Škola princů (TV film)

Škola princov

Pohádka / Komedie / Romantický

Česko, 2010, 72 min

Vcelku souhlasím s Dawe.zs. Současný pohádky se nedají hodnotit v kontextu se starou klasikou :( Samo o sobě se mi to dost líbilo, děj má spád, dialogy šmrnc (i když nejsou vybroušené). Nejpozitivnější na celé pohádce je, že není ukřičená jako ty Troškovy pohádky, ani unylá, patetická nebo moralizující. Je prostě jen správně prdlá - asi jako ústřední zamilovaná dvojice. Po dlouhé době příjemná změna!(26.12.2010)

• slunicko2

Hrozně příšerná nebo příšerně hrozná pohádka? Těžko říci... 1) Námět není špatný, romantický Křivoklát to jistí, herci jsou vybraní dobře a hrají většinou přiměřeně, i když Hlaváčová potřebuje logopeda či tak něco. 2) Příšerně hrozný je scénář dlouholetého funkcionáře Asociace režisérů a scénáristů Miroslava Adamce. Dialogy jako z pomocné školy (z nižších ročníků), žádná charakteristika postav, za uši tahající pražština (a to jsem Pražák). Zvláštní zmínku si zaslouží trapné poznámky o pravdě a lásce. Ostatně uvedený scénárista se podepsal pod jiným propadákem - seriálem Proč bychom se netopili s podobně "živým" a "přirozeným" jazykem. 3) Až tragikomicky zní režisérova slova: V dětství jsem studiové pohádky obrečel, těšil jsem se na ně, ale pak jsem byl zoufalý, na co se koukám, takže jsem si řekl, že tohle utrpení se děckám pokusím nečinit. Reály, myslím, k pohádce patří." Musím po pravdě podotknout, že lokace jsou snad jediným kladem filmu. 4) Nemohu se nezmínit o tom, že to Matoušovi Rumlovi moc sluší.(25.12.2010)

Když to porovnám s předchozími léty, tak určitě nadprůměr. Z tak skvělého hereckého ansámblu se však dalo vytěžit mnohem víc. Lábus, Liška nebo Navrátil zůstali zoufale nevyužití. Celkově ale pohádka působila sympaticky, nebylo zde žádné trapné přehrávání ani infantilnosti, vše bylo tak nějak v mezích dobrého vkusu. Žádní pitvořící se skřeti, sípající čarodějnice nebo otřesné digitální triky. Za to velký palec nahoru.(26.12.2010)

Nic objevného, ale vydržela jsem dívat se do konce a ani se moc nenudit. Viděla jsem i dáááleko horší pohádky (a to jsem na tento žánr opravdu zatížená :)) Matouš Ruml v roli prince se mi líbil moc, u Sarah jsem si musela dost zvykat na ten její hlas. Nevím, jestli hrála tak mizerně nebo opravdu tak výborně, že ta její zmatenost až koktavost když mluvila se svým "pobočníkem" byla hodně věrohodná :) Trošku mi vadila podobnost s předchozí Vávrovou pohádkou Čert ví proč ať už se jednalo o spoustu stejných tváří tak i o nápad, že princ i princezna se považují navzájem za "chudé" a princezna je "pravou rukou" bylinkářky...(26.12.2010)

• Tyckin

Tak předně princezna je herecky naprosto, ale naprosto tragická – stručně řečeno jen tupě odříkává scénář, herectví v tom opravdu není. Její výrazy „no“ či „jo“ v tom nehereckém podání působí opravdu tragicky. Dále nechápu, proč se značná část pohádky musí odehrávat v temných prostorách kde skoro ani není hercům vidět do tváře. Že by na honosné zámky nebylo dost financí? Soudě dle mizerného množství účinkujících na tom asi něco bude. A ač jsem v dané době nežil, nepředpokládám, že loupežníci svého vůdce oslovovali „šéfe“ :-)(23.12.2017)

• - V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)

• - V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)

• - Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)