Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jednom království žil princ Petr, který byl až příliš velký dobrák. Takhle slušný hoch by na trůn snad ani usednout nemohl, a tak s ním měl jeho tatínek král nemalé starosti. V docela jiném království žila v ten samý čas princezna Lenka, kterou nebavilo učení. A právě s tím měl pro změnu trápení její tatínek král. Není proto divu, že se v jeho hlavě zrodil nápad založit školu, která dokáže přivést na zámek prince z nejširšího okolí. Školu princů. Vážení princové přijeli a začali chodit do školy, ale častěji spíš za ni. Náhodou se tak potkala princezna Lenka s princem Petrem. Princezna se nejdřív vydávala za zámeckou kořenářku, ale ani princ Petr se nepředstavil pod svým pravým jménem. Když Lenčin tatínek král vyhlásil, že ji dá za ženu nejlepšímu z princů, ti dva se rozhodli utéct… (Česká televize)

(více)

Recenze (176)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Zase taková pohádka - nepohádka. Není tu žádná vyšší moc, nebo něco mysteriozního. Spíš je to takový komediální příběh z pohádkového prostředí. Na mě se teda většinou humor bohužel moc nechytal, takže s hodnocením nemůžu jít výš. Kladem je určitě přiměřená délka, takže to docela rychle uteče, ale to je tak vše. Příběh je jasně nalajnovaný od začátku až do konce, bez jakékoliv zajímavé zápletky nebo zvratu. Výprava také spíše skromnější, což by nevadilo, ale chyběl mi tu takový ten zápal pro věc, který je u jiných levnějších věcí vidět. ()

draggo odpad!

všechny recenze uživatele

Bože to byla trapnost. Po dvaceti minutách jsem to vypnul. Naprostá hrůza bez vtipu, bez jakékoliv pohádkovosti, prostě narychlo splácaná břečka a navíc okořeněná strašným rádobymoderním jazykem. Toho chytrolína co nám tuhle žumpu naservíroval na Vánoce by měli zavřít. Tfuj. /viděno v TV: 5% a odpad!/ ()

Reklama

Krosmen 

všechny recenze uživatele

Mám rád české pohádky, vždycky měly kouzlo, většinou i nějaký ten humor se objevil. To, co jsem prožil při koukání na tuhle mršinu, se nedá slovy popsat. Tak děsnou nudu jsem už dlouho nezažil. Nevím jestli zmatenost princezny byla plánovaná nebo omezený rozpočet nedovolil přetáčet scény. O jejím přízvuku pomlčím. Člověk by řekl, že dvojice král a rádce v podání Lábuse a Čtvrtníčka vyčaruje něco jiného, rozumějte lepšího, vtipnějšího. Opak byl pravdou. Jediný, kdo skutečně hrál byl Liška, ale ten dostal tak malý prostor, že to nezachrání nic. Celou dobu jsem uvažoval nad odpadem, jenže jak jsem říkal na začátku - mám rád české pohádky - takže těžce vydřená jedna hvězdička. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Princové ve všech královstvích široko daleko se svým královským rodičům jeví, že z nich nic kloudného nebude a pošlou je v záchvatu optimismu na vzdělání do království "tak někde uprostřed mezi všemi" (nepostřehla jsem, jak se ta říše má jmenovat), kde mají princeznu Lenku, jedinou princeznu široko daleko, která ovšem taky nijak neprahne po vzdělání. Zkrátka, školství je v krizi kam se člověk podívá a pro nevzdělané ignoranty není kam plivnout ani v pohádce. Hezká princezna s podivnou vadou řeči se před hezkým princem (konečně člověk nemusí přemýšlet většinu pohádky, kam jeden nebo druhý nebo oba dali oči) vydává za kořenářku a on před ní za pobočníka, ale za to, že se princ tak šťastně netrefil dávám jednu hvězdičku navíc. Já se bavila. ()

Adiemus 

všechny recenze uživatele

Jediným příjemným překvapením je Matouš Ruml. Haváčová mluví příšerně - to už dnes není pro herce nutné umět pracovat s češtinou? - a navíc působí spíš jako pradlena, kostým nekostým. Dialogy jsou vůbec jakoby odposlouchané z ulice, čekala jsem, kdy se princ s princeznou začnou oslovovat voevoe. Ani za mák poezie - tu tady obstarává jedině Křivoklát. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (4)

  • V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)
  • V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)
  • Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)

Reklama

Reklama