Škola princů (TV film)

Škola princov

Pohádka / Komedie / Romantický

Česko, 2010, 72 min

Vcelku souhlasím s Dawe.zs. Současný pohádky se nedají hodnotit v kontextu se starou klasikou :( Samo o sobě se mi to dost líbilo, děj má spád, dialogy šmrnc (i když nejsou vybroušené). Nejpozitivnější na celé pohádce je, že není ukřičená jako ty Troškovy pohádky, ani unylá, patetická nebo moralizující. Je prostě jen správně prdlá - asi jako ústřední zamilovaná dvojice. Po dlouhé době příjemná změna!(26.12.2010)

• Lenula4

Možná to je za trest tyhle nový pohádky. Obecně je těžký v dnešní době natočit pohádku, kterou si lidi budou pamatovat za 20 let, třeba jako Tři oříšky pro Popelku. Dnešní děti to ale můžou vnímat jinak, takže kdo ví. Každopádně příběh je nenáročný ale co mne nejvíce zaráželo byl jazyk, kterým mluvili...např: "šéfe" nebo "nešmatej na mě" nebo "ten srab se určitě někam schoval" nebo "princezna si už podala přihlášku a zaplatila školné" jestli tohle měla být pohádka tak takovýhle výrazy tam nepatří.(27.12.2010)

Vcelku neotřelý námět ze školou princů je trestuhodně nevyužit. Hlavním problémem není herecké obsazení, neboť jak princ v podání M. Rumla, tak princezna S. Haváčková dokáží zaujmout, ale i vedlejší postavy nejsou špatně vybrány, ale zde je kámen úrazu, scenář jim nevnáší do úst zapamatovatelné věty a třeba i jen pouhá slova. Překvapí i trestuhodné nevyužití P. Čtrvtníčka v roli rádce i P. Liška jako pobočník se též jen vyskytuje a nemá co hrát...V překrásných kulisách Křivoklátu se rozehraje příběh, v němž se herci snaží z hovna uplést bič...(29.12.2010)

Příjemná pohádka, která pro mě byla milým překvapením. Matouš Ruml umí zahrát i normální postavy a Sarah Haváčová je tak podivná princezna, až je sympatická. Musím říci, že v současné prachbídné televizní tvorbě září toto dílko, ač není v širším srovnání ničím příliš výjimečným. Potěšily mě postavy ve vedlejších rolích, především osvědčení Jiří Lábus a Oldřich Navrátil a také úžasná příroda Křivoklátska.(3.1.2012)

Asi nejlepší pohádka co jsem z posledních let české produkce viděl. Trochu mi sice vadila netypicky pojatá role starší kořenářky a až příliš komorně udělaný konec, ale jinak se film přibližuje kouzlu starších pohádek a dobré herecké výkony spolu s krásnou citlivou hudbou Vás vtáhnou do děje. Matouš Ruml je jako princ až nečekaně přirozený. Při druhém zhlédnutí vynikla jistá neharmoničnost celku, který je poněkud násilnými zvraty vláčen mezi několika pohádkovými schématy. Arogantní princové už působili trochu rušivě a scéna, kdy princezna vytáhne meč při vyhlašování vítěze působí jak pěst na oko a měla být vystřižena a zasazena do bonusových scén. Snižuji ze 4 na 3 hvězdičky. *** Ve zkratce: Já jsem pobočník. A ty? No, já jsem kořenářka. Mladá kořenářka.(8.12.2010)

• - V poslední části pohádky (cca od 1:07:00) je kuchař vidět hned na několika místech. Nejprve v kuchyni, pak o patro výše (hází lístky) a následně dole na nádvoří s vojákem. (vera35713)

• - Natáčení probíhalo na Křivoklátě, na zřícenině Týřov a u Kouřimecké rybárny na Berounce, kde se odehrával děj filmu Smrt krásných srnců (1986). (rakovnik)

• - V pohádce si zahrál i filmový kritik Pavel Taussig, a to sice soudce. (M.B)