musela dost zvykat na ten její hlas. Nevím, jestli hrála tak mizerně nebo opravdu tak výborně, že ta její zmatenost až koktavost když mluvila se svým "pobočníkem" byla hodně věrohodná :) Trošku mi vadila podobnost s předchozí Vávrovou pohádkou Čert ví proč ať už se jednalo o spoustu stejných tváří tak i o nápad, že princ i princezna se považují navzájem za "chudé" a princezna je "pravou rukou" bylinkářky... ()

Galerie (30)

Zajímavosti (4)

  • V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)
  • V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)
  • Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)

Reklama

Reklama