Albatros

• Velká Británie Albatross

Sedmnáctiletá rebelka a přírodní živel Emelia (Jessica Brown Findlay), začíná pracovat jako pokojská v Domu na Útesu, malém hotelu na jižním pobřeží Anglie, který vede nefunkční rodina Fisherů. Jejich také sedmnáctiletá dcera a věčná "šprtka" Beth (Felicity Jones), se rychle s Emelií spřátelí a vznikne mezi nimi silné pouto. Emelie ví vše, co dnešní teenageři potřebují. Jak sehnat alkohol, jak s přehledem sbalit kluka a jak si užívat života bez zábran. To se samozřejmě nezamlouvá matce Beth (Julia Ormond), a tak čeká na vhoudnou příležitost, jak se jí zbavit. Do hry ale vstupuje otec (Sebastian Koch), který v krásné a divoké Emelii vidí více než jen pokojskou a to se terpve začnou dít věci. (oficiální text distributora)

Saintcrux

Rodinná dráma s vtipnými prvkami o tom ako 17-ročná živelná Emelia vstúpi do všednej rodiny celú ju zmení na ruby. Každá postava má na začiatku svoje ilúzie a pri tom je vzdialená od reality ale na konci filmu je už všetko inak. Film ma veľmi dobrý základ a myšlienku, keby sa autor trochu viac pohral s príbehom vznikol by veľmi dobrý film. ()

TommyDiamond

Příběh svérázné sedmnáctileté Emelie, která se s životem moc nepáře a bere ho takový jaký je. Jak už to tak bývá některé lidi si tím nakloní a jiné zas vzdálí. Film se mi líbil. Docela mile mě překvapil. Dávám tři hvězdy. ()

mravec

Tak jsem se zase jednou utvrdil v tom, že podívat se čas od času na film jen kvůli herečkám je prostě skvělá myšlenka. I kdyby byl o ničem, tak ženy. O ničem to nebylo, takže ženy navíc. ŽENY. A konec komentáře jen chvilku po tom, co překročil únosnou mez úchylnosti. ()

DadysGirl

šílená matka, udupaný otec, hledající se divoška a neviditelná hodná holka... Trocha alkoholu, sexu a drama je na světě... Drama solidní a hlavně díky oběma hlavním hrdinkám dobře koukatelné... ()

DaweForeman

Nemůžu si pomoct, ale jen další britská zašedlá nuda. Jediné, co mě alespoň trochu zaujalo, bylo posledních 10 minut filmu, kde se alespoň něco zajímavého začalo dít. Jinak je to ve zkratce o tom, že spisovatel má jak životní krizi, tak i spisovatelskou, a k tomu se do toho přidá o hodně mladší dívčina, která má touhu se jednou spisovatelkou stát, ale nemá k tomu moc ambice a sebedůvěru. Na jednu stranu je tu krásně vidět, jak ona mladší holčina, která žije trochu nespoutaným životem, vnese do té nudné rodiny revoluci v jejich na místě stojících životech, ale na druhou stranu je to tak všechno, co se tam dá vidět (jednoduše řečeno, jsem viděl už lepší zpracování takovýhlech témat - např. Na území žen - je trochu i tomu podobné). ()

Vasyl

Jessica se mi moc líbila už jako fanatická bitch v Misfits. Tady má ten její parádní přízvuk mnohem větší prostor. Jinak celkově je to docela obyčejnej film o "zdravě fungující" rodině. Zaslouží 3*, ale za pár vtipných scén a 2 nádherný Britky dávám hvězdu navíc. ()

veverysiak

Ako jedna komplikovaná ale podarená čaja pomôže každému jednému členovi chátrajúcej rodiny uvedomiť si, kde je jeho miesto, vďaka anglickej produkcii sa podarilo posplietať zaujímavý príbeh a pretkať ho jasnou niťou ostrovného humoru, výborní herci sú v takýchto prípadoch už samozrejmosťou, takže 65%. ()

david666

Kdybych si odmyslel ženské osazení a zejména obě sedmnáctky, tak hrozná nuda. Ale na ně se dalo dívat. Zápletka víceméně o ničem ()

