No, nedá mi neporovnať, ak som prednedávnom videl Wajdovu Veselku. Síce rozdiel 14 rokov, ale sme susedia a uvoľnenie tam prichádzalo až v 80. rokoch, čiže Wajda asi situáciu ružovú nemal. Takže Lettrich nakrútil klasickú ľudovú normalizačnú "zábavu" s vážnejšími tónami a ku koncu už iba s vážnymi. Wajda ťažko preniknuteľný art. Rovnaké hodnotenie sa potom samozrejme týka zvládnutia toho, čo si kto naložil na plecia. Lettrich tu má Machatu, ktorý to bez problémov utiahne a tak trochu mi pripomínal Clinta Eastwooda v Gran Torino. Podobné sk filmy: Kosenie jastrabej lúky, Pásla kone na betóne.(1.3.2017)

• Master19

Nezáživný příběh, složený z drobných epizodek socialistického života v odlehlé Slovenské vísce, okořeněný opravdu řízným jazykem (podzívej na dzeci). Každá postava má svou škatulku, takže nechybí nezdárná dcera, zamilovaný vojáček, dědo co je pořád v šenku, atd... Nejzajímavější však zůstává jazyk, čili nadšencům do nářečí nelze, než doporučit.(29.1.2008)

Ako vysťahovať starších rodičov a predať ich vidiecky dom bohatému záujemcovi zo socialistickej smotánky, to je taká slovenská klasika. Tu sa vzhľadom na rok vzniku objavuje aj anglický jazyk, skupina Ložisko spieva po anglicky, deti vedia po anglicky a môžu aj slobodne fajčiť. Film určite nie je zbytočný ani bezduchý, vie veľa povedať o charakteroch vo vtedajšej dobe, a že peniaze nie sú výdobytkom kapitalizmu. Aj vedľajšie zápletky nie sú na zahodenie, anorexia vyvolaná rodičmi alebo osamelosť starých ľudí, to vtedy, zdá sa, boli aktuálne témy. –––– Hudobná skupina valivých Ložísk prišla k vám do Orechoviec, aby vám spríjemnila večer. –––– Ján Kostra: Každý deň stretnúť človeka. –––– Šecko by som im dala, šecko, nech sa majú dobre. Len keby došli...(26.2.2017)

• zette

Dalsi z rady totalne zbytecnych filmu, ktery poukazuje na to, ze i za komousu (prevazne ve slovenske produkci) se tocily stejne bezduche kraviny jako dnes. Srovnani uzivatele Martin741, ktery srovnava scenar tohoto filmu s Kladivem na carodejnice me rozsekalo.(1.8.2013)

Styl vyprávění je hodně podobný jako v Červeném víně, ale socialistický realismus ubral na atraktivnosti. I když atmosféra je zachycená velice věrně.(27.2.2017)

• - Nakrúcanie snímky prebiehalo v lokalitách Bratislava, Pernek, Lozorno, Plavecký Peter, Kuchyňa, Šamorín a Jabloňové. (dyfur)