V jednom království žil princ Petr, který byl až příliš velký dobrák. Takhle slušný hoch by na trůn snad ani usednout nemohl, a tak s ním měl jeho tatínek král nemalé starosti. V docela jiném království žila v ten samý čas princezna Lenka, kterou nebavilo učení. A právě s tím měl pro změnu trápení její tatínek král. Není proto divu, že se v jeho hlavě zrodil nápad založit školu, která dokáže přivést na zámek prince z nejširšího okolí. Školu princů. Vážení princové přijeli a začali chodit do školy, ale častěji spíš za ni. Náhodou se tak potkala princezna Lenka s princem Petrem. Princezna se nejdřív vydávala za zámeckou kořenářku, ale ani princ Petr se nepředstavil pod svým pravým jménem. Když Lenčin tatínek král vyhlásil, že ji dá za ženu nejlepšímu z princů, ti dva se rozhodli utéct… (Česká televize)

Honzyg

Místy nuda, ale jinak milá a neokoukaná princezna a "Lexa" Matouš Ruml jako princ je taky zajímavá figurka. Levná nová česká pohádka ale se zajímavým obsazením. ()

gerojmanus

Tak ty burani,co tady dávají jednu či dvě hvězdičky za první půlhodinu pohádky, a pak to jistě přepnou na Jak se krotí krokodýly a honí si přitom p..., tak ty bych chtěl vážně potkat..Zaujatost je strašná vlastnost a tyhle chudáci by sem vůbec neměli psát..Ale teď k pohádce..Samozřejmě, že to není žádnej zázrak, ostatně to se za posledních snad 10 let povedlo, podle mě, jen v případě Anděla páně, ale dívat se na to dalo a rozhodně to patří k lepšímu průměru českýho filmu obecně..Možná je to trochu smutný to takhle napsat, ale taková je holt doba českého filmu, resp. pohádky. A já jsem se občas i bavil a místo asi oprávněných třech hvězd, dam čtyři.. ()

Calvus77

Milá pohádka, škoda, že jen televizní... Většina hvězdiček patří ústřední dvojici, které jsem jejich zamilovanost věřil na 100% Příběh trochu pokulhává a závěr je vůbec takový uspěchaný (jako kdyby si režiser najednou uvědomil, že netočí celovečerák a razantně to prostříhal). Ostatní herci byli poněkud křečovití a tak nějak pouze do počtu... ()

cachanell

Ne a ne a ne. Pohádkový žánr v českém filmu a televizi naprosto upadá. Pohádka o ničem, naprosto hloupoučká a nemyslím si, že děti uchvátila. U komedie to ani nestálo. Hloupé dialogy, divné herecké výkony. Jeden princ horší než druhý a herecký výkon princezny (Sarah Hlaváčové) strašný. Jediná příjemná pohádková postava Zdeny Hadrbolcové jako kořenářky určitě tuto slátaninu nevytrhla. ()

Bránolog

Já s tím neměl problém. Oba hlavní představitelé sympatičtí, proncezna celkem milá (taky vám tak připomínala Sáblíkovou?), mihnul se tam můj oblíbený hrad Týřov a sympaticky zahrál i Liška, zdá se, že se mu daří vyklouznout ze škatulky dementů, což je dobře. Čest garderobiérům, s kostýmy si pohráli na úrovni. ()

BellaRagazza

V dnešní době je asi opravdu těžké sehnat dívku, která odpovídá princeznovskému vzhledu. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč vypadá hlavní hrdinka jako lesní skřítek s mozkovou dysfunkcí. O princi nemluvě - pan Ruml ho hraje stejně dementně jako Lexu v Comebacku. ()

bublinka21

Herecké obsazení pohádky hodnotím na 70%, Nemůžu si pomoct, Matouš Ruml, je pro mě jako princ, po roli Lexi z Comebacku "neuvěřitelný". Navíc jsem nepobrala, od kdy se v pohádkch používá klasická pouliční vyjadřovací pražština?!. Režisér si měl ohlídat, aby se v "histockém pohádkovém prostředí" do jakého směroval kostými a celý děj taková chyba nestala. ()

katka219

Tuto pohádku jsem dnes viděla poprvé a moc se mi líbila!! Když si vzpomenu na letošní vánoční novinky, na které jsem se moc těšila a nakonec přišlo spíše zklamání, tak tady to bylo přesně naopak. Naprosto neočekávaně jsem dostala normální, dobrou pohádku, u které jsem se pobavila a dokonce se i párkrát zasmála. Jediné, co mi trošku vadilo, byla princezna... Sice hezká a neokoukaná, ale vyjadřování by mohla mít lepší. Ostatní herci ale byli super! ()

andydufrsn

Jedná hvězdička je tam za Týřov a za Křivoklát a za ten nádherný kraj vůbec! Jinak na tomhle díle nic hezkého není, možná ta Hlaváčová, ještě! ()

ferika

Princezna ma sarm, je mila, pekna a sedi mi na tuto poziciu ovela lepsie, nez princezne v inych postrevolucnych rozpravkach. Vsetko nahodene tak ako sa ma, len malo sa to rozohrat na vacsiu plochu, nevyuzity potencial pre celovecernu dlzku. Chcelo to viac romantiky, sceny natiahnut na vacsiu hlbku. PS.: Ze Sarah Hlavacova ma vadu reci som si fakt nevsimol. Asi som na nej hodnotil ine klady - kamarat sa ozenil s holkou, pretoze sa zamiloval aj preto, ze tak jemne rackovala. Keby sme podla toho posudzovali, tak by sme museli eliminovat skoro 50% hercov. ()