Horác

Nastal typický stav při sledování těchto filmů: Nejprv mě to baví, pak (někde kolem půlky) se to zlomí. Obvykle to souvisí s tím, že filmař neodolá a snaží se do příběhu zanést drama. Jako plus musím přičíst pro mě příjemnou hudbu. Například na konci, kdy už mě to vůbec nebavilo, se ozvala má oblíbená píseň od Editors, a já to přežil. ()

kolodej1

musím říct, že se mi dost dlouho zdálo, že se jedná o dost banální příběh, což asi i sedí, nicméně postupně mě film přesto dokázal zaujmout a nenápadná, jemná gradace snímku mě docela dostala. Je to nenápadný film s pěknou, pohodovou atmosférou, stojí za vidění ()

montel

17-letá Emelia (Jessica Brown Findlay) je rebelka, která se s ničím moc nepáře. Zrovna začíná pracovat jako pokojská v malém hotelu rodiny Fisherů. Zde se seznámí se svou vrstevnicí Beth (Felicity Jones), které Emelia ukáže, že se dá bavit také jinak než jen neustálím zahleděním do knih. Toho si všimne matka Beth, Joa (Julia Ormond), která by se chtěla nové pokojské co nejdříve zbavit. Zo ovšem neplatí o jejím manželovi Jonathanovi (Sebastian Koch), kterého Emelia svádí. Její nezkrotné chování ovšem nemůže zůstat bez důsledků...Tak Albatross se pro mě stal příjeným překvapením. Jednoduchý příběh o rozvrácené rodině vedoucí maličký hotel, do které se vmísí rebelka Emelia, kterou hraje ve skutečnosti 22-letá Jessica Brown Findlay, pro kterou by tato role, při které se nebála odvážných scén, mohla být velkým skokem k hvězdné kariéře. 60% ()

fabregas1

Tento typ filmu nevyhledávám ( nebylo zrovna na co koukat ), takže jsem nic nečekal a taky se mi nic nedostalo. Albatros je nekomediální drama s dobrými výkony herců, to se musí uznat, ale jakožto milovník hororů tento film u mě neuspěl, přesto si myslím, že si své fanoušky najde. ()

Pythonator

Film mi hodně připomínal jiné britské dílko Tamara Drewe. Zatímco Tamara Drewe stála na Gemmě Arterton, tenhle Albatros stojí čistě na Jessice Brown Findlay. Ta holka je úžasná, je sexy, je všechno a bla bla bla ať je ten film jaký chce, prostě se na něho dá dívat jen kvůli ní. Úsměvný decentní britský humor potěší a příběh není špatný, ale hlavní tahoun filmu je jednoznačně Jessica Brown Findlay. Čtvrtá hvězdička je za ten její obleček, co měla princezna Leia v Návratu Jediho. ()

Svadbos

Silné herecké výkony a krásna scenéria (natáčané na Isle of Man) pomáhajú prekusnúť predvídateľnú zápletku a čudné oscilovanie medzi komédiou a melodrámou. ()

Sejkorka

Sedmnáctiletá rebelka a přírodní živel Emelia (Jessica Brown Findlay), začíná pracovat jako pokojská v Domu na Útesu, malém hotelu na jižním pobřeží Anglie, který vede nefunkční rodina Fisherů. Jejich také sedmnáctiletá dcera a věčná "šprtka" Beth (Felicity Jones), se rychle s Emelií spřátelí a vznikne mezi nimi silné pouto. Felicity Jones ve filmu hraje sedmnáctiletou Beth, v době natáčení jí však bylo 27 let. Potud 2 citace. Ta druhá znamená, že dětský tvář FJ se hodí pro role mnohem mladších postav.Jessica Brown Findlay, je o 6 let mladší, přesto člověk těch 17 nevěří její postavě (tedy roli). Celkově to je takovej trochu mišmaš na 55%, 2,5*. PODRUHÉ 12-4-23 Podruhé se mi film líbil víc, asi jsem líp pochopil vo co gou. 3* a 60% ()

andy60

O holce s prořízlou pusou, která dokáže jednu rodinu převrátit naruby. Nejvíc mě bavila Julia Ormond, respektivě její postava. Když něco pronesla, tak to stálo zato. ()