Vcelku neotřelý námět ze školou princů je trestuhodně nevyužit. Hlavním problémem není herecké obsazení, neboť jak princ v podání M. Rumla, tak princezna S. Haváčková dokáží zaujmout, ale i vedlejší postavy nejsou špatně vybrány, ale zde je kámen úrazu, scenář jim nevnáší do úst zapamatovatelné věty a třeba i jen pouhá slova. Překvapí i trestuhodné nevyužití P. Čtrvtníčka v roli rádce i P. Liška jako pobočník se též jen vyskytuje a nemá co hrát...V překrásných kulisách Křivoklátu se rozehraje příběh, v němž se herci snaží z hovna uplést bič...(29.12.2010)

• zdenny

Moc jsem si od nové české pohádky sliboval. Příště už tu chybu neudělám. Amatérské výkony našich mladých herců jsou vykřičníkem pro naši hereckou školu. Pohádku držel nad vodou osvědčený matador Jirka Lábus, který upozorňuje na to, že ta generační propast je opravdu alarmující. Ještě že Pavel Liška nepustil pohádku na samé dno. Princové byli trapní a princezna? Kdo dělal casting...?(26.12.2010)

Slušná kamera, slušné herecké výkony, sem tam povedený vtip, námět v podobě prvotní myšlenky neotřelý, ale v konkrétním provedení velmi klišoidní. Dialigy jsou vskutku otřesné, ale na druhou stranu, historická (ne)stylizace je problém televizních a filmových pohádek obecně. Natočit historicky věrnou podádku je totiž v zásadě nonsens, přičemž čím věrněji se snaží tvářit výprava, tím trapněji v důsledku celý příběh působí. Jedinou rozumnou cestou je buďto opuštění pohádkového žánru (čímž se z podádky stává historický film a tím se i výrazně mění "divácké zacílení") nebo výrazně větší nadsázka (IMHO asi jediné rozumné řešení daného problému ;o) ... Celkový dojem: 50%(26.12.2010)

Konečně po čase koukatelná pohádka, dobře obsazená, hlavně co se týče králů - Lábus s Navrátilem byli perfektní.Ruml s Haváčovou byli dobře sehraní a myslím že jim to dobře sedlo ..dále mně zaujali dva komediální borci - Liška se Čtvrtníčkem mohli mít víc prostoru ale i tak byli vidět a slyšet ..65 %(30.7.2015)

Dost se rozhoduji mezi počtem hvězdiček. S velkým očekáváním jsem tuhle novou pohádku vyhlížela, a to byla možná chyba. Začátek velice slibný. Nápad se založením školy, super. Potom přijeli na zámek princové. Jeden co by furt jen spal, druhý se zase tvářil jak kakabus (promluvil za tu dobu vůbec?) a ten třetí si na všech honil ego (doufám, že nic jiného). A pomalu to šlo k šípku. To, že se princ s princeznou vydávají za někoho jiného je otřepané, ale nevadilo mi. Stále to má v sobě jakýsi nádech romantiky. Ale ten preceptor nahánějící prince působil jako pěst na oko. V Popelce to fungovalo, bohužel opakovaný vtip není vtipem. Občas působil rušivě i pražský přízvuk, hlavně u loupežníků (nebo těch, co si na loupežníky hráli). Hlavně jejich dialogy byly na palici, otvírala se mi kudla v kapse. Poslední podstatná věc, která mi vadila, byl trošku zmršený konec (nejen výstupem princezny). Očekávala jsem větší happyend. Ale dost kritiky, kritizovat umí každý. Velkou pochvalu ode mě dostane nádherná výprava. Především mě potěšily dokonalé kostýmy. Dalším příjemným překvapením byly šermířské souboje, na pohádku jich bylo dost a hlavně se na ně dalo dívat. No a co se týče herců, Matouš Ruml se zhostil své role na jedničku a ukázal, že není jen Lexou s kšiltem na straně. Získal mé obrovské sympatie. Ostatní princové za ním vážně jen pokulhávali. Princezna byla sice miloučká, ale chvílemi mi trhala uši. A Liška, jo Liška konečně předvedl i tu svou druhou tvář. Takže suma sumárum, stále nejsem rozhodnutá. Vidím to na 3*, ale dala bych i 4 už jen proto, že mě pohádka bavila rozhodně o milión procent více, než štědrovečerní Peklo s princeznou. Konečně pohádka bez retardovaných čertů v čele s Vydrou!(26.12.2010)

• - V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)

• - Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)

• - V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)