Škola princů (TV film)

Škola princov

Pohádka / Komedie / Romantický

Česko, 2010, 72 min

• Lenula4

Možná to je za trest tyhle nový pohádky. Obecně je těžký v dnešní době natočit pohádku, kterou si lidi budou pamatovat za 20 let, třeba jako Tři oříšky pro Popelku. Dnešní děti to ale můžou vnímat jinak, takže kdo ví. Každopádně příběh je nenáročný ale co mne nejvíce zaráželo byl jazyk, kterým mluvili...např: "šéfe" nebo "nešmatej na mě" nebo "ten srab se určitě někam schoval" nebo "princezna si už podala přihlášku a zaplatila školné" jestli tohle měla být pohádka tak takovýhle výrazy tam nepatří.(27.12.2010)

Asi nejlepší pohádka co jsem z posledních let české produkce viděl. Trochu mi sice vadila netypicky pojatá role starší kořenářky a až příliš komorně udělaný konec, ale jinak se film přibližuje kouzlu starších pohádek a dobré herecké výkony spolu s krásnou citlivou hudbou Vás vtáhnou do děje. Matouš Ruml je jako princ až nečekaně přirozený. Při druhém zhlédnutí vynikla jistá neharmoničnost celku, který je poněkud násilnými zvraty vláčen mezi několika pohádkovými schématy. Arogantní princové už působili trochu rušivě a scéna, kdy princezna vytáhne meč při vyhlašování vítěze působí jak pěst na oko a měla být vystřižena a zasazena do bonusových scén. Snižuji ze 4 na 3 hvězdičky. *** Ve zkratce: Já jsem pobočník. A ty? No, já jsem kořenářka. Mladá kořenářka.(8.12.2010)

• Adiemus

Jediným příjemným překvapením je Matouš Ruml. Haváčová mluví příšerně - to už dnes není pro herce nutné umět pracovat s češtinou? - a navíc působí spíš jako pradlena, kostým nekostým. Dialogy jsou vůbec jakoby odposlouchané z ulice, čekala jsem, kdy se princ s princeznou začnou oslovovat voevoe. Ani za mák poezie - tu tady obstarává jedině Křivoklát.(26.12.2010)

• Zirael

Čím se Sarah Hlaváčová kvalifikovala na roli princezny je mi záhadou, dobrá výslovnost ani princeznovský vzhled to evidentně nebyl. Děj byl poněkud vykradený z jiných pohádek. Jediné co nebylo opsané od jinud byl konec, který mě osobně přišel tak trochu divný. Dvě hvězdičky dávám za sympatického Matouše Rumla a Pavla Lišku, který snad poprvé nehrál idiota.(1.1.2011)

Na pohádku jsem se dívala jenom kvůli Matoušovi Rumlovi, protože mě zajímalo, jak se Lexa vypořádá s rolí prince. Byla jsem velmi potěšená a doufám, že takový sympaťák natočí také něco pro kina. Bohužel představitelka princezny mi byla velice nesympatická a ani mluvit neuměla. Nová česká pohádka je na televizní film velice pěkná a vtipná, ale princezna mi opravdu vadila.(25.12.2010)

• - Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)

• - V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)

• - V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)